Rejestracja i logowanie

Ponad milion złotych dla powiatu kutnowskiego! Pieniądze zostaną wydane na...

Wydarzenia 03-06-2020 Autor: bnp/powiat kutnowski
8
Ponad milion złotych dla powiatu kutnowskiego! Pieniądze zostaną wydane na...

Spory zastrzyk finansowy otrzyma powiat kutnowski ze środków wojewódzkich. 1 czerwca starosta kutnowski, Daniel Kowalik podpisał umowę dotacyjną z wojewodą łódzkim, Tobiaszem Bocheńskim opiewającą na 1 123 284.00 zł.

Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie przebudowy drogi relacji Kutno - Antoniew - Witonia na odcinku Strzegocin (las). Cały koszt przedmiotowej inwestycji to 2 246 568. 00 zł.

- Pomimo ciężkiej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 staramy się nie rezygnować z inwestycji mających poprawić komfort życia mieszkańców powiatu kutnowskiego - mówi starosta Daniel Kowalik.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

Oddajcie nauczycielom to co żeście bezprawnie zabrali! Z sądu nie wyjdziecie!

Żałośni jesteście, plujecie czytelnikom propagandą w twarz już bez żadnych zahamowań. Macie coś do przekazania poza przeklejaniem oficjalnych komunikatów z różnych stron i nadawaniem tekstów sponsorowany?. Przemilczacie natomiast ważne sprawy lokalne, takie jak 20 mln zł pożyczki dla szpitala z prywatnej lichwiarskiej firmy (zamiast z banku) czy śmierć 36-latka na oddziale I wewnętrznym na ostrą niewydolność płuc (u rodziny wykryte zarażenia koronawirusem, brak działań w celu ochrony innych pacjentów szpitala). Przemilczacie niewygodne sytuacje, bo potem nie wpadłaby kasa z kolejnych artykułów sponsorowanych przez starostwo, w których starosta będzie chwalił się, jak doskonale panuje nad sytuacją i jak wspaniale przygotowany jest szpital.

Czy ten szpital kiedykolwiek nie był zadłużony?

Tak w ogóle za 2 mld zł, które PiS przeznacza rocznie na propagandę w TVP, można by oddłużyć kilkadziesiąt szpitali z Polsce. 2 miliardy rocznie. Czaisz? To ponad 5 mln zł dziennie. Gdyby codziennie do jednego szpitala w Polsce kupować sprzęt za 5 mln zł, codziennie do innego, to byłoby pomoc podobna do tej, którą WOŚP zebrał przez 28 lat.

Płacisz abonament? Jeśli nie to sam jesteś winien przekazaniu tych pieniędzy. Ja płacę i czekam na rozwiązania z zachodu, mianowicie wzmożone kontrole czy ludzie posiadają odbiorniki tv emoji. Jakby każdy płacił abonament to tej rekompensaty by nie było.

Tak - odkąd pamiętam, płacę abonament, chociaż prawie nie oglądam telewizji, a już na pewno nie TVPis.

TO SPOŁECZEŃSTWO MUSI SIĘ OBUDZIĆ! MUSI DOJŚĆ DO REWOLUCJI! Kiedy zrozumiecie, że PiS wam "daje" 500 zł na dziecko, a zabiera coraz więcej w podatkach, produkty drożeją z dnia na dzień, a służba zdrowia jest w coraz gorszym stanie i każdej drobnej sprawie musicie wieźć to dziecko do prywatnej przychodni w Łodzi, bo w Kutnie nawet nie ma lekarzy specjalistów od dzieci. Będzie ich jeszcze mniej, bo rząd nie próbuje nawet rozwiązać problemu niedoboru lekarzy, woli wypychać młodych absolwentów za granicę (nic w tej sprawie nie zmieniło się od czasów PO, nadal brak rozwiązań). Nie widzicie jeszcze, co się dzieje?

Czy to znaczy, że ma się zadłużać coraz bardziej bez żadnych zahamowań? PiS obiecywał "dobrą zmianę", a jest dokładnie to samo. PiS ma większość w parlamencie, sejmiku i starostwie, a widzisz jakąkolwiek poprawę w służbie zdrowia?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także