Rejestracja i logowanie

Przestraszyli się... gąsienic. Wezwano nawet straż pożarną

Wydarzenia 17-06-2019 Autor: ez.
7

Żmije, szerszenie a nawet pająki. Strażacy niejednokrotnie muszą interweniować w sytuacjach, gdy np. właściciel na terenie swojej posesji  zauważy tego typu nieproszonych gości. Okazuje się jednak, że równie niebezpieczne dla niektórych mogą być malutkie larwy motyli... 

... a świadczy o tym fakt, że do tych uciążliwych, ale zupełnie nie stwarzających żadnego zagrożenia stworzonek wezwano strażaków.

O „ataku” poczwarek donoszą nam mieszkańcy Gołębiewka Starego (gm. Kutno). To tam jeszcze wczoraj miało miejsce prawdziwe oblężenie - cały budynek i teren wokół niego opanowały małe, włochate larwy motyli. Właścicielka jednej z posesji poinformowała naszą Redakcję o tym, bądź co bądź, problemie. Jak donosi kobieta, trawniki, droga i ƒ„całe mieszkania” w Gołębiewku są opanowane przez larwy. Mieszkańcy zdają się być bezradni, dlatego idealnym pomysłem wydało im się wezwanie straży pożarnej, która jednak, -czemu trudno się dziwić - nie podjęła interwencji.

O to dlaczego, zapytaliśmy w KP PSP w Kutnie. Jak poinformował nas dyżurny, wczorajsze zgłoszenie z Gołębiewka Starego nie było pierwszym tego typu. Wcześniej z prośbą o pomoc do strażaków zgłosili się mieszkańcy Rykowa. Po przyjeździe mundurowych we wskazane miejsce okazało się, że sytuacja jest podobna - na budynku mieszkalnym znajdowały się gąsienice, co ważne, nie stwarzające zagrożenia dla życia, zdrowia ani mienia, a co za tym idzie, nie było podstaw do podjęcia interwencji. Swoją drogą trudno wyobrazić sobie, że strażacy ganiają i łapią gąsienice, podczas gdy ich pomoc może okazać się niezbędna w sytuacji naprawdę zagrażającej życiu czy zdrowiu. Dlatego też, z uwagi na fakt, że wczorajsze zgłoszenie dotyczące inwazji larw w Gołębiewku było niemal identyczne, co te z Rykowa, nie podjęto żadnych czynności.

Nie ma więc nic strasznego w tym, że im cieplej, tym więcej larw, o czym świadczy ich obecność. Choć z pewnością jest to uciążliwe, nie stanowi żadnego zagrożenia. Co warto o nich wiedzieć? Wśród niedźwiedziówkowatych są zarówno gatunki, które są aktywne w ciągu dnia, a także żerujące w nocy i lgnące do światła. W zależności od gatunku żerują na roślinach zielnych, drzewach i krzewach liściastych, również na porostach.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

może kury by pomogły emoji wypuścić z kurnika, i jaja by były zdrowsze emoji

chyba Twoje emoji

Myślę, że każdy z nas inaczej by reagował gdyby dotyczylo nas to osobiście.

Uważam że powinniśmy się cieszyć że jeszcze są motyle , bo ostatnie lata coś nie za dużo ich bydło.

Dopier....ić solidny mandat i po ptokach. Głupota nie ma granic.

Tak jak Twój Komentarz.

To chyba normalne że ludzie szukają pomocy... poziom napisania artykułu to dno

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także