Rejestracja i logowanie

Prośby mieszkańców spełnione: nowe przejście dla pieszych w centrum

Wydarzenia 14-11-2017 Autor: toza
24

Apele i prośby, głównie starszej części społeczeństwa, zostały wysłuchane. Pod koniec ubiegłego tygodnia na ul. Warszawskie Przedmieście pojawiło się nowe przejście dla pieszych. O tym pomyśle informowaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach.

O konieczności utworzenia przejścia dla pieszych na Warszawskim Przedmieściu głośno zrobiło się we wrześniu. Wówczas radni Mariusz Sikora i Andrzej Arkita złożyli interpelację na ręce prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Wszystko za sprawą Klubu Seniora, który swoją siedzibę ma w budynku MOPS-u. Jego członkowie to często osoby schorowane, z ograniczeniami wzroku i słuchu. Część z nich porusza się o kulach bądź na wózkach inwalidzkich.

Do niedawna sytuacja wyglądała tak, że by dostać się do budynku MOPS, osoby starsze przekraczały jezdnię w miejscu, w którym nie było wytyczonego przejścia dla pieszych. W myśl obowiązujących przepisów było to dozwolone, jednak wyjątkowo niebezpieczne.

Zastępca prezydenta Kutna, Jacek Boczkaja informował, że władze miasta także dostrzegają problem, jednak nie mogły podjąć natychmiastowej decyzji. Przed pomalowaniem pasów konieczna była decyzja wydana przez organ działający przy starostwie powiatowym.

- Wniosek Panów (radnych - red) zostanie przekazany do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającym przy Starostwie Powiatowym w Kutnie. W przypadku uzyskania akceptacji przystąpimy do realizacji projektu – informował pod koniec września Jacek Boczkaja.

Jak widać, zespół doszedł do podobnych wniosków co radni, prezydenci i mieszkańcy. Ci ostatni nie kryją zadowolenia.

- To bardzo dobry pomysł. Do najbliższego przejścia było stąd ok 150-200 metrów, więc wielu ludzi skracało sobie drogę. Dobrze, że ktoś pomyślał o pomalowaniu tu pasów. Na pewno pozytywnie wpłynie to na bezpieczeństwo pieszych – mówi nam mieszkanka Kutna spotkana na Warszawskim Przedmieściu.

A wy jak oceniacie ten pomysł?

komentarze (24)
Dodaj komentarz

proponuję jeszcze: do biedry na grunwaldzie centralnie na wjazd do Multimedia, obowiązkowo do Carefoura od przystanku mzk, rowno z wjazdem do Kauflanda bo przeciez jest za daleko. Albo jeszcze lepiej: wprowadźmy całkowity zakaz ruchu kołowego na terenie miasta. Jeden wielki deptak!!

Słyszałem,że podobno nie ma zgody w Starostwie na zjazd do Dino na Łąkoszynie. Ciekawe co na to miasto, dlaczego wydało zgode na ten zjazd przy zatoce?

A czy pan arkita to nie byly policjant?i nie wie ze przejscie po trawnik jest mandat a pan sikora taki bystry i o chodniku zapomnial ludzie sami widzicie jakich mamy radnych

Barany pasy na trawnik zrobili jakie miasto tacy radni

Do cholery czy Ci radni zabiorą się wreszcie do porządnej roboty a nie co miesiąc występują o malowanie kolejnego przejścia . Widzę , że teraz każdy kto ma tylko ochotę może zadzwonić do bezradnego i zrobią mu w dowolnym miejscu , nawet na trawniku , przejście, przecież to skandal, gdzie policja? Proponuje żeby odciążyć biednych bezradnych od roboty pomalować wszystkie ulice w Kutnie w zebre, niech cała ulica będzie jednym wielkim przejściem.

Podatnik do pisdu tam ci pomogą

A moze na samych skrzyżowaniach pomalowac pasy po co 2 metry przed albo za brawo te pasy tak potrzebne jak rondo na Wyszyskiego nie dosyc ze na**** pasami prawie na radzie to jeszcze Panie ze znakiem stop i kazdy dzieciak przechodzi jak mu sie widzi lepsze bylo skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna to rondo jest tak potrzebne jak te pasy

Te postaci na załączonych fotografiach to seniorki? Gdyby nie te pasy to radni: Arkita i Sikora pewnie by się nie ruszyli do zbliżających wyborów A tak maja "wynik". KŻK

Ale namalować juz na podrzecznej to ciężko było czy farby brakło?

A baby ciągle chodzą obok przejścia

Jeżeli będziemy robić przejścia na prośbę mieszkańców w miejscach przez nich wybranych to wkrótce jezdnie będą przejściami !!!

Dom Seniora w 2018 roku będzie przeniesiony na Wyszyńskiego (jest w budowie) a pasy zostaną...

Haha pasymniejsza z trawnika na trawnik dobry temat do tvn turbo na absurdy drogowe

Pomalować pasy od Troczewskiego do alei pasy, postawić paliki i będzie wypas. Kilka razy jechałem - pasy co 20m, ale ludzie chodzą albo 10m przed, albo 10 w za pasami.

Ja proponuje tam rondo zrobic hehehehe

Przejście zrobione tylko kierowcy nie zwracają na to uwagi,pędzą jak debile i zaraz będą wypadki

Napierdolcie przejścia co 20 m. Najlepiej będzie.

i następne przejście o beznadziejnej widoczności po zmroku .. Gratulacje

Niero beda chodzic do mopsu po pasach

buahahha chodnik bedzie wprowadzony w głosowanie do budżetu obywatelskiego 2018 r.

szkoda że nie ma znaku informującego kierowców o przejściu

żeby jeszcze tylko kierowcy patrzyli na znaki, a nie jeździli na pamięć...

Zgadza się, to jest niezgodne z prawem, teraz tylko czekać na mandacik za przejście przez trawniczek. Jak coś się robi, to trzeba to zrealizować należycie i dopiero oddać do użytku, pomysł dobry, realizacja do d....

przejście jest nie zgodne z przepisami - musi prowadzić od chodnika do chodnika a nie od trawnika do trawnika

dodaj komentarz
Czytaj także