Rejestracja i logowanie

Przygotowania do Szlachetnej Paczki w Kutnie. Wkrótce marsz wolontariuszy

Wydarzenia 08-11-2018 Autor: ez./A. Sakson-Koniuszy Foto: archiwum
1
Przygotowania do Szlachetnej Paczki w Kutnie. Wkrótce marsz wolontariuszy

Szlachetna Paczka to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka to wszystko łączy, a efekty wspólnych działań zobaczymy w Kutnie na początku grudnia.

Obecnie odbywa się bardzo ważny etap projektu Szlachetna Paczka jakim są odwiedziny wolontariuszy u rodzin z całego powiatu. W projekcie wezmą udział osoby, które żyją w skrajnej biedzie, dzieci z ubogich rodzin, niepełnosprawni, doświadczeni przez los, walczący o samodzielność, przewlekle chorzy, samotni rodzice w trudnej sytuacji.

- Zmieniać świat wokół siebie  to dawać impuls do zmiany potrzebującym, pomagać tym, którzy często mówią o sobie, że świat o nich zapomniał. To, co robią wolontariusze, darczyńcy i dobroczyńcy ma wielki sens! - mówią organizatorzy akcji. - Dzięki Państwu o projekcie Szlachetna Paczka mogą dowiedzieć się osoby gotowe do podjęcia wyzwania, zmiany świata na lepsze. Połączyć bogatych i biednych w swoim powiecie. Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać rodzinom, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do projektu włączyliśmy ich ponad 20 tys., a wartość materialna pomocy przekazanej im w ramach Paczki wyniosła prawie 54 mln zł! Państwa wsparcie będzie dla nas pomocą w realizacji tych celów i w walce z polską biedą! Zapraszam do współpracy w projekcie Szlachetna Paczka. Już 17 listopada nastąpi otwarcie bazy rodzin na stronie WWW.szlachetnapaczka.pl, od północy będzie można wybierać rodziny, którym zechcemy pomóc.

 

Również 17 listopada o godzinie 11:00 odbędzie się Marsz drużyny SuperW i przyjaciół paczki. Marsz wyruszy spod Urzędu Miasta i będzie poruszał się w kierunku Kościoła Wawrzyńca, przez ulicę Królewską.

Finał Szlachetnej Paczki to 8-9 grudzień – dzień kiedy darczyńcy, dobroczyńcy przekażą paczki potrzebującym rodzinom. Jest to weekend pełen emocji i wzruszeń, który zostaje głęboko w sercu na wiele lat. Magazyn jest jak co roku w I LO w Kutnie ("Dąbrowszczak").

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Witam w naszej gminie jest Tak że dostają ci co dużo dostają z opieki co mają dwujke dzieci i co piją a ci co naprawdę by chcieli i by to wykorzystali dla dzieci to nie dostaną ja mam siodemke dzieci mąż robi dorywczo i nam jest ciężko to człowiek nie dostanie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także