Rejestracja i logowanie

OSP Łanięta na pomoc... śwince!

Wydarzenia 19-05-2017 Autor: ag Foto: TARA - Schronisko dla Koni
3

Akcję ratunkową, której podjęli się w środę druhowie z OSP Łanięta, z pewnością możemy zaliczyć do tych raczej niecodziennych. Ruszyli oni na pomoc... śwince, która jadąc na rzeź wypadła z pędzącej ciężarówki.

Środa, 17 maja, wczesne godziny poranne, autostrada A1. Na wysokości Włocławka z pędzącego TIR-a wiozącego świnie na rzeź odrywają się drzwiczki i na szosę wypada jedna świnka. Ranne, przerażone zwierzę odczołguje się na pobocze. Zwierzęciem zajmuje się jedna z uczestniczek ruchu oraz panowie z firmy zajmujący się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku na autostradzie. Wybawiciele chcieli podejść bliżej do świnki, lecz przerażone zwierzę, próbując uciec, stoczyło się w dół do zbiornika retencyjnego. Mężczyźni długo walczyli, by wyciągnąć na górę ranną świnkę, niestety nie dali rady, dlatego zadzwonili po pomoc do OSP Łanięta. Wszystkim razem udało się wyciągnąć świnkę ze zbiornika na pobocze.

W międzyczasie o zdarzeniu powiadomiono Powiatową inspekcję Weterynarii. Obecnie Piotruś – bo tak nazwano uratowaną świnkę - znajduje się pod opieką pani Katarzyny z TOZ-u Włocławek, a czuwa nad nimi Fundacja Tara.

Jeśli ktoś chciałby pomóc Piotrusiowi to fundacja utworzyła zbiórkę środków na leczenie, przetransportowanie go do schroniska i wybudowanie domku i ogrodzenia dla świnki.

pomagam.pl/piotruszrzezni

Darowizny pod hasłem „Pomoc dla Piotrusia” można także wpłacać na konto Tary:
Fundacja Tara - Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy:
IBAN: PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
SWIFT (BIC): BPKOPLPW

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Jakim się postrzegasz takim się dziejesz nie dajesz nic z siebie nic tylko zło siejesz! !!

I już, numer konta i się interes kręci na niedoli zwierzęcia.

Uratowało jej to życie,to bardzo wzruszająca historia.

dodaj komentarz
Czytaj także