Rejestracja i logowanie

Ponad 100 komputerów za prawie 100 tys. zł! Otrzymają je uczniowie z naszego powiatu

Wydarzenia 10-04-2020 Autor: bnp
8
Ponad 100 komputerów za prawie 100 tys. zł! Otrzymają je uczniowie z naszego powiatu

Powiat kutnowski 2 kwietnia złożył wniosek w ramach projektu ,,Zdalna szkoła” na sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Opłaciło się!

- Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie oceniło ww. wniosek i 8 kwietnia znaleźliśmy się na liście Grantobiorców zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 – 2020 współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach otrzymanego grantu zakupiono 20 laptopów, 41 tabletów i 61 ruterów przenośnych - - informuje starostwo powiatowe. 

Beneficjentami ostatecznymi projektu są uczniowie z terenu powiatu kutnowskiego, nie mający warunków technicznych 
do uczestnictwa w kształceniu zdalnym. Całość dofinansowania wynosi 99 999,98 zł.

Zgodnie z informacją znajdującą się na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

To na co szly pieniadze z 500+? Znowu nieroby zgarna darmowe kompy!!

Boze ludzie uparliscie sie na te 500 plus nie kazdy kto z tego korzysta ma możliwość zakupu komputera. Ja też korzystam do tego pracuje bardzo chętnie bym kupiła dziecku ten komputer ale przez całą tą szopkę straciłam pracę. Nie wracajcie wszystkich do jednego wora

Ale 500 plus jest od 4 lat czyli dostałaś z m.in. moich podatków 24 000 zł i twierdzisz, że nie masz 1500 zeta na lapka? Patologia

Słuchaj idiotko całe życie ludzie zapewniali swoim dzieciom byt wedle własnych dochodów ibez żadnego socjalu. Także ogarnij się i nie lamentuj.

Dostaja po 500 zł co miesiąc zapomogi nie wiadomo z jakiej racji to niech zapewnią dzieciom laptopy za te pieniądze państwowe.

Może niektóre trafią na OLX?

Nie po to właśnie istnieje program 500+ aby rodzic mógł dziecku zakupić niezbędny sprzęt do nauki?

Nie. Po to by kupic samochod, lepszy alkohol itd

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także