Rejestracja i logowanie

Rolnicy protestują! Blokują drogi w naszym regionie

Wydarzenia 11-01-2019 Autor: toza Foto: poglądowe, Agrounia
Rolnicy protestują! Blokują drogi w naszym regionie
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (199)
Dodaj komentarz

Macie racje z tymi dopłatami, ale Miasta też biorą dofinansowanie z Unii na budowę dróg, obwodnic , parkingi i wiele innych inwestycji. Każdy może być rolnikiem lub pracować w mieście . Faktycznie niektórzy rolnicy przesadzili z inwestycjami, banki dały kredyty i poszaleli. Ale przecież był biznesplan., i wychodzi na to ,że to tylko papier. A papier wszystko przyjmie. Potrzeba Trochę rozsądku. Jestem rolnikiem i otrzymuje dopłaty. Osoba która zakłada firmę też może dostać dofinansowanie. Szanujmy się nawzajem. Uważam ,że nigdzie nie jest lekko.

Ale ciągniasy.... C360tki nie widać....albo wladymirca hmm.... w sumie pierwsze pytanie: ile KRUSu szanowni rolnicy płacą?

I jeszcze jedno, dlaczego sie nie ubezpieczacie???

Jak widać ZeteSeLowce to komuna w prostej linii .Przecież mogli iść na L4 i nie utrudniać życia kierowcom.

Jeżeli zobaczę na drodze publicznej kombajn z rozłożonym hederem zgłaszam na policję , a do prokuratury celowe stwarzanie zagrożenia życia w ruchu drogowym . Tak ,żeby policjant nie pouczał sprawcy.Bezpieczeństwo na drodze przede wszystkim, a nie kasiura dla ziemniaków.

Ciągników se nakupowali bo unia dała, kredytów na zakup ziemi nabrali do unia da doplaty. Jak się liczyć nie umie to tak wychodzi, a teraz płacz bo kredytów do spłacenia mnóstwo a nie ma z czego. I unia winna bo ceny niskie hehehe. Podobnie jak frankowicze wyśmiewający biorących kredyty w zlotych! I kto się teraz śmieje ?

Zamiast blokować drogi i utrudniać życie innym niech pójdą na L4. Ostatnio modne i skuteczne rozwiązanie emoji a nie, przepraszam nikt nie zauważy że choruja...

Popieram , rolnicy są nic nie warci

Nie korzystaj z naszej pracy - nie jedz! Dopiero wtedy wypisuj takie bzdety!

Jedzenie to ja mam z Lidla , europejskie.

ty mi jeść za darmo nie dajesz więc się nie wymądrzaj. Jedzenie kupuje. Nie jesteś wcale taki wyjątkowy

Nie korzystaj z dopłat i wtedy jedź protestować.

Dobrze że Ty jesteś coś warty, może oddasz narządy? Dawca chociaż pomoże innym !

Ten cały Steff to pazerny cwok ma emeryturę i jeszcze mu mało I tak skończy u piaseckiego Może mu wloza ta forsę do trumny

I dodaj jeszcze jeszcze ze słomą w butach

Rolnicy to cwane chciwe świnie

Seth a jak się skończą emerytury to wy zdechnie...

Czyli byli milicjanty zdech.. z głodu?

Do Seth czyli emerytura lub praca pobierasz?

Jak dla mnie mogą wybić wszystkie dziki !!tylko niech cena świni wròci do 5 zł bo nie po to chlewnie budowała by Tera za grosze świnie oddawać.....a weż przyjdź jeden z drugim i tucznika uchoduj..

a poco brałes maszyny z uni ,to odaj teraz swinie po 3.67

Słuchaj VAT zawsze płaci końcowy klient.

To nie jest sprawiedliwość. Albo praca, albo emerytura.

Pewnie jak masz swoją działalność to żadnych odpisów nie masz żałosny jesteś wiesz.

Do Seth a co powiesz na tych co mają emerytury po 4 tys i dorabiaja też jest sprawiedliwość?

Ja nie jestem na emeryturze szlachcicu. Mam swoją działalność i nikt mi co roku nie daje dotacji, ani odszkodowań. Musiałem się sam ubezpieczyć. Nikt mi ZUSU nie umorzy. Nikt mi nie dofinansował 50% na samochód. Nikt Cię do traktora nie przyspawał. Rzuć rolnictwo jak nie potrafisz zarządzać gospodarstwem, mając taką pomoc od Uni. Teraz biadolicie, a jak się dotacje skończą to już będzie masakra.

Pewnie nauczyciele siebie reprezentują bo utrzymują takich nie robów jak ty lub ich dzieci itp.

Najgorszy sort to nieroby z miasta którzy uważają że wszystko się należy gówn.. widziałeś i je zjadłeś.

ależ wysoka kultura wypowiedzi. Wstyd!

Rolnicy to najgorszy sort społeczny . Stale pretensje a nic sobą nie reprezentują ani wizualnie ani intelektualnie

spójsz w lusterko jezeli je posiadasz pani gosiu i zobacz jak ty wyglądasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"spójsz" i wszytsko jasne

Top model z wysokim poziomem IQ się odezwała

Ktoś tu już dobrze napisał. Mogłaś się uczyć, a nie zazdrościć tłuku. Od reprezentowania to jest prezydent. Mam nadzieję, że ja się nie mieszczę w tym sorcie co ty, bo to bylby wstyd dla całej rodziny.

mam własną działalność koszty są dużo większe niż rolnika dotacji zero o samochodzie za takie pieniądze jak ich traktory pomarzyć i nie protestuje

Idąc tropem części komentarzy z tego forum to sprzedaj firmę i kup gospodarstwo. Będziesz miał mniejsze koszty, dotacje no i kupisz sobie drogi ciągnik zamiast samochodu.

Gówna.. by dał wam do zjedzenia z myślą że to amerykańskie dobre jedzonko to pewnie byście się napychali bo to dobre a Polskie to beee

Ja sprzedam ziemię a ty zrezygnuj z pracy ok takie jest twoje głupie gadanie jak coś napiszesz to zastanów się kilka krotnie.

A ja radzę wstrzymać emeryturę i pracować a nie jedno i drugie

Wychodujcie marihuanę na polach wtedy będziecie mieć kasę ????????

Do "a". "A kto to udowodnił?" Prawda jest taka, że na zachodzie koszty produkcji żywności są wyższe (co prawda dopłaty też mają wyższe, ale i tak nie są wstanie zrekompensować wyższych kosztów np. paliwa, kosztów pracy itp.) Więc tak na zdrowy rozum jeśli np. pszenica na giełdzie Matif (Paryska giełda towarowa) kosztuje 205,25 euro, średni kurs euro 4,299 to daje nam 882 zł plus Vat. A osobnik twierdzacy, że tona pszenicy z zagranicy kosztuje 480 zł, to odpowiedź jest jasna - jest to towar nie nadający się do niczego. Bo z pewnością francuski czy niemiecki rolnik nie oddaje swojego towaru poniżej kosztów produkcji żebyś ty mógł tanio i dobrze zjeść. Fakt jest taki, że wyzbywa się trefnego towaru aby nie ponosić kosztów utylizacji. Po prostu w twoim żołądku jest taniej.

Pytałem właśnie kto to udowodnił ze zagraniczne jest lepsze . Bo ja dobrze o tym wiem ze zachód nic dobrego nam tanio nie sprzeda chyba że właśnie śmieci bo inaczej tego sie nieda nazwać. Przyjmując nas do uni zachód liczył rynek zbytu.

Przepraszam moje pytanie powinno być zadane nijakiemu "wikaremu", choć tym wikarym z pewnością nie jest

A ja radzę sprzedać ziemię i zmienić zawód. Przecież nie ma przymusu, żebyście byli rolnikami.

Do rolnika masz rację a tym co tu krytykują to radzę kupić sobie kilka ha i też mieć taki dobrobyt a nie głupoty wypisywać choć nie jestem rolnikiem to jestem z nimi jak większość z was ma pochodzenie lub rodzinę na wsi

Te rolnik zasrny rzuć się w swoją gnojowke

Do tych co nazywają rolników nygusami: trzeba było się uczyć leniu jeden z drugim, to może byście nie zasuwali za najniższą krajową. Poza tym niedouki zacznijcie czytać ze zrozumieniem, rolnicy nie chcą od was żadnych pieniędzy na spłatę tych jak to twiedzicie wypasionych ciągników, tyko m.in. poprawnego oznakowania produktów wyprodukowanych z krajowych surowców oraz tych które są wyprodukowane z surowców pochodzących z importu. Aby każdy konsument mógł świadomie zdecydować jaką żywność chce jeść, także taki który woli wcinać tanie mięsko z importu, które zostanie w nim zutylizowane.

taaa... z polskiej hodowli zdrowe. Jeszcze rozumie u indywidualnego rolnika, ale z hodowli tyle samo chemii. A co do wykształcenia zobacz wykształcenie z danych GUS-u (miasto-wieś). Choć nie oceniam ludzi po wykształceniu w porównaniu z tobą "rolniku"

Wikary ma rację

zachodnia zywnosc jest zdrowsza i tansza,jest to udowodnione niz Polska

A kto to udowodnił?

Do "Olaf, jak" życzę wam dalejszej konsumpcji (bo tylko to potraficie) przetworów mlecznych z antybiotykami (przywiezionych z Niemiec bo tansze) oraz mięsa niespelniającego podstawowych norm europejskich ds. Jakości (przywiezionych z zachodniej Europy w celu "utylizacji" do Polski, które kupujesz w sklepie) Smacznego

Bo waszych upraw nie pryskacie, nie nawozicie. Zwierzętom nie dajecie antybiotyków. To samo robicie, co na zachodzie.

Żyj i "żryj" w nieświadomości, oby jak najkrócej bo debili mamy dosyć w rządzie

Nieudaczników też mamy dosyć co tylko protestować potrafią.

Zobaczymy co zrobisz jak tobie zabiorą zasiłek dla bezrobotnych, pewnie będziesz żebrał na drowcu PKP, ale protestować nie będziesz i słusznie ludzie bez ikry nie mają ambicji.

Wy jesteście gamoniami życiowymi, skoro nie potraficie prowadzić gospodarstwa. Tylko wyciągacie rączki do państwa po pomoc. Kupujecie traktory za miliony, żeby pokazać wyższość nad sąsiadami. Miedze i rowy są zaorane bo mało wam ziemi. Tacy jesteście pazerni.

popieram - rowy zajeżdzone - woda nie ma jak spływać, miedze zaorane - tylko by chcieli działki budowlane sprzedawać, aby na 10 ha mieć 2 wypasione traktory, bo sąsiad ma... Tylko daj i daj

a Wy jesteście... no właśnie kim jesteście nieudacznikami którzy żyją z miesiąca na miesiąc czekając na jałmużnę od "chlebodawcy", a milion PLN nawet na oczy nie widzieliście i dlatego wam szkoda tych traktorów.

Traktory za podatki Niemców, Francuzów i należące do banków. Ale właśnie rolnik jest chytry i pazerny i zawsze będzie za mało. I ktoś zapuka do drzwi, a to będzie komornik.

Właśnie popieram w całości poprzedni wpis

Cholerne wiesniaki stałe im mało i mało

Kolejny wyrobnik wolontariusz, czy debil, który nie umie czytać ze zrozumieniem? Przeczytaj postulaty uważnie, jeśli to potrafisz.

otwieram skup traktorow ,jak wam zabiora dotacje to bedziecie miec gdzie je sprzedac

Wikary ty to idź do proboszcza niech się nad tobą pomodli bo na twoją glupote to juz nic nie pomoże.

Skup? A co stoi na przeszkodzi , już otworzył, póki jest jeszcze dla kogo sprzedawać. Bo komu je będziesz odsprzedawał dalej jak polskie rolnictwo upadnie? A zachód będzie na wygłodniały polski rynek przysyłał swoje gorsze produkty, jak to już się dzieje. Nie od dziś się mówi, że inna jakość jest w niemieckich sklepach niż w polskich. Wolny w całej unii przepływ ludzi i towarów spowoduje, że polski rynek będzie zalany produktami z zachodu, natomiast za granicę znów uciekną najbardziej wartościowi ludzie. Zostaną tylko ci, którzy z racji życiowych obowiązków nie mogą wyjechać i debile pokroju niektórych tu piszących.

Jeśli tak bardzo zazdroście rolnikom pracy zawsze możecie zwolnić się z obecnej pracy na strefie a na wasze miejsce zatrudnić tańszych pracowników z Ukrainy i spróbować swoich sił na wsi pozdrawiam emoji

W polsce to wszystkim ciągle coś nie pasuje jak tlko jakaś grupa zawodowa zaczyna strajkować to wszyscy inni muszą ją krytykować bo może jeszcze coś wywalcza i będą mieli lepiej . Krytyka była jak strajkowali policjanci , nauczyciele a teraz trzeba zrównać z ziemią rolników. I niby to ma być naród myślący i wyksztalcony.

rolnicy nauczyli się tylko brać dotacje i strajkować

To weź dotacje weź sobie głąbie ziemię i wyżyi jako rolnik 12 miesiecy zobaczysz jak to dobrze jest na wsi. chociaż nie jestem rolnikiem ale wiem jak jest na wsi tam nie ma urlopów jak w pracy nikt tam nie zapłaci za nie wykorzystany urlop nie ma wolnych niedzieli nie ma pracy 40 godzin w tygodniu cały czas 24 na 24 musi się gospodarstwem zajmować a jak tak zazdrościcie rolnikom to się z nimi zamiencie tygodnia nie wytrzymacie a miesiaca tym bardziej bo tam 10 wypłata nie wpływa tak jak mi czy innym zżera was zazdrość o to o co nie wiecie jak jest naprawdę w gospodarstwie

a ile Pan płacisz KRUSu?

Rozumiem, że pracujesz jako wolontariusz. Tylko napisz gdzie, żeby świat usłyszał jakich to mamy niewymagających obywateli.

Sklepikarzowi nikt nie zrekompensuje straty za to, że cena towaru jest niska. Słyszeliście o wolnym rynku? Ceny kształtuje prawo popytu i podaży. To nie jak za komuny, że ceny były ustalane przez wodza narodu. Wniosek? Produkujecie za dużo towaru.

A mógłbyś się nie podpisywać tak, jak ja...

Jak za dużo towaru,to skąd tylu głodnych?

Ilu głodnych? Jak są głodni to idą do gopsu, mopsu i dostają mleko, ryż, mąkę, cukier. I to wszystko z naszych podatków.

SROWADZIĆ więcej pszenicy z rejonu CZARNOBYLA a badać nie wolno na RADIOAKTYWNOŚĆ!!!!!

eleganckie traktory tylko na kredyt i może być problem z jego spłatą. nie wypowiqdajcie się na temat rolników jak nie macie pojęcia . jak tak maja dobrze to ci co piszą brednie niech idą na wieś i zobaczą jak jest fajnie,

Wielu z was pisze, że rolnik nygus i nie należą mu się wyższe ceny za jego produkty. Ceny, które od wielu lat stoją w miejscu, a jedyną rekompensatą są te dopłaty i kredyty, które tak was kłują. Państwo powinno sprowadzić, a rolnikowi nie dać więcej. Ok. Może państwo powinno więcej rzeczy sprowadzać, tak żeby padły wasze miejsca pracy, a was wyp... na bruk. A może państwo powinno wpuszczać więcej pracowników ze wschodu. Po co dawać wam więcej, skoro można zatrudnić taniej i mniej roszczeniowych pracowników.

Jestem za .

jeali jest tak ciezko to dlaczego tak kloca sie miedzy soba i licytuja wyzsze ceny za hektar by byl jego to niech sprzeda jeden hektar i ma godne zycie minimum przez dwa lata

Można w inny sposób domagać się zmian.... Nie należy utrudniać życia innym.

Na przykład w jaki sposób, tylko skuteczny?

Oj ludzie, zazdrościcie rolnikom - zostańcie rolnikami... Uważacie, że nauczyciele mają najlepiej, zostańcie nauczycielami... Albo wykształćcie swoje dzieci na nauczycieli czy rolników, niech też mają tak dobrze... Krytyka, złośliwość, hejt na każdym kroku. Typowo polskie zachowanie

Rolnicy trochę pokory. Jakieś 15 lat temu moi dziadkowie mieli ziemię, pracowali ręcznie i to była praca! Warzywa sprzedawali po 10,15gr za kg ponieważ takie były ceny. 50 ton cebuli trzeba było zniszczyć bo nikt nie chciał kupić. Teraz za pracowników nie placicie bo maszyny same za was zbierają, czyszcza itp. Dziwicie się że kupujemy zagraniczne produkty? Mój sąsiad pryska warzywa co 2 dzień chemią. A cena? W tamtym roku pietruszka 12zl kg no chyba was pogielo

masz racje obserwator

debil!!!!!!

Jak dziadkowie mieli tak dobrze, to czemu na ich gospodarstwie nie zostałeś? Maszyny za ciebie przecież wszystko zrobią.

Nie został bo pewnie ziemię sprzedał bo był cięty na lekką kase.

To ty samą pietruszkę żresz?

Od kiedy są dotacje nie myślicie żeby sprzedać ziemię za 3-4tys ha jak kiedyś tylko 50-60tys. Wystarczy obsiac czym kolwiek i dotacja jest.. Od tamtego czasu wszystko się zmieniło. 360, 330 czy Rusek? Nie kupię za pieniądze uni New Holanda niech sąsiad widzi... Ja tylko czekam jak braknie dotacji i zacznę kupować ziemię za groszeemoji

Jak chcesz żyć z dotaci to kup chektar za 50 tys i żyj za 850 zł bo tyle jest tej dotaci do chektara.

Za nic nie robienie mieć 850 zł to mało? Z 1 ha od 4-10 ton zboża po 700zl netto. Jeszcze coś?

No tak i to samo się zasieje bez zadnych nakładów samo do magazynu przyjdzie ja dojrzeje o ile dojrzeje bo trzeba wziąść pod uwagę jeszcze pogode. Ciekaw jestem ile ty zarabiasz na miesiąc i co robisz ?

Każde przedsiębiorstwo musi ponieść koszty, żeby były zyski. Susze, powodzie zawsze były i będą. Można ubezpieczyć uprawy.

Coś nie za bystry jesteś obserwator,a jak nie masz wykształcenia rolniczego, to ziemi nie kupisz, nawet jakbyś dawał po 60 tys.

Dobrze że twoja stara była bystra! Większość z was nawet zawodowki nie skończyło. A szkole rolniczą to zaocznie w piątku za kasę jak wszyscy których znam tylko po to żeby dostać kasę na młodego rolnika! Życzę wam jak najszybszej utraty dotacji. Wtedy zostaną tylko ci którzy myślą

Od walcie się od rolników bo jak ich braknie to dopiero się zesracie

Najpierw sie naucz pisac po Polsku

Ty również. Pisze się"po polsku". Wyobraź sobie , że umię pisać , a jestem ze wsi. Dziwne?

"Umię"? Chyba nie "umisz" babo ze wsi.

Czy doceniacie producenta pralki? Lodówki? Zmywarki, telewizora, lampy, dywanu, okna? Pewnie wcale o nich nie myślicie, o ich kłopotach, bolączkach, problemach... w konsumpcyjnym społeczeństwie konsument nastawiony jest na zakup jak najtańszego i najlepszego produktu zgodnie z wybranym przez siebie stosunkiem tych dwóch wartości. I zawsze kupi to co jest tańsze, a dobre.

Do WIKARY chyba ci koń kiedyś na odcisk nadepnoł jak orałeś bo taki teraz negatywnie nastawiony jesteś na ta wieś.

Bardzo ekologiczne są wasze uprawy, szczególnie przez pompowanie szamb w pole zamiast zadzwonić po ekoserwis.

Oj tak, wężyk i do rzeki....bo szkoda gówniarke sprowadzić za 150 zł. I dlaczego tak opryskujecie kapustę??? I to nocami??? Żeby ludzie nie widzieli????? A potem eko???

Bo to są ekologiczne szamba.

widocznie tak robisz jak tak dobrze wiesz

protest ich jest pezpodstawny.Tona przenicy kosztuje 830 zl u nas do tego dostaja dotacje do hektara,a tona sprowadzona z zachodu czy ze wschodu kosztuje 480 zl i jest lepsza gatunkowo.Nuczyli sie nygusy ,ze im trzeba dac,ze im sie nalezy bo jak nie dostanie czego chce to wyjedzie blokowac drogi!!!baran jeden z drugim niech postara sie by sprzedac swoj produkt,a jak tego nie potrafi to niech zatrudni pracownika ,ktory bedzie szukal rynku zbytu.i nygusy pamietajcie, ze dotacja kiedys sie skanczy!!!

Jak dotacja się skończy to tona pszenicy bedzie kosztować jedna trzecią więcej a chleb jeszcze raz tyle co teraz .

wole za chleb zaplacic 10zl ,ale ze zboza lepszego i importowaneg

Jesteś pewien,że importowane jest lepsze? A wiesz skąd pochodzi i czy myszy na nie nie sikały. Smacznego chlebka ci życzę i wysokiej jego ceny. Żebyś tylko potem nie blokował dróg , że nie masz co do gęby włożyć.

chcialbym to zobaczyc jak bys placil po 10 zl za chleb to wtedy bys plakał

Tylko gdzie gwarancja że to importowane jest lepsze . Zachód stosuję o niebo wiecej chemi niż my a i na wschodzie bez chemi też nie rośnie tylko nawozów może mniej stosują bo lepsze ziemie . Ale jak ktoś g...o co widział to i głupoty pisze . 

ta importowane leprze z odchodami szczurow

Ciekawe który jutro jedzie na wies na obiadek do mamusi tatusia rodziny. . Moze przy obiedzie powiecie co tu wypisywaliscie. ŻYCZĘ. SMACZNEGO .

konia i radlo bedzie taniej

Rolnik zly, nauczyciele zli, pielegniarki policjanci gornicy lekarze itd pytam sie to kto w tym kraju jest dobry kur..a i zlodziej ? Zostaniemy noedlugo parobkami w magazynach...

Unia przyszła, Unia dała , czyżby teraz odebrać chciała? Piękne podwórka w kostce zrobione , i maszyny po 300 , 500 tysięcy

Podwórko w kostce w XXI wieku to luksus? WC spłukiwane wodą to też luksus? A gdybyś był weterynarzem i musiał wjechać na gładkie podwórko lub na pełne wyboi, to co byś powiedział? Ta zawiść was zamęczy.

Po traktorach widać że mają ciężką sytuację finansową!!! Ciekawe ilu z nich ma mniej niż 20Ha?

chlopkom sie w ****ch sie poprzewracalo .nygusy

Tylko nie ''chłopkom' mieszczuchu. To są ROLNICY.

Ja nie jestem rolnik - na początek takie info dla hejterów. Praca rolnika przy zwierzętach, czy przy warzywach jest ciężka i niewdzięczna. To zwykła harówka. Zarzucasz chłopom lenistwo, a gdzie byłeś jak cię uczyli pisać po polsku, nygusie?!??? I gdzie byłeś jak cię uczyli czytać ze zrozumieniem?!?? Przeczytaj jeszcze raz czemu protestują, bo chyba nie o podwyżki 1000 zł miesięcznie?

czy policja nie ma gum żeby tych leniwych pasożytów pogonić ?

tomek, a utrzymujesz ich, czy tylko zazdrościsz?

Sam jesteś leniwy i myślisz jak zarobić nic nie robiąc.

32 skąd takie przykłady bierzesz jak nie wiesz to bzdur nie wypisuj

No odpowiedź szlachcic ma rację

32 to jaki to przykład powiedz mi skoro płacisz krus to wiadomo że będzie mniejsza emerytura od zusowskiej to o co Ci chodzi ze sprawiedliwością?

A o to chodzi, że płacąc składki w zusie dostaje się emeryturę niewiele większą niż składki. A w krusie zapłacisz pare groszy na kwartał i 930 zł emerytury forumowicz LOGO ma.

Pewnie Ci emeryci milicji też zawsze myśleli że będą mieć niską emeryturkę i będą musieli pracować aż do 70 taki aż wstyd takich działów oglądać w ochronie.

Do 32 z tych składek masz 1000 emerytury śmieszny jesteś i nie kłam proszę chyba że na czarno pracowałeś

To był przykład, jeśli do 65 roku życia, przez cały czas zarabiać najniższą krajową.

Do 32. Trzeba było się uczyć, to może zarabiałbyś więcej niż najniższą krajową. Jak byłeś leniwy, albo inteligentny inaczej, to to teraz nie płacz.

Krycha sprzedaj gospodarę i chodź do pini, będziemy razem wóde pili.

A każdy emeryt jak się przed kolega chwali jak on to ma dobrze to jest ok wtedy nie ma chwalipietów pewnie .

Kiedyś jak były blokady za Andrzeja Leppera to byle duże poparcie społeczne dla rolników ale teraz chłopi mogą o tym popraciu zapomnieć a to dlatego że każdy widzi te wypasione ciągnik i każdy zadłużony po uszy bo musi mieć większy ciągniki niż sąsiad,a do tego ogromne poparcie na wsi dla PiS więc nie wiem czego chca...jedynym rozwiązaniem jest jedno założyć koła stowarzyszenia rolnicze producentów i negocjować ceny z pośrednikami lub słupami a nie blokować drogi...

Buraki i tyle poprostu czego się po nich spodziewać nygusy A państwo powinno sprowadzać z całego świata A oni niech sobie radza

Czego i tobie życzę. Radź sobie sam.

nygus to cie zrobił i niedorobił

A Ciebie byk miekim wacikiem zapytaj matki jak to bylo

a ciebie matka znalazła w kapuście i dlatego takim głąbem jesteś

Oj renty strukturalnej juz nie ma brakło. Środków. Po czterech naborach.

To kup sobie jeden z drugim ziemię i opłacaj krus tylko później nie płacz że mała emeryturka ,rolnik wie jaka będzie miał emeryturę z tych niskich składek więc co zazdroście czego niby

W stosunku do renty to składki są śmiesznie małe. 400 zł co kwartał i 930 zł emerytury, a w zusie 600 zł składek miesięcznie od płacy minimalnej i 1000 zł emerytury. Tu jest niesprawiedliwość.

A emeryci milicyjni mają kredyty bez odsetek z funduszu a i tak muszą dorabiać bo mało im ciągle

No masz racje ZUS taz slodki nie jest jaka skladka w KRUSIE . mozna wybrac samozatrudnienie .

Można iść na rentę strukturalną

Masz dane sprzed prawie 20 lat, gdzie masz teraz renty strukturalne? Może trzeba odświeżyć rozumek.

Emerytury możesz. Zazdroscic za 40 lat pracy dostalem 930 zl . czas pracy to nie 8 godzi i picie herbatki kawy po katach .

Jaka składka, taka i emerytura. Ile krusu zapłacisz na kwartał? 400 zł? Nawet biorąc pod uwagę płacę minimalną 2250 zł brutto, to i tak zabiorą 600 zł na zusy, pity. I to MIESIĘCZNIE!!

Skąd. Tak. Doskonale znacie ceny sprzetu rolniczego i ziemi . Słaba. Klasa. Ziemi 40 ÷50 tys. Gdzie tak płaca? Wiekszosc Was pracuje w zakladach produkujacych i sprzedajacych te maszyny dzieki rolnikowi idziesz co swieta po nowy telewizor laptop reakcja lancuchowa jedni od drugich zalezni. To zkad w Was tyle nienawisci !!!!???

dzieki rolnikowi?!!co za glupoty piszesz!!! nie mam nic przeciw protestujacym jesli dzieje im sie kszywda,ale nie im!!! bierze kredyt na co go nie stac !! druga sprawa jesli dziki mu przeszkadzaja to niech ogrodzi pole lub sie ubespieczy. i nastepna sprawa jesli chce sprzedawac produkty rolne to musi w to pracy troche wlozyc!!!!nauczyli sie tylko biadolic i chcieliby by do nich przyjezdzac i kupowac,a nie pofatyguja sie by szukac rynku zbytu-poprostu sa nygusami czekaja na gotowe.Pracuje w firmie ktora sprowadza produkty rolne do polski to cos na ten temat wiem

pracuje w firmie która sprowadza produkty rolne do polski i cos na ten temat wiem"- pomijam już znajomość języka polskiego, ale... Tyle wiesz o życiu seksualnym mrówek, jak długo trzymałeś d....ę w mrowisku- to taka analogia.

masz rację ,,rolnicy to nygusy,,,,no to bydlusiu zamieniamy się pracą,,,,od teraz bedziesz rolnikiem a ja bedęsprowadzał towarek z zagranicy,,,,i chciał oczywiście bo to cięszka praca jest na początek porche nowe,,,,,,,,,,,,a ty za swoją prace na roli dostaniesz środkowy palec

Jakoś żaden rolnik nie dał mi telewizora. Tylko musiałem na niego zarobić płacąc pity, zusy i inne. A wy parę groszy na krus zapłacicie i już emeryturka jest.

TY rolnikowi też ciągnika nie kupiłeś.

Dołożyłem się w postaci podatków. Polska też wpłaca kasę do budżetu uni. 50% było refundacji do traktorów. Podatnicy dokładają się do waszych prywatnych gospodarstw!!!

Też płacę podatki,

Ile dotacji dostajesz? Na młodego rolnika 100 tysi dostałaś? 50% dofinansowania na nowy traktor było? Suszowe było? Więc widzisz jakie profity ze swoich podatków i moich dostajesz w porównaniu do innych zawodów. I nie pisz, że jak zazdroszczę tych dopłat, żebym został rolnikiem. Bo rownie dobrze Ty możesz sprzedać ziemię i zmienić zawód skoro masz tak źle.

Większość tych maszyn,które was tak bardzo kolą w oczy,to własność banków,ale maszyny być muszą bo to narzędzie pracy. A i jeszcze jedno.ktoś tu pisał o dotacjach na paliwo....może niech uświadomi wszystkich ile to jest konkretnie pieniędzy,chyba że tuman nie wie co pisze.....100 litrów na hektar ha,ha,ha.

Dostajecie 50% dofinansowania na te maszyny. A i kredyty możecie wziąć na preferencyjnych warunkach. Nikt wam nie karze brać kredytów. Kupuje się za tyle, na ile stać, a nie później płaczesz, że masz kredyty do spłacenia.

mozna kupic tanszy ciagnik,chocby ursus c330.I O co wy walczyc chcecie?wszystkie produkty rolne z zachodu jak i ze wschodu sa zdrowsze i tansze niz z polski

na chama to siła i kij

Nigdy nie rozumiałem w jaki sposób chłopi postrzegają świat. Katolicko - narodowy fatalizm, który jest w nich tak głęboko zakorzeniony nie pozwala im szerzej spojrzeć na zagrożenia, które czekają nas w niedalekiej przyszłości. Wiem...wiem wasz sadystyczny bóg kazał wam czynić sobie Ziemię poddaną! Coś wam powiem ...wkrótce wy się poddacie lub wasze potomstwo! Co z tego że naukowcy krzyczą iż dziki w niewielkim stopniu odpowiadają za przenoszenie ASF!!! W związku z powyższym pytanie... Ile jeszcze LUDZKA PADLINO musisz wyrządzić krzywdy innym gatunkom zwierząt bywreszcie zdechnąć i zostawić Ziemię wolną od swojego zgniłego bytu!!!

Żal dup... ściska a Ci co mają emerytury po 4 tys i dorabiaja to wam nie przeszkadza Bravo strajkowac każdemu wolno i choć nie jest rolnikiem to was popieram.

Swoje imponujące maszyny panowie rolnicy zakupili w całości ze swoich oszczędności, czy z dotacji unijnych?

wziasc spych i do rowu ich zepchnac,chłopu ciagle malo!!!powinni im zabrac dotacje!!!chamy wszystko by chcieli za darmo i nic nie robic .Zdajcie gospodarke i idzcie do pini pracowac pazerne prostactwo

a może by tak skrupulatnie to zbadać polską WIEŚ jak oni produkują i czy tak zdrowo ? to dlaczego w każdej zagrodzie jest coś takiego te kurki to dla siebie a tamte to na handel te warzywka koło domu to dla siebie a tamte na polu to na handel itd no skoro tak wspaniale i ekologicznie jest produkowane to skąd ta segregacja? jak państwo kupi coś z zagranicy to psuje i niszczy ich miejsca pracy a jak chłopki idą i to najczęściej na czarno i za niższą stawkę pracować do miasta to jest ok? po prostu rolników jest tak jak teraz dzików ZA DUŻO a dalej sobie dopowiedzcie ........l.

Właśnie rolników jest teraz coraz mniej jeśli chcesz wiedzieć zawsze możesz sam zostać rolnikiem

Wieś głosowała praktycznie w 100% na PiS....A teraz stajkuja? jest im żle??

Znam Chama, który nie ogląda nawet telewizji publicznej bo jest obrażony na PiS.

Nieprawdą jest wieś NIE głosowała w 100% na PiS, głupoty wypisujesz. Co znaczy praktycznie w 100%, można też nie praktycznie?.

Zimą nie ma nic do roboty na roli to protestują. Ile można oglądać "Rolnik szuka żony"? Wyjeżdżają na drogi i psuja nerwy innym. Niech jadą do Warszawy i tam blokują. Tylko wtedy wycieczka takim ciągnikiem to kilka stówek będzie kosztować.

Unia nie daje nic za darmo,dostałeś dotacje a to forma kredytu to teraz go spłać jeśli nie chcesz pracować na roli to idz i pracuj za 1500zł

Zniszczyć polską wieś brawo rolnicy unia was zniszczy dali w dopłaty więc nie podskakujcie bo tu unia żądzi a nie polski rząd

Miastowi zazdroszczą rolnikom dopłat, ciągników itp. Tylko jakoś nie znam osoby posiadającej dom lub mieszkanie w mieście by chciała je sprzedać . A następnie kupiła ziemię i z pobawiła się w farmera. Jest cała masa młodych ludzi uciekających ze wsi do miast lub za granicę za chlebem.

Rolnicy płaczą ,jak to źle mają, ale jakoś ja nie znam rolnika, żeby sprzedał swoje gospodarstwo i przeprowadził się do miasta. Przecież, za hektar można dostać minimum 40-50 tyś. I jest najniższe bezrobocie od czasów PRL, to bez problemu znaleźliby pracę.

A ja znam. Nawet nie jednego.

Nie jestem z Miasta emoji Szkoda że większość tych wieśniaków z gospodarstwami kupuje sprzęt jedynie żeby pokazać się przed sąsiadem ! Ten który ma głowę na karku gospodarzy mądrze!

Nie nazywaj rolników wieśniakami. Zawód jak każdy inny. Trochę szacunku dla drugiego człowieka. Pozdrawiam

Idź do obory!

Tak unia da unia przyśle ale wtedy głąbie jeden z drugim ,zapłacisz za chleb z 10 zyla a co do ciagników postęp kosztuje ale ziemi jest wbród.Na co czekacie bierz jeden z drugim ,pokaż na co cię stać a w gębie to każdy mocny

Jest wolny rynek. Zawsze można importować zboże z innych krajów. Więc nie muszę kupować Mietek chleba za 10 zł z Twojego zboża.

Prawda to kupują traktor za 400tys plus przyczepy po 200 tysięcy zawsze tak będzie ze chłopu ciągle mało widać jakimi przyjeżdżają do młynów na Kochanowskiego

Widzę, że świetnie znasz się na cenach sprzętu rolniczego. Ta wiedza pewnie pozwoli Ci odpowiedzieć na moje pytanie. Czy Twoim zdaniem rolnicy powinni jeździć ciągnikami wartymi 1000 pln?

Powinni jeździć takimi, na jakie ich stać. Nabiorą kredytów, żeby kupić lepszy sprzęt od sąsiada i pokazują, kto to nie oni. A później jest płacz bo komornik przyszedł.

A i jeszcze dostają dotacje na paliwo 100 litrów na ha.

To nie jest dotacja ,tylko zwrot akcyzy na olej napędowy . Jest to 1 zł do litra, a przysługiwało 86 litrów do 1 ha. Dopiero od tego roku ma być 100 litrów. Jak jesteś taki wielce zorientowany to sobie oblicz.

No tak jest jak się kupuje traktory o ogromnej pojemności co palą jak czołg, a później kasy na ropę nie ma.

Przede wszystkim nie rozumiem jednej sprawy! Rolnik jest biedny to dlaczego nie kupi sobie traktora o identycznych parametrach ale gorszej marki za 150tyś tylko od razu za 400tyś? Osprzęt do tego to kolejne 200-300 tyś min. Przecież nie od dziś wiadomo że za marke John Deere, New Holand płaci się dużo więcej? Nie jeden biznesmen nie ma auta wartego tyle co jedna maszyna! Biorą kredyty jak po.....ni po kilka milionów i mają pretensję. Dotacje ? Czy normalna firma dostaje dotacje po kilka tyś (kilka dziesiąta tysięcy) rocznie od tak ? NIe !!!! Jedźcie na wieś i zobaczcie jakie posiadłości Mają.!! 1 HA ziemi słabej klasy to koszt min 40-50 tyś zł a oni maja po kilka dziesiąt ha! Jak jest źle to sprzedaj to i idź do pracy za 2,5tyś zł. Ludzie z miasta uważają że rolnik jest biedny.... Jasne!!!

A czym mają jezdzić ,moz zaprzęgami w woły? Tylko że wtedy za chlebek płaciłbyś 10zł tumanie.Ludzie-myślcie,to nie boli...

Cały cyrk nie polega na tym, że przyjechali ciągnikami i nie polega również na tym jakiej wartości rolnicy mają sprzęt służący im do pracy... zabawne jest to, że są to ciągniki z zagranicy... Szkoda, że POLSCY rolnicy, nie wspomagają POLSKICH producentów ciągników... Idąc dalej tym tropem, rolnicy chyba nie będą mieli pretensji, że będziemy kupować płody rolne i mięso z zagranicy... a nie... oni chyba właśnie przeciwko importowi protestują... jeśli się mylę to przepraszam i proszę o sprostowanie...

Wskaż proszę chociaż jednego producenta polskich ciągników. Producenta, nie firmę która składa ciągniki w Polsce zagranicznych komponentów. Pokaż ciągnik w którym silnik, skrzynia biegów, hydraulika, mosty są produkowane w Polsce a nie tylko kabina bądź oświetlenie...

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to Ursus... Nie wiem czy montują tam same Polskie części, czy sami robią silniki metali pochodzących z własnych hut (pewnie nie i posiłkują się częściami zagranicznymi, bo tak wygląda współczesna gospodarka), ale wiem, że przy ich montażu pracują Polacy, dzięki czemu mają pracę i zarabiają, zarabia też Polska firma, która w Polsce płaci podatki... tylko tyle i aż tyle... Nawet największe koncerny samochodowe nie montują aut z części pochodzących tylko i wyłącznie z ich kraju... Polska dostarcza wiele komponentów do aut zachodnich marek... Nie wiem jak Ty ale ja widzę różnicę pomiędzy zagranicznym wyrobem wg. zagranicznej myśli technicznej, wykonanym za granicą, przez zagraniczne ręce z zagranicznych komponentów a Polskim wyrobem wg. Polskiej myśli technicznej, wykonanym w Polsce przez Polskie ręce przy użyciu zagranicznych komponentów...

Jeździć tańszym sprzętem A nie nowym ... masz kasę na takie drogie ciągniki to nie płacz. A blokujesz drogę i utrudniasz życie innym obywatelom swoją głupotą. Co winni są zwykli kierowcy którzy pewnie potrzebują gdzieś dojechać. Może przez to nie dojadą do pracy i zostaną zwolnieni. I kto jest tuman?

Może kupić sobie traktor tańszy taki na którego go stać a nie od razu najwyższy model! Czy busa do firmy kupuje się od razu w klasie premium? Skóra komputer pokładowy itp ? Do przewozu palet? chyba nie!!!

Zobaczcie jaka jest bida na wsi. Eleganckimi traktorami przyjechali na protest. Bardzo źle mają rolnicy. Żyć nie umierać.

Fajne traktorki...????..az miło jezdzic.....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...