Rejestracja i logowanie

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoich kandydatów

Wydarzenia 11-10-2018 Autor: agKCI
13

Dziś w Kutnowskim Domu Kultury miała miejsce konwencja wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poznaliśmy kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz radnych.  

Konwencję poprowadził obecny wójt gminy Oporów - Robert Pawlikowski, który w tegorocznych wyborach stara się o reelekcję. Po odśpiewaniu "Roty" przez wszystkich zgromadzonych przedstawieni zostali kandydaci z naszego powiatu kandydujący do Sejmiku Województwa Łodzkiego - Anna Mikołajczyk oraz Paweł Wołoszyn.

Po nich zaprezentowano kandydatów na wójtów i burmistrzów: w Krośniewicach Grzegorza Grządzielę, w gminie Bedlno ponownie o stanowisko wójta będzie ubiegał się obecny wójt Krzysztof Kołach. W gminie Łanięta o fotel wójta powalczy Jakub Anglard. W gminie Dąbrowice w szranki z obecną wójt stanie Ewa Ściślewska oraz w Oporowie wspomniany wcześniej Robert Pawlikowski. 

Następnie Robert Pawlikowski zwrócił się do zgromadzonych z apelem.

- Szanowni Państwo, te wybory nie będą łatwe, będą bardzo trudne. Widzimy co się dzieje. Ciosy poniżej pasa, musimy do tego przywyknąć i musimy dac temu opór. Opór kłamstwom! - mówił.

Po czym udzielił głosu posłowi na sejm Pawłowi Bejdzie.

- Ile jeszcze czasu ma minąć, ile jeszcze musimy pokazywać, aby nie było podziału w społeczeństwie? [...] Jak siadamy do stołu w rodzinach, to rodziny są tak podzielone, że strach rozmawiać o polityce. Do czego to doprowadziło...? DO czego doprowadziła polityka wywracania państwa? Ja rozumiem, że trzeba sądy reformować. Ja rozumiem, że również pewne rzeczy trzeba naprawiać. Ale to wcale nie znaczy, że trzeba wszystko wywalać do góry nogami. Te wybory naprawdę będą trudne. Będą pełne haków, kalumnii, pełne kłamstwa... To, co w tej chwili mói prezes Morawiecki, to już ponad 100 kłamstw... - mówił poseł.

Po jego wielu mocnych i dobitnych słowach gos zabrał wicestarosta powiatu kutnowskiego, Zdzisław Trawczyński, który w swojej wypowiedzi skupił się na sprawach powiatowych.

- Udało nam się wiele. Już w 2010 roku udało nam się oddłużyć kutnowski szpital - mówił wicestarosta.

Wtedy właśnie szpital przekształcił się w spółkę i z 94-milionowego zadłużenia udało się "odciąć" aż 54 mln zł. 

 - Spłacamy to do dzisiaj, ale niewątpliwie szpital złapał wtedy oddech. Teraz obecny rząd już nie tak przychylnie patrzy w stronę powiatowych szpitali - dodał.

Na koniec głos zabrał Edward Gnat, wieloletni zasłużony polityk.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:

Okręg Nr 1:
1. Motylewski Dariusz Wacław
2. Szczęsna Beata
3. Pawlak Jerzy Wojciech
4. Ostrowski Krzysztof Jerzy
5. Michalak Romuald Wiesław
6. Nowaczewski Marek Andrzej
7. Trzaskalska Barbara
8. Wojciechowski Kazimierz
9. Spychała Teresa
10. Kamińska Danuta
11. Urbański Leszek

Okręg Nr 2:
1. Rosiak Władysław
2. Kacprzak Elżbieta Ewa
3. Augustyniak Rafał Andrzej
4. Pałasiński Janusz Kazimierz
5. Wojtczak Janina

Okręg Nr 3:
1. Fabijański Robert
2. Jankowski Marek
3. Pawlikowski Tadeusz
4. Żak Mariola
5. Moszczyńska Beata Ewa

Okręg Nr 4:
1. Karniszewski Andrzej
2. Arkuszewska Monika
3. Moszczyński Marcin Rafał
4. Wodzyński Przemysław Marcin
5. Szczepaniak Róża Maria

Okręg Nr 5:
1. Trawczyński Zdzisław
2. Starbała Tomasz Piotr
3. Kusiak Aleksandra Katarzyna
4. Lewańska Teresa Ewa
5. Kominiak Arkadiusz

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Jacy radni bede taki bedzie kabaret,teatr a moze jeszcze operetka p B.

PSL niech da sobie spokój z wyborami, bo już dość narobili burdelu razem z Platwormą łobywatelską.

Proszę się wczytać a apel p. pawlikowskiego - jeden wielki bełkot. ! Do tych ciosów mamy w końcu przywyknąć czy dac opór ? Wybory nie będą łatwe - to wiadomo że trudne ...Polszczyzna - Chłopszczyzna

UWAGA! Kolejna afera! Tym razem CBA sprawdza AMZ w sprawie "Syrenki" ****s://antyweb.pl/cba-sprawdzi-co-sie-stalo-z-projektem-syrenka/ Krzyś pod lupą służb? Bedzie się działo ...

O Boże! Tylko nie Pałasiński

to okropne jakich ludzi wystawiają partie.widać .że ci porządni nie chcą brać w tym cyrku udziału.takie miernoty albo karierowicze.np ,prezes stowarzyszenia Rodzicie Razem ,zrobiła sobie z darów niezły interes.osoba niewiarygodna i cwana.p.Wołoszyn stary cwaniak,który już dał się poznać z najgorszej strony w innej kadencji,swój wkład ma w rozkładzie szpitala.p.Trawczyński lubi układać się z każdym dla własnego interesu.zresztą cały PSL to ugrupowanie ludzii nteresownych i diabłu duszę zaprzedają byle swoje osiągnąć.strach ogaria kto może rządzić w mieście.

Zasłużałe członki ZSL, to które są?

Czy co niektórym wystarczy doby na pracę społeczną? Teatr, kabaret czy trybuna?

Do odważnych świat należy. Każdy może startować w wyborach.

Najpierw musisz się zapisać do partii, albo dać się wpisać na ich listę( czyli przestać być niezależny, bo godzisz się na ich warunki), albo założyć komitet wyborczy. Czyli kasa misiu, kasa.

ZSL-owce owszem też, ale dlaczego Ci z PZPR ?

na.liscie do powiatu Jerzy Pawlak !!! PSL a.wczesniej prawo i samorzad vel PiS, z list PSL dyrektor edukacji za Platformy. Nie źle została jeacze nowoczesną i.kukiz

Tam miejsce twoje, gdzie stoi koryto.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także