Rejestracja i logowanie

Petycja oddalona, remontu drogi nie będzie. Wszystko przez...

Wydarzenia 13-02-2018 Autor: toza
9
Petycja oddalona, remontu drogi nie będzie. Wszystko przez...

Wygląda na to, że mieszkańcy ul. Żniwnej będą musieli poczekać na generalny remont drogi. W połowie stycznia składali w tej sprawie petycje do Prezydenta Kutna, oraz do Przewodniczącego Rady Miasta. Z odpowiedzi Zbigniewa Burzyńskiego wynika, że przebudowa drogi nie jest możliwa w tym roku. Dlaczego?

Petycja wpłynęła 15 stycznia. Mieszkańcy pisali w niej m.in., że dotychczasowe doraźne działania w postaci zasypywania dziur tłuczniem nie dają żadnego rezultatu. Zwykle już po kilku dniach pojawiają się tam sporych rozmiarów dziury i błoto.

- Z uwagi na brak odwodnienia, podczas deszczu tłuczeń jest wymywany. Wielokrotne naprawianie drogi w dotychczasowy sposób generuje ogromne koszty, a efektu nie ma. Obecnie, gdy tak często padają deszcze, przeciętny mieszkaniec ulicy Żniwnej nie jest w stanie przemieścić się w stronę miasta, czy chociażby do przystanku autobusowego w normalny sposób – pisali mieszkańcy Żniwnej.

Więcej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Wczoraj prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział na pismo mieszkańców. Pisze w nim, że plany inwestycyjne miasta obejmują okresy trzyletnie.

W budżecie na 2018 rok, zatwierdzonym przez radę miasta, w ramach wieloletnich programów inwestycyjnych w zakresie budowy i modernizacji dróg, do 2020 roku budowa ulicy Żniwnej nie jest przewidziana.

- W związku z powyższym informuję, że w roku bieżącym petycja Państwa nie może zostać uwzględniona. Jednocześnie nadmieniam, że Miasto Kutno będzie podejmowało wszelkie działania doraźne, aby ulica Żniwna była utrzymana w stanie umożliwiającym przemieszczanie się pieszym i przejazd samochodom – odpowiada mieszkańcom Żniwnej Zbigniew Burzyński.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Włodarze miasta nic nie robią tylko obiecują. Np budowa hali sportowej 4 lata temu, odbudowa Pałacu Saskiego 8 lat.12 lat temu obiecał rewitalizacje Placu Zduńskiego. Nic nie zostało zrobione, proszę się nie dziwić jeżeli władze miasta Kutna wstydzą powiesić flagę państwową przed urzędem lub na urzędzie. Może mieszkańcy miasta wybierają nie Polaków?

Włodarze miejscy robią to samo co wójt gminy Kutno, który ma gdzieś drogi gminne! Te są gruntowe z dziurami ale już droga niższej kategorii czyli dojazdowa do pol jest asfaltową! No ale czemu się dziwić, skoro w czasie kiedy ją utwardzali była ona dojazdową ale do radnego gminnego! Wojt mimo wielu petycji i próśb od mieszkańców ma ich w wielkim poważaniu, uparcie nie robi nic!!!!

Gdyby mieszkał tam któryś z niełnosprytnych bezradnych to droga by była szybko zrobiona...

Nie powiedział bym że jest za malo domów a wolne place to działki budowlane które albo już znalazły nabywców albo na nich czekaja. Proponuję zrobić najpierw wizję lokalna a dopiero się udzielać w tym temacie. Są ulice które mają mniej domów i mają drogę asfaltową.

nie powinni płacić podatków ci co mają takie drogi Prezydent ma taką władze że może zwolnić z opłat

tam jest za mało domów, są ważniejsze ulice w kutnie do remontu.

Tu nie chodzi o remont, tylko gruntowną przebudowę ! Nie tylko Żniwna, jest w Kutnie kilkadziesiąt ulic, które od wielu lat proszą się o remont czy też budowę od nowa. Podatki wszyscy płacimy takie same, a że posesji mało, to co znaczy, że ich mieszkańcy są gorsi?

Bardzo trafne spostrzeżenie - popieram w całej rozciągłości posługując się językiem poprzedniej epoki . 

Dobrze ale jaka jest perspektywa jeśli do 2020 r nie ma szans na tą inwestycje ?

dodaj komentarz
Czytaj także