Rejestracja i logowanie

Pędzące samochody i niebezpieczne przejście dla pieszych? „Korzystają z niego dzieci!”

Wydarzenia 24-06-2019 Autor: toza
15

Czy przejście dla pieszych znajdujące się nieopodal parku Traugutta i Szkoły Podstawowej nr 2 może być niebezpieczne? Tak uważają okoliczni mieszkańcy, którzy tą sprawą zainteresowali radnego Roberta Małachowskiego.

R. Małachowski złożył interpelację w której stwierdza, że:

- Przy skrzyżowaniu ulic Staszica i Wojska Polskiego przed Szkolą Podstawową nr 2 znajduje się przejście dla pieszych. Jest to przejście, z którego korzystają rodzice i ich dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego i szkoły. Przechodzą tam również mieszkańcy - w tym osoby starsze i dzieci - bloków przy ul. Staszica 7 i 7A w kierunku parku im. R. Traugutta i Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – pisze Robert Małachowski.

Dodaje, że często zdarza się, że przejeżdżający tam kierowcy nic zachowują dostatecznej ostrożności i nie przestrzegają ograniczenia prędkości.

- Mieszkańcy ww. bloków zgłaszają konieczność rozwiązania tego problemu – czytamy w piśmie.

Radny wnioskuje więc o zamontowanie przed przejściem dla pieszych progu zwalniającego. Jego zdaniem takie rozwiązanie zapewniłoby większe poczucie bezpieczeństwa dla pieszych - szczególnie dzieci, młodzieży i osób starszych.

Na interpelację odpowiedział Jacek Boczkaja. Wiceprezydent Kutna nie wykluczył zastosowania rozwiązania proponowanego przez R. Małachowskiego.

- Wydział Zarządzania Dragami Miasta Kutno skieruje Pana wniosek do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego działającym przy Starostwie Powiatowym w Kutnie. W przypadku pozytywnej opinii zespołu wydział przystąpi do opracowania dokumentacji projektowej i realizacji zadania – odpowiada Jacek Boczkaja.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Zgadzam się z p. Robertem. Przejście jest usytuowane w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu, każdego dnia maksymalnie blisko tzw. "pasów" parkują samochody, które ograniczają widoczność pieszego. Ukończyłam w tym roku szkołę i wiem, że często dochodziło w tym miejscu do skrajnie niebezpiecznych sytuacji, bo kierowcy zazwyczaj przejeżdżają tam bez zatrzymania. Pozdrawiam

W szczytach w bloku Zamojskiego 7 Tarnowskiego 13a Tarnowskiego 32 jest nieformalne przejście dla pieszych które prowadzi na osiedle ze szkoły nr 1 tam Proszę zrobić przejście dla pieszych widoczne i oznakowane to tamtędy codziennie przechodzą setki dzieci!!!!!!!

On i Feliniak, najlepsi radni!

W okolicy jest nie tylko szkoła nr 2, rowniez sad i biblioteka miejska, niech radni pomysla o porządnym, bezplatym parkingu w okolicy dla korzystajacych z tych "instytucji" a problem widocznosci przy przejsciu dla pieszych sam sie rozwiąże

Na Deotymy gdzie nie ma przejść nawet dla pieszych są progi, a na Staszica przed szkołą, gdzie nie widać pobocza nie. Jaka tu polityka? Kto nad tym panuje? Takie progi powinny być też przed SP nr 1 i przed przejściem na Królewskiej koło Poczty Polskiej. Bardzo dobry pomysł.

Odpowiedź jest prosta tam wyjątkowo aktywnie działa kilku mieszkańców na czele z panem Zbyszkiem. Są o wiele skuteczniejsi od radnych . I tak trzymać Panie Zbigniewie. Wyrazy uznania. A co na to radny Feliniak. Natomiast przejście przy Poczcie to porażka tam dojdzie do tragedii.

W Kutnie nigdzie nie są przestrzegane ograniczenia prędkości. Nikt się tym nie zajmuje. Nawet kolo komendy 40 a pędzą ile się da. Jeżdżę skuterem 40-45 i jak mnie wyprzedza to nie widać żeby potem zwalniali i stosowali się do ograniczeń. Często wyprzedzają z piskiem opon a silnik aż wyje bo musi pokazać taki że ma samochód to ma wladze. A jak wyprzedzi się z prawej strony toczące się auta lub stojące w korku to wielka krzywda ze ich wyprzedził skuter i trabienie. Nikt wam nie zabrania jeździć skuterem czy motorem. Wyzbadzccie się tych szrotow a będzie lżej także i wam. Kto nie ma połączeń i musi to OK ale ilu jest takich co im się nie chce przejść 1 km czy 2. Samochód to nie żaden luksus i obiekt westchnień jak w PRLu.

Większym problemem są patusy w parku. Kierowcy jeżdżą ok.

Trzeba zacząć od tego że w ogóle nie widać patroli policji ani straży.kiedys spacerowali po osiedlach a teraz wogole ich nie ma.wiec każdy robi co chce.zreszta zamiast zająć się piratami drogowymi to starsze babcie łapią i wypisują mandaty bo przechodzą tam gdzie nie ma pasów.niech przyjadą tu koło urzędu pracy i zobaczą jak parkują idioci na chodniku tu przed byłym szpitalem.czasami nie ma jak przejść.podobno wielokrotnie zgłaszany był problem i ciągle nic.a wystarczy pokazać się parę razy wlepić mandaty i będzie ok.

Mandat jest nieskuteczny

Tworzenie na sile problemu

Dokładnie nie wolno parkować 10 m przed pasami na drodze jednokierunkowej za juz można

Przede wszystkim nakładanie mandatów i odholowywanie pojazdów, które stoją przy samych pasach. Zgodnie z kodeksem drogowym nie wolno parkować 10-15 metrów (nie pamiętam konkretnie) przed pasami. Sam często tamtędy przejeżdżam i zasłonięte przejście dla pieszych to jest norma w tym miejscu. Dlatego srogo należy karać takich kierowców, jak np. osobę z tego pomarańczowego busa na zdjęciach.

Proponuję z wstawić zakaz wjazdu wszelkich pojazdów i problem będzie rozwiązany

widoczność ograniczają zaparkowane samochody a i kierowcy niestety nie stosują się do ograniczeń prędkości nie mówiąc o tym że dzieci mogą niespodziewanie wyłonić się zza zaparkowanych aut

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także