Rejestracja i logowanie

Plaga wypadków i szaleńcza jazda. Jest wniosek o nowe rondo w Kutnie

Wydarzenia 12-10-2018 Autor: toza
23

Skrzyżowanie ulic Skłodowskiej, Maczka i Północnej. To miejsce radny Robert Małachowski wskazuje jako wyjątkowo niebezpieczne i uważa, że rozwiązaniem problemu byłoby rondo. Urząd Miasta odnosi się do sprawy i informuje nas, że taka inwestycja kosztowałaby kilka milionów złotych.

Robert Małachowski poruszył ten temat na niedawnej sesji Rady Miasta. Radny zauważa, że o budowę ronda w tym miejscu od dłuższego czasu proszą sami mieszkańcy, zwłaszcza, że wskazane przez niego skrzyżowanie słynie jako dość kolizyjne i nie brakuje tam zdarzeń drogowych.

Radny dodaje także, że to jedyna niezagospodarowana droga wlotowa do Kutna, która jest jednocześnie bardzo niebezpieczna z uwagi na prosty odcinek ul. Skłodowskiej, który kierowcy pokonują ze znaczną prędkością. Zdaniem radnego Małachowskiego, rondo w tym miejscu zmusiłoby kierowców do „zdjęcia nogi z gazu”, a co za tym idzie, znacznej poprawy bezpieczeństwa.

Dlatego zapytaliśmy Urząd Miasta jak zapatruje się na sugestie Roberta Małachowskiego. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że:

- Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej/ gen. S. Maczka/ Północna jest rozważana. Natomiast przed budową ronda  konieczna jest przebudowa sieci wodociągowej i budowa sieci kanalizacyjnej na odcinku ul. Skłodowskiej od skrzyżowania z ul. gen. S. Maczka i ul. Północną do granic miasta – czytamy w informacji otrzymanej od Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Kolejnym etapem prac byłoby przeprowadzenie modernizacji nawierzchni ulicy Skłodowskiej na wyżej wspomnianym odcinku. Prace te poprawiłyby komfort jazdy a przede wszystkich zapewniłyby większe bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego

- Szacowany koszt inwestycji (budowa sieci, nawierzchni, ronda) to ok. 3 mln zł. Realizacja zadania będzie rozważana przy planowaniu wieloletnich zadań inwestycyjnych – kończy Biuro Prasowe UM.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Bardzo głupi pomysł bo to akurat najmniej zakorkowane a w zasadzie wcale nie jest zakorkowane skrzyżowanie. Panie pomyslodawco zobacz Pan skrzyżowanie lakoszynskiej z 60 i 92tam jest tragedia, zobacz Pan skrzyżowanie Kościuszki Olimpijska i Chodkiewicza. Już o niebo lepsze było by zrobienie robda na ul. Kościuszki z DK60 przy Orleanie dla samego bezpieczeństwo bo ten odcinek 60 jest tragiczny ale jak tu widać Pan o tych problemach nie ma pojęcia.

A co z tym lotniskiem na Sklęczkach? Jeszcze kilka lat temu były takie plany. Czy jest to już temat zapomniany?

Czyli to co KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA ma w programie wyborczym

Koniecznie rondo Łęczycka /Mickiewicza . To jest skrzyżowanie dwóch istotnych dróg- wyjazd i zjazd do obwodnicy "poznańskiej" i kierunek Łęczyca oraz obwodnicy zachodniej/wyjazd z głównego targowiska. Przez to skrzyżowanie przejeżdża także bardzo dużo tirów i jest mnóstwo wypadków. Wystarczy przesledzić kroniki policyjne.

Chcecie rondo bedzie do wyborow wybudujemy krzewy rozy posadzimy i do wyborów jeszcze zakwitna wiecej pomyslow do wyborów bo potem juz nie beda tacy chetni zeby cos robic

Powiedz to kierowca tych trzech pojazdów które się zderzyły w zeszłym miesiącu.

Chory pomysł z rondem w tym miejscu skrzyżowanie jest duże z bardzo dobra widocznościa a ruch tam niewielki

U Ciebie na wsi jest niewielki ruch, dwa może trzy samochody w ciągu dnia, z czego 2 mieszkańców wioski gdzie masz siedlisko

Pisząc coś takiego, udowadniasz, że niewielki to Ty masz niestety mózg. Dobre, niewielki ruch...

kiełbasa wyborcza

Mamy już 7 rond w Kutnie, gdy powstanie Ośrodek egzaminacyjny pożałują tego wszyscy od pieszych po kierowców. Nie wierzycie ? jedźcie do Płocka Sieradz Skierniewic w sobotę czy niedzielę, na jednym rondzie 10szt "L" to norma

A gdzie jest te 7 rond?

Spoko, gościu liczy też te na osiedlu Rejtana emoji

Wypowiedź człowieka który nie wie co mówi - Kutno będzie miało max 4 L-ki egzaminacyjne, faktycznie zakorkują niesamowicie te wszystkie ronda kutnowskie, o jakie nieszczęście , będziemy stali w korkach .. Ku...a , na tą chwilę w Kutnie z dowolnego miejsca tak naprawdę w każde dowolne miejsce dojedziesz max do 7 minut, o czym my tu mówimy w ogóle .. Podejrzewam, że mieszkasz gdzieś na wsi i do Kutna jak wjeżdżasz, gdzie jedzie kilka aut to dla Ciebie już korek emoji

Proszę wziąć pod uwagę, że oprócz egzaminacyjnych są jeszcze te z kursantami w trakcie kursu, przed egzaminem i jak już egzamin będzie w Kutnie to do Płocka na jazdy raczej nie będą jeździć, tylko wszystkie zostaną w Kutnie.

Wracaj na wieś, tam ino traktory i powietrze świeższe...

Kiedy zostanie uruchomiony przejazd przez torowisko na ul. Grunwaldzkiej? Na tamtejszą inwestycję potrzebne są pieniądze! Najważniejsza w tym momencie inwestycja wpłynie znacząco na udrożnienie ruchu drogowego, rozkorkowanie Łąkoszyńskiej, Józefowa. Radni nie zajmują się rzeczami ważnymi dla ogromnej rzeszy mieszkańców pracujących na kutnowskiej strefie, a jakimiś tematami drugorzędnymi. Osobiście złożę wniosek o ponowne zajęcie stanowiska w sprawie otwarcia przejazdu kolejowego na wspomnianym wyżej odcinku.

Tam wystarczy namalować poziome znaki drogowe i sprawa załatwiona. A nie 3 mln wyrzudać od tak sobie, bo wybory idą. Racja niech się wdzyscy Ci radni wezmą za wiadukt na grunwaldzkiej, a niw tylko bzdety - rondo, ścieżka rowerowa i róże na skwerze.

A myślałem, że robot to chociaż pisać potrafi, ale Ty jesteś robot kuchenny, więc ci wybaczam...

Skrzyżowanie jest dobre. To ludzie nie umieją jeździć.

Wczoraj była kolizja na skrzyżowaniu 1go Maja- Kochanowskiego, kolejna z wielu. Rondo też się należy jak psu zupa.

Wenecjanka, Ty idź sobie popływać a nie zabierasz głos w dyskusji dorosłych...

Szkoda, że pan radny zauważył to dopiero przed wyborami. Znając życie to po wyborach o tym zapomni tak jak zapomnieli o darmowym internecie oraz o wiadukcie na Grunwaldzkiej.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także