Rejestracja i logowanie

Plaga wypadków i szaleńcza jazda. Jest wniosek o nowe rondo w Kutnie

Wydarzenia 12-10-2018 Autor: toza
23

Skrzyżowanie ulic Skłodowskiej, Maczka i Północnej. To miejsce radny Robert Małachowski wskazuje jako wyjątkowo niebezpieczne i uważa, że rozwiązaniem problemu byłoby rondo. Urząd Miasta odnosi się do sprawy i informuje nas, że taka inwestycja kosztowałaby kilka milionów złotych.

Robert Małachowski poruszył ten temat na niedawnej sesji Rady Miasta. Radny zauważa, że o budowę ronda w tym miejscu od dłuższego czasu proszą sami mieszkańcy, zwłaszcza, że wskazane przez niego skrzyżowanie słynie jako dość kolizyjne i nie brakuje tam zdarzeń drogowych.

Radny dodaje także, że to jedyna niezagospodarowana droga wlotowa do Kutna, która jest jednocześnie bardzo niebezpieczna z uwagi na prosty odcinek ul. Skłodowskiej, który kierowcy pokonują ze znaczną prędkością. Zdaniem radnego Małachowskiego, rondo w tym miejscu zmusiłoby kierowców do „zdjęcia nogi z gazu”, a co za tym idzie, znacznej poprawy bezpieczeństwa.

Dlatego zapytaliśmy Urząd Miasta jak zapatruje się na sugestie Roberta Małachowskiego. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że:

- Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej/ gen. S. Maczka/ Północna jest rozważana. Natomiast przed budową ronda  konieczna jest przebudowa sieci wodociągowej i budowa sieci kanalizacyjnej na odcinku ul. Skłodowskiej od skrzyżowania z ul. gen. S. Maczka i ul. Północną do granic miasta – czytamy w informacji otrzymanej od Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Kolejnym etapem prac byłoby przeprowadzenie modernizacji nawierzchni ulicy Skłodowskiej na wyżej wspomnianym odcinku. Prace te poprawiłyby komfort jazdy a przede wszystkich zapewniłyby większe bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego

- Szacowany koszt inwestycji (budowa sieci, nawierzchni, ronda) to ok. 3 mln zł. Realizacja zadania będzie rozważana przy planowaniu wieloletnich zadań inwestycyjnych – kończy Biuro Prasowe UM.

Komentarze
komentarze (23)
Dodaj komentarz

Bardzo głupi pomysł bo to akurat najmniej zakorkowane a w zasadzie wcale nie jest zakorkowane skrzyżowanie. Panie pomyslodawco zobacz Pan skrzyżowanie lakoszynskiej z 60 i 92tam jest tragedia, zobacz Pan skrzyżowanie Kościuszki Olimpijska i Chodkiewicza. Już o niebo lepsze było by zrobienie robda na ul. Kościuszki z DK60 przy Orleanie dla samego bezpieczeństwo bo ten odcinek 60 jest tragiczny ale jak tu widać Pan o tych problemach nie ma pojęcia.

A co z tym lotniskiem na Sklęczkach? Jeszcze kilka lat temu były takie plany. Czy jest to już temat zapomniany?

Czyli to co KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA ma w programie wyborczym

Koniecznie rondo Łęczycka /Mickiewicza . To jest skrzyżowanie dwóch istotnych dróg- wyjazd i zjazd do obwodnicy "poznańskiej" i kierunek Łęczyca oraz obwodnicy zachodniej/wyjazd z głównego targowiska. Przez to skrzyżowanie przejeżdża także bardzo dużo tirów i jest mnóstwo wypadków. Wystarczy przesledzić kroniki policyjne.

Chcecie rondo bedzie do wyborow wybudujemy krzewy rozy posadzimy i do wyborów jeszcze zakwitna wiecej pomyslow do wyborów bo potem juz nie beda tacy chetni zeby cos robic

Powiedz to kierowca tych trzech pojazdów które się zderzyły w zeszłym miesiącu.

Chory pomysł z rondem w tym miejscu skrzyżowanie jest duże z bardzo dobra widocznościa a ruch tam niewielki

U Ciebie na wsi jest niewielki ruch, dwa może trzy samochody w ciągu dnia, z czego 2 mieszkańców wioski gdzie masz siedlisko

Pisząc coś takiego, udowadniasz, że niewielki to Ty masz niestety mózg. Dobre, niewielki ruch...

kiełbasa wyborcza

Mamy już 7 rond w Kutnie, gdy powstanie Ośrodek egzaminacyjny pożałują tego wszyscy od pieszych po kierowców. Nie wierzycie ? jedźcie do Płocka Sieradz Skierniewic w sobotę czy niedzielę, na jednym rondzie 10szt "L" to norma

A gdzie jest te 7 rond?

Spoko, gościu liczy też te na osiedlu Rejtana emoji

Wypowiedź człowieka który nie wie co mówi - Kutno będzie miało max 4 L-ki egzaminacyjne, faktycznie zakorkują niesamowicie te wszystkie ronda kutnowskie, o jakie nieszczęście , będziemy stali w korkach .. Ku...a , na tą chwilę w Kutnie z dowolnego miejsca tak naprawdę w każde dowolne miejsce dojedziesz max do 7 minut, o czym my tu mówimy w ogóle .. Podejrzewam, że mieszkasz gdzieś na wsi i do Kutna jak wjeżdżasz, gdzie jedzie kilka aut to dla Ciebie już korek emoji

Proszę wziąć pod uwagę, że oprócz egzaminacyjnych są jeszcze te z kursantami w trakcie kursu, przed egzaminem i jak już egzamin będzie w Kutnie to do Płocka na jazdy raczej nie będą jeździć, tylko wszystkie zostaną w Kutnie.

Wracaj na wieś, tam ino traktory i powietrze świeższe...

Kiedy zostanie uruchomiony przejazd przez torowisko na ul. Grunwaldzkiej? Na tamtejszą inwestycję potrzebne są pieniądze! Najważniejsza w tym momencie inwestycja wpłynie znacząco na udrożnienie ruchu drogowego, rozkorkowanie Łąkoszyńskiej, Józefowa. Radni nie zajmują się rzeczami ważnymi dla ogromnej rzeszy mieszkańców pracujących na kutnowskiej strefie, a jakimiś tematami drugorzędnymi. Osobiście złożę wniosek o ponowne zajęcie stanowiska w sprawie otwarcia przejazdu kolejowego na wspomnianym wyżej odcinku.

Tam wystarczy namalować poziome znaki drogowe i sprawa załatwiona. A nie 3 mln wyrzudać od tak sobie, bo wybory idą. Racja niech się wdzyscy Ci radni wezmą za wiadukt na grunwaldzkiej, a niw tylko bzdety - rondo, ścieżka rowerowa i róże na skwerze.

A myślałem, że robot to chociaż pisać potrafi, ale Ty jesteś robot kuchenny, więc ci wybaczam...

Skrzyżowanie jest dobre. To ludzie nie umieją jeździć.

Wczoraj była kolizja na skrzyżowaniu 1go Maja- Kochanowskiego, kolejna z wielu. Rondo też się należy jak psu zupa.

Wenecjanka, Ty idź sobie popływać a nie zabierasz głos w dyskusji dorosłych...

Szkoda, że pan radny zauważył to dopiero przed wyborami. Znając życie to po wyborach o tym zapomni tak jak zapomnieli o darmowym internecie oraz o wiadukcie na Grunwaldzkiej.

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także