Rejestracja i logowanie

Posłowie z Kutna postawili się Kaczyńskiemu. Czemu głosowali przeciwko''Piątce dla zwierząt''?

Wydarzenia 22-09-2020 Autor: bnp
47
Posłowie z Kutna postawili się Kaczyńskiemu. Czemu głosowali przeciwko''Piątce dla zwierząt''?

Zjednoczona Prawica nie mówi już jednym głosem. Pęknięcia w stabilnej - wydawałoby się - strukturze koalicji uwidoczniły się w trakcie głosowania nad tzw. "Piątką dla zwierząt". Podczas gdy ustawę poprali posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, okoniem stanęła m.in cała Solidarna Polska, w tym poseł z Kutna, Tadeusz Woźniak. Co jednak bardziej zaskakujące, przeciw ustawie głosował też inny parlamentarzysta z naszego miasta - Tomasz Rzymkowski, będący członkiem klubu poselskiego PiS. Przed głosowaniem Kaczyński zapowiedział, że oczekuje od swoich posłów partyjnej solidarności, a jej brak może skończyć się wykluczeniem z szeregów. Czemu Rzymkowski postawił się prezesowi? 

Przypomnijmy, że uchwalona w nocy z czwartku na piątek nowela ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika, zwiększenie uprawnień aktywistów zajmujących się kwestią opieki nad zwierzętami, ograniczenie uboju rytualnego jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Posłowie przyjęli 12-miesięczne Vacatio legis dla zakazu hodowli zwierząt na futra.

Za przyjęciem ustawy było 356 posłów, przeciw 75, wstrzymało się 18. Z dyscypliny głosowania zarządzonej przez Kaczyńskiego wyłamało się 38 posłów, w tym cała Solidarna Polska (z Tadeuszem Woźniakiem), ale także poseł klubu PiS, Tomasz Rzymkowski. O powodach swojej decyzji mówił w porannej rozmowie w radiu wnet.fm.  

- Ja sprzeciwiałem się od początku tej ustawie, jasno artykułowałem to w mediach. Mi się mocno nie podoba element dotyczący uboju rytualnego - zaznacza parlamentarzysta - Tzn. ja jestem gotów iść na daleko idące ustępstwa w stosunku do hodowców norek, natomiast nie jestem w stanie zrozumieć zakazu uboju rytualnego, bo to jest jedna z niewielu branż polskiego rolnictwa, które jest bardzo rozwojowe i które w coraz większym stopniu wpływają na kondycję polskiego rolnictwa. A te rozwiązania dotyczące dania uprawnień kompletnie irracjonalnym organizacjom prozwierzęcym, które nie spełniają żadnych wymogów natury merytorycznej, będą pouczać rolników, którzy są często świetnie wykształceni w zakresie zootechniki, czy weterynarii - twierdzi Rzymkowski. 

Po głosowaniu Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka partii 15 posłów, w tym ministra rolnictwa, Jana Ardanowskiego. Ponadto rzeczniczka partii, Anita Czerwińska poinformowała, że w sprawie posłów Solidarnej Polski i Porozumienia "zbierze się kierownictwo i konsekwencje również będą podjęte". Jaki los czeka posłów z Kutna? Do tematu wrócimy. 

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Też byłam za partią PIS. Brawo Posłowie z Kutna. Tyle w temacie.

Ja już na nich na pewno nie zagłosuję.

Dzięki nowej ustawie każda organizacja "prozwierzęca" będzie mogła wejsć do waszych domów i odrbrać zwierzątko, bo np.sąsiadka uważa ,ze ma u was źle.Otyłe psy i koty również mogą zostać odebrane bo to zaburzenie dobrostanu.

I prawidłowo... Każdemu zwyrodnialcowi znencajacemu się nad zwierzętami należy je odebrać a kąta surowo ukarac. Przykład... Trzymałeś psa na łańcuchu więc należy ci ten łańcuch na łeb założyć, trzymałeś kurę w klatce w bezruchu należy zrobić ci to samo et cetera!

Kurczaki na fermach nie siedzą na grzędzie tylko w klatkach , a Ty pewnie lubisz kurczaczki .

Bzdury, nikt nie reaguje tam gdzie nie potrzebuje.

Jeżeli dla tych Panów, ważniejsi są futerkowi milionerzy, barbarzyńcy mordujący zwierzęta aby się porządnie "nażrec" , a także futerkowe idiotki, to ja na tych Panów więcej nie zagłosuje.Przykro mi, ale właśnie teraz pokazaliscie swoje materialistyczne oblicze.

Komu żal miernoty, lenia i nieroba (AMENEK)) oraz zdrajcy , koniunkturalisty i karierowicza (RzymekKUKIZ15)? na śmietnik historii z nimi , do gnoju

Pan Woźniak sprzeciwił się swojemu podwładnemu nieładnie no to teraz będzie na kolanach szedł do Częstochowy I prosił Kaczyńskiego o wybaczenie A jak nie to chłosty I do piekła

Rzymkowski, to w Ciebie uderzyło auto z prędkością 100km/h? Człowieku, już cały powiat wie że jesteś debilem.

I przeżył? Normalnie Chuck Norris ????????????.

Obaj są już obsrani, niestety kredyty trzeba spłacać.

Zajeb... yorka dla 20 złoty dla futra ....są chętni... mięso oddam na karmę dla kota za 7 zlotych

Jestem oburzona, wstyd, już na nich nie zagłosuję.

Dokładnie, miałem zupełnie inne zdanie o tych Panach, ale niestety wykazali się prymitywizmem i materializmem.

Wstyd i obciach, że w ogóle na nich głosowałaś.

Nie tobie to oceniać, głosowanie to sprawa osobista i tajna, a jeśli ktoś ma życzenie to ujawnić, to nie oznacza, że ty możesz go oceniać i wyśmiewać. Na tym polega szacunek i tolerancja( jakbyś nie wiedział). Lepiej zweryfikuj swój jadłospis.

Zaraz Kaczyński postawi ich do pionu

Ale najpierw przećwiczy to na kocie?

Polska to podobno kraj katolicki, kraj dobrych ludzi, jak w takim razie wytłumaczyć zadawanie bólu zwierzętom. Dlaczego można co chwila spotkać kota ze złamaną łapą, wyrzuconego, zdychającego w męczarniach, psy które były psami i nie spodobały się głupim właścicielom bo oni w swej durnocie uważali, iż zwierzęta nie będą zanieczyszczać, psocić, biegać, nie chorują, itd. Człowiek to jednak świnia, haha.

Człowiek nie zasługuje nawet na miano świni. Nie zasługuje też na miano bydlęcia. Człowiek jest największym zwyrodnialcem w środowisku przyrodniczym oraz największym szkodnikiem.

Więc ty też. Ale to tylko twoja opinia.

Zapewne ja także, masz rację tylko ja zdaje sobie z tego sprawę i póbuje z tym walczyć. Mam dwa przygarnięte koty, czasami pomagam w schronisku, rozumiem że to mało i wstyd mi.

Dwa kutniwskie czopki Ziobry

doooooooooooopa to zbyt szlachetne miejsce jak na te dwa indywidua

Czy poseł woźniak przez tyle lat posłowania dostał od ziobry jakieś stanowisko w ministerstwie????

Niech Pan Rzymkowski wytłumaczy w jaki sposób ubój rytualny wpływa na kondycję polskiego rolnictwa? tło prawne: Art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt zakazuje dokonywania uboju zwierząt bez ich wcześniejszego ogłuszenia.

I dlatego najpierw są ogłuszane albo rażone prądem, a potem dopiero podcina się tętnice. Inaczej już dawno ubojnie tłumaczyłyby się w prokuraturze.

Ubój rytualny polega właśnie na tym że zwierzę ma być zabite na żywo, bez ogłuszania i robione to jest w środowiskach i dla środowisk wyznaniowych.Jeżeli zaś chodzi o przemysłowe mordowanie zwierząt, żebyśmy mogli się nażreć ich kosztem to powinny być ogłuszane, a jest różnie.To co dzieje się w ubojniach i rzeźniach(można zobaczyć w Internecie) przechodzi ludzkie pojęcie, dlatego popieram tą ustawę, i mam nadzieję, że wejdzie w życie.A Panowie Posłowie, może by tak udali się w te miejsca i zabrali ze sobą swoje rodziny.

W d...byłeś i g...widziałeś a się wypowiadasz. Zwierzętom przecina się przełyk i arterie jednym cięciem przy użyciu specjalnego noża, odmawiając stosowną modlitwę. Zwierzę nie może zostać wcześniej pozbawione świadomości poprzez ogłuszenie jakąkolwiek z dostępnych metod. Zwierzęta zabite w inny sposób lub padłe nie mogą być spożywane przez ortodoksyjnego żyda. Tak morduje się zwięrzęta. Nie można stosować ŻADNYCH metod znieczulania, ogłuszania - wszystko na żywca. Dlatego też ubojnie trudniące się ubojem rytualnym dysponują specjalnymi pozwoleniami.

Nic się nie zmieni , kiedyś i teraz morduje się zwierzęta i ludzi w imię religii. Mimo że człowiek lata w kosmos to nadal nie zszedł z drzewa.

No tak. A wszystko to w imię religijnych przesądów i dyrdymałów. W 21 wieku wyznawanie religii to ciemnota.

Wyznawanie religii nie musi( i nie oznacza) oznaczać mordowania zwierząt.Nasz stosunek do zwierząt, pokazuje nasze człowieczeństwo.

Masz rację , kto nie okazuje szacunku dla zwierząt , nie okaże dla drugiego człowieka. Pomysł z ustawa jest dobry , wszyscy chcą dobrze a wyjdzie jak zwykle.

To przerażające co piszesz !!!!

"Rewolucja zjada własne dzieci" Jeszcze nigdy w historii nie przekonał się o tym ktoś w tak ekspresowym tempie, jak rolnicy głosujący na PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Marzyły się wam zasiłki i dopłaty, a teraz trzeba będzie ojcowiznę za bezcen oddać i szukać roboty w świecie.

Co ty wypisujesz?jaka wiedza, taki komentarz.Ta ustawa nie uderzy w rolnika, ta ustawa ocali parę istnień, lub pozwoli im umrzeć w bardziej humanitarnych warunkach.Jeśli zaś chodzi o hodowców norek, to krzywdy im nie zrobi, przez lata zadawania cierpień nieźle się dorobili.

jakoś nie żal mi chłopków - głupie toto i się przekonało - zwijam się ze śmiechu jak tym pajacom wiejskim pis się odpłaciło i ich wydymało aż odbyt zabolał a to dymania dopiero początek hahahahaha

A niech im d..a pęka tak kończą sprzedawczyki

A mi ciebie jest żal bo pisać o kimś toto i to z taka pogardą i mieć jad w sobie do innych za to że głosowali na kogoś innego niż ty to nieliczni fanatycy potrafią. Też nie przepadam za PiSem ale nie oznacz że muszę obrażać kogoś

A nie masz racji bo toto mieczem wojowało to i od miecza niechaj ginie, odpłacamy im takim samym językiem miłości jak oni nam. to pisałem ja niepatriotyczna chamska hołota drugiego sortu

Ja też nie lituje się nad chlopkami. Sprzedali się Jarkowi to niech teraz mają to na co zasłużyli. Ciemniakowo

Lubią krew na rękach????

Nie pracują w ubojni.

Dyktator !!!!

jeszce troche to krowa i swinia bedzie miala wieksze prawa jak czlowiek a kota niech da na futro

Twój wpis pokazuje, że bynajmniej nie ma żadnej różnicy,lub nawet te zwierzęta stoją wyżej od ciebie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także