Rejestracja i logowanie

Policjantem jest się zawsze. Bohaterski wyczyn st. asp. Emila Kowalskiego!

Wydarzenia 19-05-2017 Autor: adm/KPP Kutno Foto: KPP Kutno
44
Policjantem jest się zawsze. Bohaterski wyczyn st. asp. Emila Kowalskiego!

St. asp. Emil Kowalski z kutnowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także po godzinach służby. Dzięki jego natychmiastowej reakcji i profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy uratował on życie mężczyzny.

 

18 maja około godz. 15 policjant z Wydziału Prewencji uratował ludzkie życie. St. asp. Emil Kowalski swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy gdy po zakończonej służbie zdejmuje się mundur. Stróż prawa jadąc ul. Wygoda w Kutnie zauważył starszego mężczyznę, który leżał chodniku. Policjant natychmiast zatrzymał swój samochód i podbiegł do mężczyzny, aby mu pomóc. Okazało się, że karetka pogotowia została już wezwana przez innego mieszkańca Kutna, który zauważył leżącego mężczyznę. Policjant zorientował się, że mężczyzna jest nieprzytomny i znajduje się w stanie zatrzymania krążenia, w związku z czym natychmiast podjął reanimację. Funkcjonariusz prowadził reanimację do czasu przyjazdu służb medycznych. Kiedy na miejsce dojechała karetka pogotowia, ratownicy kontynuowali reanimację. Po przywróceniu czynności życiowych 55-latek trafił do szpitala.  Sytuacja, w której znalazł się policjant  pokazuje, jak ważna dla ochrony życia i zdrowia jest szybka reakcja świadków zdarzenia.

Na podkreślenie zasługuje tutaj właściwa postawa st. asp. Emila Kowalskiego i mieszkańców, którzy zareagowali błyskawicznie i podjęli pomocy.

- Ponadto chcieliśmy przekazać wyrazy uznania dla mieszkańców miasta, którzy również potrafili zachować jasność umysłu i przyczynili się do szczęśliwego zakończenia tej historii - mówi  st. asp. Edyta Machnik, rzecznik prasowy  KPP Kutno.

komentarze (44)
Dodaj komentarz

Jaki z niego bohater? Ludzie on po wszystkim się zatrzymał i tyle a wy co? Dejta spokój teraz pewnie do komendanta w łodzi dostanie awans . Ale jak napiszą jak było to pewnie skończy sie na dzięki że się zatrzymałeś. Po sieci krąży filmik z tego? i czy widać jak było ?

A ja cieszę się , że mamy jeszcze tak bezinteresownych kutnian,bez względu na to, czy są policjantami czy bezrobotnymi.Powinniśmy nadal wierzyć w ludzi. Nie wolno opluwać nikogo,bez względu jaki status reprezentuje.Policjant to ważny zawód nie każdy może nim zostać,a na pewno nie ci,którzy w wulgarny sposób wypowadają się na temat tej służby.

MOŻECIE SOBIE WYPISYWAĆ TAKIE BZDURNE ARTYKUŁY. JACY SĄ POLICJANCI TO KAŻDY WIDZI . TO TAKI SAM BOHATER JAK KUCHARSKI I TE SKU...RWYSYNY Z WROCŁAWIA!!

smiechu warte

Ona i on plecaki

Postawić mu pomnik a dzień 18 maja ogłosić dniem ustawowo wolnym od pracy.

Ty zapewne w ramach pierwszej pomocy byś gościa skroiła, żeby był lżejszy do karetki.

I to sie liczy jest ok

Ale podiol akcje a mogl olac

to żaden bohaterski wyczyn tylko spełnienie obowiązku przez osobę która przeszła na pewno co najmniej kilkanaście szkoleń w swojej karierze zawodowej z zakresu udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji. Jakby nie udzielił pierwszej pomocy to przestępstwo.

Nie podali najważniejszej rzeczy. Ile czasu trwała reanimacji przez policjanta , zanim dojechała karetka .A to kluczowy dowód w potwierdzeniu na nie udolności czasową podczas dojazdu karetki do poszkodowanego .ps.Pewnie wyszło by że reanimował 45 min.

Do budy! Praktycznie całe Kutno już was nienawidzi! Wiedzcie to!

Nie całe Kutno, tylko PATOLOGIA z Kutna... Normalni mieszkańcy wiedzą, że Wasza służba jest potrzebna, pomimo tego, że (jak wszędzie) pojawiają się czarne owce!

kuurrwwaa psy???????

Spuchły mi jaja

Szkoda ze zatajacie prawdę i pomijacie szarych obywateli o dobrym sercu którzy jako PIERWSI zareagowali... Typowe media

HW POLICJI CIPY ****

profilaktyka grzybicy pochwy i bakteryjnego

fuck the police baby

Jak często należy myć miejsca intymne?

Jak myć pochwę? Większość z nas tego nie potrafi!

ide srac jeeee

ile ten artykuł będziecie trzymać? Ale sensacja....zwykły ludzki odruch...Emilek potrzebuje reklamy?

Zaraz się okaże że ten policjant zajumał temu starszemu człowiekowi portfel emoji Ten policjant zachował się tak jak w takiej sytuacji powinien zachować się każdy normalny człowiek .PS wszystkim policjantom z tej okazji życzę serdecznego H...W....D...P

"Bohaterski wyczyn" - Jaki BOHATERSKI?!?! Gdyby ten policjant wyciągnął kogoś z płonącego budynku narażając swoje zdrowie lub życie, to możemy mówić o bohaterstwie... Natomiast w artykule jest mowa o reanimacji, czyli zagrożenia życia dla ratującego nie było! Nie ujmuję temu panu zasług, wszak gdyby tego nie zrobił ofiara mogłaby umrzeć, ale nie piszcie patetycznie o bohaterstwie! Jeszcze trochę i bohaterem nazwiecie człowieka, który staruszce pomógł przejść na drugą stronę ulicy...

Z tego co wiem to tak naprawdę reanimowal kto inny i właśnie moim zdaniem ta osoba zasługuje na nagrodę a tą osobą jest Pan Andrzej.

Artykuł nie do końca zgodny z prawdą i przesadzony, bo tak naprawdę zareagował najpierw kierowca Volkswagena, który się zatrzymał oraz dwie inne osoby. To oni zaczęli reanimować pana i wezwali karetkę...

A ten policjant z Łódźi który był na Kebabie zachował się jak SZCZUR uciekł do nory a pani rzecznika go broniła że był na przerwie.

nie przesadzajmy!!! Ot zwykła reakcja . Nie on jedyny tak zareagował. Wielu ludzi w innych przypadkach uratowało komuś życie ,ale nie każdy dostanie premię i zostanie "policjantem roku". mamy tu doczynienia z manipulacją informacją. Dzięki temu na siłe stworzono bohatera. Wszystko po to aby przysłonić przypadki złych policjantów w Kutnowskiej komendzie. Postawa człowieka ok zasługuje na szacunek ale sposób jak to napompowano na potrzeby mediów żenada i tyle...

Jaki to bohaterski wyczyn.Czy policja,tak spragniona sukcesu musi robic CYRK z normalnej postawy swego pracownika ,przy tym nie piszac ze na poczatku reanimował goscia ktos inny.ze najwazniejsze sa pierwsze cztery minuty....dla mnie P,Emil zrobi ..dobra robote..gdyz przejoł reanimacje ale ..ktos tu chyba przesadził piszac w tym kontekscie ten artykól o BOHATERZE Tak naprawde to reanimacje zakonczyli panowie z karetki i oni zrobili tez ..kawał roboty..i co oni sa nikim?tak jak ten co zaczoł ratować?

Ciekawe kto powiadomił portaliki o tym wyczynie

Chodzi o to że powinni być wszyscy wyróżniani tyle się dzieje wokół nas jest tylu bohaterów i o nich się nie mówi a denerwuje to że piszecie że policja to albo tamto policjant to taki sam człowiek jak każdy z nas ja też mam szacunek do nich bo robią dobra robotę pozdrawiam

Pani Edyto.Rzecznik policji powinien pisac .....sprawdzone info. Smutne to.Moim zdaniem nalezy wyjasnic jak było naprawde.

Piekny gest szacunek dla Pana funkcjonariusza Policji.godny nasladowania.zawsze mialam i miec bede Szacunek dla mundurowych.pzdr serdecznie

Niedawno skandal za skandalem w kutnowskiej policji a tu nagle reanimacja ciekawe czym jeszcze zaszczycą nas policjanci szkoda słów codziennie tyle ludzi pomaga w jakiś okolicznościach a tylko policja pomoże od razu na pierwszych stronach w internecie jeszcze dajcie mu podwyżkę i może odznaczenie od prezydenta

Oczywiście potwierdzam i gratuluję postawy

JA TEZ GRATULUJE PANU EMILOWI .ALE PRZEZ PIERWSZE CZTERY A MOZE PIEC MINUT TEN BIEDAK BYŁ REANIMOWANY PRZEZ INNEGO PANA WIEC COS TU NIE GRA. MOZE PAN EMIL TO WYJASNI .A TAK NAPRAWDE TO WSZYSTKO JEST NAGRANE W POGOTWIU. SORY.MUSIAEM TO CZESCIOWO WYJASNIC.

Brawo Emil GRATULUJE Twoja ponadprzeciętna gotowość do przeciwstawiania się łamaniu prawa, i pomocy innym zasługuje na ogromne uznanie. NAGRODA DLA TEGO PANA !!!!!!

NAJWAZNIEJSZE ZE CZŁOWIEK ZYJE ALE WIELE PRZEBIEGAŁO INACZEJ ......SMUTNE TO...

Ten człowiek dzięki bohaterskiej postawie policjanta i przechodnia został uratowany i żyje. Pan Emil powinien zostać odznaczony i awansowany-to wzór funkcjonariusza Policji, to nie jego niepierwsza godna pochwały postawa.

NO I TO JEST CZYN ZASŁUGUJĄCY NA UZNANIE, A NIE BOHATER KIEROWCA Z BUSA CO TO SIĘ ZATRZYMAŁ KOŁO LEŻĄCEGO.

Brawo! Powinien dostać minimum 2 tygodnie dodatkowego urlopu płatnego 100%. Pozdrawiam

BRAWO EMILKU!!!

Oczywiście pochwała za pomoc ale kolega powinien wyraźnie zaznaczyć że nie on był pierwszy na miejscu zdarzenia i nie on pierwszy podjął czynności resyscutacyjne, albo protokół został spisany nie do końca zgodnie z prawdą albo rzecznik namieszala

dodaj komentarz
Czytaj także