Rejestracja i logowanie

[PILNE!] Paraliż w kutnowskich szkołach - nauczyciele dołączyli do protestu!

Wydarzenia 07-01-2019 Autor: agKCI
268
[PILNE!] Paraliż w kutnowskich szkołach - nauczyciele dołączyli do protestu!

Były już służby mundurowe, pracownicy sądów, kilka dni temu pracownicy przedszkoli, a dziś do strajku dołączyli nauczyciele. W powiecie kutnowskim obecnie na zwolnieniach lekarskich przebywa 227 nauczycieli, a to dopiero początek...

Wśród placówek miejskich niemal 45% nauczycieli przebywa na zwolnieniach.

 - Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Dyrektorzy przekazują Prezydentowi aktualną informację o absencji nauczycieli w poszczególnych szkołach. Na 358 nauczycieli zatrudnionych w 7 szkołach podstawowych w dniu dzisiejszym na zwolnieniu lekarskim przebywa 161 nauczycieli - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Szkole Podstawowej Nr 1, gdzie na 102 zatrudnionych nauczycieli na zwolnieniu lekarskim przebywa 84 nauczycieli.

Duża absencja nauczycieli występuje także w Szkole Podstawowej Nr 4 (na 23 zatrudnionych 16 nauczycieli na zwolnieniu) i Szkole Podstawowej Nr 9 (na 68 zatrudnionych 41 nauczycieli nieobecnych).

W szkołach tych nie odbywają się zajęcia lekcyjne, ale prowadzone są zajęcia opiekuńcze. W szkołach podstawowych nr 2, 5, 6, 7 liczba nieobecnych nauczycieli jest niewielka od 2 do 8. Tu zajęcia lekcyjne odbywają się bez zmian.

We wszystkich szkołach funkcjonują świetlice w godz. 6.30 - 16.30. Wszyscy uczniowie mają zapewniony ciepły posiłek.

Szkoły Podstawowe, w których nie odbywają się zajęcia lekcyjne, ale prowadzone są zajęcia opiekuńcze.

Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła Podstawowa nr 9

Liczba wszystkich nauczycieli:102

Liczba nieobecnych nauczycieli:84

Liczba uczniów obecnych w dniu 7.01.2019 r.: 40

Liczba wszystkich nauczycieli:23

Liczba nieobecnych nauczycieli:16

Liczba uczniów obecnych w dniu 7.01.2019 r.: 10

Liczba wszystkich nauczycieli:68

Liczba nieobecnych nauczycieli:41

Liczba uczniów obecnych w dniu 7.01.2019 r.: 156

Szkoły Podstawowe, w których bez zmian odbywają się zajęcia lekcyjne.

Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 5

Szkoła Podstawowa nr 6

Szkoła Podstawowa nr 7

Liczba wszystkich nauczycieli: 38

Liczba nieobecnych nauczycieli: 6 (wszyscy na zwolnieniach długoterminowych)

Liczba wszystkich nauczycieli: 41

Liczba nieobecnych nauczycieli: 2

Liczba wszystkich nauczycieli: 49

Liczba nieobecnych nauczycieli: 4

Liczba wszystkich nauczycieli: 37

Liczba nieobecnych nauczycieli: 8

Przedszkola Miejskie - wszystkie funkcjonują bez zmian, zapewniono opiekę 436 dzieciom

PM nr 3

PM 5

PM 8

PM 15

PM 16

PM 17

Liczba wszystkich nauczycieli: 23

Liczba nieobecnych nauczycieli: 11

Liczba wszystkich nauczycieli: 9

Liczba nieobecnych nauczycieli: 2

Liczba wszystkich nauczycieli: 12

Liczba nieobecnych nauczycieli: 9

Liczba wszystkich nauczycieli: 22

Liczba nieobecnych nauczycieli: 18

Liczba wszystkich nauczycieli: 17

Liczba nieobecnych nauczycieli: 5

Liczba wszystkich nauczycieli: 32

Liczba nieobecnych nauczycieli: 24

Nauczyciele maja dość pracy za przysłowiową "miskę ryżu" i domagają się godziwych podwyżek. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało nauczycielom wzrost kwoty bazowej o 5% od początku roku 2019, co daje podwyżki w kwotach od 121 złotych dla nauczyciela stażysty do 166 złotych dla nauczyciela dyplomowanego. 

Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego nie zgadzają się z proponowanymi zmianami i domagają się wzrostu kwoty bazowej o 1000 złotych, co oznacza wzrost wynagrodzenia zasadniczego wyniesie od 691 złotych dla nauczyciela stażysty do 1139 złotych dla nauczyciela dyplomowanego. 

Jak do protestu odniesie się ministerstwo? Sprawę będziemy monitorować.

komentarze (268)
Dodaj komentarz

Uwaga: Szukasz PRAWDZIWEJ SPÓŁKI KREDYTU FINANSOWEGO, aby udzielić Ci pożyczki w wysokości 5.000 euro do 5.000.000 euro (w przypadku pożyczki biznesowej lub firmy, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej, pożyczki na samochód, pożyczki konsolidacyjnej, kapitału podwyższonego ryzyka pożyczka, pożyczka zdrowotna itp.). RE.) Czy może z jakiegoś powodu odmówiono Ci pożyczki od banku lub instytucji finansowej? Jesteśmy pożyczkodawcą posiadającym międzynarodową akredytację, który zapewnia PRAWDZIWE KREDYTY FINANSOWE osobom i firmom o niskim oprocentowaniu 2%, przy użyciu ważnego dokumentu tożsamości lub paszportu międzynarodowego w Twoim kraju w celu weryfikacji. Termin zapadalności naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a termin zapadalności wynosi od 3 do 35 lat. DO NATYCHMIASTOWEGO ODPOWIEDZI ORAZ PRZETWARZANIA WNIOSKÓW O KREDYT W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH, Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje: PEŁNE IMIĘ I NAZWISKO:____________________________ Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________ Termin płatności: _________________________ Cel pożyczki: ______________________ Data urodzenia:___________________________ Podłoga:_______________________________ Status rodziny:__________________________ Adres kontaktowy: _______________________ Miasto / Kod pocztowy: __________________________ Kraj:_______________________________ Zajęcie:____________________________ Telefon komórkowy:__________________________ Czekamy na odpowiedź, aby otrzymać wypełniony formularz wniosku o pożyczkę. podziękować Tony SILVER TONE SILVER FINANCIAL CREDIT FIRM Gmail: tonysilverfinancialloanfirm@gmail.com.

I czego to pedagodzy właśnie uczą? Ano prostej zasady - jeśli nie dostajesz tego co chcesz to możesz świadczyć nieprawdę i łamać prawo.

Oczywiście, chętnie pół wakacji (połowa to urlop) pojadę do szkoły tworzyć konieczną biurokrację, o której rodzice nie mają pojęcia. Tam zastanę pełne stanowisko; komputer,drukarkę itd. Nawet na tym skorzystam, bo zamiast zaopatrywać się w ten sprzęt w domu - kupię coś swoim dzieciom. Nie będzie mi już potrzebny sprzęt biurowy. Klasówki również wolę załatwiać w szkole, np. do piętnastej. Tylko jaki pomysł na ciszę i koncentrację skoro niektóre klasy mają zajęcia do późniejszych godzin?

sprawdzić i za lewe zwolnienie zwolnić

NIECH NAUCZYCIEL DOSTANIE PODWYŻKĘ ALE NIECH W WAKACJE PRACUJE A NIE TYLE WOLNEGO , FERIE ZIMOWE, WOLNE NA ŚWIĘTA , WAKACJE LETNIE KTO TAK MA ,OBLICZONO ŻE NA 30 LAT PRACY NAUCZYCIEL MA 5 LAT DARMOWEGO ZUS

A co nauczyciel ma robić w wakacje w szkole? Pustego budynku pilnować? A moze zlikwidować wakacje i niech się dzieci na okrągło uczą przez 12 miesięcy?

Popieram, nie odpuszczajcie Panie i Panowie nauczyciele, Pieniądze się Wam należą. Jeśli obniżą płacę w NBP to dla nauczycieli starczy.

Nie rozumiem, dlaczego Wy, rodzice, jesteście tak wrogo nastawieni i nieustannie obrzucacie nauczycieli błotem? Widzę dużo pretensji, co do tego, jak nauczyciele uczą i że efekty ich pracy są marne. Moje pytanie. Dlaczego posyłacie dzieci do szkoły, skoro nauka jaką pobierają Was nie satysfakcjonuje? Obowiązek szkolny? Owszem, ale istnieje coś takiego jak nauczenie domowe i sami możecie kształcić swoje dzieci. Po co posyłać do obcych i według Was niekompetentnych? Jeżeli nie jesteście w stanie zaoferować swojej pomocy dzieciom, to zostawcie pracę nauczycielom i nie gańcie ich za to, że kształcą Wasze dzieci (a często stają się ich autorytetami i pośrednio je wychowują). Dzieci spędzają połowę dnia w szkole, nauczyciele stają się im bliscy. Wy, rodzice, i Wy, nauczyciele jesteście najważniejszymi osobami w życiu dzieci i to z Was biorą one przykład. Zamiast rzucać mięsem, że jedni dają zły przykład, bo idą na lewe zwolnienie, a drudzy, że żyją tylko z 500+ albo są tak zapracowani, że nie mają czasu dla dziecka, to może połączcie swoje siły? Celem ogólnym jest dobro dziecka przecież. Nauczyciel powinien mieć godne stawki i powinien być szanowny. Rodzicu! Twoje dziecko, aby uwierzyć w siebie i czuć się wartościowym, musi patrzeć na osoby, które też się tak czują. Nauczycielu, pokaż, że Twoja praca jest wiele warta, nie chowaj się, a daj się szanować! Pozdrawiam wszystkich. Nie kłóćmy się, a Bądźmy wszyscy razem.

Najwięcej wyciera sobie mordy nauczycielami patologia bez wykształcenia...

Zostańcie dziady w domu i nie wracajcie do szkoły.Tak trzymać aż do upragnionej emerytury.

Popieram, więcej takich pisowskich kołtunów jak ty będzie bez wykształcenia.

W czasie wojny hitlerowcy zasłaniali się żywymi tarczami z ludzi.Obecnie nauczyciele w walce o kasę zasłaniają się dobrem dzieci.Wstyd i hańba.

Paluszek i główka to belfra wymówka.

smutne to,biedni i chorzy nauczyciele.dużo u nich za to wiedzy i uczciwości.

Tak prawdziwi wychowawcy wręcz elita

Żal wam dupska ściska o te 2 miesieczne wakacje i tyle. Mnie też ale jak sobie pomyślę, że miałbym użerac się tymi waszymi bachorami i co gorsza z wami nie lepszymi to dziekuje wole isc do pracy na 8h. Jak to mawiała pani z poprzedniego rządu PO-PSL tylko idiota pracuje z mniej niż 7 tyś więc się nie dziwcie że wykształceni ludzie chcą zarabiać przyzwoicie.

Skoro są tak dobrze wykształceni to napewno bez problemu znajdą dobrze płatną pracę. Bardzo jednk wątpię czy uda im się przyzwyczaić do pracy 10-12 godinnej zasmist 4-5.Rzecz w tym ,że wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy "zaangażowanie" nauczycieli może 10% z nich wykonuje swój zawód sumiennie. Reszta to zwykli dekownicy bez ambicji , którzy owszem chcieli by zarabiać ale bez ponoszenia kosztów z tym związanych.

Ci twoi z pewnością nie byli zaangażowani bo cymbał jesteś, że... ho!

Pani dsa typowy belfer wydaje jej się ,że ma prawo obrażać ludzi i traktować ich z niczym nie uzasadnionym poczuciem wyższości .Niech się pani nie dziwi , że ludzie nie szanują was niemal na równi z politykami reprezentujecie podobny poziom obłudy.

Brawo nauczyciele .....komentarze porównujące pracę pedagoga do rolnikato ewidentna złośliwośc i podłość .argumenty zbędne dla osób które wiele lat kształciły się dokształcały ..brak słów

Dokładnie brak słów, dokształcanie się rozwój osobisty zapewne wiąże się w ich przypadku z wielkim bólem może nawet traumą ?

SKORO MACIE TAKIE ZŁE ZDANIE O KADRZE PEDAGOGICZNEJ TO NAPRAWDĘ DZIWIĘ SIĘ, ŻE ODDAJECIE POD OPIEKĘ NAUCZYCIELOM SWOJE DZIECI I CO WIĘCEJ- OCZEKUJECIE, ŻE TAKI KTOŚ WYCHOWA WASZE DZIECKO!!!

Lewusy od bRodniarza wzorem milicjantów, powinni w ramach protestu stawiać tylko "szóstki".

Po co rodzic płaci za korepetycje? W końcu każdy może usiąść z dzieckiem i wytłumaczyć mu biologię, matematykę, chemię, czy fizykę. Takie to proste. Bo właściwie Ci nauczyciele są do niczego i nie trzeba im płacić. Rodzicu tak narzekasz na korepetycje, to oszczędź kasy, sam poświęć się dla swojego dziecka.

Dlaczego nauczyciel potrafi nauczyć dziecko podczas korepetycji natomiast w szkole już nie ?

Odp. ponieważ w tym czasie nie korzysta z telefonu komórkowego!

A nauczyciel biernie się przygląda , nie pitrafi egzekwować porządku ? może zwyczajnie nie nadaje się do tej pracy?

Jestem jednym z "najmniej pracowitej grupy ludzi" .... Brawo, rodzicu! Ucz swoje dzieci sam, ja bym swoich nie posłał do publicznej szkoły. Jesteś taki pracowity, wykształcony etc., że stać cię tylko na hejt, ale już nie zrozumiesz problemów społecznych, bo interesuje cię tylko kasa. I śmiem twierdzić, że swoje dzieci i wnuki też wychowasz w pogardzie i nienawiści do ludzi, którym coś jednak zawdzięczasz? A może jakbyś płacił za naukę, tobyś ją i nauczycieli doceniał? 90 lat temu pewnie byłbyś analfabetą......

Chyba koniec już tego protestu, bo od czwartku SP1, 4 i 9 wracają normalnie do pracy.

Na razie!!!!!

Hejterow prosze o poczytanie rzetelnych informacji o zarobkach nauczycieli. To co serwuje propaganda rzadowa nijak sie ma do prawdy. Przyklad wyliczen jest nizej. A i przy okazji. Hejtem sie nie przejmujemy. Rzady pisu wyzwolily mroczne i haniebne cechy Polakow: zlosc i jezyk nienawisci. O to rzadzascym chodzi. Sypna kasa co ochoczo przyjma zwlaszcza niewyksztalcone osoby, postrasza uchodzcami, przytula mlodziez nazistowska /wsrod ktorej zreszta wiekszosc to niewyksztalcone lebki co w szkolach na 2 lecialy/. I tak trzymaja Polakow w garsci. Brawo nauczyciele. A hejterow pozdrawiam. Jezyka nienawisci jest tak duzo, ze wasze piski naprawde NIC nie znacza. Trzeba dzialac a nie siedziec cicho nauczyciele. Ta akcja ma sens!money.pl/gospodarka/men-kombinuje-z-podwyzkami-zenada-i-manipulacja-odpowiadaja-nauczyciele-6336358429493377a.html

Brałem udział w strajkach w Kutnie , w Łodzi , w Warszawie . Nigdy się nikim nie zasłaniałem. Stałem twarzą w twarz z kordonami policji lub kontrmanifestantami. Znałem swoje racje i się ich nie wstydziłem. Sposób na strajkowanie jaki wybrali sobie nauczyciele i policjanci jest dla mnie i wielu innych tchórzostwem, podłością i haniebnym świństwem. A zastawianie się dziećmi jest szczytem tego co wymieniłem. Państwo i jego rząd które na coś takiego pozwala jest dziadostwem i kloaką. Na PIS już NIGDY nie zagłosuję i będę walczył żeby inni też tego nie robili.

Czy te zwolnienia to są na ten paraliż który dotknął nauczycieli jak piszą w tytule? Ja bym u nich też widział paraliż ale umysłowy.

Czytam te komentarze hejtujące protest nauczycieli i zastanawiam się nad trzema rzeczami. 1. Dlaczego społeczeństwo tak nienawidzi nauczycieli? 2. Jeśli nie jestem górnikiem, pielęgniarką, policjantką itp., itd., to nie wypowiadam się na temat pracy i zarobków w tych zawodach, bo guzik o nich wiem. Kto w takim razie dał prawo tym, którzy w szkole nie pracują, do krytykowania i obrażania nauczycieli? Jeśli inne grupy zawodowe domagają się podwyżek, to oczekują wsparcia i zrozumienia ze strony społeczeństwa - nauczyciele nigdy tego nie odczuli. 3. Lewe zwolnienia... Drodzy Rodzice - a teraz przyznajcie się sami przed sobą po cichutku: ile razy wielu z Was pisało lewe zwolnienia ze szkoły swoim dzieciom? Czego ich wtedy uczyliście?

Prosty temat i to nie tylko grupa nauczycieli ale wszystkich normalnie myślących osób a nie uzalajacych się nad sobą za mało zarabiam lub. Praca mi nie pasuje zmieniam zawód co stoi na przeszkodzie a nie jakieś szantazowanie a co mają dzieciaki powiedzieć potem odrabiać materiał bo pani nauczycielka tak kocha swój zawód i prace ale za mało zarabia jest wiele innych osób wykonujących różne zawody i płace są podobne prawda jest taka że te wybitne osoby nic nie potrafią i tych szkół się nigdy nie rusza bo to jest najmniej pracowita grupa ludzi i takie wybitne umysły powinny sobie dać wszędzie radę a nawet nie potrafią się przekfalifikowac

Czytam te wasze biadolenia na niskie zarobki i szlag mnie trafia. Wszystkim po tysiąc... Nie ważne czy jest się wspaniałym zaangażowanym pedagogiem, czy wredny imbecylem odwalajacym wszystko na odp się z konspektów spisanych z internetu przed 5 laty. Podejście do dzieci i zdanie o rodzicach możne też wyczytać z waszych postów. Myślę że najlepsi powinni zarabiać więcej niż szara reszta, to zmusiłoby leniuszkow do postarania się. Tylko takie podwyżki w waszym przypadku mają sens. Nie jesteście uprzywilejowani i lepsi niż inne zawody. To my rodzice was utrzymujemy razem z resztą społeczeństwa, z naszych podatków...

Pomyśl tłumoczku kto nauczył cię pisać i czytać...dzięki komu teraz pracujesz i masz śmieszność mówić że kogoś utrzymujesz. Nie posyłaj dzieci do szkoły publicznej to nie będziesz nikogo utrzymywał...ludzie wy naprawdę tak ciemno w tych głowach macie. Czy to polski naród taki podły i zajadły jest.

A my Ciebie rodzicu nie utrzymujemy z naszych podatków?? Matko kochana no szczyt głupoty w komentarzu!!

Nie, nie utrzymujesz - mam jedno dziecko, na które pracujemy. Czytaj tekst a nie ostatnie zdanie, podobniez tego uczą w szkole.

Ciekawe podejście. Każdy w tym kraju płaci podatki, ty, ja, nauczyciel, policjant, strażak, kasjerka w lidlu. Rozwala mnie takie podejście imbecyli. Masz jedno dziecko i co z tego? A ktoś ci broni mieć więcej dzieci? Przecież jest 500+ hahaha to może byś się odczepiła od nauczycieli.

Do Bla a ty imbecylu mianowany pracujesz w budżetówce i nie jestescie pierwsi w szeregu chołota

Rodzicu - ja też płacę podatki i utrzymuję żyjących za 500+.

Pensję powinien negocjować pracodawca z pracownikiem. Żadnych tabelek i stażu. Kto powiedział, że nauczyciel starszy jest lepszy i dlatego ma więcej dostać kasy? Nonsens

Do myślenia daje jedną sprawa. Dlaczego strajkujący nauczyciele domagają się przede wszystkim podwyżki a nie czego innego, na przykład systemu wynagradzania. Obawiam się, że nie chc żadnej reformy, jakiekolwiek prywatyzacji, bo się boją weryfikacji. Jakby domagali się zmian, które może sprawdzają się w innych krajach, to tak. Na razie jest to typowe zagranie, więcej kasy, ale reszta bez zmian.

... wracaj do kiosku

Proponuję napisać projekt ustawy, zebrać podpisy i złożyć w sejmie - może władza się przejmie, jeśli to będzie projekt ustawy od rodziców, a nie od nauczycieli. Nauczyciele sami apelują o zmiany w systemie od lat, tylko nikt ich nie słucha...

A ci, których nauczyciele wybrali do parlamentu, słuchają?

no dostać na początek prawie 3000 MIESIĘCZNIE na rękę za 17 godzin tygodniowo rękę , za dwa miesiące wolnego i PŁATNEGO we wakacje , dwa tygodnie ferii PŁATNYCH , WOLNE DNI WE WSZYSTKIE ŚWIĘTA , ROK PŁATNEGO URLOPU - I CIĄGLE TO ZA MAŁO to ile trzeba żeby żyło się niektórym jeszcze lepiej ? i jeszcze że kasjerka w markecie ma więcej - to wam mówię " nie chcecie tych pieniędzy i tej pracy jaka trzeba wykonać żeby je dostać " , myślicie że na kasie robią ludzie po gimnazjum ???? robi dużo ludzi po studiach oni nie mieli szczęścia pracować na państwowym i tylko protestować i wołać więcej

Dzieci w pierwszej klasie już uczą się czytania ze zrozumieniem. Poczytaj Pan sobie wcześniej ile nauczyciele pracują godzin tygodniowo, noi oczywiście te wakacje i ferie...... i różne święta państwowe........ szkoda gadać. P.S Rok płatnego urlopu należy się nauczycielowi jeżeli zachoruje na chorobę zawodową np. raka krtani, nie życzę tego nikomu!

Moja przyjaciółka nie chorowała na raka krtani i jakos dostała rok na poratowanie zdrowia. Jeśli chcą tak podwyżek niech kazdy rozlicz sięz z korepetycji.

Niezła z Ciebie przyjaciółka skoro donosisz na KCI na drugą... Nikomu nie życzyć takich "przyjaciół " jak owa Miła

To proszę nie posyłać dzieci na korepetycje, skoro taka forma nie odpowiada.

Nauczyciele dziś tak uczą, że ten uczeń co nie chodzi na korki to jest z tą wiedzą szkolną skończyć tylko gimnazjum.A może to celowe (dorabiają dużą kasę na korkach)

To może trzeba tak uczyć w szkole żeby nue było potrzeby chodzenia na korepetycje

A może w drugą stronę....może trzeba trochę posiedzieć z dzieckiem...pouczyć, pomóc a nie tylko co w szkole, i czy dużo zadane. Może jak paniusiu "wyplułaś" to zaineresuj się edukacją dziecka a nie bo mi się należy, niech w szkole uczą za coś im płacą..itd.

Ależ z ciebie prostaczka "zainteresuj się swoim dzieckiem" wróć do kanciapy i przemyśl co piszesz.

Ale po co skoro możemy dodatkowo dorobić

Miła - a jak ktoś nie udziela korepetycji? Z czego ma się rozliczyć? To kolejny mit, że wszyscy nauczyciele udzielają korepetycji. Znam wielu nauczycieli, którzy tego nie robią, więc proszę nie uogólniać.

Wasze osiągnięcia naukowe widać na egzaminach maturalnych gimnazjalnych itp gdzie 60 procent waszych uczniów dedykowanych przez takich fachowców od przekazywania wiedzy osiąga podstawowe minimum do zaliczenia egzaminu a jak ktoś tu zauważył zawsze można iść na kasę do Lidla nie takie duży wykształcone pracują w innej profesji niż się nauczyli a nauczyciele to kolejna kasta uważają a się za coś lepszego niż inne grupy społeczne a tak a pro kto wam kazał być nauczycielami tylko dla kasy nauczyciel to chyba powołanie ????

Faktycznie jesteś zielony

A gdzie. Kontrole ZUS przecież żadnej epidemii Sanepid nie ogłosił a naciągane L4 to jest chyba jakiś paragraf zarówno dla lekarza i nauczycirla

Zielony ty jesteś naprawdę ZIELONY Popieram nauczycieli nie może być tak żeby po studiach zarabiać mniej niż na kasie w Lidlu lub w innym markecienie każdy chce cudze dzieci uczyć

Pomyśl! Popierasz lewe zwolnienia? Przecież to oszustwo, czyli jak ktoś ukradnie, bo mało zarabia to też nic złego nie zrobił!!! Każdy ma prawo walczyć o swoje ale niech to robi uczciwie.

Słuchaj Zielony. Jak masz takie dobre serce to dokładaj ze swoich. Problemem jest system. ME to moloch, socjalistyczny syf. Pensje ustala minister!!!! To jest problem. I jeśli chcesz go rozwiązać, to musisz iść na wybory i wybrać parlament, który zreformuje, czytaj, sprywatyzuje, oświatę. I wtedy pomożesz nie tylko nauczycielom, ale również uczniom i ich rodzicom. Lepsze rozwiązanie, czy nie?

Jak sprywatyzuje to szkoły będą prywatne, czyli za naukę będzie trzeba płacić. To w czym ta prywatyzacja pomoże rodzicom ?

Tak trzymać jesteśmy z wami

****s://nie linkujemy.prawo.vulcan.edu.pl/przegdok.asp?qdatprz=akt&qplikid=2 Zachęcam do zapoznania z pkt. 3 (Tygodniowa liczba godzin obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczyc), pkt. 4a Zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze mogą być realizowane, z zastrzeżeniem ust. 2a, w wymiarze..... oraz art 42 Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

a przekracza ... z tym że ministerstwo nic nie robi z tym od dziesięcioleci...

Jak tak czytam, to u nas "każdemu się coś należy ".

Jak sie nie podoba to niech idom do pini

Zapraszam do pierwszej klasy , może jest szansa , że nauczysz się pisać

Pini to dla ciebie Angela akurat

"Idom"...no widać, że w szkołę to raczej Angela kamieniami rzucałaś...żal

Napiszcie lepiej do kiedy w Szkole Podstawowej nr 1 będzie trwał protest. Bo nie wiem czy mam jechać z dzieciakami w Alpy w tym tygodniu.

I spokojnie my sobie poradzimy, przekwalifikujemy się, zmienimy pracę, ale gwarantuje Ci Rodzicu, to Twoich dzieci za 5-10 lat nie będzie miał kto uczyć. Tylko potrafisz rzucać wyzwiskami i wulgaryzmami. Tym pokazujesz swoj poziom, a raczej jego brak. Zero konstruktywnej krytyki. Tylko wyzwisk rodzice nauczyli...przykład ZAWSZE idzie z góry. To Ty pokazujesz dziecku ścieżkę wychowania. Brawo zawistniku!!

A Wy uczycie ze najważniejsza jest kasa.

Znam paru nauczycieli, którzy też są rodzicami. Dają taki super przykład swoim dzieciom, że tylko nie pozazdrościć.

Tu jest dobry przyklad dla dzieci,pokazując jak sie wymusza i szantażuje idąc na L4

Komentarze pod artykułami dotyczącymi strajku nauczycieli pokazują tylko jak bardzo podzielonym społeczeństwem jesteśmy. Prostackim i wielce zacofanym. I wiecie co jest najzabawniejsze?? Nie że hejtujecie nauczycieli, bo podobno tak cudownie mają, ale krew Was zalewa bo pragniecie tak bardzo, żeby przypadkiem ktoś nie miał lepiej od Was. Lepszy samochod - pewnie z lewej kasy. Dobra praca - pewnie zalatwiona przez rodzine/znajomego. Mieszkanie bez kredytu - pewnie kradnie gdzie się da. Miał wypadek - haha dobrze mu tak. Żona go zdradziła - pewnie zasłużył, a ona @rwa była. Taka Polaka natura - smutne to, ale prawdziwe. Najlepiej żeby nauczyciele siedzieli cicho, i przyjmowali wszystko tak, jak jest im dane. Ale już dosyć. Mamy dosyć roszczeniowych rodziców, co to widzą tylko koniec własnego nosa, no bo przeciez tylko ich dziecko jest najpiękniejsze, najmądrzejsze, jest lepsze od innych, kolezanka glupsza, gorzej ubrana, pani w szkole? Pfffd co ona w ogole od Ciebie chce - glupia, pojde do szkoly i ustawie Ją do pionu, nie bedzie mi sie tu wymadrzala. Tatus Ci zalatwi. A mama z tata jak korpoludki pracuja, najdrozsze prezenciki dziecku kupuja, bo mysla ze kupia milosc dziecka. A pozniej wielkie zdziwienie jak zacpany nastolatek wjezdza w przystanek z wieloma ludzmi, ale przeciez byl z dobrego domu. Jak to sie moglo stac??? A no tak to!!!! Przez samolubny, egoistyczny sposob wychowania. Dzis sie nie uczy szacunku do drugiego czlowieka. Dzis sie liczy tu i teraz - miec, posiadac, dzieci facebooka i instagrama, a niech sie zajma same soba. Nawet zaloby nie potrafia przezyc w gronie rodzinnym, tylko uzewnetrzniaja sie na portalach spolecznosciowych. A dlaczego? Bo rodzica nie ma. Nie ma kto wytlumaczyc, pokazac co dobre i zle. W nauczycielach widze pasje, juz od przedszkola nadaja dziecku szlif. Ale Wy przeciez powiecie co ta glupia przedszkolanka chce. Przeciez bawi sie tylko z dziecmi, nic specjalnego. Ale tu blad!!!! My nie jestesmy od wychowania!! To Ty Rodzicu od tego jestes!!!! My mozemy nauczyc, wesprzec, poprowadzic EDUKACJE najlepiej jak umiemy, z werwa i zapalem do pracy. Ale gdzie szukac zapalu do pracy, skoro Ty Rodzicu jestes wiecznie niezadowolony, roszczeniowy, bo tylko Ty i Twoje dziecko...przemysl. Moze nie pluj jadem przy dziecku na nauczyciela, niech chociaz mysli, ze go szanujesz. A jesli nie szanujesz, to do czego jestem Ci potrzebna???? Zabierz dziecko i ucz w domu samodzielnie. To w naszym panstwie dozwolone. A przeciez to takie proste i nieskomplikowane prawda??? No na co jeszcze czekasz????

Do Smutek - trochę za bardzo wybielone to środowisko nauczycieli. Zgadzam się, że rodzice sa rózni, ale proszę nie mówić, że wszyscy nauczyciele to pasjonaci swojego zawodu. Obawiam się, że jednak ponad połowa raczej nie, albo nie miałam szczęścia spotkać ich na drodze edukacji mojego dziecka. Wiecznie znużeni nauczyciele, bez pomysłu na ciekawą lekcję. Na każdej wywiadówce słyszymy, że nasze dzieci źle się zachowują, zle się odzywają, nawet źle oddychają. A czy robią coś dobrze? Czy moglibyśmy usłyszeć na zebraniu, że państwa dzieci są świetne, bardzo dobrze radzą sobie z matematyką, językiem polskim? Nie zdarzyło mi się nigdy tego usłyszeć. Dzieci zawalone programem muszą siedzieć w szkole 8-16, następnie kilka godzin w domu, by móc reprezentować sobą poziom dobry lub bardzo dobry, nie mówię celujący. Kiedy te dzieci mają czas na to, by się poruszać, spalić tą energię, która tych młodych ludzi rozpiera? W szkole jak wojsku. Nic im nie wolno. Do tego niezbyt sprawiedliwe ocenianie. Mamy XXI wiek, a podejście nauczycieli jest takie, że w domu dziecko ma się nauczyć i koniec. Gdzie ta pasja wśród nauczycieli, którzy dotąd tłumacza zadanie z matematyki aż dzieci zrozumieją ? Odbębniona lekcja, wielokrotnie "po łebkach". A rodzice, którzy pracują szukają wówczas korepetytorów, bo przecież na klasówce nie będzie "po lebkach" i tu właśnie nauczyciele oddają się swojej pasji, korepetycjom. Nie jestem przeciwnikiem nauczycieli, uważam że podwyżki Wam się należą, ale proszę nie pisać, że wszyscy nauczyciele uczą z pasją, sercem i oddaniem. Osobiscie chciałbym, żeby za tymi podwyżkami poszła również zmiana myślenia u nauczycieli i chciałbym żeby obudziła w nich pasję, którą będą umieli przekazać dzieciom

Nie uważam żeby ponad połowa nauczycieli była wiecznie znużona. Być może w szkołach zaczyna panować marazm, na skutek złej reformy szkolnictwa. Ja pracuję w przedszkolu, więc mówie o swoim przykladzie. Jest mnóstwo osób w naszym środowisku, które pracują z pasją. Ja miło wspominam swoją edukacje od "zerówki" aż po studia i nikogo nie próbuję wybielać. Ja uważam, że gdybyśmy otrzymywali większe wsparcie wśród rodziców, to ta WSPÓŁPRACA wygladalaby zdecydowanie lepiej. Ale dzisiaj niestety jest tak, że rodzic przychodząc na wywiadówkę ma postawę "bo moje dziecko...Pani się uwzięla, ale to na pewno nie moje dziecko" i z krzykiem na nauczyciela. Czy nie jest tak? Myle sie? Oczywiscie nie uwazam, ze wszyscy rodzice sa tacy. W mojej pracy spotkalam wielu wspanialych, miłych, serdecznych, pomocnych rodzicow, ktorzy odnosili sie pozytywnie do naszej pracy. Chodzi mi o to, ze niestety co raz mniej jest takich rodzicow. Dzis niestety w przewazajacej wiekszosci dominuje postawa roszczeniowa. Wobec tego czy nauczyciele nie moga miec swoich roszczen? Nie zapominajmy, ze punkt widzenia zawsze, ale to zawsze zalezy od punktu siedzenia. Wszedzie dobrze jest tam gdzie nas nie ma. Stad tez tyle nienawisci plynacej w nasza strone - w strone nauczycieli. Ale nie tylko. Bo nie wazne jaka grupa spoleczna podejmie sie strajku, staje sie grupa znienawidzona wsrod spoleczenstwa.

W całym tym zamieszaniu, oburzeni rodzice nawet nie zauważą kiedy minister wprowadzi 6 dniowy tydzień nauki dla ich dzieci. Ale nikt nie widzi nic poza swoimi racjami!

Zgadzam się ze Smutkiem i z Waldkiem. Prawda leży gdzieś pomiędzy wypowiedziami afirmatywnymi( wykształceni, oddani całym sercem cudzym dzieciom, zarywają noce nad klasówkami) a hejtem( nieroby, długie wakacje i 18 godzin pracy, a chcą podwyżek). Wśród nauczycieli są różni ludzi: pasjonaci i artyści, solidni rzemieślnicy, przeciętniacy oraz ludzie wykonujący ten zawód przez przypadek. I wszyscy oni zarabiają tyle samo! Ich pensja może się różnić o 20-30 złotych dodatku motywacyjnego. Czy masz pięciu laureatów olimpiady, czy tylko wchodzisz i wychodzisz na lekcję, a poza tym sporo czasu spędzasz na L4 ( bez protestu) zarabiasz tyle samo i nikogo to nie obchodzi. Sami nauczyciele też nie protestują. Może dlatego, że gdyby ich pensje były zróżnicowane i uzależnione od efektów oraz zaangażowania to niewielu osiągnęłoby górny pułap?...

Jest Pani w jednym przedszkolu która pomaga przy dzieciach i to nie jest nauczycielka

Bo w przedszkolu nie pracuja tylko nauczyciele, ale takze pomoce nauczyciela, wozne - to sa pracownicy przedszkola. Jesli chodzi o strone dydaktyczna - to sa nauczyciele, nie opiekunki.

Jestem facetem, ale wydaje mi się, że macierzyństwo to nie za karę. Kobiety z przedszkola też rodzą, idą na macierzyński i też nie przesypiają nocy. Panowie wspierajcie swoje żony, matki swoich dzieci. Niech kobiety czują się doceniane, to ich praca, choć nie doceniana. Każdy powinien byc doceniony za profesjonalną prace wymagającą wytrwałości, ale i wiedzy.

Tak Pani obroni jasne jeszcze powie że dziecka wina brak słów ilu nauczycieli z powołania w tych szkołach nie pozdrawiam nauczycieli

Zastanawiam się ile osób z komentujących tutaj pracuje emoji Zastanawiam sie również nad tym jakie państwo macie zarobki emoji Ot- pytanie retoryczne...

Do (N) że niby w przedszkolach nie ma opiekunek do dzieci śmiem wątpić A teraz my matki tych dzieci zacznijmy strajkować bo nam się też należy dzieci rodzimy wychowujemy po nocach czasem nie sypiamy strajk dla matek czemu nie i jak ocenić w ilu zlotowkach matczyna miłość troska bezcenna

i 500+ też się należy!!!!!

co ty kobito wogóle pierd...sz??

Idąc tym sposobem myślenia ojcowie również mogą chcieć strajkować, bo w końcu kobiety same sobie tych dzieci nie stworzą.

Taka zawiść to tylko w tym kraju. Zastanawiam się czemu ludzie plują jadem. Człowiek człowieka gotów jest utopić w łyżce wody! Tragedia! Władzy tylko o to chodzi, by skłócić społeczeństwo. Durnym społeczeństwem najłatwiej się zarządza. Nikt się nie spodziewał że nauczyciele się zorganizują i pokażą pazury. W końcu każdy tak może zrobić. ...a skoro nikomu w tym kraju nie pasują zarobki można zorganizować ogólnopolski strajk i zmusić władze do racjonalnych posunięć. Zresztą nawet u prywaciarzy sytuacja nie wygląda dobrze. Coraz mniej ludzi chce pracować... Bunt wisi w powietrzu, bo władza jest taka jaka jest...

Mimo, że forma protestu nie super przemyślana, nie przekreślam tej grupy nauczycieli. Historia pokazała, że często niezgoda okazała się dla Polaków zgubna. Spróbuję ich zrozumieć, mam nadzieję, że jeżeli mojemu dziecku stanie się krzywda, to jego Pani go wesprze, w chwili zagrożenia poczuje się przy niej bezpiecznie. Taką opinię przekażę mojemu dziecku i przyczynię się do budowania szczęśliwego dzieciństwa. Wychowuję go na wrażliwego człowieka, który szanuje wszystkich i mam nadzieję, że jeśli zostanie nauczycielem, lekarzem, to nikt nie będzie mu ubliżał.

To co się dzieje jest chore, wszystkim ciągle mało. Nauczyciele moim zdaniem bardzo przeginaja, nie maja takich złych zarobków a do tego wolne wakacje, ferie, urolopy, święta, wycieczki szkolne za które grosza nie płacą i głupa pala że sie opiekują. A teraz jeszcze na chorobowe bo ich **** bolą od siedzenia!!!!!!!!

Po 27 latach pracy przy wyższym wykształceniu, kilku po dyplomówkach i wychowawstwie, nauczyciel mianowany dostaje do ręki 2300 zł (nie płacąc żadnych pożyczek i kredytów) Czy to jest tak dużo? Wiele osób pisało o wolnych wakacjach , feriach i innych wolnych dniach, ale jesteście niedoinformowani. Część wakacji rzeczywiście mamy wolne , bo to jest nasz urlop, ale nie mamy możliwości wziąć urlopu w innym terminie-tylko L4 lub dzień bezpłatny. Urlop dla poratowania zdrowia to tez już wspomnienie. A te wycieczki niby za darmo? - zapraszamy rodziców do uczestnictwa, niech zobaczą jak zachowuje się ich dziecko w grupie rówieśników. Większość nie ma wpojonych żadnych zasad , nie ma wyobraźni i zachowuje się jak pies spuszczony z łańcucha. Pomijam wyjazdy z noclegami szczególnie w starszych klasach- to po prostu porażka. Na co dzień wysłu****emy tylko bezsensownych i bezkrytycznych uwag i obelg rodziców. Nam nie wolno nic nawet źle się spojrzeć. Płace o które próbujemy walczyć to tylko jeden z punktów. Pragniemy lepszego traktowania i wsparcia ze strony rodziców, dyrektorów i innych władz. Chcemy mieć trochę czasu dla własnych rodzin i normalnego życia a nie tylko przesiadywania w szkole po 6-7 a czasem 9 godzin. Nie wszyscy wiedza ze lekcje to tylko mały kawałek naszej pracy ,w szkole panuje biurokracja, ciągłe szkolenia które w większości nic nie dają, zebrania planowane i nieplanowane, przygotowanie do lekcji , sprawdzanie klasówek, przygotowywanie dokumentów, które w efekcie nikomu są niepotrzebne, ale chodzi o to żeby nas umęczyć i tyle. Większość osób piszących te obraźliwe komentarze nie była dawno w szkole i nie ma do czynienia z kimś kto aktualnie jest nauczycielem. szkoła się zmieniła i zmienia się nadal ale w złym kierunku. Nadal najważniejsze są znajomości i układy z dyrekcją, kłanianie się rodzicom którzy "mogą nam zaszkodzić" itd. Jeden wielki smutek

Matko jedyna... wycieczki szkolne za darmo. Szok. Proszę na taką jechać i opiekować się grupą dzieci w obcym, zatłoczonym miejscu tak, aby nikomu nic się nie stało. Choroby lokomocyjne, bo nie każdy rodzic zadba, żeby przed wyjazdem podać tabletkę, śniadanie. Zapraszam zobaczyć jak to miło biegać z woreczkiem i sprzątać wymiociny, bo małe dzieci do woreczka nie trafią. A potem zadbać o te dziecko, które nie ma już przyjemności, bo do.końca wyjazdu źle się czuje. Nie jeździmy na wycieczki za pieniądze rodziców. Tak się składa, że od opiekunów nie są pobierane opłaty za bilety wstępu. O wycieczkach z noclegiem nie będę się rozpisywać, kto jest mądry to zrozumie.

Oczywiście wolne wakacje, święta państwowe np 3 maja, Boże Narodzenie a nawet Wielkanoc noi oczywiście ferie zimowe , zielone świątki a jeszcze 1 maja - próba do krakowiaka czy poloneza na placu Piłsudskiego itd noi oczywiście te wycieczki zwiedzanie zabytków, obiady, oraz wakacje.... Zapomniałam jeszcze 1 listopada i 11 listopada nauczyciele w tych dniach też mają wolne. Ale świństwo przecież powinni pracować to naprawdę niesprawiedliwe... A teraz jeszcze te chorobowe ... jak w ogóle śmiecie chorować bo to tylko nam się należy!

Właśnie przez takie myślenie dzielimy społeczeństwo. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Czemu ludzie aż tak zazdroszą tej grupie zawodowej? Czemu ludzie mają pretensje do osób które próbują poprawić swój byt? Czemu nikt do cholery nie ma pretensji do nierobów żyjących z 500+ czy alimenciarzy którzy nie płacą na własne dzieci???? Przecież te pieniądze też są z czegoś pozyskiwane...

A na Święto Edukacji - kwiatki. I po co tyle obłudy? Czy nie lepiej konstruktywna refleksja? jaki przykład dla dzieci? Kwiatki i wyzwiska na tą Panią, która pokazała Jasiowi pierwsze literki? Ludzie - szanujcie się.

Oczywiście jestem za podwyżkami dla nauczycieli ale stracili w moich oczach protestujący w ten sposób. Nauczyciel ma być autorytetem wzorem, drogowskazem a tu taka lipa. Wieloletni brak podwyżek to nie wina tej władzy to kilkunastoletni wrzód który właśnie pękł i mamy to co mamy. Drodzy pedagodzy walczcie o swoje ale nie w ten sposób nie kosztem naszych dzieci. W moich oczach straciliście wiele.

A w jaki sposob mają protestować? Nosić jakiesz szarfy czy jak??

tylko kto je zobaczy? a może berety podczas zajęć

Berety byłyby dobre:-)

Kto nie szanuje nauczycieli grozi społeczeństwu analfabetyzmem, chamstwem , brakiem kultury itp .......

jacy rodzice takie dzieci.......

Mam nadzieję, że wdzięczne wypielęgnowane dzieci nie zapomną o interesach swoich schorowanych i starszych rodzicach.

Ja proponuje aby renciści i emeryci też zrobili raban to onich wogole ten rząd zapomniał

Ja proponuje aby renciści i emeryci też zrobili raban to onich wogole ten rząd zapomniał

Ludzie, przestańcie ziać ogniem. Właśnie o to chodzi, aby społeczeństwo skłócić. Każda grupa zawodowa winna być godnie wynagradzana. Nie nastawiajcie się jedni na drugich, tylko pomyślcie, że lepiej aby podwyżki dostali pracujący niż nieroby kolejne akcje +. Wszyscy pracujący, czy to opłacają potem pracy fizycznej, czy młodością okupowaną nocną nauką i wizytami w bibliotece, powinni godziwie zarabiać. Każdy pracujący człowiek powinien zarobić tyle, żeby spokojnie zapewnić utrzymanie rodzinie, nie musiałby czekać na ochłapy kolejnego programu +. Nauczyciele, to grupa świadoma i wie o co walczy -powodzenia. Inne grupy zamiast ziać ognia niech pomyślą jak zawalczyć o swoje, ale nie z nauczycielami. Ludzie - zacznijcie się szanować.

Nie wiem czy buraki macie świadomość ze emoji Jeszcze ZUS w kolejce do strajku . Tez będziemy strajkować zeby dali nam podwyżki . A kontrole nas g obchodzą. My tez budżetówka jesteśmy , Potem koleżanki i koledzy z US ... debile przeciwne strajkom budżetowek zrobimy Polsce stan wojenny i wojnę domowa. Dosyć juz złodziejstwa PiS i kłamstwa w kraju miodem o mlekiem plynacym

kiedy ruszą pracowicy dps bo tam jest wielka bida

PYTAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gdzie jest ZUS???????? Gdzie są Izby Lekarskie??????????????Gdzie prokuratura ???????????????Gdzie ten uciśniony wymiar sprawiedliwości???????????? Na oczach milionów Polaków dzieje się ogromne oszustwo a tu cicho.

JESTEŚ IDIOTĄ POPROSTU

Skoro pielęgniarki i lekarze odchodzą od łóżek chorych to dlaczego my nie możemy protestować . MUSIMY!!!

Nie odchodzą, to sa bzdury! Musi byc zachowana ciągłość opieki!! Inaczej prokuratura!

czyli przyznajesz że zwolnienia L4 nauczycieli są załatwiane - to są inaczej lewe zwolnienia

Dużo chorych dzieci przychodzi do szkoły i się zaraziliśmy... a kto nam zwróci za leki? Może wystawić rachunek rodzicom tych chorych uczniów.

A policja co im powiesz mondralo

Ty debilu, nigdy nie zdarzyło się tak żeby pielęgniarki odeszły od łóżek chorych a tym bardziej dzieci. Nigdy nie chowały się za plecami dzieci. NIGDY!!!!!!!!

Ale ciągłość opieki jest!!! Czytaj ze zrozumieniem

Ciągłość opieki w szkołach i przedszkolach też jest

szkoła nie jest do opieki tylko do edukacji.

To jest praktyczna lekcja wychowania przez nauczycieli i lekarzy dla dzieci i młodzieży. Temat lekcji - ''jak wycisnąć małym kosztem i nakładem jak najwięcej i ile się da'' . HEHEHEHEHEHEHE

I dobrze musimy walczyć o swoje o godne życie, komu sie to nie podoba to trudno. Studia , Podyplomówki , kursy , szkolenia i takie grosze zarabiamy , a młodzież rozwydrzona wpatrzona w telefony i nastawiona tylko na rzeczy i ich posiadanie . Facebook , brak prywatności itd. Matura tylko na 30 % więc dadzą radę nie przesadzajcie. A jak ktoś mniej zdolny potrzebuje brać korepetycje i pracować indywidualnie z nauczycielem to bardzo prosze.

Oszuści wystawiają lewe L4 oszustom symulującym choroby. Całe to państwo to jeden wielki chlew.

To bądź kimś więcej niż tylko komentatorem i zgłoś sprawę do prokuratury :-)

Widzisz jakie wałki w naszym rządzie idą ,a ty mówisz o nauczycielach i lekarzach że oszuści.

Dziś o godz 12.04 pewnie też strajkujacy na podwójnym gazie szedł Północną wszystko było by ok ale twoja pupa goła to nie był miły widok

Teraz energetycy powinni w mieszkaniach nauczycieli i lekarzy oszustów co wydali fikcyjne zwolnienia wyłączyć prąd i ciepłą wodę. Zarobki tej grupy zawodowej też są kiepskie i też im się należy. Tym bardziej że mniejszym świństwem byłyby te wyłączenia niż wykorzystywanie dzieci dla własnych korzyści.Najpodlejsze jednak jest to że ci pseudo nauczyciele wolą się kryć za plecami dzieci niż wyjść strajkować na ulice. Na ulicach zimno i deszcz więc lepiej poczekać co dla nich wypłaczą od rządu dzieci i ich zdesperowani rodzice. PODŁOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podły to ty jesteś zawistny nienawistniku. Czasy służby folwarcznej czas skończyć!

Ja bym im dała nawet te 1000 zł jak bym nie musiała po korepetycjach jeździć , bo wymagać potrafią ale żeby dzieciaki czegoś nauczyć to już gorzej

Masz tępe dziecko , Moje na korepetycje nie musi . RoZumie nadąża i nie płace za korepetycje . To twoja wina spłodziłeś slabe dziecko to wina twoich genów i matki genów ...

6/9-jesteś bezczelny i pokazujesz tu poziom jaki reprezentujesz,wstyddddd

Tak nas traktujecie tak my Was. Miło! ? Tępe dzieci maja tępych rodziców

Niech to będzie zawód elitarny, jak przed Wojną. JEDNAK niech zaczną uczyć Ci, którzy cokolwiek sobą reprezentują! Kto poszedł uczyć? Z mojego rocznika, czy roczników wyższych obecnie w podstawówkach uczą Ci, którzy SAMI LEDWO PRZECHODZILI Z KLASY DO KLASY! Ci, którzy najwięcej ściagali i się nie uczyli. Ci, którzy ukończyli Wyższe Szkoły i dorobili sobie uprawnienia pedagogiczne... Pełen szacunek dla nauczycieli, ktorzy UKONCZYLI STUDIA WYZSZE, KIERUNKOWE (czy lingwistyczne, czy biologiczne, chemiczne, historyczne) i dodatkowo zrobili uprawnienia pedagogiczne. Nie porównujmy nauczycieli po PSW a tymi, ktorzy ukonczyli dobre uczelnie! Poziom a poziom! Państwo narzekacie, że musicie być do dyspozycji Dyrektora w wakacje, że są rekrutacje etc.... Tak - a my, normalni pracownicy mamy 26 dni urlopu NA CALY ROK. Bez wolnych dni przed świętami, bez ferii (oj straszne, trzeba się pojawić jak wezwie dyrektor). Nie mamy rocznego w 100% płatnego urlopu dla poratowania zdrowia. Nie mamy ta krótkiego tygodnia pracy. Proszę - niech Państwo pracują 40godz tyg i wtedy podwyzka. Za realne godziny a nie za dorabianie na korepetycjach!! Bo na to czasu aż nadto! Prawda? Jeśli tak strasznie być nauczycielem - proszę się przekwalifikować. Co stoi na przeszkodzie? A czy jeśli dzieci w szkole zaczną strajkować, bo chcą mieć np mniej zadawane, będzie taryfa ulgowa? Jak wobec Sz.P. Nauczycieli? GDZIE JEST ZUS?! Jeszcze normalnie pensje będą wypłacane za to, że ktoś JAWNIE KŁAMIE I UDAJE że potrzebuje L4? Kpina....

Piszą Państwo, ze pracujecie niejednokrotnie WIĘCEJ niż 40 godz tygodniowo. Poniżej ciekawostki z ustawy! Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. 2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować: 1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7; 2) inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów; 3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym. 2a. Nauczyciel, na swój wniosek złożony na piśmie do dyrektora szkoły przed rozpoczęciem zajęć w danym roku szkolnym, może realizować zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w wymiarze określonym w ust. 4a. Dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na realizację zajęć w danym roku szkolnym w ustalonym z nauczycielem wymiarze określonym w ust. 4a, jeżeli taka możliwość wynika z zatwierdzonego przez organ prowadzący szkołę arkusza organizacyjnego szkoły. 4a. Zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze mogą być realizowane, z zastrzeżeniem ust. 2a, w wymiarze: 1) od 19 do 27 godzin - przez nauczycieli, o których mowa w ust. 3 w tabeli w rubryce: stanowisko - typ (rodzaj) szkoły, w lp. 3 i 9; 2) od 23 do 26 godzin - przez nauczycieli, o których mowa w ust. 3 w tabeli w rubryce: stanowisko - typ (rodzaj) szkoły, w lp. 5. ODSYŁAM DO PKT 3 ****s://nie linkujemy.prawo.vulcan.edu.pl/przegdok.asp?qdatprz=akt&qplikid=2 Tygodniowa liczba godzin obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczyc

Aga - czy naprawdę wierzy pani w to, że każda ustawa, będąca teorią, przekłada się wprost na praktykę, czyli życie? Papier wszystko przyjmie, Droga pani, a życie toczy się po swojemu... Ale - jak już wspomniałam, nikt, kto nie ma w rodzinie nauczyciela, i tak w to nie uwierzy.

Może i nauczyciele mają ferie i wakacje, ale nie chodzi tu tylko o fakt, że częściowo spędzamy je w szkole. Faktem jest, że jest to urlop narzucony. A co gdy przyjdzie jechać na pogrzeb albo załatwić inną pilną sprawę? Jedynie dzień bezpłatny odliczany od emerytury... Wolę mieć do dospozycji kilka dni urlopu i wykorzystać go, kiedy mam na to ochotę.

Tez tak myślę i sama tego doświadczyłam

Jeśli pracujecie 18 godzin tygodniowo macie możliwość np. samemu odbierania dzieci ze szkoły, zrobienia zakupów, przygotowania obiadu, do pracy możecie przygotowywać się kiedy jest wam wygodnie, zwykły pracownik ma narzucone godziny pracy jeśli chce coś załatwić albo spotkać się z nauczycielem swojego dziecka to musi zwolnić się z pracy (a potem to odrobić) albo wziąć urlop.

Ani jednego dnia nie wracam wcześniej niż o 16. Jeszcze należy wliczyć dojazdy. Mam to szczęście, że pracuję w jednej szkole, ale w tej chwili wielu nauczycieli łączy pracę w 3 a nawet 4 szkołach, ale mieć ETAT. Nie jest to dorabianie, a próba utrzymania godnej stawki.

pracę można zmienić i w biedronce na kasie się wykazywać

Możemy zmienić pracę. To żaden problem. Jednakże trzeba zastanowić się nad konsekwencjami. Będzie to oznaczało, iż Pani/Pan będzie odpowiadał za edukację dziecka. Rozumiem, że jest Pan/Pani obeznany/a w każdej dziedzinie i nie będzie stanowiło problemu interpretowanie wierszy Szymborskiej, używanie wzorów skróconego mnożenia, rysowanie kwasów tlenowych metodą Lewisa, tłumaczenie krasowienia skał, nauczanie języków obcych, zapewnie dziecku choć trochę ruchu, aby przy komputerze nie nabawiło się garba, uczenie gry na flecie... A to są podstawy, które szkoła zapewnia. Nie będę wymieniała innych funkcji. Powtórzę, że możemy zmienić pracę. Nie będzie to problemem. Dla nas. Dla rodziców stanie się. Pozdrawiam serdecznie

My pracujemy 40 godzin tygodniowo, W TYM 18 godzin dydaktycznych, Szanowna Pani... Skąd w narodzie przekonanie, że nasz tydzień pracy wynosi 18 godzin, od lat zachodzę w głowę. Widocznie, Drodzy Pedagodzy, uczymy czytać ze zrozumieniem, a trzeba by jeszcze położyć nacisk na słuchanie ze zrozumieniem, bo nawet ministerstwo czasem mówi, że pensum nauczyciela to 40 godzin... Ośmielę się nawet twierdzić, że pracujemy dużo więcej, niż 40, ale to już wie tylko nauczyciel, lub jego rodzina. Pozdrawiam wszystkich Belfrów.

Mimo tego że jestem że tym mecz każdy dobrze zarabiał zgadzam się z 100 procentach. Teraz nagle każde zawody wyjdą na ulice bo mało zarabiają. A ludzie którzy muszą pracować i wychowywać dzieci zawsze najbardziej po tyłku dostaja. Dodajmy że każdy nauczyciel jadąc na wycieczkę jedzie oczywiście gratis. I jest w porządku.

Do jasiu: Dodajmy że każdy nauczyciel jadąc na wycieczkę jedzie oczywiście gratis. I jest w porządku. Ty nie masz pojęcia jaką odpowiedzialność ma ten za darmo jadący nauczyciel! Gdyby mój syn się zgubił albo wpadł pod samochód na przejściu dla pieszych podczas wycieczki to bym na takim nauczycielu nitki suchej nie zostawił! Ty z żoną jedziesz ze dzieckiem do miasta i pilnujecie go żeby mu się nic nie stało a nauczyciel ma ich 10 lub 15! I każde ma być zadowolone, najedzone i nic nie zgubić Zazdrościsz? Ja nie. I sorry ale nie chciałbym by wychowanie moich dzieci spoczywało na nauczycielu, babci, wujku, czy sąsiadce- to ja jestem rodzicem i to moja rola- nauczyciel może mi tylko pomóc!

Nauczyciel jedzie na wycieczkę gratis? A przypadkiem nie opiekuje się wtedy dziećmi (czyli pracuje)? Polecam opiekę nad gromadą dzieci 24 godz. na dobę przez kilka dni - świetny wypoczynek za darmo...

Nie za darmo, to sa godziny waszej pracy za które macie płacone

Płacone nie jest za całą wycieczkę, tylko za dzień pracy (tyle ile mieliśmy godzin w planie, to jest płacone). Jestem aktywna 24 godziny, siedzę w nocy na korytarzu, aby Waszym dzieciom nic głupiego do głowy nie przyszło, a mam płacone za 4 godziny.

Dlatego zabieracie ze sobą do pomocy rodziców, którzy muszą z tej okazji brać urlop

TAA - Muszą brać urlop? O ile wiem, to nikt na siłę rodziców na wycieczkę nie zabiera, robią to dobrowolnie. I nie są to nagminne przypadki, rodzice na wycieczkach to raczej rzadkość. Dodam tylko, że jak rodzic jedzie na wycieczkę, to jest przejęty głównie swoim dzieckiem, więc gdzie ta "pomoc" dla nauczyciela?...

Pani Agnieszko ale nam na tych cieplych posadkach jest bardzo dobrze poniewaz tu nie musimy sie wykazywac zeby dostac podwyzke czy awans wystarczy ze bedziemy protestowac emoji

czy zus skontroluje te zwolnienia lekarskie na których są nauczyciele , kto odda koszty dla rodziców którzy zostali zmuszeni do dodatkowego przymusowego dnia wolnego lub wynajęcia opiekunki i w jakim czasie nauczyciele zamierzają nadgonić stracony czas nauczania bo przecież chyba nie w soboty za dodatkowe wynagrodzenie

Zapytaj Jarka z Żoliboża... on Ci odda... to bedzie program „zamknięta szkoła +”.

Protestujemy bo nie możemy podrapać się ani po dzwonku ani po przerwie ;-)

jak jestes ladna i zgrabna to ja cie na przerwie moge polaskotac po dzwoneczku emoji

Jaki wzór dają naszym dzieciom symulując chorobę aby uzyskac podwyżkę??? Może dzieci będą symulować chorobę bo nie lubią szkoły itd...

A jaki dają wzór lekarze, którzy tych zwolnień udzielają? Są niekompetentni czy skorumpowani?

A ja mam uwagę do autora tekstu agKCI! Chcę zwrócić uwagę, że PRACOWNICY PRZEDSZKOLA to także NAUCZYCIELE. Mamy takie samo wykształcenie, jak każdy inny nauczyciel!!! Jesteśmy po prostu po studiach: edukacja przedszkolna, wielu z nas ma także pełne kwalifikacje do nauczania np. w klasach 1-3. Nie rozumiem dlaczego (już nie w pierwszym artykule) jesteśmy określani jako pracownicy przedszkola, opiekunki, przedszkolanki (o zgrozo). Przedszkolanka to dziewczynka przyprowadzana do przedszkola przez mamę, a przedszkolak to chłopiec przyprowadzany przez mamę do przedszkola. Także proszę przez wzgląd na jakikolwiek szacunek do pracy nauczyciela o poprawną pisownię, albo doinformowanie się w temacie, bo wypada to mało rzetelnie i nie przystoi dziennikarzowi taki błąd.

nie przystoi przedszkolanka robic takich rzeczy kosztem niewinnych rodzicow i dzieci ktorzy swoja praca i podatkami utrzymuja budrzetowa posade nauczyciela a cala reszta tych wypocin nie ma znaczenia kazdy wie okreslenie przedszkolanka w skorcie znaczy pracownik nauczyciel przedszkola wiec nie w tym problem a w tym jak odbijaj sie prostest na ludziach ktorzy zyja w tym samy systemie co Wy

MAŁO I MAŁO. A MOŻE BY SIĘ TAK WZIĄŚĆ DO PRACY I ZORGANIZOWAĆ TAK ŻEBY PRZEDSZKOLE BYŁO OTWARTE OD GODZINY 7 - 19. CZŁOWIEK MÓGŁBY PO PRACY WRÓCIĆ DO DOMU I NORMALNIE ODPOCZĄĆ, WYŚĆ NA ZAKUPY, SPOTKAĆ SIĘ Z KOLEŻANKĄ ALBO POSIEDZIEĆ NA FACEBOOKU. A TAK JUŻ TRZEBA ODEBRAĆ DZIECKO 0 16 I CO POTEM. DOBRZE ŻE JEST KOMPUTER I TELEWIZJA BO INACZEJ TO CZŁOWIEK NIC BY NIE ZROBIŁ. NO I W PRZEDSZKOLU WYCIECZKI KILKUDNIOWE TEŻ BYĆ POWINNY. ( ale naturalnie panie powinny zapłacić za siebie, bo to przecież wycieczka). NO I Z TYMI WAKACJAMI TEŻ TRZEBA BY BYŁO COŚ ZROBIĆ. TO NIEZDROWE ŻEBY DZIECI DWA MIESIĄCE SIEDZIAŁY W DOMU.

nigdy bym nie pomyslal ze banda tych prymitywnych slabo wykrzsztalconych opiekunow i ala nauczycieli zrobi strajk w Kutnie emoji szacunek dla was he he emoji)

Nieeeeeee, no za to Ty jesteś super wykształcony!! Gratuluję umiejętności "bezbłędnego" pisania! Hahahahah

I my spędzamy większość swojego dnia z ich dziećmi. Chyba zmienię zawód. Za jakie grzechy...

A ty jesteś „wykrztałcony” jak ch*j ????

- "Rodzice mają prawo posłać swoje dzieci do szkoły, czy przedszkola i oczekiwać realizacji zaplanowanych zajęć i pełnej opieki - mówi Małgorzata Duras, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Za zapewnienie odpowiednich warunków działania szkoły lub placówki odpowiada organ prowadzący. Zadaniem dyrektora szkoły, czy placówki jest zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom. Jeżeli z powodu przebywania na zwolnieniach lekarskich nie będzie wystarczającej liczby nauczycieli do realizacji zajęć dydaktycznych według planu, w tym brak możliwości zorganizowania zastępstw doraźnych, wówczas dyrektor musi zorganizować dzieciom zajęcia opiekuńcze. Jeżeli to również nie będzie możliwe wspólnie z organem prowadzącym musi podjąć decyzję o innej formie zorganizowania zajęć w tym dniu." Czytaj więcej: ****s://gs24.pl/dzieci-bez-opieki-w-przedszkolu-nr-74-w-szczecinie-nauczycielki-na-zwolnieniach/ar/13788492 Czyli wychodzi , że dyrektorzy nie mają prawa nie przyjmować dzieci do przedszkola.

W przedszkolach też nie przyjmują dzieci... Życzę zdrowia i godnej płacy nauczycielom wszystkich placówek oświatowych. Trzymajcie się i walczcie o swoje :-)

Czy nieroby ze szkół będą również strajkować w ferie zimowe?

nie ......... , beda odrabiać zaleglosci hahah

Kto idzie na studia pedagogiczne ? A słabeusze z liceum i nie są to żadne święte krowy. Jak się nie podoba, to najlepiej założyć prywatną firmę i tu się wykazać.

A może prywatne szkoły? Słabeusze będą uczyć w szkołach masowych (słabeuszy) za miskę ryżu, a kreatywni nauczyciele w szkołach prywatnych (geniuszy) za godziwą kasę. Ale to rodzic będzie finansował.

Jestem za, niech rodzice płacą za dobrą edukację, nie szanuje się tego, co jest za darmo

Na co? Idioto, studiowałam filologię angielską.

G, ale czemu Ty się dziwisz? Opinia to kretyn, który nie ma pojęcia, że w szkole zwykle pracuje jeden pedagog. Tak to jest, jak matura przysługuje po ustrzelenie 30 procent.

Za miskę ryżu to wystrugany przez Dzepetta z Zoliborza bangater w ujawnionych nagraniach widział rozwój gospodarki.

L4 biorą specjalnie i mówią o tym wiec ZUS powinien karyprzywalić im a nie strajk w którym biorą pieniądze z ZUS porostu tak to można strajkowac jeszcze im zapłaci ZUS haha

Piepr.cie sieemoji dostaniemy Podwyżki . A wy spadać robole do fizycznej i zamknąć mordy... zal wam to na studia głąby fizyczne Z brudnymi paznokciami

a wy zamiast stawiac to bedziecie niedlugo ssać paly

Typowa wypowiedź zwykłego robola... Ciekawe kto bedzie uczyć Ci dzieci chociaż gdy bed brac przykład z Ciebie skończą jako margines społeczny taki jak Ty emoji

na pewno nie beda robic tego ssące pale nauczyciele ktorzy jak margines nie maja poczucia obowiazku jakie naklada na nie ta praca i ida na lewe l4 ... a wulgarny jezyk nie znaczy ze ktos jest z marginesu palancie emoji

Co za język???

Pewnie jakiś polonista haha

Tak Zus powinien przeprowadzać kontrolę zwolnień. A podwyżkę płac tylko dla dobrych nauczycieli, bo nie wszyscy potrafia dobrze nauczać.

Jeszcze ZUS w kolejce do strajku . Tez będziemy strajkować zeby dali nam podwyżki . A kontrole nas g obchodzą. My tez budżetówka emoji Potem koleżanki o koledzy z US ... emoji

Mam propozycję do tych wszystkich zainteresowanych co zieją ogniem do nauczycieli... WALCIE SIĘ! A do nauczycieli kolejną propozycję: zwolnijcie się, niech dzieci tego lewactwa, nowobogackich i pisiorstwa zaczną uczyć imigranci, kryminaliści na warunkowym... Najpierw ci z Ukrainy, później z bliskiego wschodu... łby będą obcinać za darmo, więźniowie gwałcić wasze pociechy. Tego wam życzę - POLAK

ciebie pewnie juz walila ta banda z ukrainy na warunkowym haha

W punkt , ! Jebame głupie poloczki . Niech wasze dzieci uczą Ukraince niedomyte i banda kryminalistów na warunkowym zwolnieniu pod kuratela ...

koleina dobra zmiana pisu pierw zniszczyli stadnine w janowie podlaskim potem dobra zmiana zaieła sie armia w rankingu armi swiata spadlismy o 4 mieisca potem był bor wypadki za wypadkiem potem dobra zmiana wzieła sie za puszcze potem za policie 7 tys wakatow nikt nie chce isc do polici pod zadami pisu potem dobra zmiana chciała przeiac sady ale im nie poszło i jeszcze dobra zmiana wzieła sie za telewizie takiei propagandy jak w tel publicznei to nigdzie nie ma

Była psia grypa to teraz czas na belfrowską grypkę. Ludzie moją prawo walczyć o godziwe zarobki. A nauczyciel polski w porównaniu do innych państw, zwłaszcza zachodnich nie zarabia dużo.

Ja im mało to niech zmienią pracę idą pracować do firm prywatnych ,a zus natychmiast powinien zacząć kontrolę tych zwolnień lekarskich.Trzeba się przekwalifikować ,kto powiedział że trzeba pracować całe życie jako nauczyciel.

Napisze krótko, pracowałem w szkole 25 lat, na rękę ostatnia wypłata 2700 netto, nie jestem belfrem lecz inżynierem, podziękował za te prace, zmieniłem firmę na prywatną, zarobki podskoczyć, a w szkole wakacyjne, niestety już nie ma kto uczyć zawodu, młody inż po studiach nie przyjdzie do szkoly

To niech rodzice uczą swoje dzieci jak tak wszystko potrafią najlepiej ! Nie doceniacie pracy nauczycieli A to się odbije na waszych dzieciach.

a kto będzie uczył wasze dzieci?

Ich rodzice Ha ha ????

bardzo dobrze pogonic tych nieudacznikow z pis co cowneli polskie nauczanie o sto lat zamiast uczyc myslenia to znow ucza wkowania na pamiec niepotrzebnych pierdoł

A gdzie kontrole z ZUS

To nie jest grupa najciezej pracują tylko najbardziej narzekająca i mająca się za wybitne jednostki i zbawiajace swiat

No ok nauczyciele chcą więcej zarabiać to niech dostaną ta podwyżkę ale niech zrobią im 40 godzin pracy tak jak wszyscy żeby było sprawiedliwie a że biorą pracę do domu to niech sprawdzają klasowki w miejscu pracy bo to nikogo nie obchodzi ile oni pracy zabierają do domu urlop wakacyjny 26 dni a resztę wakacji niech przeznacza się na doszkalanie paranoja najlepiej 6000 i tylko przychodzic po wyplate

zastanawia mnie tak duża liczba "łapek w dół". Czyżby nauczyciele bali sie takiego pomysłu????? wynika z tego, ze tak

Żądanie 1000 zł podwyżki i szantaż oszukanym L4 to BEZCZELNOŚĆ.

Widocznie w Polsce inaczej się nie da.

Protestują ci najlepsi, bo maja odwagę i znają swoja wartość. A kto zazdrości wakacji, niech się przekwalifikuje! Niedługo do pracy w szkole będą pracować ci z Pini, bo nikt inny za te pieniądze się nie odważy. Młodzi ludzie w oświacie?! Oni nie męczennicy, nie będą się poświęcać. Nie będzie miał kto uczyć. Ale głupimi lepiej rządzić, więc może o to chodzi???

smiem watpic w to ze podwyzka sprawi ze ten niski poziom przekazywania wiedzy zwiekszy sie . z pokolenia na pokolenie widac jak nauczyciele przynajmnienj większość z nich prace traktuje jak obowiazek a nie jak powolanie

I fakt ten zawód jest narażony wybitnie na skolioze tyłka należy im sie

A jak wygląda sytuacja w szkołach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe ?

Jak im nie pasują zarobki to niech nie idą na zwolnienia lekarskie tylko niech się zwolnia z pracy i nie blokują etatu na ich miejsce przyjdą młodzi co zaakceptuje zarobki

Młodzi ludzie właśnie uciekają z tego zawodu. I bardzo dobrze. Są mądrzy. A rodzice niech sami uczą swoje dzieci. W Warszawie już nie ma nauczycieli. Za kilka lat to samo będzie w innych miastach.

Hahaha pokaż mi młodego, co przyjdzie pracować za 1500 zl na rękę... powodzenia..

tacy wykształceni a nie wiedzą,że juz najnizsza krajowa jest 1700 na rękę;-)))))))

Niech Pani Aplikuje. Skoro jest tak cudownie. Dostanie Pani 1800na konto i problem z głowy.

no wolę 1800 za 20 godz,niż 1800 za 40 godzin i też zabieranie pracy do domu. I nie użalam sie nad sobą jak Wy

Akurat kretynnnoe ty durny . Nie przyjdą . Nikt nie jest głupi jak ty. Na razie tylko twoja matka wiedziała ze jestes głupi a teraz cały internet . . 

Do zawodu nauczyciela nie ma chętnych. W sekretariatach nie ma podań o pracę w szkole. Zwłaszcza w szkolnictwie zawodowym nie ma szans, aby mgr inżynier przyszedł do pracy w szkole. "Najmłodsi" inżynierowie mają po 40 lat, a większość jest po 50-stce.

Nój syn właśnie podjął pracę jako nauczyciel stażysta.Ten rok uważa za epizod w swoim życiu.Nie jest w stanie z tych poborów utrzymać się sam nie mówiąc o założeniu rodziny.

To niech idzie na zakład pracować w czym problem

Bo chce robić to co kocha i dostawać za to pieniądze a nie jałmużnę ? Z twoim podejściem to wszyscy powinnismy do Reichu wyjechać

W dzisiejszych czasach wykonuje się co bardziej się opłaca trzeba czasami się dostosować ilub przekfalifikowac sam skończyłem pedagogike po ścigało mnie wojsko i chciałem jak najłatwiejszy kierunek lecz nie pracuje w zawodzie tylko jako kierowca bo chce więcej zarabiać a że mnie taki nauczyciel jak nie powiem kto ale kto ma pewność że nie ma więcej takich osob

Dobrze, że właściwie oceniłeś swoje predyspozycje i poszukałeś szczęścia gdzie indziej. Ale ten chłopak chce być nauczycielem. Polskim uczniom potrzeba dobrych, mądrych nauczycieli, którzy za swoją pracę będą dobrze opłacani. Każdy okupant likwidował lub dyskredytował polską inteligencję, a w tej grupie - polskich nauczycieli. Dwadzieścia kilka lat braku zasad i społeczeństwo już nie docenia nauczycieli, nie traktuje ich jak autorytety. Inna sprawa, że wielu nauczycieli na miano autorytetu nie zasługuje. Niestety, to też trzeba głośno powiedzieć. Dlatego trzymam kciuki za tego młodego chłopaka.

Jak chce się zmieniać świat to najczęściej wiąże sie z poświęceniem w tym przypadku braku pieniędzy a tymi dobrymi nauczycielami bywa różnie tak myślą o młodzieży że strajkuja w takim okresie gdzie są poprawki jak by nie mogli zacząć po wakacjach poprostu martwią się o swój tylek czyli o pieniądze i nawet tego nie potrafią wymyślić bo zaczęło się od policji ewentualnie służby zdrowia nie pamietam

Nygusy lenie do roboty!!!

PONAD TYSIĄC ZŁOTY PODWYŻKI ???????????? WY NAUCZYCIELE CHYBA NAPRAWDĘ JEDNAK CHORZY JESTEŚCIE !!!!!!!!!!

Wyłącz ten capslock debilu

ZARAZ CIEBIE WYŁĄCZĘ DEBILU !!!!!!!!!!!!!!!

Ano chorzy. Jeszcze długo będziemy chorzy na zwolnieniu. Sam ucz swoje dziecko. Mamy dość pracy za 1800 zł.

40 godzin w tygodniu a nawet wiecej to pracuja polonisci no moze jeszcze matematycy i anglisci. Reszta tyle co w szkole bo oni nic w domu nie robia a polonista tylko sprawdza poprawia czyta. Co robi wuefista albo ten od plastyki czy muzyki. A no nic lezy z tykiem do gory. Nauczyciele powinni pracowac 40 godzin w tyg to wtedy by bylo sprawiedliwe.

Nauczyciele pracują więcej niż 40 godzin tygodniowo.Zapraszam do wnikliwej obserwacji.Prawie wszystkie noce zarwane.Pozdrawiam.

Zerwane noce to mają przez Was uczniowie,bo większość materiałów zadawane jest do domu.

I tu pretensje proszę składać do naszego rządu. To dzięki tym "dobrym zmianom" musimy przerobić dwa lata materiału w rok. Żeby mieć jakąkolwiek szansę na omówienie wszystkiego musimy zadawać do domu. Jestem nauczycielem , który zgadza się, że zadań domowych nie powinno być, ale proszę mi wierzyć... takie mamy realia..

Odpoczywaj chorowitku, a nie oczy w internecie nadwyrężasz.

hahahaha zarwane noce hahahahahah

Proszę bardzo podwyżki jak najbardziej, nie tylko oni uczyli się 5 lat inni również i muszą to robić cały czas każdy ma taki zawód jaki wybierał co do przedszkoli to Panie zajmują się małymi dziećmi i muszą mieć oczy wszędzie plus uczą piosenek samodzielności itp. A w szkołach znam wielu nauczycieli co przyjdzie otworzy rozdział coś tam zada i sprawdzi pracę klasowe i prace domowe wcześniejszej klasy (widać to po dzienniku elektronicznym jak wystawiają oceny) i tak 20 godzin tyg zleci niech pracują po 40 godz tyg przy 26 dniach urlopu bez wakacji 2 miesięcznych przerw świątecznych i ferii

Strajkujcie sobie ale nie kosztem moich dzieci, bo materiał będziemy musieli przerobić my z dziećmi w domu bo w szkole nie będą mieli już czasu.

A co mnie obchodzi twoje dziecko? Mam swoje własne dzieci i tak niską pensję, że nie stać mnie na wiele rzeczy dla własnych dzieci. Twoje dziecko niech się uczy samo. Jego problem. Ja myślę o swoich dzieciach i marnych zarobkach.

A GDZIE SA KOMISJE ZUSOWSKIE ??????????????? WSZYSCY WIEDZĄ ŻE TO LEWE ZWOLNIENIA I NIC Z TYM NIE ROBIĄ !!!!!!!!! KOLEJNE ŚWIĘTE KROWY???????? SPRAWDZIĆ STAN ZDROWIA TYCH RZEKOMO CHORYCH A LEKARZOM KTÓRZY WYSTAWIAJĄ LEWE L4 POSTAWIĆ ZARZUTY PROKURATORSKIE, ZARAZ SKOŃCZYŁA BY SIĘ TA CAŁA KPINA Z PRAWA !!!!!!!!!!

Ci co idą na zwolnienia nie sa nauczycielami z powołania tylko z przypadku dlatego będą robić wszystko by nie pracować bo to nie sprawia im satysfakcji ,ale za pracę bez wysiłku kasy chcą b. Dużo, choć powinno być jaka praca taka plca

Jak ktoś ma powołanie, to idzie do klasztoru. Nauczyciel ma dzieci, które musi utrzymać.

To poprostu kpina.Strajkuja kiedy dzieci mają ostatnią możliwość poprawienia ocen przed końcem 1 semestru. A co z 8klasistami?powinni powtarzac do egzaminów a nie siedziec w domu. Zapraszam nauczycieli na 12godz na produkcje. Zero wakacji i ferii.Wtedy zobaczą co znaczy ciężka praca.

Poprawianie ocen przed końcem semestru??? A co twoje dziecię robiło przez CAŁY semestr?

A to już jest twój problem albo twojego dziecka. Samo życie. Nic wam nie będzie emoji

Mogły się uczyć wcześniej, jakie poprawy?

Mogłaś sie uczuć patologio z pini

Niech strajkuja a w szkole musza nadrobic z dziecmi material zabrac im dwamiesiace urlopu w wakacje ateraz niech sie lecza zabrac karte nauczuciela, 40godz tyg. i wtedy dac podwyzke tylko tym najlepszym brawo dla szkol ktore nie strakujaliczy sie mlodziez i dzieci a pracy w Kutnie dla nauczycieli nie ma liczy sie znajomosc znam osoby ktore staraly sie o pracei jej nie dostaly prace mozna zmienic a napewno w Kutnie beda pracowac te osoby ktore chca bez przymusu

Dlaczego nie podali liczby dzieci które zostały w przedszkolach????

Popieram nauczycieli.Dosyć upokorzen.Szkoda,ze nie wszyscy biora udział w tej akcji Widocznie wg nich wszystko jest ok!Najlepiej sie nie wychylac, niech inni nadstwaiaja za nich karku.

Moi rodzice rolnicy mają po 950 zł emerytury. Całe życie pracowali ciężko bez dnia urlopu , a tu nauczyciel żąda 1000 zł podwyżki. I pewnie dostanie bo inaczej pojedzie na l4. Gdzie tu sprawiedliwość.

Drogi Riki, twoi rodzice płacili na KRUS kwartalnie mniejsze składki niż nauczyciel (każdy pracownik) płaci miesięcznie na ZUS i sądzę, że gospodarstwo przekazali dziecku, a nie przekazali do skarbu państwa. Z którego gospodarstwa dochody teraz czerpie następca. Czy to jest sprawiedliwe?

A ile rodzice odprowadzali składek do KRUS-u? 250 zł. na kwartał?

Przeciez mogli zmienic zawod, tak jak.to wszyscy madrzy radzą nauczycielom. No I placic Zus a nie Krus

A Ty pewnie masz juz 200 lat pracy...bo tak ciezko tyrałeś człowiwcze w tym gospodarstwie?

przedszkola funkcjonują bez zmian??? chyba żarty!!! to miał być protest który nie będzie wymierzony w dzieci i w rodziców! czemu za czasów peowców nie strajkowali??? tak dobrze im przez 8 lat było?? nagle przebudzenie

Dla wiadomości wszystkich rodziców, uczniowie popierają strajk i bardzo się z niego cieszą. Żadnych zaległości nie mogą mieć bo zajęcia się nie odbywają. Uczennica pozdrawia

Wiadomo , że nygusy uczniowie popierają strajk bo nie maja zajęć , ani klasówek.

Tak bardzo to Panu /pani przeszkadza? Uczniowie mają tyle na głowie, że dwa dni wolnego dużej różnicy nie robią. I wyoraszam sobie stwierdzenie nygusy, to że pan /pani się nie uczył / uczyła nie znaczy, że wszyscy tak postępują, pozdrawiwm

Dajcie im jeszcze 2 miesiące wakacji, to nie są pedagodzy, krzywdę robią tylko dzieciom przez swoj polityczny protest,mogą wybrać inny zawód PINI CZEKA

Tak oczywiście mogą wybrać inny zawód i pozostaną Ci najlepsi ,, nieudacznicy " którzy nieważne za ile byle przyjść i wyjść. Gratuluję podejścia w rozumowaniu elementarnych spraw.

Nie ma już pini głąbie

No to teraz -1000 zł nauczycielom, bo rodzicom trzeba zapłacić za przymusowy urlop albo za opiekunki, a może to inny powód zwolnień, może są wyznania Prawosławnego i obchodzą Boże Narodzenie, bo przecież jakaś część nauczycieli przyszła do pracy?

Jak przedszkola funkcjonują bez zmian?? PM17 nie przyjmuje dzieci od czwartku.

Pracownice ZUSu też po wyksztalceniu wyższym 2300 po 4latach pracy, całe eter 40godz tyg.Jak nie masz "wejścia "to mimo wykształcenia pedagogicznego, specjalistycznego NIE MA PRACY W SZKOLE ,PRZEDSZKOLU , ŻŁOBKU,tzw państwowym! Panie zakładajcie biznes, idźcie do pracy do przemysłu,macie "taaaaka wiedzę ! Czekają na Was!40 godzin tydzień,niesprawdzacie klasowek

Co pani za głupoty opowiada. Nie miałam "wejscia" a zaraz po obronie (broniła się w lipcu) dostałam pracę w panstwowym przedszkolu (od 1 września). Praca jest tylko chetntch6brak. O ile się orientuję w Kutnoe przynajmniej dwa przedszkola szukają nauczycieli PMnr5 i PMnr15. I szukają już od wielu miesięcy. Tylko chętnych brak. A podobno to taka super praca...

Popieram nauczycieli. PISiury zazdroszcza i tyle... Niech rzad nie klapie tak ze jest wspaniale skoro nie chce dac podwyzek...

Na komisje gdzie jest płokułatuła ja się pytam

Brawo szkoły 2, 5, 6, 7 . Nie dajcie się wciągać w tę hucpę .

Brawo!!! Tak trzymać!!!

Na komisje ich jak.zwyklego pracownika

Lekarz wystawiający lewe zwolnienia sam musiał się ewakuować na L4...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także