Rejestracja i logowanie

Pijany śpiewał i tańczył podczas mszy

Wydarzenia 13-03-2018 Autor: toza
39
Pijany śpiewał i tańczył podczas mszy

Zniesmaczeni wierni, ksiądz przecierający oczy ze zdumienia i pijaniutki 57-latek, który radośnie pląsał, krzyczał i tańczył. Zdecydowanie przebieg tej mszy świętej daleki był od tego, jak wygląda zwykłe, niedzielne nabożeństwo. Jak często zdarza się bowiem, by do świątyni wkraczali mundurowi wezwani przez kapłana?

Przyznajmy, to sytuacja bez precedensu, co podkreślają nie tylko zebrani w kościele, ale także sami policjanci. Zdecydowana większość z nich, przyzwyczajona raczej do tropienia złodziei lub wandali, nigdy by nie przypuszczała, że może zostać wezwana do konesera wyskokowych trunków, który postanowił szerszej publiczności zaprezentować cały wachlarz swoich talentów. Problem w tym, że "widzowie" zebrali się, by doświadczyć jednak innych duchowych uniesień i w efekcie domorosły artysta został zatrzymany za zakłócenie mszy świętej.

Pijackie zakłócanie mszy...

Nie wiadomo, czy 57-latek jest miłośnikiem "Tańca z Gwiazdami" lub "The Voice of Poland". Nie wiadomo także, jak jego popisy zostałyby ocenione przez jury tych programów. Wiadomo natomiast, że od księdza celebrującego niedzielne nabożeństwo bynajmniej nie otrzymał uznania.

- 11 marca, w niedzielne przedpołudnie, policjanci z łęczyckiej komendy zostali wezwani do kościoła parafialnego. Podczas odprawianej mszy, jeden z uczestników, na środku kościoła demonstracyjnie wydawał okrzyki, śpiewał oraz pokazywał swoje umiejętność taneczne. Swoim zachowaniem, w ocenie księdza zakłócił powagę ceremoniału nabożeństwa – mówi asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca.

Wszystko działo się w jednej z parafii w gminie Piątek. Mundurowi weszli do świątyni i przerwali artystyczne popisy mężczyzny. Potem okazało się, że sprawcą woklano-tanecznego zamieszania jest 57-letni mieszkaniec gminy Piątek. Wielce prawdopodobne, że stres związany z występem przed wiernymi skutecznie złagodził alkohol wypity przez mężczyznę. Szalejące procenty mogły także dodać 57-latkowi skrzydeł niczym popularny napój energetyczny.

- Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Prosto z kościoła trafił do policyjnego aresztu, gdzie wytrzeźwiał – dodaje M. Kowalski.

...zagrożone dwuletnim więzieniem

Udało nam się porozmawiać z jedną z kobiet, która, jak mówi, miała wątpliwą przyjemność znajdować się blisko "sceny". Występ mężczyzny, delikatnie mówiąc, nie przypadł jej do gustu.

- Kościół to nie miejsce na wygłupy. Przychodzimy się tu modlić, powierzyć Bogu swoje troski i podziękować mu za łaski. A tutaj trafił się jakiś pijany wariat. Nie dziwię się księdzu, że wezwał policję, by przerwać ten cyrk – mówi pani Helena, mieszkanka gminy Piątek.

57-latek usłyszał zarzuty z art. 195. Kodeksu Karnego, który mówi: Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Mężczyźnie grozi więc nawet dwuletnia odsiadka. Czy sąd oceni występy 57-latka równie krytycznie, jak ksiądz, policjanci i wierni?

Komentarze
komentarze (39)
Dodaj komentarz

EEEE TAM ZUCH CHŁOPAK emoji jak krzywdy nikomu nie zrobił to po co taka afera, grzecznie wytłumaczyć,przeprosić i sam by wyszedł , naprawdę jesteśmy tacy chamscy jak żaden naród, a ty jedna z drugą czy z drugim nie śmierdzisz od zapachów swoich w kościele? nie kaszlesz? nie gapisz się kto i jak jest ubrany,z kim przylazł? nie ziewasz ? nie dmuchasz fatalnym uzębieniem z ryja ? nie śmierdzisz przepoceniem w lato? nie jesteś po kielichu w niedziele ? rozsądku troche katolicy chrześcijanie rozsądku ...

Niezły śmieć z ciebie...

a kawał h......a

Księża są przcież dla ludzi ,jak mógł tak pomógł wejści wiernemu w konflikt z prawem

W USA to można tak sobie śpiewać a w Polsce to jak w lesie...

Takich mamy ludzi w z Kutnie.Nie szanują niczego......Jest po prostu w naszym mieście za dużo pijaków. Należy zrobić z tym porządek.

To na wiosce było nie w Kutnie.W Kutnie zostałby nowym Mesjaszem,a policja za darmo eskortowałaby go do domu.

a może dorwał się do wina mszalnego? wszak sklepy nieczynne a ludzie muszą iść do kościoła na tackę wrzucić by kiecol miał kasę na....

koniec katechez.

A co w tym złego? W Biblii już jest napisane jak Król Dawid z całym dworem śpiewał i tańczył przed Panem sławiąc imię jego.Księga Samuela 6,12/16 .

a co ma wspólnego KRK z biblią?

Ksiądz wezwał policję! A gdzie byli uczestnicy mszy? Nie mogli wyprowadzić pijaka z kościoła?!

Beke mieli z gościa,rzadko słowo boże mają w wersji śpiewanej.

Masz na myśli księdza !??

a jak prawie każdy ksiadz tanczy w agencjach to dobrze

To nic, że Konstytucja została wdeptana w ziemię ... to nic że zniszczyli Trybunał Konstytucyjny to nic, że przejęli PKW, Prokuraturę i Sądy! ... TO jest dopiero AFERA! Koleś zatańczył sobie po pijaku w kościółku ! Cha cha cha! Przynajmniej, ci którzy uczestniczą w tych dziwnych obrządkach cokolwiek zapamiętają bo jak pokazują ostatnie badania po wyjściu z kościoła ponad 90% ludzi nie wie o czym było kazanie! ! ! 

Wypełni się z Tobą zgadzam

Gópi jesteś i tyle.

Ciekawe gdzie alko kupił emoji

Może w opłatku było LSD ????

To skutek wdychania kadzidła.

Pogadajmy o pedofilii , homoseksualizmie , zoofilii , nadużywaniu alkoholu i tym podobnych zachowaniach w kościele katolickim. Nie żyjący już arcybiskup Życiński twierdził że pedofile w kościele katolickim to tylko 2 procent jeżeli uzmysłowimy sobie jaki odsetek stanowią księża w społeczeństwie to te dwa procent to bardzo dużo . Biorąc pod uwagę że te dwa procent to przypadki wykryte i udowodnione w rzeczywistości pedofili w sutannach jest bardzo dużo mi mają się bardzo dobrze.

Czy lewak może być katolikiem? Jeśli złodziej może być uczciwy.

Myślę że człowiek o lewicowych poglądach może postępować zgodnie ze swoją etyką i moralnością. Kwestia wiary to indywidualna sprawa każdego człowieka. PS ja akurat jestem nie więżąc a wręcz odpycha mnie od kk na skutek zachowań jego funkcjonariuszy.

Odmień rzeczownik wiara ... a później się wypowiadaj emoji

Co za gówniane prawo , policja mogła odrazy zatrzymać potencjalnego pedofila to jest księdza .

Co za łajza!

Sam jesteś łajza DEBILU

On jest łajza i ty jesteś łajza bo bronisz łajzę- nie wiesz co to świętość prostaku

Spirytus to duch. Sporo tego ducha miał w sobie.

Przynajmniej wesoło mieli, a nie każda msza funeral-style emoji PS "Wiadomo natomiast, że od księdza celebrującego niedzielne nabożeństwo bynajmniej nie otrzymał uznania." Wy pseudo redaktorzy po podstawówce jesteście, że takie cuda językowe tworzycie?

No i dobrze kościół jest dla wszystkich ... bardzo dobrze ... szkoda ze nie pisze się o pijanym księdzu który odprawia mszę albo pedofilach . Pan miał taką potrzebe wyrazić swoją wiarę ☺

takie polskie gospel

Mnie się wydaje, że był to upust ogromnej radości z pierwszej WOLNEJ NIEDZIELI.Wszystko było pozamykane więc ten Pan znalazł miejsce, gdzie zebrało się sporo ludzi.I o co ten krzyk ?

Gdyby ksieza i wierni tak wesolo spiewali zamiat wyć moze wiecej ludzi by chodzilo do kosciola

Prokuratora uniewinnil SN wyjaśniając że mógł nie wiedzieć że ma we krwi alkohol podczas kierowania autem, to i temu się upiecze.

"kto śpiewa ten modli się podwójnie" jak mówił Św. Augustyn

A może myślał chłopina, że jest na amerykańskim religion show.

Lol no chlop wczul Sie w role spiewaka I o co caly szum

dodaj komentarz
Czytaj także