Rejestracja i logowanie

Prawie dwa miliony dla urzędników!

Wydarzenia 17-05-2017 Autor: ag/ UM Kutno
26
Prawie dwa miliony dla urzędników!

Urzędnicy z kutnowskiego magistratu raczej nie powinni narzekać na brak pieniędzy.
1 800 000 zł - tyle wyniosły ich nagrody i dodatkowe wynagrodzenia za ubiegły rok.
Poniżej szczegółowa lista:

Wydatki na nagrody i dodatkowe wynagrodzenia w kwotach brutto za 2016 rok:
- premia wypłacana tylko w przypadku pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi - 48 971,52 zł (13 osób);
- nagrody - 807 225,00 zł (179 osób) - Nagrody zostały wypłacone zgodnie z zapisami ustawy o pracownikach samorządowych i w oparciu o środki zaplanowane w budżecie miasta na 2016 rok.

- nagrody jubileuszowe za staż pracy - 171 843,05 zł (20 osób);

- dodatkowe wynagrodzenie roczne, czyli tzw. "trzynastki" za 2016 rok - 778 062,93 zł (179 osób).

Prezydent Zbigniew Burzyński - 12 609,24 zł

Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja - 12 144,12 zł

Zastępca Prezydenta Zbigniew Wdowiak - 10 767,51 zł

Naczelnicy, kierownicy, samodzielne stanowiska - 3 901,44 zł - 7 522,91 zł (27 osób).

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Dodałbym jeszcze że wielu z tego cwaniactwa jest poutykana po różnych organizacjach , stowarzyszeniach czy firmach zależnych. Po układach i znajomości i oczywiście za niezłą kasę. Oczywiście nie bez konfliktu interesów.

Prawda jest taka że ci w firmach musza na tą kasę zarobić no i na kasę tych darmozjadów z UM. Pospacerujcie po korytarzach tej ''szacownej'' instytucji to sami się przekonacie jak tam ciężko pracuje. Jedno wielkie op...ctwo.

Dlaczego pracownicy UM Kutno mają dostęp do internetu i mogą dawać łapkę w dół. Widać, kto czyta tą ścierwo gazetę.

Jak jest im tak żle to niech zrezygnują.Za wykoywanie tej pracy dostają wynagrodzie i to nie małe. A oni jeszcze sobie dają nagrody z pieniędzy podatnika.

Na strefie zarabiają więcej niż urzedasy, ale co z tego jak ciemny lud tylko nagabywany przez media będzie mówił o dwóch milionach? To dużo? Prezydent ma śmieszna pensje w porównaniu do szefów firm na strefie. Szczerze? Nie pracuje w budżetowce. Ale znam tam ludzi i czasem mają ciężkie orzechy do zgryzienia, a wszystkie te nagrody i trzynastki o których piszecie to należą się im ustawowo i to nie jest tak ze sobie przyznali i teraz siedzą między paczkami i wódka. W całym kraju tak jest i uważam że nie ma co się czepiać kutnowskiego urzędu tutaj.

Na CIEMNOTĘ, GŁUPOTĘ i NIECNOTĘ grosza nie dam. Wszystko na "Redutę". Na OŚWIECANIE. Tak mi dopomóż Bóg! "Rydzyk ciemnotę sieje. Owsiak sadzi głupotę. A dzielny Bolek Wałęsa uprawia niecnotę. Tak dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego Wszyscy ciężko pracują! Koleżanko! Kolego!" O tempora... O mores... Diabli nadali tych pracusiów.… I co z tą Polską rozbitą partiami, samorządami, koteriami i palestrami zrobić? Rzygać się nawet nie chce na to wszytko. Do śmiechu to też nie jest. Powaga zabija powoli. Sytuacja bez wyjścia? Nie wolno się załamywać i poddawać. Nigdy! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... Teraz historia pewnego człowieka: W 1913 roku 25-letni matematyczny geniusz - samouk z Indii, Ramanujan, pracujący jako urzędnik, pisze list do Godfreya Harolda Hardyego, uchodzącego za najwybitniejszego angielskiego matematyka tamtych czasów i prosi o opinię na temat kilku pomysłów dotyczących teorii liczb. Hardy orientuje się, że list został napisany przez geniusza. Pomimo sceptycyzmu swoich kolegów, zaprasza go do Anglii. W tradycyjnej kulturze Cambridge Ramanujan musi stawić czoła nie tylko najtęższym umysłom początków XX wieku, ale także uprzedzeniom rasowym. Robertowi Kanigelowi udało się nie tylko przedstawić dokonania Ramanujana, ale także pokazać źródła jego inspiracji, jego emocje, fascynację liczbami i przyjemność, jaką czerpał z ich badania. Po blisko stu latach od śmierci matematyka jego życie i twórczość są świadectwem, że prawdziwy geniusz może narodzić się w najbardziej nieprawdopodobnym miejscu. Nauka to zabawa, zabawa to nauka. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Ucz się człowieku ucz! Nauka to potęgi klucz! Uczę się informatyki. wnuczek Patryk - woJOWnik oświeceniowy z Księstwa Jawabo. Wolontariat PTO"R".

az sie plakac chce co oni robia z naszych pieniedzy kiedy wrescie ta stara zasiedziala ......ktos rozwali na zbity pysk

Memento mori. Ale kino! Baranku Boży, co rok to gorzej. Wolne żarty. Kpiny. Parodie. Ściemy. Gloria. Gloria in excelsis Deo. Straszne to i śmieszne, smutne i niezbawienne. Czego to ludzie nie wymyślą? Głupota ludzka nie ma granic. Cuda nad cudami. Marność nad marnościami. Wszystko marność. Niebotyczny sukces urzędników samorządowych. Święty, święty, święty Pan Bóg zastępów Pełne są niebiosa I ziemia chwały Twojej. Hosanna, hosanna Hosanna na wysokości Hosanna, hosanna Hosanna na wysokości. Błogosławiony który idzie w Imię Pańskie. O tempora... O mores.... A niech to wszyscy diabli!!!... Może i ja coś dostanę? Pozdrawiam Was wszystkich. Ciepełko i światełko przesyłam. Życzę wszystkim kupę zdrowia, furę szczęścia, masę pieniędzy, dużo spokoju i odrobinę uśmiechu. Rozkwitały pąki białych róż.... Na CIEMNOTĘ, GŁUPOTĘ i NIECNOTĘ grosza nie dam. Wszystko na "Redutę". Na OŚWIECANIE. Na świecącą "Redutę". Tak mi dopomóż Bóg! "Reduta" utrzymuje się, rozwija i rozkwita tylko z tego co zarobi i dostanie. Dobrowolne datki na "Redutę" uprasza się przesyłać na żebracze konto: PKO BP SA 63 1020 3440 0000 7102 0041 1389 z dopiskiem: Dla Jawabo na "Redutę". wnuczka Forsycja - woJOWniczka oświeceniowa z Księstwa Jawabo. Wolontariat Polskiego Towarzystwa Oświeceniowego "Reduta". [jawabo@op.pl]

Mojej pierwszej miłości babci Hortensji przesyłam mocny stary wyleżakowany załącznik: Tango za pół złotego - kto chce Tańczyć, ten płaci. Spojrzenia dziewczyn są gorące, Można się w tańcu zatracić. Po co mi ściany, po co dachy, Wystarczy sufit z gwiazd. Podłoga z desek, księżyc z blachy, No i oczu twych blask. Zabawa podmiejska, Z soboty na niedzielę Dłużej gra orkiestra. Nie miejska, nie wiejska, Zabawa podmiejska, Wygra, kto śmielej gra. Nic nie mów, nic nie mów, gdy gra orkiestra, Wtedy spokój jest na deskach. Ja z tobą, ty ze mną, Bo gdy cofnie się noc i ciemność, Znów wrócę pod dach, Gdzie miłość zwyczajny ma smak. Tango dla tych, co pragną tańczyć Tak jak ja z tobą. Choć tu za wszystko trzeba płacić, Kiedy się nie zna nikogo. Bo to zabawa jest podmiejska, W cieniu milczących drzew I można znaleźć się na deskach, Kiedy trafi się źle. Zabawa podmiejska, Z soboty na niedzielę Dłużej gra orkiestra. Nie miejska, nie wiejska, Zabawa podmiejska, Wygra, kto śmielej gra. Nic nie mów, nic nie mów, gdy gra orkiestra, Wtedy spokój jest na deskach. Ja z tobą, ty ze mną, Bo gdy cofnie się noc i ciemność, Znów wrócę pod dach, Gdzie miłość zwyczajny ma smak. Gdzie jest król? Gdzie jest naród? Gdzie są ludzie? Pochowali się? W świątyniach CIEMNOTY? W pałacach GŁUPOTY? W komitetach NIECNOTY? Ach panie, panowie... Nie chowajcie się! Nie lękajmy się! Oświecajmy się! Wypływajmy na głębię! Miłość nam wszystko wybaczy.... Zło, dobrem zwyciężajmy! Na CIEMNOTĘ, GŁUPOTĘ i NIECNOTĘ grosza nie dajmy. Każdy grosz na OŚWIECANIE, na wagę "Reduty". Róbmy swoje. Walczmy z wszelkiego typu awanturnictwem, marnotrawstwem, z hipokryzją i z patologiami typu "róbta co chceta", "alleluja i do przodu", "nie chcem ale muszem" etc, etc, etc. Zróbmy coś wszyscy razem. Rozgońmy ten babski jazgot, żabi skrzek i diabelski klangor.... O mój rozmarynie rozwijaj się.... Dziękujemy za pocztę internetową[ jawabo@op.pl] praojciec Jurand - woJOWnik oświeceniowy z Księstwa Jawabo. Wolontariat PTO"R".

Świat ma tyle barw, Są tuż obok mnie Weź ten piękny dar I przez życie nieś! A wtedy Za każdy uśmiech Twój Stubarwny lata strój znów ci dam Za wszystko to, co wiem, Błękitnej nocy cień zabierz sam Za kilka miłych słów Sto kwiatów z mego snu dam ci też Za każdą radość dnia Mój kolorowy świat weź! Przyjdź jak wczesny świt, Przyjdź do kwietnych łąk I wśród szarych dni Zapal słońca krąg! A wtedy Za każdy uśmiech Twój Stubarwny lata strój znów ci dam Za wszystko to,... Taki sobie załącznik dla Pani Oli nie z turnusu trzeciego, tylko z portalu społecznościowego (coś tu)Kutno przesyła nie fucio pucio, tylko praojciec Oerter Jawabo - kanclerz PTO"R".

~The Natoorat! Mój wspaniałomyślny komentator pisze: "Posła Woźniaka można nie lubić. Można nienawidzić PiS-u... Jednak to PiS - udolnie, czy jak słoń w składzie porcelany - pokazuje, że państwo jest dla człowieka. Poprzednie ekipy, przekonane, że państwo to oni, wyborcy wyrzucili, zamykając im drzwi przed nosem - co amatorów ośmiorniczek wcale nie zraziło. Usiłują wpychać się kominem... Dlatego nie pójdę na żadną demonstrację KOD-u, nie będę bronić posłów takich jak Szczerba, nie chcę powrotu do władzy pasożytów i oszustów i nie dam sobą manipulować przez jakieś Kasie Marynie Pastorałko-Trzemeszno." Wspaniała synteza analizy sejmowego bajzlu. Pełna stajnia tłustych klaczy i koni, przyjdzie suchy i wygoni. Suchy - to nowa ordynacja wyborcza. Jednomandatowe okręgi wyborcze. Nowa konstytucja. Oby ten suchy przyszedł jak najszybciej. Miłość nam wszystko wybaczy.... Abyśmy byli żywi, zdrowi, syci i cali. Z resztą sobie poradzimy. Rozkwitały pąki białych róż.... Wesołej majowej zabawy i wszystkiego co szczęściem się zwie starym znajomym z portalu KCI i nowym znajomym z portalu (coś tu)Kutno życzy babcia Hortensja - wojowniczka oświeceniowa z Księstwa Jawabo. Królowa PTO"R".

Huta dać

Taki huk km dac

W porównaniu z odpowiedzialnością, publiczną kontrolą i osądem gównianie zarabiają.

za co ze nic nie robiom ****.......

Kolego w której firmie tyle zarabia fizyczny

zdziwiłbyś się jad dużo niektórzy w fabrykach zarabiają, niektórzy urzędnicy mogą tylko pomarzyć o tak wysokich zarobkach

To prawda. Urzędnicy wcale nie mają tak super

Chodzi mi o to, że u mnie w firmie premie są kwartalne, standardowo 30%. Czyli co kwartał "trzynastka". No i co to za nagroda dla prezydenta 12 000, przecież to żart i śmiesznie nisko. Menadżer średniego szczebla na strefie w Kutnie tyle zarabia, albo i więcej. Na taśmie szeregowi fizyczni zarabiają po 4-4,5 tysiąca brutto.

ja w urzędzie 15% premii, raz jest raz jej nie ma

Gratulacje - świetna ironia

jedna wielka patologia jeden sprzedaje drugiego za mało się nachłapali brak słów machlojki były i będą z naszych podatków

proszę mi wytłumaczyć ,jak pracownicy,, budżetówki" wypracowali trzynastkę?

Zwyczajnie, wynika ona z przepisów. Dobrze, ze jest!

Dla nich się należy bo oni ciężko się napracowali!!!!Boże widzisz i nie grzmisz!!!!!!!!

wszystkim się wydaje, że ta cała biurokracja to sama się robi, samo się koło toczy, a jednak NIE, ktoś musi tą całą papierologię ogarniać

dodaj komentarz
Czytaj także