Rejestracja i logowanie

Pasażerowie chcieliby więcej połączeń a PKP... robi ich mniej! Poseł pisze do ministra

Wydarzenia 09-12-2019 Autor: toza
28
Pasażerowie chcieliby więcej połączeń a PKP... robi ich mniej! Poseł pisze do ministra

Wkrótce w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów, co już teraz budzi spore kontrowersje wśród pasażerów. W ich interesie interweniuje kutnowski poseł, Tomasz Rzymkowski. O co dokładnie chodzi?

- W niedzielę 15 grudnia 2019 r. zacznie obowiązywać nowy rozkłady jazdy pociągów. Kilka osób zwróciło mi uwagę na zaplanowaną w nim redukcję z czterech do trzech par pociągów kursujących na trasie Kutno-Gdańsk Główny. Uważają, że nie tylko nie powinno się likwidować połączeń, ale nawet należy zwiększyć ich liczbę do pięciu par na tym odcinku – pisze Tomasz Rzymkowski.

Poseł dodaje, że pasażerowie powołują się przy tym na własne obserwacje frekwencji podróżnych, które ich zdaniem uzasadniają dodanie piątego połączenia do siatki połączeń.

- Pisali w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury i otrzymali odpowiedź, która tłumaczyła niekorzystne dla nich zmiany przeprowadzonym monitoringiem liczby podróżnych na tej trasie. Sprzeczne deklaracje ze strony Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury oraz dojeżdżających do pracy i na studia do Gdańska nie pozwalają na postawienie obiektywnej oceny na temat rozstrzygnięcia przedstawionego problemu – podkreśla poseł.

Dlatego T. Rzymkowski prosi ministerstwo infrastruktury o informacje o wynikach monitoringu potoków podróżnych na trasie Kutno-Gdańsk Główny.

O odpowiedzi ministerstwa na pewno poinformujemy.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

A mieszkańcy osiedla Dybów domagają się bezpośrednich połączeń autobusowych z dworcem PKP - ile o to można apelować i prosić? Państwo Posłowie i radni ( szczególnie P . radna Joanna) - DO DZIEŁA.

Pkp to jedna wielka porazka. Biora tam ludzi ktorzy nie moga znslezc innej roboty

A ciebie nawet w PKP nie chcieli, prawda?

Bu...hahahahahahaha

A co z warszawa?! Jak jezdzic do pracy jak pkp tylko utrudnia to i tak uklada grafik zeby nikomu nie pasowalo

Ciekawe, kiedy to Ministerstwo Infrastruktury przeprowadziło monitoring liczby podróżnych na tej trasie, chyba nie w okresie świątecznym

Dobrze facet pomyślał w tym przypadku. Dobrze.

ZDRAJCA, PO TYSIĄCKROŚĆ ZDRAJCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie bardzo wiem co ma wynikać z tego artykułu?, o tym że poseł T.R wysłał zapytanie do MI w sprawie pociągów do Gdańska czytałem już jakiś czas temu. Może nawet kilka tygodni temu. Czyżby przypomnienie o pośle T.R ? nie ma potrzeby wybory dopiero za 4 lata O reakcji (odpowiedzi) MI ani słowa. Nadal nie wiadomo ile tych pociągów będzie, czy poseł T.R poczynił jakieś dalsze (inne) kroki w sprawie, czy pozostał przy wysłaniu zapytania i oczekiwaniu na odpowiedz. Myślę że się nie mylę odpowiedz MI dla Pana Posła powinna nastąpić w ciągu 21 dni wiec albo już Poseł wie że nic nie wskórał i siedzi cicho albo Pana Posła MI olało, a wyborcy Pana Posła niech sobie jeżdżą do Krośniewic , bliżej i rowerem można dojechać.

Przydałoby się połączenie bezpośrednie do Wrocławia, bardzo dużo osób z kunt a chce studiować we Wrocławiu ale niestety słaby dojazd zniechęca ich do tego emoji

Dostali 500 plus od pisu to niech im starzy samochody kupią to będą jeździć do wrocławia i dalej

500+ nie jest od PiS-u, to nasze wspólne pieniądze, między innymi z podatków.

To niech studiują w innym mieście.l

Burdel to mało powiedziane przebudowa ktura skończy się za 20 lat przez to Kutno to dyklo opuznienia pociągów są

Po co przebudowywać?lepiej zamykać i zwijać kolej, tak jak jeszcze niedawno.

Polska mowa trudna mowa...

W burdelu to cię spłodzono.

Skuźwiłeś się raz - kuźwą na zawsze pozostaniesz!

O sobie Pan/Pani pisze? Wnioskuję tak po nicku.

Precz z kaczyzmem! Wolne sądy! Konstytucja! Demokracja!

Kaczyzm, cóż to za ustrój?nie znalazłam tego pojęcia w encyklopedii.sady, rzeczywiście powinny być wolne, bo to raczej mafia w togach,konstytucja ofszem jest , ale nieaktualna, uchwalona przez komunistów i postkomunistów,no i oczywiście demokracji nie ma , bo my nie rzadzimy.

i jestem GAY!

Może jestem gejem, ale bycie gejem jest normalne. Walczymy też o prawa osób LGBT.

nie Może, JESTEM!

KUPA i Kawa i wolne jeeeeeeeeeee

Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu nad ranem? W poczekalni menele i perony zasrane.

A ty wśród nich.

Polna Wolska kaczystowska!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także