Rejestracja i logowanie

Pismo mieszkanki i deklaracja władz. Dawny cmentarz będzie uporządkowany

Wydarzenia 12-09-2017 Autor: toza
18

O skwerze w zbiegu ulic Oporowska i Szymanowskiego powiedziano już wiele. Mimo to mieszkańcy wciąż czekają na to, aż teren zostanie odpowiednio uporządkowany i zagospodarowany. Jedna z mieszkanek wysłała w tej sprawie pismo do magistratu, na które niedawno otrzymała odpowiedź.

W miejscu, w którym obecnie znajduje się skwer i plac zabaw przed laty był cmentarz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Dziś, ku zniesmaczeniu miejscowych, teren jest zaniedbany, niektóre zabawki na placu zabaw są zniszczone lub uszkodzone, a na ławkach nie trudno o pozostałości bo alkoholowych imprezach.

Na to wszystko zwróciła uwagę pani Elżbieta, która wysłała w tej sprawie pismo do urzędu miasta. Prosi w nim o interwencję ze strony władz. Z odpowiedzi dowiaduje się, że teren zostanie uporządkowany w przyszłym roku.

- Informujemy, że prace nad urządzeniem placu zabaw i zagospodarowaniem terenu w zbiegu ulic Szymanowskiego i Oporowska będą prowadzone w oparciu o środki pochodzące z budżetu Miasta Kutno na rok 2018 – pisze Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna w korespondencji adresowanej do mieszkanki, pani Elżbiety.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Plac zabaw jest potrzebny, dzieci nie mają się gdzie bawić . Przy blokach były małe place zabaw, ale polikwidowano na rzecz parkingów. Co jest ważniejsze samochody czy dzieci ? Na trawnikach nie mogą się bawić,ponieważ na nich wszędzie są odchody psów. Ludzie po swoich pupilach nie sprzątają. Dziecko przychodzi do domu z butach zabrudzonych w psich gównach. To jest też ważny problem.

Kto zniszczył niech naprawi Miasto? Nie! To nasze dzieci.

Nie chodzi tu o plac zabaw bo lawki zniszczone cmentarz który został przeniesiony może o ten samolot który rozbił się na sośnie gdzie są ludzie i żołnierze NN o których nikt nie pamięta cywilach pochowanych pod blokowiskami parkingami gdzie jest KATYŃ bo został tylko Smoleńsk i miesiącznica może będą pielgrzymki nie pod JASNĄ GÓRE ale pod WAWEL

Ludzie pomyślcie czy chodzi Wam o cmentarz czy uszkodzone ławki upamiętnienie szacunek dla zmarłych a skąd wiecie że na tym blokowiisku ,parkingu został pogrzebany człowiek NN nie macie pojęcia DURNOTA.Wy szykujecie sobie kwatery im szykowało życie i ludzie

Plac zabaw można zrobić w innym miejscu!

może na dachach?

Plac zabaw jest jak najbardziej potrzebny!!!

Dzieciaki muszą mieć bezpieczne miejsce do zabawy. Jednak jakoś nie pamiętam, żeby w latach siedemdziesiątych były przeprowadzone ekshumacje i gdzie niby miałyby być przeniesione szczątki. Jakaś zbiorowa mogiła? Na cmentarzu przecież nie ma czegoś takiego.

były zbierane szczątki .

W ramach historii : W latach 70-tych nastąpiła likwidacja cmentarza , wszystkich pochowanych wykopywano i przenoszono na inny cmentarz. Po likwidacji cmentarza powstał tam wówczas plac zabaw dla dzieci. Dziwią mnie komentarze od osób kompletnie nie znających historii tego miejsca. Od ponad 35 lat jest to miejsce zabaw dla dzieci, jednakże bardzo zaniedbane przez władze miasta gdyż teren należy do miasta Kutna nie do Spółdzielni Mieszkaniowej "Pionier". Spółdzielnia "Pionier" na osiedlu nie zadbała o żadne miejsce zabaw dla dzieci, polikwidowano niewielkie place przed blokami na rzecz betonowych parkingów. Kompletny idiotyzm. Na osiedlu jest wiele młodych małżeństw z dziećmi więc porządny plac zabaw jest bardzo potrzebny.

mieszkanka napisała: "W latach 70-tych nastąpiła likwidacja cmentarza , wszystkich pochowanych wykopywano i przenoszono na inny cmentarz. " Wątpię żeby wszystkich pochowanych odkopali i przenieśli.... Ja mieszkam na tym osiedlu od urodzenia (lata 80) i pamiętam jak dzieciaki bawiące się tam odkopywały szczątki. Może nawet niektórzy z niech to czytają....

W dup.... możecie wsadzić sobie ten cmentarz pomniki i inne.... niech dzieci mają gdzie chodzić a nie przed komputerem non stop siedzieć

Czasem też trzeba ten komputer dziecku wyłączyć i porozmawiać o historii. Bo za parę lat będzie miało starych rodziców właśnie tam, gdzie według nich należałoby umieścić cmentarz.

Uważam, że to miejsce powinno być odpowiednio upamiętnione. Były cmentarz, to nie miejsce dla dzieci i młodzieży. Jak nauczymy ich szacunku dla tradycji?

Super komentarze. Niech nasze dzieci dalej bawią się na parkingu, a tutaj stanie z powrotem cmentarz i pomnik z samolotem gdzie będziemy się spotykać co miesiąc...

Do ,, humanisty ,, masz 100% rację , miejsce byłego cmentarza nie jest odp. lokalizacją dla placu zabaw.

to na pl. Pisudkiego też nie powinno być Święta Róży itp bo tam byli grzebani ludzie i mordowani na dodatek

Nie powinno być tam placu zabaw, miejsce powinno być odpowiednio upamiętnione, powinien być zachowany szacunek dla pochowanych tam mieszkańców społeczności kutnowskiej.

dodaj komentarz
Czytaj także