Rejestracja i logowanie

Prezydent podjął ważną decyzję. Do naszego miasta wróci…

Wydarzenia 10-09-2020 Autor: toza
28

Zbigniew Burzyński pozytywnie przychylił się do wniosku wydziału kultury, promocji i rozwoju miasta UM w sprawie przywrócenie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. To oznacza, że w przyszłym roku ponownie odbędą się konsultacje społeczne, co jest z pewnością świetną informacją dla mieszkańców, którzy swoje pomysły na Kutno przedstawiają w formie projektów.

Naczelnik wydziału, Michał Adamski stwierdza w piśmie złożonym na biurko prezydenta, że według niego obecnie możliwe jest wznowienie KBO. Zaznacza, że proces przywrócenia Budżetu wymaga przygotowania projektu uchwały Rady Miasta Kutna,  przeprowadzenia konsultacji treści dokumentu, przyjęcia uchwały przez Radę Miasta Kutna i publikacji dokumentu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. 

- Ponadto doświadczenie pokazuje, że uchwały dotyczące budżetów obywatelskich znajdują się pod szczególnym nadzorem służb prawnych wojewody, co przekłada się na częste zgłaszanie uwag i zastrzeżeń ze strony Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – zaznacza w piśmie M. Adamski.

W przypadku podjęcia decyzji i przywrócenie KBO 2021, Wydział Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta będzie potrzebował w przyszłorocznym budżecie do 50 000 zł na przeprowadzenie konsultacji oraz utrzymanie systemów teleinformatycznych. Wydatkowanie środków w kwocie 1,1 mln zł nastąpiłoby natomiast w 2022 roku

- Zdecydowanie zachęcam Pana Prezydenta do przywrócenia Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W imieniu całego zespołu zapewniam, że jesteśmy w stanie przygotować regulamin, który do minimum sprowadzałby zagrożenie wynikające z ogłoszonego stanu epidemii – kończy M. Adamski.

Pismo pojawiło się dziś na facebooku Miasta Kutno i Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Napis „Akceptuję” oznacza, że prezydent pozytywnie ustosunkował się do wniosku wydziału kultury, promocji i rozwoju miasta.

Dodatkowo Kutnowski Budżet Obywatelski informuje, że projekty, które miały być realizowane w tym roku (lecz niestety nie doszły do skutku) zostaną zrealizowane w roku 2021.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja KBO została odwołana w związku z pandemią koronawirusa, o czy pisaliśmy TUTAJ.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

no i wreszcie powrócą dodatkowe pasy na drogach place zabaw nooo i siłownie. a i jeszcze jedno za dużo drzew

pewnie pan prezydent i dobry chłopina ale doradców to ma po kiju. trzeba o nich pamiętać przy wyborach bo za duże parcie mają na beto betony

Ja uważam że nigdy nie mieliśmy lepszego prezydenta. Kutno zmieniło się niedopoznania tylko ludzie nie umieją docenić tego co zrobione.Ja chciałabym tylko żeby powstało więcej ścieżek rowerowych .

Ja składam pierwszy projekt obywatelski jestem mieszkańcem Kutna Urodziłem się tu i kocham to miasto a projekt jest bardzo prosty Proszę natychmiast wybudować zieloną oś miasta.

Zapomniałem jeszcze dodać i posadzić 2000 drzew.

Z łaski pana naszego ......

Wnioskuję żeby wyciąć wszystkie drzewa w parku Traugutta później wyłożyć cały teren kostką brukową z KDK-u zrobić galerię różana nr 2 I wybudować Biedronke.

Bredzisz człowieku strasznie bredzisz

Tępa dzida

Wnioskuje o wycięcie wszystkich drzew ,zaoraniu trawników i w tom iejsce wyłożenie kostki brukowej aby już nigdy w Kutnie woda nie wsiąkała w grunt.Do dzieła bóża.

Postuluję żeby w ramach budżetu obywatelskiego przywrócić dawny plac Wolności i zdemontować ten obrzydliwy barak betonowy.

A ile zieleni było wcześniej na pl.Wolności? Dziurawa nawierzchnia placu (parkingu) i niebezpieczne kamieniste schody. To ci się podobało? Gratuluję dobrego smaku i gustu.

Niech najpierw zrobi porzadek z żulami przed urzędem miasta, stają i sikają gdzie się da, czyżby władza lubiła takie klimaty

a mnie na Manhattanie zaczepiała cyganka

Co z zieloną osią miasta olać oś ale moze ta droga rowerowa by powstała

ZIELONA OŚ !!! To bardzo dobry projekt i potrzebny zwłaszcza w czasie pandemii ALE TEGO BUNKRA z szałasami zasłaniającymi kościół nie wybaczę tyle kasy na to poszło wystarczyło by na cztery OSIE ZIELONE MIASTA GDZIE TU SENS I LOGIKA

To że coś zasłania kościół, to akurat plus.

Budżet ok ale co z tego że ludzie głosują i wybierają projekty jak miasto ich oszukuje i nie dotrzymuje słowa i lokalizacja tak było z skatepark na Słowackiego czyli sami widzicie jak urząd miejski miasta ma w głębokim poważaniu mieszkańców i ich głosy

Byłaby zielona oś miasta to i by był skatepark

Temu panu to już dawno powinno się podziękować.

straszne... znów będą powstawać rdzewiejące "siłownie" na resztkach terenów zielonych....

Albo boiska tuż pod oknami.

Zapomniał wół jak cielęciem był. "Pod oknami" zawsze dzieciaki grały i niechaj tak pozostanie i oby na nowiutkich boiskach.

Wystarczy pootwierac dla dzieci te wszystkie boiska które juz są przy szkołach srednich i nikt na nich od lat nie gra.

Społecznik., to złóż w budżecie projekt boiska pod swoim domem. Sąsiedzi szybko wytłumaczą ci, co jest z tobą nie tak, bo najwyraźniej sam tego nie dostrzegasz.

Stare buraki siedzą w domach i oglądają telewizję i krzyki dzieci im przeszkadzają wyłączyć w cholerę tą propaganda telewizyjną reklamową Masakry

A ja lubię jak słychać krzyk dzieci bawiących się pod oknem grających w piłkę

dziadzio, to sobie zaproś do domu te dzieci, wraz ich bogatym słownictwem i bezprzewodowymi głośnikami.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także