Rejestracja i logowanie

Ponad 150 mieszkańców powiatu zakażonych koronawirusem

Wydarzenia 17-10-2020 Autor: toza
96
Ponad 150 mieszkańców powiatu zakażonych koronawirusem

Do ponad 150 osób wzrosła liczba osób zakażonych korona wirusem w powieciekutnowskim. Tak wynika z danych podanych przez starostwo.

Poniżej dzisiejszy raport służb sanitarnych z powiatu kutnowskiego. W nawisie porównanie z wczorajszym raportem.

  • Kwarantanna i izolacja – 1234 (1253)
  • Pod nadzorem epidemiologicznym – 260 (116)
  • Hospitalizowanych – 0 (2)
  • Zarażonych – 153: 99-miasto Kutno, 13-gm. Kutno, 2-gm. Łanięta, 4-gm. Strzelce, 7-gm. Krośniewice, 19-gm. Żychlin, 2-Dąbrowice, 2-gm. Krzyżanów, 1-gm. Oporów, 3-gm. Bedlno, 1-gm. Nowe Ostrowy (132)
  • Osoby wyleczone – 169: 103-miasto Kutno, 31 - gm. Kutno, 6-gm. Żychlin, 8-gm. Krośniewice, 6-gm. Bedlno, 5-gm. Nowe Ostrowy, 9-gm. Strzelce, 1-gm. Łanięta (167)
  • Zgony – 5: 72-M miasto Kutno; 60-K miasto Kutno; 76-M miasto Kutno; 89 - M gm. Kutno; 74-K gm. Żychlin. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące (5)
komentarze (96)
Dodaj komentarz

Niech właśnie się pojawi Prezydent gdzie jest tak to umiał łapkami machać przed wyborami!!!!

Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest. Zablokuje te komentarze-linki czy co to tam jest.

I mamy nauczycielkę z sp nr. 1 i już sanepid dzwonić po rodzicach i terroryzować rodziny, niech to szlag trafi, k... a m... c, w niedzielę,.

Witamy w klubie. Ja też odebrałem teki telefon...

Mam taką sytuację , jestem na kwarantanie całą rodzina . Nie możemy wychodzić z domu ... policja przyjeżdża staje pod blokiem na ulicy na bombach ( robi szopkę) dzwoni mamy pokazać się w oknie . Kto wyjdzie z moim psem na dwór 3-4 razy dziennie policja ??? Sanepid ??? Straż ??? Może te od ochrony zwierząt ruszą d... Sąsiedzi się posral.... ze strachu . Jeszcze chwila i umrę z głodu ... Nikt nawet nie zapytał czy mamy co jeść !!!

Uważam , ze policja powinna z psem wychodzić, straż miejska dowozić jedzenie, a sanepid sprawdzić czy nie ma w jedzeniu wirusa !! emoji To jest chore co z nami wyprawiają, Zatrzymują cię ze nie masz maseczki ,wlepiają mandaty ,a ty sam idziesz ulicy i w odległości 50m żywiej duszy. Jeszcze nam zaraz cmentarze zamkną na 1 listopada. Zapomniałem, zostawia otwarty tylko jeden dla tego pana z kotkiem ,który się przespaceruje bez maski. Mam nadzieje ze czas tych hipokrytów już dobiega konca. emoji

To się tak szybko nie skończy. Dopóki nie wykończą nas ekonomicznie i nie zejdą osoby starsze i schorowane.. Pandemia się nie skończy. Jest nas za dużo i ostatnio żyło nam się całkiem dobrze.... Więc powstala Pandemia.

Ze zwierzętami na smyczy nie wolno wchodzić na cmentarze,to jest miejsce poświęcone dla zmarłych,a nie park z alejkami do spacerów,przecież tyle jest miejsc w Kutnie gdzie można sobie pospacerować z psem czy kotem na smyczy

Współczuję już lepiej w więzieniu ludzi traktują

Bardzo dobrze ,że mamy taką informację. Należy koniecznie takim osobom pomagać. Jest wolontariat,są osoby, które ze sklepów, restauracji dostarczają żywność i zakupy zamówione przez osoby na kwarantannie.

Przykre. Nasz ujowych sąsiadów... Ale tacy są ludzie niestety...

Gdzie jest PREZYDENT POLSKI!?

Prezydent to potrzebował nas przed wyborami żeby go wybrać i wybraliśmy że teraz jesteśmy niewolnikami którym założono kagance na twarz

Do Big Kazik właśnie dobrze to napisałeś na ekutno piszą że ludzie z dps z kontaktu są na kwarantannie tymczasem niektórych z nich widać na mieście to jak to jest

To jest zakład otwarty ,a jeszcze jak obsady nie ma to potrafią być 3 opiekunki na 140 pensjonariuszy. Policja ma pilnować ludzi na kwarantannie ,widocznie tego nie robią emoji

anonim chcesz się wykazać zgłoś do jednych z DPS lub szpitali i chociaż jeden zapierd...... przy zakażonych to się przekonasz D.......

Do ,,BIG KAZIK". Jeżeli mi udowodnisz, że chodź jeden osobnik tam jest zakażony to wtedy tam pomogę. Czekam na dowody.

Dla mnie jesteś je... ą men... ą. Przestań WKU... Ć ludzi.

Do ,,Ja". Dla mnie to jesteś mengelowcem, który wspiera kłamstwo o istnieniu wirusów i układzie odpornościowym abu móc przeprowadzać eksperymenty medyczne na ludziach poprzez wstrzykiwanie im toksycznych substancji. Co za kanalia.

jeśli jesteś z powiatu kutnowskiego ,gdzie i jaka sytuacja jest to wiesz , a nie pierdoły wypisujesz ,tam gdzie pomocy potrzebują zgłoś się do sanepidu , to się przekonasz

Do ,,BIG KAZIK". Sanepid nie jest w stanie udowodnić istnienia wirusów to jak oni mają udowodnić, że ktoś jest nimi zarażony?

Dowiedz się w którym miejscu , mi na kasie nie zależy

Do ,,BIG KAZIK". W którym miejscu co? Czy zakopane dowody na czyjeś zakażenie? Gdzie znajdę piracką mapę skarbów, która wskaże mi to miejsce na bezludnej wyspie?

anonim to trop. Nie karm trola

Do ,,Rt". Kto tutaj troluje? Podaj choć jedną nieprawdziwą rzecz, którą podałem.

Un tu krucjatę prowadzi. Znaczy 'oświeca'. No i walczy z 'uzurpatorami'. Człowiek orkiestra. I do tego taki nadziany.

Do ,,Cov". Chcesz się popisać swoją ,,ynteligencjom" to podaj dowody na istnienie czegoś czego nie ma, a w to wierzysz. Czekam.

Koronawirus. Słowacja chce przetestować prawie wszystkich mieszkańców Słowacja planuje poddać wszystkich swoich mieszkańców testom na obecność koronawirusa - poinformował premier tego kraju Igor Matovicz. Bezpłatne testy rozpoczną się za tydzień i nie obejmą jedynie dzieci do 10 roku życia.

Do ,,BIG KAZIK". Czyli przeprowadza plan uzurpatorów aby testować na coś czego nie ma testami na sekwencje genetyczne. Także rządy krajów nie mogą oferować czegoś bezpłatnie bez zabrania komuś środków w tym celu.

Słowacja będzie przeprowadzać testy dla wszystkich obywateli a Polska ,większy i bogatszy kraj ,KIEDY

Polska jest ponad siedem razy ludniejsza niż Słowacja, nasze społeczeństwo słynie z niepokorności, uporu i przekory. Połowa nie zgłosiła by się badania z lenistwa, strachu czy przekory właśnie. Tak to niestety wygląda.

Do ,,BIG KAZIK". Kolonia o nazwie Polska to ,,bida z nędzą" celowo doprowadzona do zadłużenia i zależna bytowo od międzynarodowych uzurpatorów. Stąd o jakim bogactwie jest tu mowa?

jak to jest jedni mają robione testy na koronkę i mają kwarantannę ,choć mają test na minusie, drudzy również mają na minusie a jeżdżą do pracy i łażą po sklepach ,to jest chore jak ten korono.Co za ludzie takie głupie i nie zrozumiałe decyzje podejmują jak do takich sytuacji podchodzi "sanepid"

Do ,,BIG KAZIK". Chora jest ślepa wiara w wirusy i choroby wirusowe, które nigdy nie zostały udowodnione naukowo. Wystarczyło w tym celu tylko zindoktrynować ludzi poprzez system nauczania i system zdrowotny tak aby nikt nie żądał wiarygodnych dowodów na to. Doskonałe narzędzie do kontroli niewolników.

Wielce szanowni Państwo oraz cała reszto nieuków spod znaku dr Zięby, posła Brauna tudzież inszych szarlatanów! Wirusy są owóż jednakowóż zjawiskiem niepodważalnym, obiektywnym, udowodnionym naukowo. Mniej więcej tak samo jak to, że Ziemia obraca się po elipsie wokół Słońca. Kłania się wiedza ze szkoły podstawowej, a raczej jej brak w przypadku wariata ukrywającego się pod anonimowym pseudonimem. Niech ten bezrobotny psychol odda dyplom podstawówki w sekretariacie bo na niego nie zasługuje.

Do ,,Anonim to kretyn". Użytkownicy KCI. Dzieciuch podpisujący się pod swoimi komentarzami różnymi podpisami, np. jako ,,Olej anonima", ,,Anonim" czy ,,Anonim to kretyn" sądzi, że indoktrynacja systemowa jest prawdą absolutną o rzeczywistości. Zaszło to już tak głęboko u niego, że żyje on urojeniami i odrzuca rzeczywistość. Zapytany o dowody na istnienie wirusów twierdzi, że są nimi niezweryfikowana wiedza ze szkoły podstawowej i jej dyplom ukończenia. Jest on typowym przykładem kapłona intelektualnego.

Podobno w przedszkolu "Niezapominajka" jest stwierdzony covid. Ktoś coś wie?

Do ,,?". Nie można stwierdzić, że jest coś co nie istnieje.

Szanowni Państwo oraz cała reszto nieuków spod znaku dr Zięby, posła Brauna tudzież inszych szarlatanów! Wirusy są owóż jednakowóż zjawiskiem niepodważalnym, obiektywnym, udowodnionym naukowo. Mniej więcej tak samo jak to, że Ziemia obraca się po elipsie wokół Słońca. Kłania się wiedza ze szkoły podstawowej, a raczej jej brak w przypadku wariata ukrywającego się pod anonimowym pseudonimem. Niech ten bezrobotny psychol odda dyplom podstawówki w sekretariacie bo na niego nie zasługuje.

Do ,,Anonim". Użytkownicy portalu mam okazję zaprezentować gnidę ludzką używającą podpisu ,,Anonim", która próbuje wepchnąć wam na siłę kłamstwa. Osobnik ten ma zaoferowaną kwotę 100.000 zł w zamian za dostarczenie dowodów na istnienie wirusów. Oczywiście jak można było się spodziewać po nią się nie zgłosza, bo nic takiego nie posiada. Ale używa róznych wymówek, np. że ta nagroda jest wymyślona czy, że to co w szkołach jest przedstawiane to niezaprzeczalne fakty. Jeszcze raz zapraszam ciebie kmiocie ,,Anonim" do podpisania umowy notarialnej jeżeli dysponujesz dowodami. Chciałeś pocwaniakować to cwaniakuj do końca.

Gdzie znajduje się regulamin tego konkursu? Komisja w jakim składzie go rozstrzyga? Kto jest adminiatratorem danych osobowych?

Do ,,Dario". Ja ufundowałem nagrodę, a zasady są proste. Dowodem na istnienie przypuszczalnego wirusa ma być dokumentacja opisująca prawidłową obserwacje procesów zachodzących z nim albo jego prawidłową izolacje, identyfikacje i weryfikacje. Kto pierwszy ten lepszy. Wystarczy, że podasz listę dowodów, które dostarczysz i swój adres emailowy aby móc się z tobą skontaktować w celach umówienia wizyty u notariusza celem podpisania umowy gwarancyjnej. Ty jedynie ryzykujesz to, że ponosisz koszt za usługi notarialne. Ale czym on jest w porównaniu z kwotą nagrody jeżeli twoje dowody są wiarygodne. Czekam na odpowiedź.

No fajnie, ale kto oceni dostarczone dowody?

Do ,,Dario". Ja ocenię. Tym bardziej, że wiem czego szukam. Zresztą kryteria już podałem w opisie.

Wygląda to na brak objektywizmu i bezstronnosci. To jakaś lipa jest. Będziesz sędzią w swojej sprawie. Tak czułem, że nie chodzi o rzetelną ocenę faktów a jedynie o pseudo argument do wytrącania racji przeciwnikom. Nie ma żadnej nagrody, bo nie ma żadnego konkursu. 'Anonim' to zwykły kłamca.

Do ,,Dario". Wiedziałem, że jesteś zwykłym ściemniaczem. Stąd taka twoja żałosna wymówka. Dowody, o które pytam nie mają być poddane ocenie czy są ładne lub brzydkie, ale czy są wiarygodne. Nagroda jest jak najbardziej prawdziwa. Stąd umowa notarialna, a ty okazałeś się zwykłym oszustem, który myślał, że coś wyłudzi. Ale nie ze mną takie numery.

Tak tak, taki mały Kazio jak ty będzie decydował czy wypłacić nagrodę. Czyli ściema. Jesteś kłamcą, konkursu nie ma i nikt nie może go wygrać skoro ty decydujesz o wypłacie. Przerasta cię to? Jesteś kłamcą i śmierdzącym tchórzem. Bo o tym że jesteś głupkiem wszyscy przekonali się już jakiś czas temu. Wyrazy współczucia dla najbliższych, że muszą z takim półgłówkim ja ty żyć. Nie pozdrawiam.

Do ,,Dario". Jak zwykle żałosna wymówka z twojej strony. Już podałem, że dla zagwarantowania wymiany jest w to zaangażowany notariusz. Taki oszust i śmieć bez dostarczenia dowodów tylko może obejść się smakiem. A pretensje miej do swojej wyższej szkoły gotowania na gazie, że zrobiła z ciebie kapłona intelektualnego.

anonimku. Mógłbym przedstawić tu analizę Twej psyche, ale nie miejsce i nie czas. Nie czytam już twych komentarzy, podobnie jak większość forumowiczów. Powiem ci krótko: jesteś reprezentantem grupy społecznej zwanej nieukami. Znajdź sobie w słowniku synonimów co to oznacza. Dajesz świadectwo nie tylko oszołomstwa swoimi głupawymi pseudo hipotezami jakoboby wirusów nie bylo, ale sam w sobie masz móżdzek (bo mózgu to ty, nie masz) zawirusowany głupotologią. To co sobą reprezentujesz to średniowiecze mentalne. Jesteś zacofany, psychopatyczny i wulgarny. Twoja szkoła zawodowa, którą ukończyłeś z wielkim trudem, powinna ci odebrać świadectwo, podobnie jak podstawówka. Bo tylko skrajny prostak może na publicznym forum obnosić się z tymi infantylizmami. Odnośnie tych owych 50 tysięcy złotych - nigdy nawet nie zobaczysz takiej kwoty, bo nigdy nie uzbierasz ich ze skromnej renty, jaką otrzymujesz z powodu nieprawidłowego funkcjonowania twego móżdżku. Na pewno mama, która cie utrzymuje, byłaby z ciebie dumna, gdyby wiedziała, że opłaca Internet nieukowi negującemu to, co jest oczywistością nawet dla absolwenta 6 klasy podstawowej.

Do ,,Anonim". Czyli okazałeś się zwykłym gnojem bez honoru. Tylko żałosna wymówka za wymówką tobie pozostała. Pieniądze są prawdziwe. Stąd umowa notarialna. Żyj sobie dalej urojeniami i odrzucaj rzeczywistość przed którą nie ma ucieczki.

Gdzie znajdę regulamin? Kto jest administratorem danych osobowych?

Do ,,Dario". Informacje znajdziesz w jednym z moich powyższych komentarzy.

Trzeba uważać na jazdę taxi, bo tam mogą być ogniska covit 19

I trzeba uważać na to ,co się kupuje w sklepie na wagę,ja oczywiście odradzam kupowanie cukierków bez owijki na wagę,orzechów,wafelków,bakalii,wszystkiego tego co nie ma cienkiego celofanu,owoce myć pod bieżącą ciepłą wodą i nasze rodzime i te z zagranicy po czym obrać ze skórki,są ludzie którzy przychodzą zakatarzeni i kaszlący do supermarketów i kichają prosto w te artykuły na wagę,coś wstrętnego

Do ,,VIP". Wiadro wody na łeb jest w stanie ugasić je wszystkie.

Komuchy szczekajcie sobie PIS to jedyna Polska partia a pamietamy jak za was bylo zaraza przyszła to odejdzie ubezpieczone to PZU wypłaci odszkodowania jak zamykano szpitale nawet na srodki czystosci nie bylo całe szczęście że mamy PiS

A POtologia swoje. "Koronawirusa nie ma, kto widział chorego na koronawirusa, pisiory chcą nas w tych szmatach udusić, 7 kilo mąki i 5 kilo kaszy i 5 opakowań papieru toaletowego proszę"

Wybraliśmy PIS to upodobniamy się do kaczora

Kaczorem to jest DONALD .

Ekspedientko, niestety z Twych wywodów trudno wysnuć wniosek o Twym zdaniu w omawianej tematyce. Mogłabyś trochę bardziej rzeczowo pisać. Wirusy są zjawiskiem obiektywnym, niezależnym od tego kto rządzi. Ani PO ani PiS ani NSDAP nie ma tu nic do rzeczy.

Do ,,Anonim". Jeżeli chcesz się popisać to udowodnij to obiektywne zjawisko. Niech wszyscy zobaczą jaki z ciebie fafarafa. Nagroda w wysokości 100.000 zł czeka.

No pięknie, podbijasz stawkę. jeszcze chwila i dociągniesz do miliona. Leków na głowę tylko nie zapomnij.

Do ,,pierogi z kapustą". Oferuję tylko to czym dysponuję. Jeżeli jesteście w stanie dostarczyć dowody o jakie pytam to dzięki nim jestem w stanie zdobyć o wiele więcej pieniędzy. Umowa notarialna w tym przypadku ma być dla was gwarantem wymiany. Czekam na wasze dowody i dane kontaktowe. Przekonamy się kto używa pustych słów.

idź na oddział zakaźny to trochę przetrzesz oczy

Do ,,vv". Na zakaźnym oddziale nie ma nikogo kto ma wirusy, bo takie nie istnieją.

Wirusy są zjawiskiem niepodważalnym, obiektywnym, udowodnionym naukowo. Kłania się wiedza ze szkoły podstawowej, a raczej jej brak w przypadku schizofrenika ukrywającego się pod anonimowym pseudonimem. Niech ten bezrobotny psychol odda dyplom podstawówki w sekretariacie bo na niego nie zasługuje.

Do ,,Anonim". Adresat 'Anonim' nie ma zielonego pojęcia o tym, że coś takiego jak teoretyczne wirusy nigdy nie zostało zaobserwowane, zidentyfikowane, wyizolowane i zweryfikowane. Jego wiedza opiera się na fałszywym materiale przekazanym w podstawówce. Gdyby ta kanalia mogła na prawdę coś udowodnić to już dawno zgłosiłaby się po odbiór nagrody, którą podniosłem do wysokości 100.000 zł. Czekamy na listę dowodów i twoje dane kontaktowe, pajacu.

Jak ma nie być zakażeń, jak w sklepach pełno ludzi szwendajacych się bez celu kupuję i wychodzę a nie siedzę godzinami i patrzę jak kto jest ubrany Np. W bricomarche teraz wszyscy się remontuja,maski na brodzie i cheja, pełny luzik

Do ,,Obserwator". Jak zakażenia mają być jeżeli wirusy nie istnieją?

Weź już przestań. Jak katarynka "wirusów nie ma, wirusów nie ma" xd Chyba że działasz w sposób " kłamstwo wypowiedziane 1000 razy staje się prawdą" emoji Oby cię odcięli od cywilizacji

Do ,,Taki tam". Wy powtarzacie kłamstwo o istnieniu wirusów, a ja je obalam. To nie jest moja wina, że jesteście tacy tępi. Także nikt mądry nie chce mieć nic do czynienia ze zdegenerowaną cywilizacją, której jesteście reprezentantami. Ale wkrótce zostaniecie od niej odcięci prze śmierć głodową albo toksycznym zastrzykiem. Nawet sami wspieracie te działania swoją głupotą.

Zapomniał leków wziąć i szaleje emoji

Do ,,Wielki brat". Chcesz poszaleć to zgłoś się z dowodami na istnienie wirusów aby odebrać nagrodę pieniężną w wysokości 100.000 zł.

Na drobne nie lecę emoji Szczepionki wg ciebie to toksyny... Jeszcze kilka dekad temu nie było szczepionki na choćby Odrę i Ospę wietrzną (pewnie sam byłeś szczepiony) dzieci umierały i wtedy wg ciebie pewnie było ok. Szkoda mi czasu na ciebie płasko wierco. A te drobne wsadź sobie głęboko w gardło.

Do ,,Wielki brat". Wymówka gołodupca z braku dowodów nie jest wiarygodna. Tak, szczepionki są toksynami, bo my nie mamy żadnego układu odpornościowego poza barierami i systemem oczyszczania. A objawy odry i ospy nie są spowodowane żadnymi wirusami, bo takie nie istnieją. Jesteś typowym ciemniakiem, który chciał sie popisać, ale mu nie wyszło.

z rozsądku i z przebiegłości może , jak pójdzie na kwarantannę to w końcu zrobi zaległe remonty , normalnie nie mógłby sobie na to pozwolić, zapasy żywnościowo-higieniczne też nie zaszkodzą , bo jak będzie w izolacji to kto je zrobi ? ty? jak ma zwierzątko w domu , też musi je wtedy jakoś wyżywić , każdy ma swoje potrzeby i nie sądzę by w obecnym czasie chodził do marketu by popatrzeć jak się kto ubrał

Do Kutno. Lepiej poczytają słownik ortograficzny! Krótki komentarz, a tyle błędów. Wstyd!

Nie macie co wstawiać tylko w kolko i spowrotem ten sam temat rzygać się chce już

to nie czytaj, kto ci każe?!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także