Rejestracja i logowanie

„Przechodzą jak im się podoba, ktoś czeka na tragedię?” Będzie przejście dla pieszych na Troczewskiego?"

Wydarzenia 12-01-2018 Autor: toza
42

Mieszkańcy mówią o tym lat. Proszą, apelują i błagają. Wszystko jak dotąd na nic. „Chodzą tu jak chcą, często przechodzą dzieci, prędzej czy później dojdzie tu do tragedii” słyszymy od jednego z kierowców. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Troczewskiego z ulicą Wilczą, czyli miejscu, w którym piesi chętnie pokonują jezdnię w miejscu, w którym nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Według mieszkańców, sytuacja jest tym bardziej problematyczna, że w okolicy znajdują się dwie placówki oświatowe – Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”. Przez drogę przechodzą więc nie tylko mieszkańcy pobliskich osiedli, ale także rodzice, dzieci i młodzież. Na te problemy uwagę zwrócił także radny, Andrzej Arkita, który napisał w tej sprawie interpelację do miejskich władz. Zauważa w niej, że bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków jest najważniejszym z powodów, dla którego powinno się w tym miejscu wyznaczyć oznakowane przejście dla pieszych.

- Nadmieniam, że budynek szkoły znajduje się w odległości około 60 metrów od tego skrzyżowania. Ulica Troczewskiego jest zaliczana do grupy ulic o dużym natężeniu ruchu kołowego. Tym bardziej niezrozumiałe jest dla mnie stanowisko zarządcy drogi, który na moje wcześniejsze prośby o wyznaczenie przejścia sprawę marginalizuje i rozpatruje interpelacje odmownie, uzasadniając to stanowiskiem Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Kutnowskim – pisze radny Andrzej Arkita.

Zauważa także, że temat przejścia dla pieszych w okolicy skrzyżowania Troczewskiego z Wilczą był już poruszany w ubiegłym roku na posiedzeniu Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Praworządności. W rozmowach brał udział naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który jest jednocześnie członkiem  Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Kutnowskim.

- Po wysłuchaniu przedstawionych przeze mnie argumentów dot. wyznaczenia przejścia, wskazał na potrzebę ponownego rozpatrzenia tego wniosku – pisze A. Arkita

Radny zauważa także, że zarządca dróg miejskich postarał się o to, by w rejonie szkół na terenie miasta organizacja ruchu gwarantowała stuprocentowe bezpieczeństwo. Jego zdaniem wyjątkiem jest tylko SP nr 7.

- Wyznaczenie w tym miejscu przejścia dla pieszych nie narusza obowiązujących przepisów dotyczących lokalizacji przejść, byłoby zaakceptowaniem występującego zjawiska, które ma charakter masowy, niemożliwy do wyeliminowania. Oznakowane przejście wpłynęłoby znacząco na poprawę bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci i młodzieży – twierdzi radny.

Odpowiedź na interpelację powinna pojawić się najpóźniej 22 stycznia. Poinformujemy o niej na naszych łamach.

Komentarze
komentarze (42)
Dodaj komentarz

tam na skrzyżowaniu trzeba rondo zrobić!!! i światła i dopiero dodatkowe przejścia dla pieszych, co maj mniej dwa!!! albo trzy!!!

Dla pogodzenia pieszych i kierujących proponuję likwidację przejścia przy rondzie i przeniesienie go 50 metrów w kierunku Wilczej i załatwi problem niezadowolonych.

Mój syn chodzi do Gimnazjum w 7. Tłumaczę mu żeby szedł do przejścia, ale wiem że jak idzie z kolegami to przechodzą przez Troczewskiego przy Wilczej. Jest tam niebezpiecznie. Jak proszę żeby tam nie chodził to on mi na to, że w szkole był był policjant który tłumaczył, że wolno przechodzić przez jezdnię na skrzyżowaniu ulic i że takie są przepisy.

Znów Cie oszukał??

Jestem pewna że większość tych komentarzy pochodzi od kierowców pojazdów. Dokładają pieszym na każdym kroku, że raptownie wchodzimy na przejścia, że się ne rozglądamy itp. A jaką kulturę wśród zmotoryzowanych widzimy na co dzień w Kutnie. Kto zatrzymuje pojazd, aby przepuścić pieszego na przejściu. Trzeba czekać aż przejedzie dziesięć, piętnaście pojazdów aż znajdzie się jeden taki który ustąpi i przepuści. Tak więc nie dziwcie się że piesi często walczą o swoje prawo na przejściu. Natomiast co do tego przejścia to już dawno być powinno namalowane. Widzę z okna jak codziennie przechodzą tam ludzie i jest to niebezpieczne bo kierowcy pojazdów jadących z góry od ronda jak mają zielone na Warszawskim to na nic nie zwracają uwagi byleby przejechać jak najszybciej. Ludzie muszą przebiegać przed takimi aby ich nie rozjechał.

Przy przejściu dla pieszych stoją gadają, ale nie zawsze chcą przejść, jeżeli wejdzie na przejście dla pieszych, to już kierowca ma obowiązek się zatrzymać. Wiadomo wszystko w granicach rozsądku... nie wyhamuje autem jak jest 3m przed przejściem a ktoś wchodzi na zebrę...

Jak to w roku wyborczym radni będą zgłaszać różne rzeczy żeby tylko zaistnieć w mediach

Proponuję poprostu połączyć jedno przejście z drugim. Domalować pasy z góry na dół i problem rozwiązany. Albo w ogóle wyłączyć drogę z ruchu. Ludzie opanujcie się. Nie dajmy się zwariować. Niedlugo nie da się jezdzić po miescie.

a ja chce pochwalic patrol policji jadac wczoraj okolo godziny12 ul.podrzeczna zapomnialem zapalic swiatel mijania naprzecw jechal samochod policji i dal mi znak swiatlami to misie bardzo podobalo i wszystkim policjantom zycze takich gestow brwo

i można po ludzku !!!!!!!!!!! tak trzymać misiaczki

moje zdanie jest takie zlikwidował bym te przejście przy rondzie i przy światłach koło Mili a zrobił bym przejście właśnie tam gdzie przechodzą i było by sprawiedliwie wszyscy by mieli jednakową odległość do pasów a piesi idący w stronę miasta od ulicy Grunwaldzkiej przechodzili by przez przejście na ulicy Żwirki iWigury przypuszczam że korki w tym miejscu buły by dużo mniejsze

To może niech nie przechodzą? Tragedie to będą "lada moment", spowodowane tymi pasami co 10 metrów. Wyobraź sobie jeden z drugim (kieruję to do przechodniów), kierowcy są obcy, nie znają Kutna - jadą 40 km/h i wyskakuje im nagle człowiek. ....Bo pasy są. ... Jeszcze trochę i będziemy się poruszać jak w zaosiedlonym... No ale .. wypadki, tragedie, potrącenia, przywroca rozsądek.

To ja poprosze o przejazdy przez chodniki dla samochodow!!!!Bedzie latwiej pod blok wjechac przez "przejazd dla samochodow". Ja proponuje zaczac karac pieszych swiete krowy. Taryfikator obejmuje rowniez wykroczenia pieszych. Czy to jest tak trudne do zrozumienia ze szybciej czlowiek sie zatrzyma niz auto wyhamuje!!! Ulica jest dla samochodow a chodnik dla pieszych. Pieszy nawet na przejsciu ma obowiazek sie rozejrzec i upewnic sie czy nie jedzie auto. Tak samo jak kierowca przed przejsciem. Jestesmy takimi samymi uzytkownikami drog WSZYSCY. Zacznijmy stosowac sie do przepisow ruchu drogowego a wszystkim bedzie lzej. I nie stawiajmy co 10 m przejsc, bo piesi i tak beda lazic swoimi drogami

Zrobienie przejścia w tym miejscu to totalna nieodpowiedzialność !! Po pierwsze jeszcze bardziej utrudni wyjazd pojazdom z ulicy Wilczej , a już teraz nie łatwo jest tam wyjechać z powodu otwarcia ulicy Żwirki i co za tym idzie dużego wzrostu natężenia ruchu na ulicy Troczewskiego. Po drugie z pewnością w niedługim czasie po zrobieniu przejścia dojdzie do potrącenia pieszego gdyż pojazdy wyjeźdzające z Wilczej muszą zwinnie i szybko włączać się do ruchu w Troczewskiego , a jak wiemy wielu pieszych gdy widzi pasy wchodzą na nie nagle bez rozglądania się, bo uważają że skoro mają pierwszeństwo to im wolno , więc mamy nagłe wejście pieszego na pasy i szybki wyjazd pojazdu z Wilczej i wypadek murowany. Dlatego panie Arkita przy pierwszym potrąceniu pieszego w tym miejscu, co jest niemal pewne, osobiście złoże na pana doniesienie do prokuratury w związku ze stworzeniem pana petycją zagrożenia dla pieszych i totalnej nieodpowiedzialności.

Zgadzam się w 100 procentach z kierowcą.

"...Mieszkańcy mówią o tym lat. Proszą, apelują i błagają. Wszystko jak dotąd na nic..." To mieszkańcy nie pamiętają komu oddali swój głos w wyborach trzy lata wstecz? Nie wiedzą kto jest radnym z ich terenu czy udają? Zapewne ten gość odwiedzi już niedługo ich domostwa ponownie.

to rondo na skrzyżowaniu troczewskiego/grunwaldzka to całkowita porażka

Piesi na ulice auta na chodniki

"Świetny" pomysł, proponuję malować pasy dla stworzenie przejść dla pieszych na całej długości : Troczewskiego, Barlickiego, W-skie Przedm. Zgodnie z prawem jak będzie w którymkolwiek miejscu osoba na takim super przejściu to nikt w taka ulicę nie wjedzie. Po to są przepisy o zakazie przechodzenia przez jezdnię bliżej niż 100 m od miejsca wyznaczonego przejścia. Super radni. Jeden wprowadza 40 na Północnej, inny chce co 40 m przejście dla pieszych. Co tam inni użytkownicy dróg, czytaj kierowcy, na których bat się ciągle znajdzie.

Skoro na 100-u metrach sa dwa przejscia to moze calkiem zamknac ulice dla samochodow iludzie beda chodzic jak swiete Krowy w Indiach

po co tam pasy przecież 100 metrów w dół są pasy dla kierowców nie będzie to dobre jak będą co 200 metrów pasy wystarczy że teraz są tam już korki

Ha ha,moze dac każdemu pieszemu wiadro z farba i niech sobie malują pasy gdzie im potrzebne w danym momencie.

Z tym wiadrem i farbą dobre,dobre. Ha, ha,ha.

W Dębkach (pomorskie) przed wjazdem do miejscowości postawiono znak drogowy "Strefa Zamieszkania" , oraz dodatkowo ( dla przypomnienia co ten znak nakazuje kierującym) tablice informacyjne ... ; Uwaga Kierowco. Jesteś w strefie zamieszkania. Piesi mają pierwszeństwo na drogach. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Zakaz parkowania poza miejscami wyznaczonymi. " Panowie Radni ile problemów byłoby "załatwionych" gdyby taką innowację zastosować w Kutnie - nie trzeba budować ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych a wpływy z mandatów zasiliłyby konto na podwyżki dla ...... Mimo dużych tablic ok 80 x 80 czerwone tło, białe litery mało kto na to zwracał na nie uwagę ( czy nawet zdążyć przeczytać całość jadąc w sznurku jeden za drugim). Przez cały mój pobyt w tej miejscowości nie było dnia w którym nie widziałbym wizyty Straży Miejskiej i kasowaniem należności za wykroczenie. Dla mnie to jest pomysł absurdalny ale "mędrcy" wprowadzili w życie. Polecam program TVN Turbo Absurdy drogowe. Tam dopiero się dzieje. Miłego dnia życzę moim oponentom.

Racja po co pasy? Wystarczy ze pasy ktore sa tuz przy rondzie sa tragiczne. Nie dosc ze zjezdzajac z niego od razu sa pasy na ktore ludzie wchodza jak chca to jeszcze blokuja przejazd przez rondo bo ustepyjac przechodnia auta blokuja przejazd! A wystarczylo przesunac przejscie o pare metrow!!!!!

Dokładnie, kolejne pasy sa tam przesada, jak zrobia tam pasy to bedzie ciezej wyjechac z wilczej i zaraz pojawi sie pomysl swiatel.

tam na skrzyżowaniu trzeba rondo zrobić!!! i światła i dopiero dodatkowe przejścia dla pieszych, co maj mniej dwa!!! albo trzy!!!

Zrupmy z ulicy pasy i auta zostana. W gararzach

Ctun. Chyba miałeś piątkę z ortografii

ZRÓBMY

Co to jest gararz? A może chodzi o garaż?

a może tak do szkoły i zapoznać się z ortografią

Przecież tam są dwa przejścia...

mało!!! powinno być ze cztery!! albo pięć!!!

Barierki+łańcuchy+barierki+łańcuchy!!!

Drogi bezradny Arkita , wieź się pan do roboty a nie kolejne przejście wymyślasz !!!!!! Co chwilę czytamy na KCI o kolejnym przejściu dla pieszych powstającym z inicjatywy bezradnych. Czy wy ludzie powariowaliście??? Co drugi człowiek w Polsce z nadwagą a pare metrów nie chce im sie przejść do istniejącego przejścia. Proponuje panom bezradnym zamalować w pasy wszystkie ulice w mieście dla wygodnych. A myślałem , że moje pieniądze z podatków są wydawane racjonalnie a nie na ludzi którzy prześcigają się w wymyślaniu kolejnych debilizmów.

Będzie tak jak na Warszawskim Przedmieściu-nowe przejście a ludzie przechodzą obok Postawić patrol i kosić mandaty i uczyć kultury pieszych Chyba że to zbyt duży wysiłek dla naszych dzielnych obrońców prawa-którym lepiej posiedzieć w samochodzie w ustronnym miejscu

nie było sygnalizacji na skrzyżowaniu Troczewskiego - Warszawskie , o "pseudo rondzie" nikt nawet nie myślał, na terenie obecnych bloków Wilcza 1, 3 ,3a 3b 3c pasło się bydło i już wtedy ludzie pokonywali ówczesna ulice Wardów w tym miejscu ( to już 3 pokolenia) Po co to zmieniać skoro się sprawdziło? Będzie trudno

Aha, to zacznę przechodzić nie po pasach i zażądam namalowania pasów bo mam bliżej przez ulicę niż do najbliższego przejścia dla pieszych. Ludzie trochę umiaru, policja od małego uczy dzieci jak przechodzić przez jezdnię !

Z tego co sie orientuje na Troczewskiego są dwa przejścia nie w niewiadomo jakiej odległości od siebie. Jedno jest z sygnalizja świetlną, a na drugim przy rondzie w godzinach pracy szkoly stoi pani trzymajaca znak STOP, ktora zatrzymuje samochody gdy chce przejść przez pasy dziecko. Jeżeli ktos przechodzi w miejscu niedozwolonym to robi to na wlasna odpowiedzialnosc i traktuje sie to jako wtargniecie na jezdnie. Jezeli robi to dziecko, to pozostaje tylko "pogratulowac" rodzicom wychowania dzieciaka...

Kolejne pasy? Powariowaliscie? Są przy światłach, są przy beznadziejnym rondzie. A że niektórym się 25 metrów nie chce przejść, to i tak będą przechodzić jak na warszawskim przedmieściu. Są pasy, a wchodzą na drogę wysokości sklepu Mila. Mandaty, a nie przejścia!

o właśnie tam trzeba kolejne przejęcie!! (koło sklepu Mila)

dodaj komentarz
Czytaj także