Rejestracja i logowanie

Przywracają międzypowiatowe trasy. Jakie korzyści dla nas?

Wydarzenia 12-08-2019 Autor: ez. Foto: archiwum
12
Przywracają międzypowiatowe trasy. Jakie korzyści dla nas?

Województwo łódzkie przygotowało 29 nowych linii autobusowych, które zostaną zgłoszone do dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Na ich trasach znalazły się dwie miejscowości z naszego powiatu.  Tymczasem dziś (12 sierpnia) mija termin składania wniosków o przywrócenie lub utworzenie nowych tras przez gminy i powiaty.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Łodzi, prace nad wyłonieniem najbardziej potrzebnych linii trwały od momentu wejścia w życie ustawy, czyli od 18 lipca. Wybrano 29 tras międzypowiatowych (takimi zajmuje się samorząd województwa, pozostałe są w kompetencjach starostów i wójtów), które zostaną zgłoszone do dofinansowania. O tym, które ostatecznie otrzymają wsparcie, do 20 sierpnia zadecyduje wojewoda. Trzy dni później rozpocznie się zawieranie umów z samorządami o uruchomieniu połączeń.

- Wszystko po to, żeby jak najszybciej wybrać operatora połączeń i od 1 września autobusy mogły ruszyć na trasy - wyjaśniał marszałek Grzegorz Schreiber.

Województwo łódzkie w tym roku ma do dyspozycji 15,5 mln zł w ramach Funduszu.

- Dofinansowanie do 1 wozokilometra wyniesie 1 zł dlatego propozycje samorządu województwa wyczerpałyby 1 mln 729 tys. zł – informuje Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych utworzony przez rząd ma na celu przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, które nie funkcjonowały od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy, albo tworzenie ich tam, gdzie są białe plamy komunikacyjne. Miejscowościami, które znalazły się na liście linii zaproponowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego, są Dąbrowice i Krośniewice. Poniżej pełna lista.

Wydarzenia

komentarze (12)
Dodaj komentarz

I bardzo dobrze.

Nazywam się Luis Roland, mam śliczną żonę i troje dzieci. Tydzień temu desperacko potrzebowałem pieniędzy. Myślałem, że pożyczę pieniądze, gdybym spotkał wielu oszustów, którzy zebrali 2500 euro i odmówili wysłania mi e-maila. Byłem bardzo sfrustrowany i ostatecznie poszedłem na drinka do klubu, w którym spotkałem starego przyjaciela. Powiedziałem mu wszystko, co mi się przydarzyło. Przedstawił mnie GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD i musi podać swój e-mail (albertifinance24@gmail.com), wyjaśnił, w jaki sposób firma pomogła mu i jego rodzinie. Natychmiast skontaktowałem się z nią, wróciłem do domu, nauczyłem się zasad Po przetworzeniu pożyczki w niecałe 24 godziny otrzymałem pożyczkę w wysokości 80 000 €. Jeśli więc jesteś zainteresowany pożyczką, możesz również skontaktować się z nią pod tym adresem e-mail: albertifinance24@gmail.com

Kutno Źychlin jeździ Sand bus więc czego Ci więcej trzeba.

I nie zabiera nawet tych co mają miesięczne. Musza nieraz czekać 50 minut na kolejny i kręcić się po miescie. Przez takie połączenia tylko przybywa samochodów.

a KUTNO- ŻYCHLIN ?

Ach jaki dobry ten PiS. Da jedno połączenie na dobę z Łęczycy do Dąbrowic przez Krośniewice. Dodatkowo walnie je w takich godzinach gdzie autobus będzie latał na pustym przebiegu, a po 3 miesiącach od utworzenia połączenie zniknie z dopiskiem: NIERENTOWNE. Nie wiem czy mieszkańcy są przygotowani na taką dobroduszność naszego WIELKIEGO PREZESA Jarosława. A od tego rozdawnictwa to już nie wiem gdzie mam trzymać pieniądze.. chyba zaprzestanę kupować papier toaletowy..

Nie płać abonamentu.

Co 38 obywatel płaci. Wyciągnij wnioski ;-)

Przeczytaj ustawę i nie wprowadzaj ludzie w błąd

W ustawie nie ma adnotacji odnośnie częstotliwości kursów i ile ich będzie. Więc może być to jeden kurs a może być tysiąc na dobę. Znając Polskie realia i to co przedstawia PiS będzie to nie więcej niż jeden kurs na dobę. Według obiecanej "Piątki" miały zostać przywrócone Przedsiębiorstwa zwanymi potocznie PKS. Kolejna obietnica która nie zostanie spełniona bo została wyssana z palca jako zapchaj dziurę gęby wyborcy. Aby spróbować wyjść z twarzą powstała opcja dopłat do WYBRANYCH tras które będą tworzone przez Województwo które nie ma pojęcia w jakich godzinach społeczeństwo danego dnia potrzebują transportu. Rozkład zostanie narzucony prywatnym przewoźnikom którzy wezmą udział w przetargu. Obiecane jest uruchomienie połączeń od 1 września, a do chwili obecnej nie został w żadnym mieście wystosowany przetarg na tego typu usługi. No chyba że samorządy będą miały wolną rękę i wybiorą kogoś z kim są po "słowie" ;-) zresztą po co jest ten news na łamach KCI? Jak sama nazwa mówi "Kutnowskie Centrum Informacyjne" - a ten news w żaden sposób nie odnosi się do tego że w Kutnie coś powstanie. Termin składania wniosków minął, nie ma Kutna na liście. Więc na co to w ogóle informować i mieszać mieszkańcom w głowach? Na co mi informacja o jakiś wsiach pod Sieradzem gdzie będą 3 linie? Po co mi informacja o Tomaszowie Mazowieckim gdzie będzie 5 linii? Po co mi informacje o Skierniewicach gdzie będą 4 linie? Mnie interesuje jak i większość co będzie w Kutnie - wychodzi że jedna figa z makiem ;-)

Kutno nie ma większych problemów z komunikacją,natomiast są tereny (zwłaszcza w wschodniej Polsce) gdzie ludzie byli odcieci od świata.

I tu się mylisz połączenia zostaną przywrócone na wschodniej części

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także