Rejestracja i logowanie

Powiat kutnowski z największym bezrobociem w województwie

Wydarzenia 16-04-2018 Autor: ez
36
Powiat kutnowski z największym bezrobociem w województwie

W ubiegłym tygodniu był dzień 11 kwietnia. Mało kto wie, ale wówczas obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. Gdzie zatem jest ono największe i jak wypada nasz powiat na tle województwa? Mimo że liczba osób bezrobotnych w marcu widocznie zmalała okazuje się, że jesteśmy w najgorszej sytuacji.

Z danych GUS wynika, że pod koniec 2017 r. wskaźnik bezrobocia Polsce wyniósł 6,6 proc. Najwyższą stopą bezrobocia wynoszącą 11,7 proc. może "pochwalić się" województwo warmińsko-mazurskie. W Wielkopolsce natomiast odnotowano najmniejszą stopę bezrobocia bowiem w grudniu 2017 wyniosła ona zaledwie 3,7 proc. Jak wygląda sytuacja w łódzkiem? Otóż utrzymuje się ono na poziomie 6,8 proc. W naszym województwie nie ma powiatu, gdzie stopa bezrobocia przekroczyłaby 10 proc. Mimo tego w najgorszej sytuacji znalazł się powiat kutnowski, choć w marcu bezrobocie widocznie zmalało. Jego stopa, podobnie jak powiecie łaskim, wynosiła 9,4 proc.

Zarówno w styczniu jak i w lutym, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie odnotowano wzrost bezrobocia w stosunku do końca roku 2017. Marzec jednak zahamował ten proces i przyczynił się do poprawy statystyk. Na koniec marca br. w ewidencji PUP-u figurowało 4 089 zarejestrowanych osób pozostających bez zatrudnienia, w tym 2274 kobiet. W praktyce oznacza to tyle, że w porównaniu do lutego liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 195, a 35 proc. zarejestrowanych to osoby z terenu miasta Kutno.

Wydarzenia

Odpływ i napływ bezrobotnych w Powiecie Kutnowskim. Jak wyglądają statystyki? Otóż w marcu br. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowały się 462 osoby bezrobotne w tym 218 kobiet. Wśród osób nowo zarejestrowanych największy udział stanowiły osoby rejestrujące się po raz kolejny. Były to 427 osoby, natomiast bezrobotni zarejestrowani pierwszy raz to zaledwie 35, co stanowi tylko 7,6 proc. rejestrujących się.

Ile bezrobotnych zatem ubyło?  Z ewidencji wyłączonych zostało 657 osób, w tym 334 kobiet, a 47,6 proc. stanowił osoby, które podjęły zatrudnienie. Było to 313 osób, w tym 156 kobiet.

komentarze (36)
Dodaj komentarz

Zwolnić z podatków pracodawców na strefie a oni w zamian zapłacą nam 1600 pln a jak nie chcesz pracować to ukrajnicy .To jest Polska etatów przybywa a bezrobocie rośnie

A W KTÓREJ TELEWIZJI BĘDZIE DZIŚ NAJAKTYWNIEJSZY MEDIALNIE POSEŁ I O CZYM OPOWIE?

Najważniejsze że Radni dają sobie radę , dają sobie podwyżki, dają itp..A ty szaraczku pracuj za 1500 w takim Kutnie ..DPS'y. czy Szkoły pracownik fizyczny czy umysłowy wykonuje kawał dobrej pracy za którą powinien dobrze wynagradzany....

Dziwicie sie ze nie ma ludzi do pracy. A kto chce robic jak zaklady przepelnione Ukraincami ze nawet dogadac sie nie da i czuje jak na obczyznie. Jak juz obczyzna to tam gdzie sie zarobi. Do tego niemal wszedzie 3 zmiany. Niech se sami tyraja na nocki. Albo przez agencje. A jak nie to to meczaca praca np. w chlodni. Zdrowie mamy tylko jedno. Przeciez logiczne jest ze gdyby byla praca dobrej jakosci i w miare platna to ludzie by byli.

No i jak to ma się do tych informacji z których wynika, że Kutno to miasto mlekiem i miodem płynące, a ludzie zarabiają coraz więcej? Kutno to totalna porażka jeśli chodzi o pracę, a to wszystko dzięki sprowadzaniu pseudo zakładów (znaczy obozów pracy) i dzięki temu Kutno jest mało interesującym miejscem dla potencjalnego inwestora, który miałby się wykazać pracą bardziej wymagającą niż machanie rękami przez 16h przy taśmie. Nic dziwnego, że młodzież ucieka z tego miasta, bo brak tutaj jakichkolwiek perspektyw. Miejsca pracy najniższych lotów, zarobki wegetatywne i do tego mobbing w wielu zakładach. Aż chce się żyć.

Jeszcze jeden Urząd Pracy np. miejski i nie będzie bezrobocia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha ha!

Do GD, leczą wszystkich jednakowo, nie mogą nikomu odmówić pomocy, czy przeprowadzić operacji, nawetjak nie jest się ubezpieczony, a emerytury też będą mieć wszyscy, obywatelskie, już zaczynają dawać tym kobietą które urodziły conajmniej czwórke dzieci,i nigdy nir pracowały, i tak powoli wprowadzą dla wszystkich i więc po co pracować na kogoś lepiej na siebie tylko, na czarno, przyszłość będzie jednakowa

Do Komka. Tak ci się tyllo wydaje. Licząc na państwową służbę zdrowia możesz się przeliczyć. Ale jeśli dla kogoś jedynym celem w życiu jest tylko liczyć na państwowe pieniądze to o czym tu rozmawiać. To wszystko mówi o poziomie zerowym jeśli chodzi o ambicję. Nie wspomnę już o samorealizacji rozwoju bo nawet nie wiesz o czym mówię. Mniej niż 0. Ale jak sobie pościelesz takk się wyśpisz.

MY TAM WOLIMY BRAĆ SOCJAL, DA SIE GODNIE ŻYĆ , I PRACOWAĆ NA CZARNO.

I przez takich darmozjadów w Polcse nigdy dobrze nie będzie. Godnie żyć to kwestia umowna. Ale tzkie podejście sprawdza się do czasu. Zdarzy się np. choroba to socjal na godne leczenie nie wystarczy. Ale każdy sam sobie życie układa i ma taki szacunek na jaki zapracował. Ale ludzi bez ambicji i honoru ( jak widać z powyższego wpisu) nie brakuje.

kobiety biorą się za rodzenie dzieci, bo emerytura będzie pewna i 500 wpadnie, bo za 1300 to się nia da wyżyć

Niestety Firmy Animex maja nóz na gardle i dlatego są Ukraincy. Ale oni wbrew pozorom nie pracują za 1600 emoji Bo nie podejmują pracy jak pracodawca nie zapewni im zakwaterowania dojazdu do pracy i wyzywienia. Troche to krzywdzące dla Polaków. Obcych lepiej się traktuje niż swoich. Nie kazdy tez chce pracowac na tasmie po 16 h. A Ukrainiec przewaznie popracuje 3-5 lat i wraca do domu.

Tak bywa,jak liczymy na darmowe 500+ Ukraińcòw pełno,w dodatku źle zachowujących się. Gdyby ich nie było i nie było" SOCJALU", to więcej ludzi pracowałoby. Takie miasto i "tacy szanowni ludzie ". SZOK.

gdyby ich nie było pensje musiałyby wzrosnąć i wtedy chętni pracownicy by się znaleźli, a tak jak nadal płacą wegetacyjne pieniądze to niech ciurgają banderoowcow.

ta strefa... swietlanaa przyszlosc przez agencje umowa co 2 tygodnie jeszcze nie zawsze chce im sie przyjechac przedluzyc i pracujesz i czekasz az laskawie dojada i kaza ci podpisac umowe z data wczesniejsza . Kaza ci pracowac za 1600 jak bys na swoje robil i za 3 do reki aby tylko wyrobic norme i brygadzista sobie premie zlapal bo tobie sie nie nalezy

Przecież możesz otworzyć własną działalność i pracować dla siebie. Ciekawe jak byś wtedy pracownikom płacił.

Panie Burzyński, jesteś pan stary, czas Burzokracji już minął.

Co ma do tego prezydent miasta bo nie rozumiem - on zatrudnia tylko pracownikow UM

Ukrainki tak , Ukraińcy nie .

Gdyby Polacy chcieli pracować to nie byłoby tylu Ukraińców. Każda firma woli zatrudnić Polaka, ale nie wszystkim chce się pracować. Większość firm w strefie narzeka na brak ludzi do pracy, nie mogą czekać w nieskończoność to zatrudniają Ukraińców. Znam takie sytuacje, że Polak przyszedł do pracy i pod koniec pierwszego dnia stwierdził, że jednak woli być bezrobotny bo mu się ta praca nie podoba no i to wstawanie rano. Albo inna sytuacja, ktoś przeszedł rekrutację i powinien pojawić się w pracy od nowego miesiąca i się nie pojawił. Po trzech dniach dzwonimy do niego, a on stwierdził, że samochód mu się zepsuł i nie ma jak dojechać do strefy, a akurat były deszczowe dni. Masakra. Ludziom nie chce się pracować . Od razu chcieliby kokosy. Tak jak Anglicy narzekają na Polaków, którzy chętnie wykonują prace, których oni nie chcą wziąć. Taka sama sytuacja z Ukraińcami. Może zarobki nie wszędzie są wysokie, ale lepsze to niż nic, a nie tylko wyciągać rękę po zasiłki, na które pracują ci którym chce się wstać rano i te 8 godz. pracować. A najgorsze jest to , że te darmozjady wychowują takie same dzieci. Rodzicom nie chce się pracować, dzieciom nie chce się uczyć, co często w przyszłości zamyka drogę do lepszej pracy i koło się zamyka. Jak ktoś chce pracować to znajdzie pracę , bezrobotnym jest się z wyboru ( i lenistwa), może są jednostkowe wyjątki.

Ja także się zgadzam. Zasówam w budowlance na dachach cały rok. Albo zimno albo gorąco i trzeba zasówać aby jakoś żyć. Przyjdzie do firmy młodziak , po pracuje dwa dni i już mu za ciężko. A jak nie to alkocholik który dwa dni robi a trzy dni pije. Nikt na takich robić nie będzie. Ludzie są coraz większymi nygusami. A później płaczą że po po 2 tyg.został zwolniony, jak chodzą jak by im ktoś drutem kolczastym jaja spętał. Albo wisi cały dzień na telefonie a robote ma w du....e. Aby dniówka zleciała.

Alkoholik nie pracuje tylko dostaje rentę socjalną 800zł z MOPS za to że jest alkoholikiem!!!! I dalej się leczy z kaca???? Dziadostwo .!!!!

Zgadzam się. Na ulicach pełno tych darmozjadów a bezrobocid najwyższe w województwie. Lenie patentowane a nie bezrobotni.

Nie każdy chce pracować za 1600 zł.

zgadzam się niech zaczną płacić uczciwie to Polacy chętnie się zatrudnią jestem pewien.

Ale zasiłek "za darmo" chętnie się weźmie. A zasiłki są z podatków pracujących. To nie jest fair.

No i w tym problem. Na początek dobre i 1600 . Na zasiłki ktoś pracuje i nikt go się nie pyta o zgodę.

Jeszcze więcej Ukraińców i Gruzinów na lewo!!! Polak jest nikim dla nich!!! Poza tym proponowałbym kontrole ...

To traktuj ich z góry i po chamsku. Nie odpuszczaj żadnej okazji żeby pokazać kto jest u siebie.

Ukraincy na czarno, śmieciowe umowy przez żydowskie ranszady

czas robic kontrole Duuuużych zakladow, bo ptaszki cwierkaja ze na czarno zatrudniaja Ukraincow

Panie Burzyński i panie Debich prosimy o więcej Ukraińców. Będziemy dalej bić rekordy.

A ty skad masz te informacje że to oni zatrudniaja obcokrajowców chyba z kapelusza

Debich! Kruku kraczą że zostało ci tylko 240 godzin a wróbelki zaćwierkały że to tylko 14.400 minut a potem won.

Józek coś ty taki napalony

kkuuurrnie linkujemyw jestem Magdaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

dodaj komentarz
Czytaj także