Rejestracja i logowanie

Pumptrack obok basenu miejskiego: „Nie ma takiej potrzeby”. Radny komentuje

Wydarzenia 14-08-2019 Autor: ez.
12
Pumptrack obok basenu miejskiego: „Nie ma takiej potrzeby”. Radny komentuje

Jak informowaliśmy, radny Robert Stępniewski zwrócił się do Prezydenta Kutna o budowę specjalnego toru dla rowerów. Zaproponował, aby powstał na terenach obok basenu miejskiego, mimo tego, że ma on zostać wybudowany i zlokalizowany nad Ochnią w ramach projektu „Zielona Oś Miasta”.

- Mieszkańcy zwracają uwagę, że w Kutnie buduje się tylko boiska, place zabaw oraz siłownie plenerowe, gdzie z połowy tych wybudowanych siłowni się nie korzysta, a takiego obiektu jak skatepark czy pumptrack nie ma. W takim razie po co wydawać pieniądze na coś, z czego ludzie nie korzystają, tylko po to, żeby było i niszczało? - czytamy w interpelacji radnego.

Stępniewski argumentował, że w naszym mieście brakuje tego typu rozrywek. Jednak jeśli uda się wyłonić wykonawcę na wykonanie inwestycji pn. „Zielona Oś Miasta”, a wszystko na to wskazuje, pumptrack powstanie w jej ramach nad Ochnią.

- W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie budowy pumptracka, informuję, że sprawa ta jest powszechnie znana i dotyczy jednego z ważniejszych projektów, jakie Miasto Kutno zmierza realizować, tj. „Zielona Oś Miasta”. Obecnie, na etapie wyłaniania wykonawcy, nie ma potrzeby przeniesienia tej inwestycji w inne miejsce - wyjaśnia radnemu prezydent Zbigniew Burzyński.

Całą sprawę skomentował też radny Stępniewski na swoim Facebook'u.

Wydarzenia

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Pan radny powinien czym prędzej wziąć korepetycje z języka polskiego (niestety na poziomie szkoły podstawowej).

bardzo fajny pommysl jak by to bylo nad ochnja bo ja tam chodze na orlik i na aleje i brakuje wlasnie takiego czekoc naprawde fajny pomysl

Rampy od skatepark są w krzakach za Orlikiem przy Aleja ZHP 8. Nikt nie pomyślał aby to przez tyle lat to przenieść w inne miejsce gdzie młodzież na deskorolce ,łyżworolkach mogła by jeszcze korzystać (radny z Aleja ZHP warto pomyśleć). No wiec Bulwar nad Ochnią czy jak to się nazywa wzdłuż Aleja ZHP jest a mimo upływy lat częściowo stał się miejscem libacji alkoholowych na ławkach i dewastacji. Następna część pozytywna to plac zabaw przy nim gdzie rodzice z dzieci mogą przyjść a sami usiąść jak kulturalni ludzie i spojrzeć na dzieci. Kamera która jest umieszczona na bloku przy Aleja ZHP 2 nie wiem czego dogląda bo chyba dzieci w piaskownicy. Mamy dwa parki. staw w parku Wiosny Ludów daje do życzenia, prosi się o przywrócenie go do lepszego stanu. Pytanie zielona oś czy jak tam chcecie ma być po to aby znowu dewastowano??? Niech ludzie uszanują to co mają . Dla pamięci koło orlika było boisko do piłki plażowej czy jak to tam się nazywa. Było OK. Nie wiem czy Urząd miasta czy kto o to dba ale teraz to jest miejsce na odchody dla piesków i chwastów. Czy radni z Aleja ZHP i okolic wezmą się za ten temat?? O to się pytajcie . Bo nie wiecie co jest i co tanim kosztem można przywrócić

No ale z czasem wykonawcy się znajdują, roboty idą. Życie weryfikuje że pan radny się myli.

Zielona oś miasta to to wytwór chorej megalomanii władz miasta. Dlatego decydenci z uporem trzymają się tego projektu, odrzucają kolejnych oferentów (niewykluczone, że jest jakiś podtekst, układ itp.) Zielona oś miasta jest medialna, moźna się nią chwalić a skatepark czy pumptrack? Przed kim się tym pochwalić?

Żadnej osi nie będzie...

Ścieżka rowerowa na Łąkoszyńskiej jest konieczna.

wolą przeznaczyć pieniądze na kolejne imprezy disco polo. zapomnieli, że w tym mieście są również dzieci, młodzież i dorośli lubiący aktywnie spędzać czas a nie tylko na piknikach piciu i jedzeniu.

a dziwią się, że młodzież szaleje po królewskiej i po chodnikach. gdzie mają się uczyć i trenować.

SKATEPARK!!!!!

Mdli mnie jak słyszę o tej osi. A słyszę o niej już lata, cały czas coś okrajają i nadal nic.. Pójdzie na to kupe kasy, a można za mniejsze pieniądze zrobić o wiele fajniejsze rzeczy. Miał być dobudowany basen zewnętrzny do aquaparku i co? Może by jakiś nowy park zrobić na terenach miasta? Nasadzić drzew, zrobić alejki i byłby fajny teren za grosze. Przykładów można mnożyć. Ostatnio jechałem ulicą oporowska przy carrefour - jak ta droga wygląda?? A tu na scieżkę się wyrzuca miliony..

Pewnie.. Lepiej młodzież niech zasila budżet państwa przez akcyzę.. Alko.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także