Rejestracja i logowanie

"Legendarne" i "bardzo ładne" drzewo, ale mieszkańcy mają go dość. Dlaczego?

Wydarzenia 16-05-2019 Autor: toza
22
Wydarzenia

Konserwator zabytków mówi o tym drzewie, że jest bardzo ładne. Na wycinkę się więc nie zgadza. Mieszkańcy mówią – owszem, ładne, ale przeszkadza. Wycinki się więc domagają. Sytuacja wygląda na patową, jednak jest małe światełko w tunelu. Może gdy konserwator będzie w szampańskim nastroju po oddaniu do użytku wyremontowanej Szkoły Muzycznej spojrzy na sprawę z perspektywy mieszkańca ulicy Niecałej?

Sprawa wydawać może się błaha, prozaiczna, śmieszna i niewarta uwagi. Dla niektórych owszem – taka właśnie jest, lecz okoliczni mieszkańcy na jej temat mają zdecydowanie inne zdanie. Chodzi o drzewo przy znajdujące się tuż przy zabytkowej bramie, przez jednego z radnych określane mianem „legendarnego”, które ma utrudniać poruszanie się jezdnią, zwłaszcza większym pojazdom.

- Przyjęliśmy zmianę uchwały budżetowej, pieniądze zostały skierowane na remont ul. Niecałej. Pięknieje nam Szkoła Muzyczna i ulica Niecała też wypięknieje. Ale jest tam brama i takie „legendarne” drzewo. Mieszkańcy zgłaszają mi, że drzewo, chociaż jest ładne i klimatyczne, to trochę przeszkadza wyższym gabarytom w przejeździe. Czy z tym drzewem da się coś zrobić, czy ono podlega konserwatorowi zabytków? – pytał radny Paweł Markiewicz.

Wiceprezydent Jacek Boczkaja powiedział, że przetarg na przebudowę ul. Niecałej zostanie ogłoszony w połowie maja.

- Chcielibyśmy, żeby ten teren wyglądał godnie. Przypomnę, że teren ronda, ul. Niecałej, bramy, która jest w tej chwili modernizowana to są tereny miejskie i nie wchodziły w zakres renowacji Pałacu Gierałty. Co do drzewa – występowaliśmy o to, żeby można było je wyciąć, ale nie uzyskaliśmy zgody, bo według wojewódzkiego konserwatora zabytków jest to drzewo bardzo ładne. Można z tym polemizować, bo jest trochę w świetle tej bramy. Miejmy nadzieję, że nikt krzywdy sobie tam nie zrobi. Ale będziemy występować - może na otwarciu Pałacu, jak konserwatorzy będą zbierać odznaczenia to pokażemy im to drzewo i poprosimy, żeby jeszcze raz przemyśleli swoją decyzję – mówił Jacek Boczkaja.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Wystarczy postawic znak z ograniczeniem wjazdu dla duzych pojazdow

Mieszkam tu od dawna i nawet nie przeszło mi przez myśl że może to drzewo w czymś przeszkadzać. Piękny teren, spokojny chociaż czasem ruch tam jest spory ale zastanawiam się po jaki gwizdek mają tu jeszcze jeździć duże samochody jak napisano "gabaryty" skoro nawet sklepu tu nie ma.

Wielki czas to drzewsko wyciąć ! a Kutno to nie las ! jacy to wszyscy obroncy przyrody sie zrobili.

Aż se kupę zrobiłem w majtoskj

Drzewa wycinają - bez opamiętania. Nowe nasadzenia/ szczególnie wyrośnięte- usychają. Brak podstawowej pielęgnacji- nawadniania. Brak jakiejkolwiek kontroli- odpowiedzialnego Z URZĘDU MIASTA!!!!!!

Nie parszywy gatunek tylko par...wych radnych juz chyba dosć złego zrobili w kutnowskiej zieleni

jak wytną to zaraz będzie wypadek bo samochody zniszczą bramę, a tak to jest jakaś ochrona, choć i tak niektórzy jeżdżą jak po autostradzie na tym odcinku, może to celowo ktoś wsadził te drzewa, bo rosną po obu stronach bramy zgodnie z kierunkiem jazdy

Człowiek zajmuje już 75% obszarów Ziemi notorycznie ja niszcząc. Każdego dnia doprowadza do wyginięcia dziesiątek gatunków sam jednocześnie rozmnaża się bez kontroli. Już niedługo zacznie brakować wody i pożywienia .Wierzę tylko w to że Ziemia w przyszłości sobie poradzi i wyczyści ten parszywy gatunek.

A może trzeba zacząć od siebie i popełnić samobójstwo? Nie będziesz planety niszczyć emoji

Nie odmowie sobie tej przyjemności oglądania tego jak tacy jak ty stają się nawozem...

Macie racje niech zrobia betonowa pustynie moze i park wytna i postawia BLOKI

różani rzeźnicy

Wyciąć drzewo i wsadzić plastikową palmę. Budujemy nowy zabytek- Pałac Saski to tu zasadzimy sobie plastikowe drzewko i będzie ładnie. Zimą zielone, jesienią liści nie traci. Mieszkańcy będą zachwyceni.

To drzewo można po prostu WYPROSTOWAĆ tak aby nie blokował bramy.

Chodzi prawdopodobnie o kasztany na siekiewicza. Pamietajcie o radnych w nastepnych wyborac

Tylko czekać jak polecą kasztany na

Nie ma jak popisywać się z jakimś durnym problemem. Ludziom to wszystko przeszkadza ale oddychać świeżym powietrzem to by chcieli? Wara od drzew. Jakie aż tak wysokie pojazdy tam jeżdżą tą uliczką, tiry??????? No żarty jakieś.Dość bezmyślnej i na każde widzimisię wycinki drzew!!!!!!!!!!!!!

"godnie" to dla nich obsadzenie terenu tujami bo te nie mają liści.... ha ha ...

I słusznie konserwator zabronił - chłopki z Kutna nie mają pojęcia o estetyce - niszczą wszystkie zabytki jakie pozostały pod pozorem renowacji. Niech wycinają na swojej posesji a od przestrzeni publicznych wara... Niech żyją drzewa!!!

Wsadzić konserwatora w duzego busa .Niech zrobi parę kółek-Barcewicza,Matejki,Pałacowa i znowu.Jego kolega w tym samym czasie w drugą stronę. Możliwe,że już go szkolili ekoterroryści.

Jak często zdarza się sytuacja, że mijają się tam dwa busy człowieku? Od regulowania wysokości pojazdów sa znaki drogowe jakby co.Nic tylko od razu ciąć na zapłkę , wycinać, niszczyć- tylko tyle człowiek potrafi.

Mieszkańcy się nie liczą. WAmnesty jest tylko to DRZEWO.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także