Rejestracja i logowanie

Pierwszy peron na dworcu wyremontowany. "Nie jest idealnie, ale..."

Wydarzenia 11-02-2019 Autor: ksz Foto: Stop Dyskryminacji Kutna
19
Pierwszy peron na dworcu wyremontowany.

Facebookowa strona Stop Dyskryminacji Kutna wraca do tematu pierwszego wyremontowanego peronu na kutnowskim dworcu. Pisaliśmy o tym już w grudniu TUTAJ. Ostatecznie okazuje się, że jest nieźle, choć nie doskonale.

- Nie jest idealny, największa wada to odległość krawędzi wiaty od wejścia do pociągu, która wynosi około 2 metrów, więc przy wsiadaniu w czasie deszczu nie uniknie się lekkiego zmoknięcia. Również sama wiata, zbudowana z niczym niezamaskowanej od spodu blachy trapezowej, i nawierzchnia z szarej kostki betonowej (zamiast estetyczniejszych płyt o większych rozmiarach) to nie szczyt możliwości współczesnego designu. Jednak nie ulega wątpliwości, że po zakończeniu całej przebudowy (na co w optymistycznym scenariuszu poczekamy do końca 2020 r., a w realistycznym prawdopodobnie dłużej) to wreszcie będzie normalna, cywilizowana stacja - z peronami na wysokości drzwi pociągu, z windami i innymi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych oraz prawie 50 wyświetlaczami elektronicznymi na peronach i w przejściu podziemnym (chociaż na ich instalację musimy poczekać do uruchomienia nowego systemu informatycznego obsługującego ruch na stacji) - publikuje Stop Dyskryminacji Kutna.

Więcej o sprawie przeczytać można TUTAJ.

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Jacy z nas malkontenci. Wszystko nie tak. Jest nowe, inne, równe . Może i mogłoby być lepiej inaczej, jednak tak jak jest to nie było od bardzo dawna.

Przed wojną to Panie remontowali , nie to co teraz . A najlepiej za Piłsudzkiego .

Ludzie co wy chcecie, macie wymagania przecież to tylko Kutno

Tylko zadaszenia więc oczekujący na pociąg będą mokli na zacinającym deszczu, zimą będą "cieszyli" się śniegiem padającym za kołnierz. Pozostaje dotychczasowe rozwiązanie - czekanie w tunelu. Niby 21 wiek a myślenie średniowieczne . Odnoszę wrażenie, że kostka bauma jest lekarstwem na wszelkie zło. A gdzie piękne tablice ( oczywiście) elektroniczne, podświetlane informujące oczekujących na pociąg?. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Tylko proszę niech przedstawiciele zleceniodawcy nie piszą ( jeśli czytają), że do tej pory było gorzej. Lepiej to nie znaczy bez przemyślenia, byle jak . 

Ławek praktycznie brak. Wszyscy standardowo na stojaco beda czekac. A I ta pani co zapowiada przyjazd piciagu to jakas pomylka :-)

Peron przystosowany do parowozów a nie kolei szybkiej:-(

jest tak brzydko i biednie że aż bolą oczy

Taki Kraj takie perony .Szalom.

W Media Ekpert na Kościuszki nie odpowiadają za niedziałający sprzęt ,pieniądze to przytulą a dalej radz sobie sam ,telewizor 3 razy w serwisie naprawczym od listopada kiedy został kupiony ,realnego oglądania 3 tyg .Oni jak już wezmą pieniądze to maja cię gdzieś i sam sobie człeku radz ,szukaj dzwoń itd .Ciekawe kto zapłaci odszkodowanie za brak telewizora za który zapłacono .To są jakieś kpiny w tym Państwie ,klient jest nikim .W innym państwie UE już dawno by dali drugi nowy telewizor lub inny model tego samego producenta a w Polsce jak na Białorusi . Nigdy więcej media ekspert w moim życiu .

Za komuny remontowano wiecej ,szybciej ,madrzej i ładniej jak na tamte czasy a teraz 2019 rok .

Za komuny remontowano mądrzej i ładniej ??? Co za bzdury ?Synu lub córko kto Ci takich bzdur naopowiadał ? A jeżeli żyłeś w tamtych czasach to weź tabletę i śnij dalej !

Było uwno jest uwno..

Kci ,to już nie da się czytać. Od jakiegoś czasu szanowni redaktorzy wypisują takie brednie, że boli głowa. Jeżeli chodzi o odległość wiaty od krawędzi ,to na PKP obowiązują jakieś. przepisy dotyczące skrajni. Daszek nad peronem, jest wykonany zg. z projektem i oczekiwaniem inwestora. Inwestorem zaś jest PLK. Co ma do tego UM.

ilość ławeczek oczekująca na pasażerów powala.....

Skoro to wszystko jest w trakcji REALIZACJI trzeba wniesc poprawki o ktorych to dziennikarze sygnalizuja! My jako obywatele nie mamy wplywu na rozmowy z inwestorem ale nasze wladze tak! Tylko, kto ten temat pociagnie z UM to juz odbrebne zagadnienia!!!! Skoro KCI poinformowalo nas to,mam nadzieje UM i PKP tez o tym problemie wie.Chyba, ze sie myle!

Jak można tak dlugo robić taki remont . To dlatego że za publiczne pieniądze? Jak by tak było w mojej prywatnej firmie to już dawno by się z karami nie wypłacili za zwłokę. Taki remont to max 1 rok przecież ktoś bieże za to duże pieniądze z naszych podatków. Za zwłokę powinni wybudować za karę wiadukt na sklęczkach do strefy.

O czym Ty mówisz laiku? Myślisz, że chodzi o remont estetyczny peronów? Stacja jest przebudowywana w całości, a więc Nowe tory, urządzenia, napędy rozjazdowe, nastawnia komputerowa sterująca kilkoma stacjami. Ponad to stacja Kutno to nie tylko 5 torów w peronach. Jedź na Techniczną, w rejon Kutno Zachód i zobacz ile tam jest torów do przebudowy i zrób to w rok. Ha, ha , ha

Szczególnie to blaszane zadaszenie, pięknie to wygląda. żenada

To poprzednie było ładniejsze.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także