Rejestracja i logowanie

Piorun uderzył w komendę straży. Są problemy z łącznością

Wydarzenia 10-08-2017 Autor: toza
4
Piorun uderzył w komendę straży. Są problemy z łącznością

Dzisiejsza nawałnica, która nawiedziła nasz region dała kutnowskim strażakom nie tylko nawał pracy, ale także napędziła im nieco strachu. W budynek straży pożarnej uderzył bowiem piorun. W wyniku tego strażacy mają problemy z telefonami. Utrudniony jest m.in kontakt pod numerem alarmowym 998.

Piorun uderzył w antenę znajdującą się na dachu budynku. Antena uległa złamaniu, przez co praca strażaków jest utrudniona. W tej chwili trwa usuwanie usterek, jednak kutnowska straż jest w stałej gotowości do działania.

- Mamy częściową awarię związaną z telefonami i łącznością. W tej chwili nie wiadomo, kiedy problem zostanie rozwiązany. Staramy się jak najszybciej zminimalizować skutki uderzenia pioruna. Funkcjonujemy normalnie, zastępy są w stałej gotowości do akcji. Na szczęście żadna z osób nie została poszkodowana – mówi st. kpt. Zdzisław Pęgowski, oficer prasowy KP PSP Kutno.

Co ciekawe, do podobnego incydentu doszło także w Łęczycy. Tamtejsi strażacy zmagają się z podobnymi kłopotami i także mają problemy z łącznością.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Na ele24 jest artykuł że w łeczycy też uderzył piorun w budynek straży przypadek...?

Mam pytanko _ A czy tez moze piorun udezyl w budynek OSP w Krosniewicach , bo jak wszyscy to wszyscy , a co emoji

Pan Zdzisław czasami nie oficerem prasowym KP PSP Kutno? Skąd ta Łęczyca?

Wkradł się błąd. Już poprawione. Dzięki!

dodaj komentarz
Czytaj także