Rejestracja i logowanie

Rewolucja w kutnowskich autobusach. Tak nowocześnie jeszcze nie było!

Wydarzenia 16-09-2020 Autor: toza
28
Rewolucja w kutnowskich autobusach. Tak nowocześnie jeszcze nie było!

Miejski Zakład Komunikacji poinformował wczoraj, że od 1 października zostanie wprowadzony bilet w formie karty elektronicznej. Zakład zapewnia, że korzystanie z karty będzie bardzo wygodne, dlatego też zachęca do tej formy biletu. MZK zapowiada również, że powoli będzie odchodził od papierowych biletów miesięcznych.

Karty będą mogli wyrobić także pasażerowie, którzy nieregularnie podróżują autobusami. Po zasileniu konta przypisanego do karty kwotą od 10 zł do 200 zł, będzie można wykorzystać do opłacenia przejazdów. Wystarczy zbliżyć ją do kasownika, aby naliczona została płatność. Karta pełni w takiej sytuacji funkcję portmonetki.

- Przy pierwszym wyrobieniu karty pobierana będzie kaucja w  wysokości 10 zł. Jeżeli karta zostanie zagubiona lub uszkodzona, wydanie kolejnej będzie wiązało się z ponowną wpłatą kaucji w wysokości 10 zł. Na karcie umieszczone zostaną zdjęcie pasażera, jego imię i nazwisko oraz logotypy i numer biletu. Pozostałe dane będą znajdować się na serwerach. Kartę będzie można doładować przez specjalny portal www.km.kutno.pl lub w naszym punkcie sprzedaży biletów – informuje MZK.

Kartę można wyrobić w siedzibie MZK przy ulicy Cmentarnej 1. Potrzebny do tego będzie dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające prawo do zniżek – na przykład legitymacja szkolna. W takiej sytuacji w czasie kontroli dokument uprawniający do zniżki nie będzie wymagany.

Tradycyjne bilety jednorazowe nadal będą dostępne w punktach sprzedaży i u kierowców.

Bilet okresowy - wideo TUTAJ
Elektroniczna portmonetka - wideo TUTAJ
Aktywacja doładowania - wideo TUTAJ

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Kierowcy w Mzk są traktowani jak niewolnicy .. prezes i dyrektor siedzą w swoich gniazdach i obserwują nie swój zakład bo oni też tam tylko pracuja o czym zapomnieli.. Mam nadzieję że szybko przyjdzie zmiana i Panowie Kierowcy zaczną tam normalnie zarabiać.. Albo prezydent przetrze oczy i sam to zrobi albo będzie zmiana włącznie z nim i cała ta elitą ha i wtedy naprawdę będzie dobrze w tej spólce. Prezes Mzk to niech szybko skończy szkołę bo nie będzie miał szerokiego spectrum na temat komunikacji .. będzie prowadził firmę że średnim wykształceniem.. Premie powinni dostać tylko kierowcy nie cała reszta .. Bo oni jeżdżą i ciężko pracuja na każdą złotówkę w tej firmie .. mechanicy też czapki z głów.. Dyrektor niech pamięta że karma wraca i to szybko ..

PREZES MZK DOSTAŁ KILKUTYSIĘCZNĄ PREMIE ZA NAJLEPSZEGO MENADZERA W SPÓŁKACH MIEJSKICH ORAZ ZA ZAPEWNIENIE BARDZO DOBRYCH ZAROBKÓW KÌEROWCOM

JAK BYŚ MIAŁ 3 PENSJE -JAKO KIEROWCA ,CZŁONEK RADY I JNSTRUKTOR NAUKI JAZDY TO TEŹ BYŚ MIAŁ WYJE. .......NA WSZYSTKO

Nowy Tiguan to chyba właściciel zakładu ???

Na tych przy****....w prezesa z związków nie ma co liczyć , oni tylko dobrze mówią to co ludzie chcą słyszeć a od prezesa dostają dodatkowe (zgadnijcie co) .

Zupełnie jak w filmie Miś: "ja wam zawsze wszystko wyśpiewam".

Panowie kierowcy wszystko jest w waszych rękach wystarczy się zgrać jak policjanci , robicie na wszystkich nierobów w firmie i najmniej zarabiacie , zacznijcie się szanować - trzymam kciuki za was.

Macie to samo co pracownicy aquaparku robią na wszystkich w tym przybytku a pensje głodowe

Chwała prezesowi! Ciekawe, czy dyrektorem technicznym zostanie jego ziomek z Syreny. Pożyjemy, zobaczymy. emoji

BO JUŻ DAWNO KIEROWCA AUTOBUSU POWINIEN ZARABIAĆ 3500 MIESIĘCZNIE NETTO DO RĘKI ALE ANI BYŁY PRZEWODNICZĄCY SOLIDARNOŚCI ANI OBECNY NIE UMIE OTO ZAWALCZYĆ TO JA SIĘ PYTAM PO CO NAM TAKI ZWIĄZEK W ZAKŁADCE.

Lepiej niech zaczną szanować kierowców i płacić im normalne pieniądze bo na kasie w biedronce lepiej zarabiają.. W innym wypadku pozegnaja się że swoimi Stołkami wszyscy którzy nie mają bladego pojęcia o funkcjonowaniu MZK.. Dziwię się że tam jeszcze strajku nie było.. Ale jak się pracuje po znajomości to nie wypada robić buntu..

A JA w myśl nowoczesności sprzętu, zaprosił bym do stolika gdzie rozmawia się o kulturze tych kierowców , którym zdecydowanie jej brakuje , nagminne wymuszanie pierwszeństwa przed rowerzystami, wymuszanie przy wieżdzie na ronda, na drogi nadrzędne , bo co ....bo duży i i mnie nie zaboli ???

A gdzie jest ten zajeb.... Franek, ma wyje... na wszystko i na matołków co na niego głosowali.

Wystarczy że on zarabia 4 razy tyle co kierowcy wystarczy spojrzeć w KRS spółki.

Prezes kiedy w końcu zaczniesz płacić kierowcą ,za te pieniądze nawet Ukraina nie przychodzi. Niedługo sam będziesz jeździł razem z paniami z biura i mechanikami .

W PKS-sie w Gostyninie potrzeba kierowców , możesz iść tam.

Teraz to wszędzie kierowców przyjmują coraz więcej jest osób w wieku przed emerytalnym młodzież nie kwapi się do tego zawodu bo uzyskanie odpowiednich kwalifikacji dużo kosztuje kurs na prawo jazdy to nie wszystko dochodów jeszcze kurs na przewóz osób który jest bardzo drogi... trzeba też wspomnieć o odpowiedzialności Prawnej która inaczej obowiązuje kierowców zawodowych to ty jesteś odpowiedzialny za siebie oraz za pasażerów zawsze kiedy przekręcasz kluczyk w stacyjce i go odpalasz obok ciebie jest już od tej chwili pan prokurator i to nie jest na wyrost stwierdzenie.

Lepiej niech rozkłady jazdy zmienia godziny bo nawet na poc poranny o 4 do Warszawy nie na czym dojechać z łąkoszyna i Batorego. I najwyższy czas pomyśleć o zmianie linii 31 żeby jeździł np od Łąkoszyna przez całe miasto bo nawet na cmentarz nie można dojechać bo ktoś głupi wymyślił sobie tylko od dworca Masakra

To kup se samochód i jeździj o której chcesz i gdzie chcesz. Nikt nie będzie robił dodatkowego kursu żeby dwie osoby na pkp zawieść

Nie płaczcie na MZK bo za nie długo każdy się przesiądzie na miejski transport. Zaczną nakładać podatki na stare auta tak szybko będziecie się ich pozbywać emoji emoji zostanie do wyboru rower, komunikacja miejska, hybryda bądź elektryki. Także nie płaczcie bo najgorsze przed nami.

A kiedy możliwość zakupu biletu miesięcznego przez internet?

W Kutnie mamy coraz więcej samochodów, bo komunikacja miejska to porażka i ludzie jakoś muszą dojeżdżać z pracy do domu, a autobusami się niestety nie da, bo nie dość, że mamy jeden co godzinę, to jeszcze w niektórych godzinach w ogóle nie kursują. Nawet jakby człowiek chciał z niej korzystać, to władzę MZK skutecznie zniechęcają z tego. Niestety w Kutnie dwa auta to podstawa.

Mamy stan epidamii. To nic dziwnego, że ludzie boją się wsiadać do autobusów, ale to nie znaczy, że trzeba zlikwidować transport publiczny. Są w trakcie opracowywania szczepionki na koronawirusa, za rok sytuacja wróci do normy. Tylko trzeba uruchomić więcej autobusów dowożących pracowników na Sklęczki i w czasie krótszym niż linia 10.

Kolejne "zabawki " prezesa MZK? Piękny tabor., przystanki, tablice wyświetlające rozkład i ...... autobusy wiozące przez całe miasto 2-3 osoby , czasem trochę więcej. Pytanie o sens utrzymywania komunikacji miejskiej z tak dużymi autobusami i ile miasto musi dokładać do tej instytucji?

Komunikacja jest dla mieszkańców a nie dla prezesa , nie pisz głupot. Takie innowacje są dla wygody pasażerów.

Tak ci się tylko wydaje ...

Mamy stan epidamii. To nic dziwnego, że ludzie boją się wsiadać do autobusów, ale to nie znaczy, że trzeba zlikwidować transport publiczny. Są w trakcie opracowywania szczepionki na koronawirusa, za rok sytuacja wróci do normy. Tylko trzeba uruchomić więcej autobusów dowożących pracowników na Sklęczki i w czasie krótszym niż linia 10.

Nigdzie nie sugerowałem likwidacji komunikacji miejskiej ( przeczytaj ze zrozumieniem tekst i dopiero odpowiadaj ).

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także