Rejestracja i logowanie

Rodzice się boją! Starostwo zlikwiduje liceum w "Staszicu"?

Wydarzenia 18-05-2017 Autor: ag
48

Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie biją na alarm! Obawiają się oni, że starosta Krzysztof Debich ma zamiar zlikwidować funkcjonujące w zespole szkół III Liceum Ogólnokształcące, o czym miał wspomnieć na ostatniej sesji Rady Powiatu.

Podczas sesji starosta miał stwierdzić, że Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica to powinna być szkoła wyłącznie zawodowa, kształcąca zawodach technicznych, która tym sposobem wróci do swojej tradycyjnej roli.

Po tych słowach rodzice postanowili wystosować list otwarty do starosty, w którym zadają pytania o przyszłość szkoły, do której uczęszczają ich dzieci. List ten został przesłany również do Łódzkiego Kuratora Oświaty i Dyrektora „Staszica”.

Poniżej pełna treść listu:

Szanowny Panie Starosto! 
Zwracamy się do Pana w kwestiach budzących nasze głębokie zaniepokojenie i stanowczy sprzeciw, a bezpośrednio związanych ze szkołą, w której uczą się Nasze dzieci. Na ostatniej sesji Rady Powiatu w dniu 10 maja 2017 roku stwierdził Pan, że Zespól Szkól nr 1 im. St. Staszica to powinna być szkota wyłącznie zawodowa, kształcąca w zawodach technicznych, która tym sposobem wróci do swej tradycyjnej roli. Czy w związku z tym prawdą jest, że dąży Pan do zamknięcia III Liceum Ogólnokształcącego funkcjonującego w strukturze ZS nr 1? Zakładając, że jest właśnie tak, co znajduje potwierdzenie w Pańskich słowach wypowiedzianych na tej sesji, co się stanie z Naszymi dziećmi będącymi uczniami tego liceum? Czy planuje Pan zwolnienie Nauczycieli tego liceum? Ilu Nauczycieli straci pracę!? Kiedy ma według Pana nastąpić likwidacja III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie? 
Pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie oraz oburzenie słowami wypowiedzianymi przez Pana na sesji Rady Powiatu w dniu 10 maja br. Nie znajdujemy racjonalnych przestanek sygnalizowanej przez Pana decyzji. Budzi ona nasz stanowczy sprzeciw i rodzi pytania. Jedno z nich ciśnie się nam na usta: czy jest Pan zwolennikiem prywatnych, być może nawet elitarnych szkół, w tym liceów ogólnokształcących? Czy z jakimkolwiek z nich Pan ściśle współpracuje, odbywa spotkania lub konsultuje działania z ich przedstawicielami lub pełnomocnikami? Czy nie widzi Pan w tym ewidentnego konfliktu interesów? 
W naszej opinii młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkól nr 1 im. St. Staszica, ich Nauczyciele oraz Rodzice zostaliśmy sprowadzeni do nieistotnego przedmiotu podlegającego arbitralnej decyzji. Oczekujemy natychmiastowego zajęcia zdecydowanie jednoznacznego i bezwarunkowego stanowiska przez Pana Starostę w podnoszonej kwestii i odpowiedzi na każde z powyższych pytań. Nie zgadzamy się na autorytarne uprzedmiotowienie I pominięcie Rodziców, naszych Dzieci I Nauczycieli w tej niezwykle walnej dla Nas sprawie. Czekamy na Pana odpowiedzi, celem pełnej transparentności podanej, wzorem tego listu, również do publicznej wiadomości. 

Do Wiadomości:
Łódzki Kurator Oświaty
Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Kutnie im. St. Staszica 

komentarze (48)
Dodaj komentarz

Jak może być wysoki poziom skoro Pawlak to pseudo historyk a Gierula to jego koleś od interesów

Ludzie!!! Rodzice nic nie wiedzą o likwidacji LO. Pismo podpisały trzy osoby wezwane do szkoły. Żadnej likwidacji nie będzie. To walka Pawlaka z Debichem. Nie dajcie się wkręcić.

Wreszcie Debich się przebudził, że Pawlak z Gierulą pociągną go na dno, to ci rzucili się przeciwko niemu. Nie wiedzą tylko jednego, że Debich na tym mocno skorzysta, a Platforma się zatopi.

Niestety trzeba krzyczec glosno ze to zwiazek skloca nauczycii a nie dyrektor, knuja po katach obgaduja patrza spod byka. do pracy by sie wziely ale one teraz beda tworzyly i wspieraly ALO. I dyrektor nawet nie musi sie wysilic by sklocac nauczycieli. One maja wybujale ego do tego uwlaczaja uczniom i nauczycielom na forach. Uczniowie zdaja wlasnie egzaminy niedawno skonczyli szkole z nagrodami a one nieeee ta szkola pada itd.Takie madre a takie hejciary. Hejt jako zjawisko spoleczno internetowe to szambo i kamieni kupa . przejrzyjcie ludzie na oczy

Human to tragedia nic nie uczy Pawlak na historii tylko zlewka na wszystko. Sprawdziany i klasowki są robione, lecz tematy nie zostały przerobione. Human leży po całości. Szkoda tylko tego czasu w tej szkole.

Ja tekże jestem absolwentką LO w Staszicu, i byłam z tego dumna, kiedy dyrektorem był Pan Matczak. Bardzo dobre wspomnienia, super kadra, bardzo wysoki poziom. Jak jest teraz, nie wiem, ale dla mnie ta szkoła miała naprawdę wysoką pozycję w porównaniu do innych i z dumą przyznawałam, że jestem uczennicą LO w Staszicu

Cieszę się,że chodziłam do Staszica kiedy był tam dyrektor Matczak.. Porządek, dobra atmosfera, naprawdę świetni nauczyciele... Co ciekawe spora ich część będzie teraz uczyć w nowym liceum^^ Ech, skoro już chcą coś likwidować, może niech się lepiej wezmą za Kasprowicz, bo poziom tej szkoły w obecnej chwili woła o pomstę do nieba. Uczeń liceum powinien jakąś wiedzę posiadać, niestety w Kasprowiczu lądują osoby, które powinny być w zawodówkach. Wiem co mówię niestety...

Nie spora czesc tylko 4 osoby. W tym jedna od dluzszego czasu na zwolnieniach lekarskich

chyba wiem o kim mowa, ale to nadal naprawdę dobry nauczyciel emoji tyrała nas nieźle, ale efekty były emoji

ALO robi drzwi otwarte między 16-19 czyli w takich godz będzie szkoła pracować ? Po tym jak nauczyciele skończą w publicznych i pójdą trzepać kasę do prywatnej . Ciagle art sponsorowany , żeby nie można było komentarzy dodawać . Czego się ten nowy twór boi ?

Na pewno zostawiłbym III LO w Staszicu o profilu: biol-chem. Najlepsza klasa w powiecie.

Nie ma podpisów żadnych rodziców. Jedyny rodzic to taka pani, co ma niewydolnego intelektualnie syna, a Pawlak zmusił wszystkich nauczycieli aby wystawili mu pozytywne oceny. Jedna z nauczycielek nie chciała na to przystać, to w tym roku ograniczył jej etat. Tenże rodzic jest wyznaczony przez Pawlaka do komisji konkursowej. Kopiowane z ekutno I tooo piekny osad pedagoga co do ucznia z opinia, oczywiscie przeciwnik dyrektora zwolennik zwiazkowcow, tak prosze panstwa traktuje ucznia, wstyd!!!

Zamiast zająć się pracą to Wielmożny Pan Dyrektor o przerośniętym ego lansuje się na portalu społecznościowym szczególnie eksponując wyższość kultury żydowskiej nad zdecydowanie bogatszą i bardziej otwartą niewątpliwie kulturą polską! Nie zdziwiłbym się, gdyby pomysł likwidacji liceum powstał na "tajnym"posiedzeniu dyr. Staszica i założyciela ALO, gdzie zawarli ciche porozumienie.

Kompromitacja kutnowskie platormy. Za oświatę w zarządzie powiatu odpowiada Gieru la z PO. Ten list otwarty to desperacki akt przykrycia kolejnego upadku Pawlaka. Pamiętacie sprawę jego doktoratu. Pycha kroczy przed upadkiem.

A właśnie w prokuraturze leży jeszcze zgłoszenie na Pawlaka w kwestii fałszywego doktoratu

Ciekawe, jak sie teraz czuje dyrektor A. Matczak. Przecież LO Staszic to Jego dziecko

Dokładnie! Dyrektor Matczak to miał klasę... Czuło się przed nim niesamowity respekt. Niesamowicie elegancki i kulturalny człowiek. Uczyłam się w Staszicu za "panowania" obu tych dyrektorów. Obecny do poprzedniego nie może się równać.

No tak, powstaje ALO więc trzeba zachęcic uczniów,żeby się tam zapisali. Jak? Zlikwidować jedno z istniejących liceów. Padło na Staszica. Takie rzeczy tylko w Kutnie.

Margarynę też chcieli zlikwidować, a to szkoła, która ma świetne osiągnięcia w swojej dziedzinie.

Znam jednego dobrego likwidatora który już coś zlikwidował w Kutnie.... teraz ma ciepła posadkę w starostwie

I jest wybawca Janusz emoji Nie ma jak to PR po wtopach z posłem Rz i po co było dawać list do KC I i ferment siać Debich nie zlikwiduje szkoły wybory za rok ale ta informacja przykrywa przewalki i tyle w temacie

Warto przypomnieć, że to właśnie przez obecnego dyrektora ucierpiało liceum. Zaraz po objęciu stanowiska zwolnił świetne nauczycielki od polskiego i historii, na czym ucierpieli uczniowie, ktorzy protestowali przeciwko takiemu zachowaniu.

Od historii zwolnił Matczak bo nie było godzin i nie przedłużono umowy czasowej a od polskiego odeszła na stanowisko po kuratora w Płocku de facto

Za Matczaka też starostwo chciało zabrać klasy w LO

Klasa humanistyczna leży, bardzo bardzo mocno szczególnie historia.

Liceum ma wyniki i wielu chętnych więc dlaczego jest pomysł aby je zlikwidować. Czyżby miało to związek z nowootwieraną szkołą prywatną? Nie pozwolimy na to!

Opanujcie się ludziska, macie dowód na fakt likwidacji liceum kto wam to wmówił, mysleć trzeba

W Staszica liceum ma się bardzo dobrze i kształcenie zawodowe też, zaskakujące że starosta mówi o likwidacji właśnie gdy otwiera się Alo, działania takie szkodzą obecnemu naborówi a mogą pomóc innym liceum i alo też, jednocześnie nauczyciele przeciwnicy dyrektora próbują podgrzewać afery i zniszczyć imię tej szkoły jednocześnie wspierając rozwój alo bo to są te same które mają być zatrudniona alo, przedstawiciele związku krytykujacego Staszica, to akcja zaplanowana i ukierunkowana przed naborem w zeszłym roku było to samo, teraz widać że cel krzyków to nie obrona szkoły tylko wspieranie nowej, zaskakuje tylko o co chodzi w działaniu starosty????? Jak nie wiadomo o co to chodzi o.......... Staszica jest od dawna i nadal najlepsza szkoła w Kutnie i oni o tym wiedzą, szkoda że tak próbują ja niszczyć, ale nie dajcie się Staszic, miasto trzyma kciuki za was i nasze dzieci

Staszic może i jest najlepszą szkołą pod względem oddanych głosów na nią ale nie pod względem nauki i ich wyników.

Szok i niedowierzanie

To,że jest tam liceum, to nie przeszkadza w kształceniu zawodowym.

Jestem za likwidacja dobry pomysl

Zlikwidować Kasprowicza, ta szkoła zeszła na psy. Smród, bród i ubóstwo nic więcej.

Bardzo dobry pomysł koniecznie trzeba zacząć kształcić dzieci w kierunku zawodowym będą miały dużo lepszy start w życiu A nie uczyć ich pierdol nieprzydatnych w życiu. W obronie nauczycieli zwykle stoi mała grupa rodziców większość zgadza się z decyzją starosty.

Trzeba znać prawo oświatowe, to takich głupot by się nie pisało. Żeby zlikwidować szkołę to Rada Powiatu powinna podjąć odpowiednią uchwałę do końca lutego, a nie starosta. Taka uchwała nie została podjęta, to skąd taki pomysł o likwidacji szkoły.

Bo to jest nieprawda. Pawlak chce się zemścić na Debichu za to, że przestał z dniem wczorajszym wspierać januszka. Takie słowa nie padły na sesji. Niebawem okaże się, że to wierutne kłamstwo.

To byłby dobry pomysł. Mechanik powinien być zawsze szkołą zawodową, nie wiem po co w latach 90- tych wprowadzono tam liceum. Teraz brakuje fachowców do pracy.

Ja to bym wszystkie samorządowe szkoły ponadpodstawowe zlikwidował. Po prostu nie mają racji bytu. Nauczyciele głupsi od uczniów. Paranoja. Ja skończyłem podstawówkę. Jestem samoukiem. Szkoda mi czasu i pieniędzy na dojazdy i nerw na podziwianie debilowatych przygłupów udających nauczycieli. Ludzie! XXI wiek! Trzeba myśleć! Nie sztuka chodzić do szkoły. Sztuka się nauczyć. Nauczyciele to przeżytek. Przyszłość należy do guwernerów i korepetytorów. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... wnuczek Patryk - woJOWnik oświeceniowy z Księstwa Jawabo. Wolontariat PTO"R".

nerw??? chyba "nerwów" pseudo-mądralo

Genialny pomysł na zapewnienie startu prywatnej szkole - " wygaszenie" III LO, zablokowanie rekrutacji. Publicznym liceom niewiele przybędzie, za to ALO, ALO emoji cud uczciweuczciwej

Panie ze związku mają w d.... szkołę i dzieci liczy się tylko ich wybujałe "ja" . Jeśli im tak źle, to niech idą do szkoły Wośki, gdzie już mają godziny.

oby jak najszybciej, powrót do "Mechanika", to najlepsze wyjście

Likwidacja dobrze prosperującego liceum na rzecz szkoły zawodowej? A nikt nie wpadł na pomysł, że można to połączyć?

Przecież pozyskali dużo kasy na szkolnictwo zawodowe, to chyba dobry kierunek, żeby stworzyć tam porządną szkołę zawodową.

Czego sie rodzice boja? Przeciez nawet jeśli to uczniow nie wyrzuca ze szkoly -,- tylko od nowego roku nir beda przyjmować do LO jeśli już co kolwiek...

Czy za to, że wasze lokum jest w TBS-ie , to dla PO zrobicie wszystko?

halo! w liście jest zapytanie, nie oszczerstwo! ludzie, nauczcie się czytać!

Przecież to jest kolejne bezczelne kłamstwo i prowokacja Janusza Pawlaka. Tym razem już się nie wywiniesz zakłamany Januszu. To, że wciągasz w swoje prywatne gierki młodzież jest szczytem twojego zakłamania, a kci podaje nieprawdziwe wiadomości. W sytuacji, kiedy starosta Debich przestrzega prawa, to wysuwa się pod jego adresemkłamliwe oskarżenia.

dodaj komentarz
Czytaj także