Rejestracja i logowanie

Pracujesz zdalnie? Może odwiedzić cię Inspekcja Pracy

Wydarzenia 09-09-2020 Autor: toza Foto: pixabay.com
1
Pracujesz zdalnie? Może odwiedzić cię Inspekcja Pracy

Wielu pracowników kutnowskich firm w związku z panującą pandemią musiało przyzwyczaić się do pracy zdalnej. Portal money.pl donosi, że Inspektorzy Pracy mogą złożyć takim osobom niezapowiedzianą wizytę.

O co dokładnie chodzi? Otóż Państwowa Inspekcja Pracy ma możliwość na wniosek danego pracownika sprawdzić, czy jego pracodawca zapewnił mu wszystkie niezbędne środki do pracy zdalnej. To jedna strona medalu, druga jest taka, że Inspektorzy mogą prowadzić takie kontrole wyrywkowo, bez wcześniejszego wniosku.

- Pracownik, który pracuje zdalnie, ale będzie miał zastrzeżenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa czy zachowania higieny pracy, w pierwszej kolejności powinien zgłosić się do pracodawcy - mówi w programie "Money. To się liczy" adwokat Piotr Walczak.

PIP ma wkraczać w momencie, w którym pracodawca zbagatelizuje problem.

- Pracownicy PIP mogą przeprowadzać kontrolę wyrywkowo. Będą mieli od pracodawcy listę osób pracujących w domu – cytuje adwokata portal money.pl.

Na money.pl czytamy również, że klienci zgłaszający się do kancelarii P. Walczaka informowali, że PIP prosiła ich o listę pracowników z imionami, nazwiskami i adresami zamieszkania.

Warto jednak podkreślić, że nie mamy obowiązku wpuszczać Inspektora Pracy do naszego domu za powód podając np. kwestie bezpieczeństwa.

Więcej na Money.pl – TUTAJ.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

PIP i sanepid w Kutnie są tyle samo warci co pracodawcy więc syf kiła i mogiła i kamieni kupa

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także