Rejestracja i logowanie

Pomagają bezdomym zwierzętom, teraz my możemy pomóc im

Wydarzenia 15-03-2019 Autor: ez.
0

Cztery Łapy to inicjatywa społeczna prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. O ich akcjach, podopiecznych czy zbiórkach na rzecz przytuliska pisaliśmy niejednokrotnie, a taką właśnie prowadzą Cztery Łapy. Ich celem jest stworzenie azylu dla zwierzaków aby działać na szerszą skalę. Aby to zrobić potrzebne są pieniądze - wolontariusze proszą o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Jak sami piszą na stronie zbiórki, zwierzętom pomagają z potrzeb serca i całkowicie za darmo. Poświęcają cały swój wolny czas aby spędzać go z futrzakami. Często „dokładają do interesu” osobiście, a potrzeby finansowe są ogromne.

- Nawet nie jesteśmy w stanie zliczyć prywatnych pieniędzy, które wydajemy na dojazdy do weterynarzy i nieprzespanych nocy siedząc nad ciężko chorymi zwierzętami przy kroplówkach, jednak jest to coś bez czego nie potrafimy żyć, bo jak można przejść obojętnie obok potrzebującej biedy.

Początkowo wolontariuszy było zaledwie trzech - Sandra, Matylda i Darek. Zwierzęta, które trafiały pod ich opiekę musieli zabezpieczać w swoich domach. Z czasem natomiast udało się nawiązać współpracę z wieloma osobami, których domy stają się domami tymczasowymi dla czworonogów. Przybyło także wolontariuszy.

- W ubiegłym roku dostaliśmy od naszej gminy kawałek ziemi, na której powstało 5 boksów z solidnie ocieplonymi budami i dużymi wybiegami + wolny teren na którym są dodatkowe 4 budy. Jednak jest to teren, który dostaliśmy od gminy i zwierzęta stąd musimy stawiać na pierwszym miejscu. Niestety poprzez brak własnego kawałka ziemi często musimy odmawiać pomocy wielu zwierzętom, które wtedy trafiają do okolicznych schronisk (w naszych okolicach znajduje się Schronisko w Kotliskach, gminy także mają podpisaną umowę z Wojtyszkami itp.). Mamy w sobie ogrom nadziei, że uda nam się zrealizować nasze plany i kupić ziemię, na której zbudujemy azyl dla zwierząt - czytamy na stronie pomagam.pl

Marzeniem wolontariuszy jest stworzenie azylu, dzięki któremu będą mogli działać na szerszą skalę. Jak mówią, działają z potrzeb serca i chęci niesienia pomocy tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą. Dlatego liczy się każda nawet najmniejsza wpłata, bo to będzie dla nich krok w przód, dzięki któremu uda się pomóc jeszcze większej liczbie zwierząt.

Celem jest 30 tys. zł. Zatem do dzieła! Wpłat można dokonać TUTAJ.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także