Rejestracja i logowanie

Są wyniki referendum w Kutnie. Nauczyciele będą strajkować!

Wydarzenia 15-03-2019 Autor: ez.
501
Są wyniki referendum w Kutnie. Nauczyciele będą strajkować!

Na początku miesiąca jako pierwsi informowaliśmy o strajku nauczycieli w Kutnie. Jak mówił nam wówczas prezes kutnowskiego oddziału ZNP, Mariusz Kozarski, w każdym z oddziałów działających w naszym powiecie przeprowadzone zostaną referenda. Znamy wyniki pierwszego z nich.

Strajk nauczycieli coraz bliżej. Od 8 kwietnia do odwołania nauczyciele zaprzestaną prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkołach. Jest to ostateczność, do której doprowadził brak dialogu ze stroną rządową i brak deklaracji podniesienia wysokości wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł, o które postulują pracownicy oświaty.

Do 25 marca natomiast we wszystkich szkołach i przedszkolach przeprowadzone zostanie referendum, podczas którego nauczyciele odpowiedzą na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, pracowników pedagogicznych i innych o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?”.

Z szacunków ZNP wynika, że do strajku przystąpić może nawet ponad 80 proc. szkół. „Najchętniejsi” do niego są nauczyciele z województwa łódzkiego, bowiem wskaźnik tutaj wynosi 88 proc. A jak sytuacja wygląda w naszym powiecie? Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Kutnie, w pierwszym zakończonym referendum w Szkole Podstawowej Nr 1 niemal 90 proc. biorących w nim udział pracowników oświaty opowiedziało się za strajkiem. Spośród 116 osób 89,07 proc. odpowiedziało „Tak” na przedmiotowe pytanie.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

komentarze (501)
Dodaj komentarz

Ile zarabiają Nauczyciele? Sprawdź sam. Każdy radny składa oświadczenie majątkowe czy to w mieście czy w powiecie. Zobacz na BIP ile zarabiają ci histo(e)rycy.Szczeki wam opadną

No i jakoś co niektórzy nie piszą w tych oświadczeniach o dodatkowych przychodach ( korepetycje) . No zarabiają ale nie tyle co piszą tylko dużo więcej !

a może wreszcie wezmą się do roboty 1000 zł to podwyżka marzenie o jakich większość może pomarzyć . wielu z nich nigdy nie powinna pracować w tym zawodzie .ten strajk jest polityczny i rodzicie powinniśmy się skrzyknąć przeciwko wykorzystywaniu dzieci do celów polityczny.jest już pora zmienić kartę nauczyciela bo te przywileje nie przekładają się na jakość pracy.ponawiam propozycję protestów rodziców.

Tak im źle a wszyscy trzymają się rękoma i zębami miejsc pracy. Dlaczego nie zmieniają kwalifikacji. Są przecież wyjątkowo inteligentni.

Jak oni ciężko pracują... Myślałem że to inteligentni ludzie a jednak.

ktoś napisał, że nauczyciele mają 35 dni urlopu. W 2019 roku ferie zimowe 10 dni, Wielkanoc 3 dni, wakacje 47 ( po odliczeniu rady po zakończeniu roku i przed rozpoczęciem roku), Boże Narodzenie 5 dni. Razem 65 dni. Biorąc pod uwagę, że należy wam się 35 to na strajki macie jeszcze 30 dni. Przynajmniej nie będzie to na szkodę dzieci i młodzieży. Mam jeszcze pytanie, gdzie można przeczytać postulaty strajkowe, bo jak na razie to tylko słychać o pieniądzach, o przepracowaniu, jakby to był jedyny zawód, który ma wyższe wykształcenie. Czy nauczyciele w Kutnie i w których szkołach są lgbt. Bo może trzeba przenosić dzieci do innych szkół. Myślę , że władze miasta zajmą się tym problemem i podadzą taką informację jak najprędzej.

Wstydziliby się. Elita... Wszyscy ci co strajkują czy to rolnicy czy nauczyciele to są ludzie bez honoru. Nauczyciele zniżyli się do poziomu rolnika który wyrzucił gnój na ulice Warszawy. To jest ten sam poziom. Ludzie którzy myślą jedynie o kasie i o swoich wygodach. Takie życie krótkie a oni widzą jedynie kasę. Przykre to i smutne

Pana poziom jest żenujący - rolik jest tak samo ważny jak każdy obywatel

ale tu wpisów !!! Struktura płac nauczycieli jest przestarzała, trzeba płacić za staż tak jak było w PRL'u a nie jakieś wydumane awanse gdzie wszyscy pracują tak samo !!!( które wprowadzono zamiast wzrostu uposażenia już wtedy były problem z zł dla nauczycieli ). Widzę że społeczeństwo jest mocno podzielone i ten podział utrwala się , do czego to dojdzie to nie wiem. Jeśli młode małżeństwo nauczycieli _ on i ona_ dostaliby po tysiąc plus 500 na jedno i 500 na drugie razem 3000 zł to skok niesamowity ale co z resztą ???

Dla wszystkich pracujących na kasie - jesteś niezadowolony ?? Strajkuj i dla tych na 3 zmiany - jesteś niezadowolony ? Strajkuj. Mamy wszyscy takie samo prawo lekarze, nauczyciele, pracownicy sądu, pracownicy Biedronki, Zabki, czy też innych profesji STRAJKUJCIE jesli jak słysze jesteście niezadowoleni. Nie chcecie?????? To NIE ZABRANIAJCIE INNYM

Ty Anka , bo się spocisz , nie szalej

Wara chamstwo od pracowników handlu i innych ciężko pracujacych

Aniu, pleciesz, co Ci ślina na język przyniesie... Nikt nie broni nauczycielom strajkować. Problem w tym, że zakładnikami Waszego protestu są dzieci w wieku szkolnym a adresatem żądań jest społeczeństwo, które Wam płaci. Strajk w zakładzie produkcyjnym czy usługowym uderza w ekonomikę firmy; strajkują również przedstawiciele innych, szczególnych zawodów - np. lekarze, ale oni protestują w takiej formie, aby strony, nie będące uczestnikiem sporu ucierpiały w jak najmniejszym stopniu. Broniarz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że żądanie "po tysiąc na głowę" to piramidalna bzdura, bo znaczna część nauczycieli nie zasługuje na taką - a niektórzy na żadną - podwyżkę. Tego wymarzonego tysiąca nikt Wam nie da. Panu Broniarzowi zależy, żebyście zastrajkowali i wywołali falę zamieszania w społeczeństwie, co ma rzucić zły cień na obecny rząd i obniżyć jego notowania. To już się nie udało - nie macie żadnego poparcia społecznego więc nie rządzących a Was obwini społeczeństwo za krzywdę, jaką wyrządzicie dzieciom. A dlaczego poparcia społecznego nie macie - sami sobie na ów hejt zapracowaliście. Jakością pracy, którą wykonujecie - poczytaj komentarze, to zrozumiesz... Społeczeństwo czuje się całkowicie bezsilne wobec arogancji, ewidentnej durnoty, często wręcz chamstwa, które emanuje od niektórych przedstawicieli Waszego zawodu - ludzie za to Wam płacą ? Nie chcą... A dlaczego są bezsilni ? No właśnie - spróbuj mieć uwagi do pracy nauczyciela czy wejść z nim w spór... Na kim się to odbije - jak myślisz ? I kółko się zamyka - kiepscy nauczyciele mają zakładników. A podejmując ten strajk - zjawisko to rozszerzacie na skalę całego społeczeństwa... Spróbujcie może strajku głodowego - może wówczas uda się Wam wzbudzić społeczne współczucie, którego brak Wam teraz.

A Tobie zależy na dobru naszych dzieci czy tez obawiasz się o zły cień padajacy na obecny rząd ? Bo akurat o to nei masz co się obawiąc mnie wystaczy te 800 milionów deficytu na luty Chyba sam rozumiesz ze życie ponad stan któregoś dnia sie skończy ...pytanie brzmi co wtedy

Aga - chodzi o zasady... Traktowanie dzieci jako zakładników w sporze powinno być poniżej godności każdego nauczyciela. Jak się okazuje - nie jest... Co mnie mocno dziwi. Również dziwi mnie, że nauczyciele - przecież intelektualna elita - nie rozumieją, że stali się przedmiotem manipulacji władz ZNP, realizujących polityczne oczekiwania tzw. "totalnej opozycji" (nota bene - tych, którzy walnie przyczynili się do m. in. niskiego poziomu nauczycielskich wynagrodzeń). Jeżeli chodzi o mój stosunek do obecnego rządu - hm… Jest dosyć ambiwalentny - doceniam prospołeczną politykę, aczkolwiek uważam, że powinna być realizowana innymi metodami. Natomiast platforma ideologiczna obecnej władzy jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Droga Ago - wczoraj, w rozmowie Piaseckiego z byłym ministrem finansów, Vincentem Rostowskim padło pytanie: jak to się stało, że trzy lata temu Vincent wieszczył deficyt budżetowy w wysokości ponad 100 mld a dzisiaj ten deficyt jest 10 razy mniejszy... Konkretnej odpowiedzi Piasecki nie usłyszał. A żeby Cię ubawić - pan Vincent oznajmił również, że PiS ukradł jego ugrupowaniu przed trzema laty program 500 na każde dziecko... Czyli właśnie ten program, który miał ów horrendalny deficyt spowodować. Widzisz absurd ? emoji O deficyt i stan finansów państwa nie martw się dopóki niezależne agencje ratingowe nie obniżą notowań polskiej gospodarki. Wszelkie inne, kasandryczne przepowiednie - jak doświadczenie uczy - to lipa dla naiwnych przeciwników PiS-u. Co, niestety, pozwoli PiS-owi utrzymać władzę na kolejną kadencję. Nad czym ubolewam...

Zauważ że to wolny kraj i każdy może strajkować niezaleznie od tego czy nam się to podoba czy nie .Popatrz na Grecje tam się rozdawnictwo państowej kasy skończylo tragicznie i u nas tez tak będzie .Poniewaz to nie zasiłki sprawiają że ludzie się bogacą a przyzwoite płace Ja poczekam i jak znam życie to wszystkei afery Pisu dopiero przed nami A co do nauczycieli to może i nie popieram ich strajku bo nie kazdemu nalezy sie podwyzka ot tak sobie z urzedu ale skoro mogą strajkowac rolnicy policjanci to czemu nei oni ?

Kimkolwiek jesteś to lejesz takie bzdury że czytać się nie da. Tylko ludzie mało wykształceni tacy jak ty piszą takie rzeczy. Nie mamy poparcia społecznego. O czym ty piszesz. Każdy mądry człowiek wie że za tą harówkę jaką wykonujemy z waszymi często niewychowanymi przez was dziećmi należy się godziwa płaca a chyba nie chcesz powiedzieć że ona taka jest. To my za was wychowujemy i często naprawiamy wasze błędy wychowawcze wobec których jesteście po prostu bezsilni. Szykacie w nas ratunku i oparcia. Pomocy, która często jest lekarstwem na waszą bezsilność wychowawczą a ty śmiesz mówić że jesteśmy nic nie warci. A powiedz mi kto cię wychował, ukształtował jako człowieka, wyposażył cię w zasób wiedzy jaki posiadasz. Pewnie jesteś kolejnym tym samoukiem i przemądrzalcem który sam wszystko zrobił i nikomu za nic nie jest wdzięczny. Mylisz się wszystko co masz i posiadasz zawdzięczasz nam nauczycielom a teraz plujesz jadem jak żmija. Ale czego się spodziewać takich jak ty jest tysiące ale większa część społeczeństwa rozumie o co nam chodzi. Chodzi o lepsze jutro odla nas , dla naszych i waszych dzieci.

Ojejku ! Nauczyciele ucząc ciężko harują, wychowują dzieci za rodziców, naprawiają ich błędy wychowawcze... Wiesz, może i tak powinno być - gdybyś chciał skutecznie przekazać minimalny zasób wiedzy wszystkim uczniom w klasie w ciągu godziny lekcyjnej, zapewne byłaby to ciężka harówka, dzień po dniu i godzina po godzinie. A do tego wpoić im zasady etyki i dobrego wychowania... No, bo kto w końcu - rodzice nie mają przecież żadnego, pedagogicznego przygotowania, nauczyciele mają wiedzę i doświadczenie, konieczne na tym polu... Tak być powinno - dlatego nauczyciele cieszą się wieloma przywilejami mającymi im to zadanie ułatwić i uczynić lżejszym... Wiesz, te 18 godzin, sporo czasu wolnego, urlopy na poratowanie zdrowia, etc... Ale to, o czym piszesz, to lista pobożnych życzeń... Wsłuchaj się w głos rodziców: odrabianie lekcji do 22 lub później, konieczność zapewniania dzieciom korepetycji, bo nauczyciel był niewydolny, aroganckie i chamskie traktowanie rodziców wnoszących uwagi do pracy szkoły, etc... To, niestety, smutna rzeczywistość, obrazująca faktyczną pracę nauczycielskiego stanu. Oczywiście, są nauczyciele z prawdziwego zdarzenia... Może nawet jest ich więcej, niż tych z przypadku. Ale, wiesz, łyżka dziegciu zepsuje smak beczki miodu... Bardzo, więc, mylisz się, sądząc, że Wasz strajk popiera większość społeczeństwa - to Twoje wydumane nadzieje. Wygląda, zresztą, na to, że środowisko nauczycielskie jest mocno podzielone w tej kwestii - owszem, podwyżki płac nauczycielom (nie wszystkim, oczywiście) należą się, jak najbardziej... Natomiast traktowanie uczniów jako zakładników - to nie mocno niewłaściwy środek, wiodący do celu. Pisałem już w tym temacie - Wy tę batalię już przegraliście - w wymiarze moralnym. Przegracie i w wymiarze materialnym - nie dostaniecie podwyżek płac w żądanej wysokości a zapewne wyjdziecie na minus, bowiem upadnie program stałych podwyżek dla Was, który funkcjonuje obecnie. Proszę pozdrowić ode mnie pana Broniarza ! emoji

Jak ktoś nie lubi dzieci to wlaśnie pisze takie komentarze jak Ty ...tym samym utwierdzasz tylko ludzi że dobrze robią nie popierajac wszego strajku

Tyle tylko, że ci, których wymieniłaś w dążeniu do zwiększenia zarobków nie zasłaniają się dziećmi oraz młodzieżą. Nie mają ,,oręża" w postaci udzielenia promocji końcowej w klasie. Nie mają tarcz z rodzin z dziećmi. Trzeba być wyjątkowym ignorantem, aby nie dostrzec różnicy. Poza tym Ci, o których piszesz zarabiają mniej a żyją godnie i nie dziadują. A ,,elyta" z znp zarabia około 3 tyś i nie potrafi za to godnie żyć. Wniosek z tego prosty - albo żyją ponad stan, albo są to życiowe ciamajdy i fajtłapy bo aby nie móc przeżyć miesiąca za 3 tyś to dramat.

Zredukowac szkoly do jednej na gmine i wtedy komu nie pasuje lub braknie prac to do marketu na kase a mysle ze zostali by tylko ci najlepsi

MINIMALNE WYNAGRODZENIE ZASADNICZE NAUCZYCIELI OD 1 STYCZNIA 2019 Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (dotyczy ok 96% nauczycieli) Stopień awansu zawodowego wynagrodzenie brutto nauczyciel stażysta 2538 zł nauczyciel kontraktowy 2611 zł nauczyciel mianowany 2965 zł nauczyciel dyplomowany 3483 zł A co do urlopu przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów na dany rok kalendarzowy (art. 64 ust. 3 Karty Nauczyciela). Jak ktoś jest niedoinformowany, to tak to wygląda !!!!

To napisz co robisz w okresie ferii świątecznych, zimowych, letnich. To jest znacznie więcej. Same ferie zimowe to dwa tygodnie, czyli 10 dni roboczych. W szkołach was nie ma. Policz ile dni dodatkowych macie wolnych.

Głupota ludzka nie ma granic , ciemnota i zacofanie w tych ludziach , obserwuję te posty i widzę podłość ludzką , każdy jest kowalem swojego losu . Durny rz......d i ludzie , pa.......gia spoleczna od 500 +. To trzeba było być nauczycielem i byscie mieli takie luksusy jak Oni , a nie chciało się uczyć , z tąd nienawiść do tej grupy zawodowej , nie

A ja mam zasadniczej pensji brutto 3200 zł i premie brutto 1000 zł i odbieram netto 3200 zł . ( jeden dodatek mam) a nauczyciele ile mają ?????????

Kama jak nie wiesz to sobie sprawdź , przecież podawało KCI paski nauczycieli , co nie widziałaś , no Kochana to ty masz więcej niż Oni , do lustracji Twoja osoba

Napisz ile wynosi wynagrodzenie netto nauczycieli z wszystkim dodatkami !!!!!!!

Niestety nauczyciele sami hańbią swój zawód. Lewe zwolnienia przed feriami. W czasie ferii spokój. Teraz strajk do wakacji, bo potem laba. Ponad dwa miesiące pieniążki za darmo. Kto ma tak dobrze jak wy. Ferie na Boże Narodzenie, ferie na Wielkanoc, ferie zimowe i wakacje. Po zakończeniu szybko rada i laba ponad dwa miesiące. Nie martwicie się co zrobić z dziećmi w czasie ferii czy wakacji. Nie tylko wy macie ukończone studia. Przeliczając na godziny pracy nie macie wcale tak mało. A czy lewe zwolnienia przed feriami nie spowodowały już braków u uczniów. Rodzice powinni składać pozwy zbiorowe za brak opieki, niedouczenie dzieci i wiele innych powodów. Możecie sobie strajkować macie tyle wolnego, ale dzieci powinne być uczone i bezpieczne. Jak wam wynagrodzenie nie odpowiadało to się umowy o pracę nie podpisuje. Te wasze wybryki to jest demoralizacja dzieci i młodzieży i znęcanie się psychiczne nad rodzicami.

Pozwy to powinni składać na policjantów , lekarzy, dyrektorów itd, itp.Ludzie idźcie po rozum do głowy. Demoralizacja to wasz brak wychowania który uwidacznia sie w szkole jak nie ma mamusi i tatusia komóreczki , laptopiki itp. Zamiast sie uczyć to siedzą na internecie i graja w gry taka prawda.

Mam nadzieję, że dożyję czasów, w których na stronie szkoły w zakładce kadra pedagogiczna będą zamieszczone ile i z wszystkimi dodatkami zarabiają nauczyciele, którzy są zatrudnieni w danej placówce. Chcecie podwyżki ? Ok ! Proszę o udostępnienie na stronie szkół jawności zarobków wszystkich tam zatrudnionych. Mam nadzieję, że PiS wprowadzi kiedyś oświadczenia majątkowe dla nauczycieli i naocznie zobaczę te ,,małe" zarobki.

Jesteś głupi człowieku i tyle. Przyjedz po moja szkołę to pogadamy . Chcesz ?

Nie jesteś wart, aby stanąć koło rodzica i oby ci ten rodzic splunął w ryj pajacu

Może swoje udostępnij publicznie, chętnie zobaczę

Ty Rodzic o co walczysz , a Ty to z CBŚ , może Twoją d.......ę tak sprawdzić , co masz do ukrycia , widać ,że z Ciebie PISIOR , co lapie na lewo i prawo od Państwa , do g......zu

Drogi Rodzicu , nie musisz czekać na czasy jawności płac nauczycieli , padło Ci na wzrok , przecież Redakcja KCI i ekutno ujawniali paski poborów nauczycieli szkół i przedszkoli w Kutnie , co jeszcze do lustracji , może Ciebie tak prześwietlić

Wakacje w Grecji lub na innych wyspach bo nad polskim morzem to wstyd przed innymi bo 1 wrzesnia trzeba zdac relacje gdzie sie bylo na wakacjach

ww a co Ci żal d....e ściska , bierz się do roboty, to Ty też wygrzejesz się na Kanarach , zazdrosc zżera

Guru ZNP broniarz w tvn powiedział że nauczyciele dostali netto od 170do 450 podwyżki w 2019r! Która grupa zawodowa dostała taka podwyżkę?przy 18godz pracy tygodniowo? Pokażcie pity drodzy nauczyciele!

Jak ZNP podjudza do strajku to po co oni jeszcze są potrzebni. To związki powinny walczyć o dobro pracowników, aby Ci nie musieli strajkować. No chyba, że się mylę.

Do ANNY powiedz kto rozpi....lil służbę zdrowia popaprancy czemu rolniki szaleją większe ubojnie mięsne sa w zachodnich Rękach bo POpaprancy. Sprzedali wszystko a teraz chca zlotych gór czemu rolnik nauczyciel nie strajkowal za PO bo pinindzy nie ma i nie będzie. Byście fige z makiem dostali pała i tyle

Kto wyciął puszczę? PiS! Kto zniszczył polskie stadniny? PiS! Kto karmił mięsem zASF? PiS! Kto karmił wołowiną z padłych krów? PiS!

Stadniny to zadłużyły się właśnie za czasów PO. !!!!

To nie jest żaden STRAJK!~!! To jest WOJNA między nauczycielami a dziećmi po to żeby ich zgnoić w przyszłej karierze zawodowej!!!!

Nauczyciele, bylibyście wiarygodni, gdybyście strajkowali w wakacje. Teraz to tylko polityka... Gdzie tu dobro ucznia? Wstydźcie się.

Wldek ty to masz nierówno pod kopułą. Może sam zastrajkuj u siebie po podwyżke jak pojedziesz na wczasy z rodziną. Niezłe co.

Waldek, społeczeństwo szybko zapomniało jak strajkowaliśmy w soboty-dzień wolny od nauki. I co? I państwo nas olało!!! Doprowadzili do tego, że nauczyciele teraz nie odpuszczą

Byłem nauczycielem przez 35 lat. Nigdy nie było wysokich zarobków. Młodzież zawsze była różna. Dziękuję Bogu za emeryturę, że nie muszę pracować w szkole i to nie przez młodzież, ale przez kolegów nauczycieli. Byłem i jestem społecznikiem, ale nie ma współpracy. Najlepiej skończyć lekcje i na spacer po sklepach. Męczennicy podają najniższe zarobki, a są przecież awanse zawodowe. Mają dwa miesiące wakacji mogą dorobić. Jak można tak traktować dzieci i młodzież. Hańba, po trzykroć hańba ludzi, którzy nazywają się nauczycielami, a są...……………..

Emerytowany NAUCZYCIELU naprawde byłeś przyjacielem uczniów (małych dzieci). Największą HANBĄ ludzi którzy nazywają się nauczycielami są ludzie którzy dzieci używają bezbronnych dzieci do swoich interesów jak ISLAMIŚCI do utrzymania wpływów w świecie!!!!

Redakcja całkiem niedawno napisała, że jest przeciw hejtowi. Ponad 400 wpisów przepełnionych nienawiścią, zazdrością! WYŁĄCZCIE KOMENTARZE!!!

przeszkadza co ludzie myślą?

To nie jest hejt-To jest świadectwo wystawione ludziom odpowiedzialnym,którzy świadomie przyjęli nauczanie i wychowanie dzieci, które zostałe im powierzone.

Powierzę tobie! Pracuj za darmo!

Kiedyś ten zawód cieszył się uznaniem i szacunkiem zarówno przez uczniów jak i rodziców. Myślę że między innymi przez nędzne zarobki dziś tak nie jest. Chciałbym żeby nauczyciele pomogli moimi dzieciom zdobyć jak najlepsze wykształcenie i nie tylko to. Popieram ich plany odnośnie strajku a egzaminy? Co się odwlecze to nie uciecze.

A co mają zarobki do właściwego nauczania dzieci i młodzieży ????

Jak w każdym zawodzie odpowiednich fachowców trzeba docenić, również finansowo. Inaczej pozostaną sami partacze, olewacze, i tym podobni

Bzdura. Misja jest misją! Honoru nie kupisz!

Obrzydliwy jest ten wasz jad..... świetnie potraficie krytykować, skoro uwazacie, że praca nauczyciela jest taka zajebista to trzeba sprawdzić się w temacie. Nie macie takich kwalifikacji ups to po co sie wypowiadacie, bez żadnych podstaw. Nawet już nie chce mi się was doksztalcać pod tym kątem. Mówcie swoje, a nauczyciele niech robią swoje. #zastrajkiemnauczycieli

Mój syn właśnie jest w trakcie poszukiwania pracy w szkole ma wszelkie kwalifikacje magister itd. A tu niespodzianka o dziwo brak etatu.Wniosek zarobki niemałe skoro tak każdy trzyma etat mimo takich trudności. DAJCIE PRACĘ MŁODYM CHĘTNIE BĘDĄ PRACOWAC ZA TE WASZE GLODOWE PENSJE

Daj Boże żeby dostał pracę w szkole, a zobaczysz jaką głową rodziny będzie z tymi zarobkami. Wtedy będziesz sąsiadowi zazdrościć, że swojego syna na mechanika posłał.

A jakież to wybitne kwalifikacje potrzebne są aby zostać nauczycielem ? Byle jaki licencjat na byle jakiej uczelni i kurs pedagogiczny - też byle jaki... A skutki tej bylejakości odczuwają rodzice i dzieci przez całe życie...

The Natoorat , wykształcenie , nie byle jakie , wyższe mgr, nauczyciel musi się dokształcać cały czas i zdobywać wiedzę , to nie byle kto , w którym świecie Ty żyjesz ?

Wyniki mówią same za siebie !!!!!! Przeszło 80 procent społeczeństwa JEST PRZECIWNA WOBEC STRAJKU ZNP I JEGO ELITY !!!!!!!!!

I co z tego? ktoś prosił o ich poparcie?

Nie wiem czy nauczyciele liczyli na społeczne wsparcie ale jesli tak to muszą być mocno rozczarowani. Strategicznie rzecz biorąc rozegrali to bardzo nierozsądnie bo wiadomym było, że termin strajku zahaczający o egzaminy odbierze rodzicom wszelką sympatie do strajkujących. Rząd to wie i idzie na konfrontację. Jedyna rada dla nauczycieli w takiej sytuacji to jednak przeć do przodu nie licząc na zrozumienie i poparcie a jedynie myśleć kategoriami korporacji, która poszła na wojnę z rządem. Nie mogą sie już cofnąć. Jesli wytrwają falę niechęci czy wręcz nienawiści, która ich czeka to ponownie przejmą przewagę strategiczną a cała społeczna nienawiść przejdzie na rządzących, którzy nie potrafią konfliktu rozwiązać. Wygrywane czy przegrywane bitwy nie mają tu kluczowego znaczenia. Wojnę wygra ten kto wykaże większą determinację.

I tak społeczeństwo już nienawidzi nauczycieli, już więcej hejtu wylać się na nich nie może, więc nie ma nic do stracenia

Co rządzący zrobili nie tak ? Dystrybucja pieniądza obywateli dla innych obywateli musi odbywać się bardzo rozważnie, racjonalnie i ostrożnie. PiS rozdaje nasze pieniądze i się przeliczył, grupy zawodowe, społeczne to widzą i oczywiste było i jest, iż będą się domagać dobrej zapłaty za cieżką pracę lub podobnych przywilejów w podobnej lub gorszej sytuacji ( niepełnosprawni ). To prosty mechanizm, czego rządzący boją się przekupując elektorat, naszymi wypracowanymi pieniędzmi. Ten mechanizm mógłby być osłabiony lub nie zadziałaby przy kwocie np. 300 plus. To tylko przemyślenia i mogę się mylić, ja tak, rząd nie powinien.

Oczywiście że się nie mylisz. Ludzie uwielbiają legendę o Janosiku, bo zabierał bogatym i trochę dawał biednym. PiS zabiera komu może i daje trochę bogatym, trochę niektórym potrzebującym, generalnie nie chodzi o żadne szlachetne cele tylko jak najtaniej kupić głosy. A wracając do Janosika, złodziej to złodziej

Przewraca się w ****ch.

Trzeba mocno podkreślić, że rzeczywisty efektywny czas pracy nauczyciela to 1/2 roku, tygodniowe pensum to 18 godzin, roczne płatne urlopy zdrowotne. Pokażcie mi inną grupę zawodową, która za taki czas pracy tyle zarabia co nauczyciele i ma takie przywileje. Ja pracuję w służbach finansowych prawie 30 lat i moje wynagrodzenie brutto to 2900 +10 % premii . Nie mam stażowego, trzynastki itp. A mój tygodniowy czas pracy - 40 godz. i urlop 26 dni. Drodzy nauczycie - przekwalifikujcie się, zobaczycie gdzie lepiej !!!

To nie jest 18 godzin pracy. Czy uważasz, że w ciągu tych 18-tu godzin sprawdzam ponad 150 klasówek? Ach ... i jeszcze poprawy ... termin umówiony z klasą z tygodniowym wyprzedzeniem, rozdaję testy i słyszę pytanie: Kiedy można poprawić? Ech ... i tak na nas nauczycieli nie możecie ludzie patrzeć. Jest mi wszystko obojętne co o nas myślicie!!!

Własnie tak, bo świnka ma ogon z tyłu a wy go nie macie i tym się róznicie od tych zwierzątek.

a może trzeba zostać nauczycielem

Spojrzcie jakie mamy spoleczenstwo. I wy chcecie lepszej wladzy, dobrego Panstwa? Dopiero co skonczyla sie akcja 500 plus i teraz wszyscy chca. Smieja sie z Was w calym swiecie. Strajki. Za robote sie wezcie. Teraz wszyscy mysla ze im sie nalezy. Tylko strajki i sadzic. Boze co za spoleczenstwo. Inteligencja. Kazdy jedt odpowiedzialny za swoje zycie. Wiec ja nie rozumiem do kogo kazdy ma pretensje. Ciezka praca ludzie sie bogaca a nie piciem kawy drodzy nauczyciele. Moze w koncu trzeba wyjawnic lewa kase z korkow, kilka umow o prace itp. Pokazcie prawdziwe dochody plus wynagrodzenie za wolne dni. Troche pokory.

Jakby rzeczywiście tyle zarabiali co piszą to by pokazali „paski z wynagrodzeniem” . No oczywiście te pensje podstawowe plus wszystkie dodatki , a nie piszą tylko o podstawie . Pisze się o pensji netto z wszystkimi dodatkami !! A piszą tylko ze ciężko pracują !! Narzekają tylko na uczniów !!! Jest to a- moralne co piszą !!

Paski pokazaliśmy na FB. Proszę poszukać!

Moja pensja netto to 1800 zł z tymi wszystkimi dodatkami...

A świstak siedzi i zawija w sreberka hahahahahahaha

Z kim tu polemizować skoro społeczeństwo mamy takie durne

To wy - ,,elyta" takie społeczeństwo wykształciliście. Wniosek prosty - nic wam nie dać a połowa z was nadaje się do natychmiastowego wywalenia z pracy. O patologii w domach nauczycieli mogła bym napisać książkę. Dzieci alkoholicy, narkomani, mający kłopoty z prawem itp,itd. Ty się o społeczeństwo nie martw - pilnuj swojej d..y.

Proszę nie zarzucać kłamstwa nauczycielom i wrzucać wszystkich do jednego worka. Choćby pokazywali wam paski (niby z jakiej racji wam?) to i tak byście psioczyli bo jesteście zaślepieni nienawiścią...

Jak prezes co jadem tryska emoji

Z takiej racji Nam, że to My jako Społeczeństwo wam płacimy. Przypomnę, że pracując w szkole jesteś na tzw. państwówce czyli utrzymaniu podatników. Po drugie - strajk uderza w nas oraz nasze dzieci. A skoro wam płacimy i uderza to w nas ŻĄDAMY ujawnienia waszych dochodów - wszystkich i bez wyjątków.

Strajku jeszcze nie ma, a nawet jak będzie to wątpię żeby uderzył w uczniów, bo co się odwlecze to nie uciecze. Moim zdaniem jeżeli kasjerka, kucharka, pomocnik murarza i tym podobni zarabiają więcej niż nauczyciel to coś jest nie tak. Chciałbym żeby pomogli moim dzieciom osiągnąć jak najlepsze wykształcenie i uważam że powinni godnie zarabiać.

Nauczyciel też ma dzieci, które chodzą do szkoły/przedszkola.

Też bierze 500+ i ma wiele zniżek.

Nauczyciel TEŻ płaci podatki. Wypracowali 2mld.700tys. zł. do budżetu, pracując NIEDPŁATNIE po 2 godz. w tygodniu. Te podwyżki już dawno sami sfinansowali.

Jeszcze nam nauczycielom każą szukać u dzieci WSZY. Owszem jest to problem nie tylko w kilku szkołach ,ale od czego jest Sanepid i służba zdrowia. Za to niestety nam nie płacą.

Jeżeli dziecko jest zawszone i brudne oraz z tego względu zaniedbane szkoła ma OBOWIĄZEK zgłoszenia tego faktu do Opieki Społecznej oraz Sądu Rodzinnego. Jeżeli tego nie zrobi wówczas zachodzi podejrzenie zaniechania obowiązków służbowych. Odpowiednie przepisy są - wystarczy ich przestrzegać !

A co korona z głowy spad

A matce spadnie, gdy zadba o czystość głowy WŁASNEGO dziecka?

Poziom przekraczający wszystkie normy przyzwoitości - i co jeszcze ???? Wam każą ????? Kto niby Wam każe ?????? Ci wszyscy piszący ( niezadowoleni nauczyciele) tylko narzekają na swoją pracę i nic więcej !!!!! Nic oprócz narzekania !!!! To pytam co tam robią ?????

Co tam robią pytasz? Ano wegetują bo za te psie grosze to na pewno nie można powiedzieć że żyją. Zawód większość z nich wybierało dawno temu.

Odpracowac za darmowa nauke bo nie jeden nauczyciel konczyl ja w terminie a nawet rok lub dwa dluzej

Najlepiej jak wszystkie grupy społeczne będą strajkować! Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a każdy by chciał zarabiać dużo więcej, nie tylko policjanci, lekarze czy nauczyciele.

Ja jestem "King Bruce Lee Karate Mistrz" - bosze jaki poziom narracji. Jako nauczyciel nie akceptuję tego - masakra. To słowa skierowane pewnie do inteligentnych inaczej, bo nie zrozumieją.I jak tu nie strajkować .

Nauczyciele chcą podwyżki a co z administracją co mają niemal najniższe krajowe bez wolnych wakacji itp.. Już o nich zapomniano? Moja żona pracuje w sekretariacie od 5 lat i ma 2300 brutto.

Sekretarka to nie zawód, I tak dużo zarabiasz!

jeśli sekretarka to nie zawód to w takim razie kim jest???

Od sprzątania po jaśnie państwie. Przynieś, wynieś, pozamiataj, skseruj, odbierz telefon itp. Siedzi na duuupie i nic nie robi. Jaka praca taka płaca.

STAŁYM TEKSTEM POLECĘ: NIECH ZMIENI PRACĘ...

A jak wszyscy zmienią to co wtedy? Zajmiesz się w domu nauką swoich dzieci??

Te żądania dotyczą WSZYSTKICH pracowników oświaty.

Uczciwi obywatele naszego społeczeństwa płacą podatki ! A z tych wpisów wynika ze nauczyciele dający łapki w dół - nie maja zamiaru płacić należnych podatków !! Myśle ze Rząd również w przyszłości zajmie się tez tym problemem !!

A może wiesz, ILU nauczycieli udziela korepetycji? Nauczyciele WF, muzyki i plastyki też są w tej grupie?

Taka bieda, odcinki wypłat takie, że nędza. Mam propozycję. Korepetytorze - nauczycielu pokaż paragon za "korki"! Płacicie podatki za korepetycje? Pokażcie kwity!

Nie posyłając dziecka swojego na korki i nie dawaj im zarobić. Ja np wczoraj pół niedzieli spędziłam ucząc się z dzieckiem do sprawdzianu z historii (4 klasa sp). Najpierw sama nad książką musiałam posiedzieć, bo wiele rzeczy już nie pamiętam, a potem razem z dzieckiem. Ale na to trzeba czasu trochę poświęcić...

A wiesz, ile godzin historii przewidziało MEN w roku szkolnym?Około 35, bo tyle jest tygodni nauki. Znasz podręcznik,widzisz, że NIE DA się utrwalić wiadomości przy takiej małej liczbie godzin na ten przedmiot. A religii są 2 godz. tygodniowo, czyli ok. 70 rocznie.

Cóż to Anno za oburzenie ????? Oburzeni to są uczniowie , rodzice i inni nie popierający strajku !!!!!!!!!!!!!!!!!! Strajku w tej formie i w tym czasie jaką wybrał Prezes ZNP i jego członkowie !!!!!!!! Każdy obywatel ma prawo do swoich poglądów !!!!!! Nic dodać nic ująć !!!!!

Kazdy obywatel ma prawo do strajku (poza wąska grupą jak np. policja czy wojsko).

Gdy wieczorne zgasną zorze, Zanim głowę do snu złożę, Modlitwę moją zanoszę Bogu Ojcu i Synowi: "Dopierdolcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, Tylko mu dosrajcie proszę." Kto ja jestem? Polak mały Mały, zawistny i podły. Jaki znak mój? Krwawe gały. Oto wznoszę swoje modły Do Boga, Marii i Syna: "Zniszczcie tego s****ysyna Mego brata, sąsiada, Tego wroga, tego gada." "Żeby mu okradli garaż, Żeby go zdradzała stara, Żeby mu spalili sklep, Żeby dostał cegłą w łeb, Żeby mu się córka z czarnym I w ogóle żeby miał marnie, Żeby miał AIDS-a i raka." Oto modlitwa Polaka.

Tak właśnie się modlisz,współczuję Ci.

To są poglądy - a kazdy może mieć swoje a nie żaden hejt !

To nie poglądy. To choroba która nazywa sie NIENAWIŚĆ.

strajk. dosc tego bredzenia. takiego balaganu jeszcze w szkole nie bylo. PIS music odejsc. zalewska tez

Sami go robicie.

A może my zróbmy referendum ?? My - Ci wszyscy którzy nie popierają strajku nauczycieli !!! Referendum : nie popieramy strajku kto za a kto przeciw !!!! My tez możemy !!!

Zróbcie sobie referendum, a później zajmijcie się wychowywaniem i edukacją swoich dzieci, bo chyba nie zrozumiecie nigdy pracy nauczyciela jeśli nie zajmiecie się rzetelnie swoimi dziećmi.

Ja Ci zrobię referendum czy Ty możesz robić swoje referendum i czy mozesz buc przeciwko strajkowi nauczycieli...

Tacy jesteście surowi dla nauczycieli za to, że chcą podwyżek? To dlaczego nie wezmiecie sie za górników, którzy w deficytowych kopalniach do, których my dopłacamy ze swoich podatków zarabiają krocie i wciąż chcą więcej. Zmuszają zakłady energetyczne do kupowania ich toksycznego miału i to truje cały kraj. To was nie razi krytykanci?

To idź i pracuj w górnictwie..

Surowi to są Ci chcący strajku kosztem dzieci !!!!!!! Koniec kropka !!!!!!

Gornicy maja swoje pensje, trzynastki, czternastki, barbórki i inne dzieki dopłatom z naszych podatkow. „Rząd” ściąga węgiel z Rosji i dopłaca do wydobywanego węgla w Polsce, bo jest to przedsięwzięcie zupełnie nie opłacalne. Zamknac wreszcie kopalnie. Wtedy starczy kasy na służbę zdrowia i nauczycieli...

Ty policz swoje dodatki „elito z ZNP „ !

A może inaczej zamiast podwyżek obetnijmy pensję nauczycielom wtedy będą się lepiej starać i będą wyniki kto jest za łapka w górę.

A moze zwolnimy wszystkich nauczycieli i sami bedziemy ma zmianę uczyć nasze dzieci w szkołach w ramach wolontariatu?

Anna to to spoleczenstwo wyrosnie na takiego glaba jak Ty , he he

Tak!!!!! Rodzice uczcie swoje maleństwa sami!!!!!! Wszak my nauczyciele niegodni tego jesteśmy!

Kto wie może zdarzyć się i tak . Rodzice tez mają dużą wiedzę !

vv i wysylają na korepetycje, tacy zdolni he he

Droga Redakcjo, kiedy dwóch nastolatków wylądowało w rowie, wyłączono komentarze, bo było za dużo hejtu. Pod tym artykułem płynie sam miód...

A co, prawda w oczy kole?

Widać po komentarzach kto ogląda TV PIS, kurski nie żle się spisał, Wyprał ludziom mózgi, dokładnie jak naczelnik chciał. BRAWO.

Zgadza się, doskonale też widać kto ogląda niemiecką telewizję czyli TVN,i myśli po ichniemu.

TVN jest amerykańskie - jPIS nie powiedział

I niemieckie,PIS powiedział.

Kazdy ogląda to co chce !!!! Sam się wypierz !!!!

APEL DO REDAKCJI!!! PROSZĘ ZAMKNĄĆ TEN WĄTEK! TO CO SIĘ TUTAJ TERAZ DZIEJE PRZEKRACZA WSZELKIE ZASADY DYSKUSJI. KILKA OSÓB SMOLI POSTY PEŁNE NIENAWIŚCI I TO W KOŃCU DOPROWADZI DO DRAMATU. ZGŁASZAM TEN WĄTEK DO ANTYHEJT.PL

Każdy ma prawo i chce się wypowiedzieć !!!! Nie tylko Prezes Broniarz i jego członkowie !!!!

Ile w Polakach nienawiści!!! Ludzie opanujcie się!!!

Dziwisz się ???? Strajk ZNP i nauczycieli w okresie przed samymi egzaminami i zapowiedziany bezterminowo ?????

Przykład idzie z góry -wara od dzieci , zdradzieckie mordy wyrżnąć watahę itp

Nauczyciele! Mam apel do Was! Dajecie do wiadomości publicznej odcinki poborów ze szkół, że tak mało zarabiacie. NO TO TERAZ POKAŻCIE TEŻ PARAGONY FISKALNE ZA UDZIELANE KOREPETYCJE!

Ja mam firmę to wciąż mam kontrole a czemu nauczycieli nie sprawdzają ????

A czemu nie sprawdzają lekarzy, fryzjerów, mechaników samochodowych.....

Urzędnicy w US w Kutnie doskonale wiedzą ze nauczyciele nie maja działalności - Ci którzy udzielają korepetycji ( większość ) . Apel do Urzędników - sprawdźcie korepetytorów !!!!!!

Nierób, niedorozwój chce 1000zł,bo inaczej dzieciaki nie dostaną promocji. Oj dobra się, tym szantażem

Kto jest PRZECIW strajkowi - łapka zielona w górę !!!!!

Jak dostaną nauczyciele, to komu zabiorą?

A teraz komu zabierają dla plus

Zabierają z karuzeli vatowskich i złodziejom akcyzy. A Ty odprowadzasz podatek za korepetycje?

HAHaHa... ale zabawne... za górami za lasami... w takie bajki wierzysz?? Czemu służba zdrowia kuleje? Bo nie ma pieniędzy w kasie...

Gdyby nauczyciele „korepetytorzy” płacili jak inni uczciwi podatek od dochodu to i służba zdrowia by nie „kulała „ jak to piszesz Anno !!!!!

No tak, na służbę zdrowia brakuje bo nauczyciel nie daje paragonu... Eh... poziom ignorancji jest oszałamiający...

No właśnie dlatego służba zdrowie między innymi nie ma bo są nieuczciwi w tym kraju , którzy nie płacą podatków należnych do Skarbu Państwa ! 

No nie daje bo pracuje „ na czarno” . To fakt a nie żadna ignorancja . 

Jak idę prywatnie do Pani doktor na badanie to dostaje paragon A jak płacę 50zl za korepetycje to pieniactwo paragonu mi niewystawi.

To nie wysyłaj dziecka na korepetycje. Niech się uczy w szkole, idiota tylko wydaje pieniądze na leniwe dzieci, które na lekcjach nic nie robią, tylko przeszkadzają, a po lekcjach lecą na korepetycje.

Gdyby sam miał cos w głowie to by sam z dzieckiem siedział nad książkami... ale analfabetyzm wtórny nie pozwala...

Ile nienawiści „ analfabetyzm wtórny „ takich słów używają nauczyciele ? Elokwencja na poziomie - raczej bez żadnego poziomu !!!!

A „idiota” jak to piszesz uczniu udziela korepetycji ??? I płaci od tego podatek ???? A no nie !!!!!! Czyli sami Ci „owi nauczyciele „ narażaja” na straty Skarb Państwa a chcą podwyżek !!!!

Bo tak uczycie na lekcjach że później trzeba na korepetycje wysyłać dzieci

Bo Pani doktor ma zgłoszoną działalność . A może nauczycielą nakazać płacenie podatków za korepetycje wtedy Rząd miałby na ich podwyżki !!! Zapewne starczyłoby dla innych jeszcze !!!!

To nie płac i zgłoś do US- a nie narzekasz

Sami pracownicy US tez wysyłają dzieci na korepetycje - więc wiedzą kto jest korepetytorem . 

Rodzicu nie wystawi piszemy osobno , masakra jakie błędy , kto je pisze

Do Wiki. Co za interpunkcja! Błędziarz - moralizator! Hahahahaha...

Wasi uczniowie taki jest poziom nauczania nauczyciele zajęć gruboscia swojego portfela nie uczniami.

Dobreeeeee !!!! Popieram

Jak się zastanowić , to wszyscy mają niskie poboru, za ciężko pracują i nie ma wyjścia z tej parowej sytuacji. A niedziele handlowe powinny być wszystkie.

Nauczycielstwo wyzywa polaków od dzieciorobów jak pobierają 500+. Rodzice wyzywają was od sprzedawczyków za 1000+ Żeby swe zdradzieckie mordy wycierać sobie dziećmi i nazywać się elitą ? Jesteście pier..do..lona CHOŁOTA i sprzedajna masa. Pies wam srał na ryj

Powiedział Polak przez małe p- i wszystko jasneemoji

Strajk a co z młodzieżą szkolną oni muszą uczyć się strajkować wszystkie grupy zawodowe tylko strajkuja a co z osobami prowadzącymi prywatną działalność gospodarczą ZUS drożeje paliwo też pracownik też chce więcej zarabiać a cena za usługi takie same jak za dawnych czasów pozdrawiam zastanówmy się

Nikomu sie nie dogodzi.Proponuje dla Wszystkich wyksztalconych w kraju1000 plus z tytułem mgr i dr ( bo chcieli cos osiągnąć w zyciu ) a tym co sie nie chcialo wyslac na studia żeby też dostali i głupot nie gadali.

Może Droga Wago pomyśl , że nie każdego było i jest stać by kontynuować naukę na Wyższej Uczelni !!!!!!!!!!!!!!! Wyznacznikiem dostania podwyżki wynagrodzenia nie jest tylko wyższe wykształcenie ale również fobre jej wykonywanie po skończonej edukacji !!!!!!!!!

Drogi Drik nawet nie wiesz z jakiej biedy wyszłam.Nie. raz nie jadlam zeby na studia było.Do wszystkiego doszłam sama ciężka pracą.W dzien pracowalam a w nocy sie uczyłam bo chciałam skończyć studia.Jak sie chcę to można.Znam duzo takich co mieli a nie chcieli sie uczyc a teraz swoje pretensje wylewaja na forum

Waga pisze : „ w dzień pracowałam a w nocy się uczyłam „. Cóż to za kierunek studiów ?????

Zajęcia sportowe w nocy z zakresu współżycia damsko-męskiego. Wszak nie od dziś wiadomo, że nie jedna dzisiaj elyta dawała na studiach duupska aż się kurzyło za kasę. Teraz świętoszki, damulki i stateczne matrony. Pojedź do dużego miasta a zaraz za wycieraczką ulotki z agencji towarzyskich. Co druga na nich to studentka. Później toto przylezie i dzieci uczy....

Strajk a jak inaczej wytlumaczysz to ze caly czas dziecko idzie na inna godzine bo nie ma nauczycieli, siedzi przy lekcjach do 22, do domu z matematyki zadawane jest po 10 zadan, musi chodzic na dodatkowe zajecia za ktore placi rodzic, cala klasa ma 5 z jezyka angielskiego a wiekszy odsetek uczniow przyznaje sie ze nie potrafi sie przedstawic w danym jezyku, wyzywanie uczniow od baranow oraz inne rzeczy ktore maja miejsce. ALE RODZICE NIE IDA NA SKARGE BO POZNIEJ TAKI UROCZY BELFER WYZYWA SIE NA UCZNIU. Prosze bardzo dajcie im podwyzke ale zabierzcie pensje za wakacje, darmowe wycieczki itp. Cwaniakiem kazdy potrafi byc. I nie ma zajec z psychologiem i pedagogiem. Ani kolek rozwijajacych pasje uczniow. Szkola wrecz zniecheca do uczenia sie. I kochani nauczyciele pamietajcie wyksztalcenie wyzsze moze zdobyc juz teraz kazdy poniewaz tacy jak Wy zanizaja progi.

Syn ma tyle nauki sprawdzianów kartkówek ze siedzi najczęściej to 24 !!!! Aż żal mi na niego patrzeć id rana szkoła i nauka do północy !

BOTOWIEC!!!!!!!!!!!! Nawet nie umie "uzywac" polskiej klawiatury!!!!!!!!!!!!!!!

Rodzice mają głos - są petycje o zmianę nauczyciela, rozmowy dyscyplinujące , komisje dyscyplinarne itp. Jak rodzic chce, to potrafi zadbać o dobro dziecka w procesie edukacyjnym . Jestem za tym, aby w szkole pozostali dobrzy pedagodzy z pasja oraz Ci, którzy nie dają sobie kosza na głowę zakładać .

Sa mlodzi nauczyciele. Ale prawda jest taka ze Kutno to miasto znajomosci. Starsi na emeryturke i jeszcze na umowe zlecenie i kase z dwoch albo trzech zrodel ciagna. I maja za zle dziecuakom ze robic musza. Jak sie chce kasy to trzeba pracowac .A dla mlodych nie ma pracy. I niech nikt nie mowi ze tak nie jest. Pracowalam i widzialam.

Wredna baba z Kutna

Gdyby jutro KCI "zapodało", że na Kiercholu wykopano złoto, pojutrze pół Kutna ryło by tam szpadlami... Dokładnie tak samo zachowują się nauczyciele - Broniarz rzucił hasło: "po tysiąc na głowę" a nauczycielska brać bezmyślnie i bezrefleksyjnie uwierzyła w tę piramidalną bzdurę i ciągnie do niej jak ćma do ognia... Sparzy się i to dotkliwie, prędzej czy później, Belferska Brać... Żaden strajk, którego ofiarą padają dzieci i młodzież nigdy nie zdobędzie społecznego poparcia. A strajk wbrew społeczeństwu jest antyskuteczny i grozi niezamierzonymi a nieobliczalnymi skutkami. Drodzy Państwo Nauczyciele - Broniarz Wami ewidentnie manipuluje a Wy jesteście jak dzieci we mgle... I nic tu do rzeczy nie ma Zalewska, rząd PiS-u czy Rydzyk z Kaczyńskim (no, może ma, bo w porównaniu z taką miernotą jak Kluzik-Rostkowska, Zalewska to tytan inwencji i pracy). Może trzeba Wam przypomnieć, kto wepchnął Was w objęcia Kaczyńskiego i PiS-u ? Kto zafundował Wam osiem lat stagnacji gospodarczej i społecznej ? PiS nie wygrało wyborów... To obecna "totalna opozycja" przegrała je z kretesem... Przypomnieć Wam Radzia "Ośmiorniczkę", katechetkę, psiapsiółkę Ewuni Kopacz jako ministra od spraw wewnętrznych, Vincenta Rostkowskiego - który nawet zasiłek pogrzebowy ludziom zabrał, czy łysego Budkę - podwyższającego stawki za usługi prawne o 100% ostatniego dnia urzędowania ? To oni spowodowali, że zarabiacie, ile zarabiacie a szeregowy poseł, nie ponoszący żadnej, konstytucyjnej odpowiedzialności za państwo, rządzi Polską w sposób autorytarny. Broniarz to fan tej ekipy, której marzy się powrót do władzy - a Wy, w swojej naiwności, macie być siłą sprawczą tego powrotu... Dzieci we mgle...

Dokładnie tak,ten cały Broniarz jak i ZNP to relikt z PRLu rodem,całe towarzystwo które go popira to postkomunisci,lub już ich dzieci,ktorym się wydaje,że tylko im wszystko się należy,tak jak to było przez całe lata.Na koniec nie macie (nauczyciele)za grosz honoru,bo kiedy inne grupy zawodowe protestują to jednak robią to tak aby ludzie tego nie odczuli ,a wy tak jak terroryści robicie sobie z dzieci zakładników,po prostu wstyd i hańba.

Dodam ze od wieków tylko podpierali się Kartą Nauczyciela !!!!! Co Broniarz sobą reprezentuje - dziś się wypowiada że uczniowie nie dostaną promocji . Skandal chamstwo Prezesa ZNP !!!!!!!!!!!!!!!! Protest uderzający w dzieci - uczniów !!!!!!!

W końcu ktoś napisał mądrze i same fakty !!!

Z komentarzy wynika, że mamy idealnych rodziców , idealne dzieci , idealny rząd i beznadziejnych pedagogów . Zatem strajk zapewne żadnej rysy na kryształach nie pozostawi.

Z komentarzy to wynika ,że wam się rząd nie podoba,no ale trudno nie wszystko w życiu musi się podobać,wszak mamy demokracje.,i jeszcze jedno jeżeli macie swom zachowaniem deprawować dzieci i młodzież to sobie syrajkujcie,działacie na własną szkode,już nikt nigdy wam nie uwierzy i nie uszanuje.

Nie wiesz, o co "bój" idzie, to się nie wypowiadaj!

Nie rób z ludzi idiotów !!! Każdy wie o co chodzi !!!!! Co temu są winni uczniowie - dzieci - pozostali ????? PYTAM CO ????

Teraz nas szanują - szok Jak się wycofamy, to dopiero nas będą szmacić. A tak to zalicza nas do szczęśliwców plus ????

Z komentarzy to wynika że dzieci - uczniów się nie krzywdzi !!!!

Z komentarzy wynika, że nie macie nawet minimalnego poparcia społecznego. Tyle i aż tyle...

Ludzie inteligentni nie władają takim językiem

Ze niby Herbert nieinteligentny - cudzysłów był

Trudno, czasami trzeba płynąc pod prąd, ,, z prądem płyną śmieci” Z.H.

Jednak Zbigniew Herbert miał na myśli ,aby zawsze płynąć pod prąd w słusznej sprawie,ale jeśli o was chodzi to mam wątpliwości co do jej szluszności

Chamstwo i tyle i aż tyle !!!!!

Ależ, nawet nie zauważasz, że z prądem płyniesz ? Popatrz - Twoi koledzy zarzucają innym, że dali się kupić za 500. No, nauczyciele są lepsi, bo Broniarz kupuje ich po 1000 od sztuki. Różnica jest - te 500 to konkretne, realne pieniądze. A Wasze 1000 to kijkiem na piasku napisana obietnica politycznego cwaniaka...

Zgadzam się, że Broniarz to cwaniaczek - ale nam się te pieniądze po prostu należą - okoliczności nie takie, ale innych nie widzę skoro mamy taki klimat : „Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy.”

Ja też uważam, że Wam należą się te pieniądze - przynajmniej tym z Was, którzy wkładają wiele serca i pracy w to, co robią. Uważam też, że - jak najbardziej - powinniście strajkować, żeby oczekiwane cele osiągnąć. Ale strajk może mieć różne formy - nie koniecznie szantażu w którym zakładnikami są uczniowie, ale równie ostre i skuteczne. To, co zaproponował ZNP nie ma nic wspólnego z uczciwością - jest zwykłą manipulacją, mającą na celu tylko i wyłącznie wywołania zamieszania, w myśl zasady: im gorzej dla społeczeństwa, tym lepiej dla politycznych cwaniaczków pragnących come back'u. Zauważ, że społeczeństwo tego nie kupiło - jeżeli Wasza akcja uderzy w dzieci, Wy - a nie rząd PiS-u - będziecie postrzegani jako moralni utracjusze, kupieni przez Broniarza po 1000 od sztuki. I tyle w temacie...

A gdzie honor ,idea,moralność,przyzwoitość ?

No gdzie, bo u NIKOGO nie widzę- żyję już pol wieku - prdofilia w kościele , korupcja , nepotyzm , dziwne zarobki w NBP, ośmiorniczki - itp. Kazde grabie grabią do siebie i tyle . I nie ma żadnej idei - żal.pl

Może dla ciebie,ja się z tym nie identyfikuje.

Czyli nie widzisz czy reagujesz - piszesz protesty , występujesz w obronie itp. skoro honor, odwaga , idea? A może to tylko deklaracja emoji

Oczywiście jest idea są jeszcze ludzie dlas których pieniądze to nie wszystko,ja takich znam.

Oczywiście jest to ad.Strajk.

Należy się Wam - to dobrze wykonywać swoje obowiązki !!!!! A nie pisać takie głupoty !!!!! W końcu dzieci , uczniowie i rodzice i pozostali - Ci przeciwko strajkowi mają okazję poznać o co chodzi w tym strajku !!!! Oczywiście że nie o dobro dzieci i uczniów !!!!! Poziom tych piszących ( chcących strajku) na najniższym poziomie !!!!! Zmanierowani i tyle i aż tyle !!!!!!

Gdyby tak było dobrze, to żaden nauczyciel, który zarabia te 5 tys jak podaje MEN by Noe strajkował bo by się nie opłacało tracić te pieniądze - ale wszyscy wiedzą lepiej / tyle i aż tyle - Nie mam sobie nic do zarzucenia - zawsze można problemy zgłosić do dyrektora i kuratorium . Swoje obowiązki wykonuję sumiennie - na zwolnienia nie chodzę , robię zajęcia gratisowe / i mam prawo do strajku . Też nie lubię nauczycieli leserów.

Jeżeli nie lubisz nauczycieli - leserów to powiedz im wprost, że akurat oni nie mają prawa strajkować i domagać się jakichkolwiek pieniędzy... Potrafisz ? Zapewne nie... Ale uczniów bez egzaminów potrafisz zostawić ? Nie tędy droga, Kolego !

To strajkuj sobie po pracy lub kiedy masz wolne od pracy jeżeli nie odpowiada Ci wynagrodzenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe ile Broniasz dostał za te manipulacje i namawianie kręgów „ nauczycielskich „ do strajku ??????

Jestem nauczycielem i rodzicem - też mi się nie podoba, że muszę wysyłać dziecko na korepetycje, więc może niech niezadowoleni rodzice trochę szerzej spojrzą niż te 1000 zł i zaczną mieć realny wpływ na nauczycieli jacy uczą Ich dzieci. Minister wymyśliła ocenę i dodatek - ocenia dyr szkoły - tylko/ a może rodzice i dzieci chcieliby oceniać pedagogów i Ci najlepsi( bo tacy są ) byliby wreszcie godziwie wynagradzani - tak mamy - wszystkim po równo . Większość rodziców widzi tylko własne podwórko, niestety.

To co nauczyciele gorzej uczą , bo nie maja podwyżek ? A jak dostaną te 1000 zł to obiecują ze będą lepiej uczyć ? Z tego co napisał /a „ nie dla korków” to można tak zinterpretować wypowiedz. Większość rodziców to nie widzi swoje „podwórko , niestety” tylko chce żeby ich dzieci byli jak najlepiej nauczeni , jak najlepiej wykształceni , by jak najlepiej przekazani im wiedzę , by nauczyciele byli pomocni , by nauczyciele tez byli wyrozumiali bo nie każde dziecko - uczeń musi i jest zdolne , by zachęcali w sposób”metodyczny- jak oni to piszą” do poszerzania wiedzy uczniów , by wspierali uczniów , by w sposób przejrzysty i zrozumiały przekazywali tę wiedzę , by umieli wspierać i dobrze nauczać a nie tylko wymagać i wymagać i wymagać od ucznia ( bo często większość materiału uczniowie to przyswajają w domu mając dodatkowe pomoce naukowe bądź na dodatkowych lekcjach - korepetycjach ) . Swoje podwórko to widzi ZNP i nauczyciele chcący strajkować nie myśląc o dzieciach , uczniach ( chcąc strajkować w czasie godzin lekcyjnych i przed a i pewnie dalej w czasie egzaminów ) ! To jest ich podwórko !! Na to ich tylko stać ??? Na strajk - krzywdząc innych !!!

Duzy blad to nie sluchanie spoleczenstwa. Jezeli w 50 procent komentarzy jest napisane ze dzieci chodza na korepetycje, ze nauczyciele nie przekazuja wystarczajacej wiedzy to moze trzeba tez uderzyc w ich kierunku? Chyba rodzic wie najlepiej ile wydaje na korepetycje i inne pomoce naukowe ktore powinna zapewnic szkola ale niestety ich nie zapewnia. Dlaczego? Bo ciagle brakuje pieniedzy. W szkolach nie ma kolek zainteresowan ktore rozwijaly by pasje dzieci. Nie ma nic. A oni chca podwyzki. Najpierw niech sie wezma za prace. Gdzie sa zajecia z psychologiem i pedagogiem? Szkola powinna uczyc dzieci jak radzic sobie a nie wklepywac na pamiec wzory z matematyki. Nauka jest beznadziejna. To Panstwo schodzi na psy.

Są zajęcia dodatkowe, tylko proszę mi powiedzieć dlaczego na właściwe zajęcia dzieci nie przychodzą, bo rodzice bezkrytycznie wszystko usprawiedliwiają - wyjazd do manufaktury , prawo jazdy. W każdej szkole są zajęcia z psychologiem/ grupowe i indywidualne , klasy liczą 30 osób często więcej — bo szkoda pieniędzy na mniejsze . I to wina nauczycieli . Dzieci są wtórnymi analfabetami - bo czytać nie umieją w wieku 18 lat - więc pytam się gdzie ta ciężka praca rodziców - a może puste gadanie . 

Te ich dodatkowe zajęcia to strajk !!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie pisz głupot ze są zajęcia dodatkowe (chyba jak rodzic zapisze dziecko prywatnie na dodatkowe zajęcia nie w szkole ) !!! I zapłaci za te zajęcia ! I nie pisz takich bzdur ze dzieci to analfabeci bo obrażasz tu wszystkie dzieci - uczniów pisząc takie bzury . To właśnie rodzice od najmłodszych lat dzieci zaraz po lekcjach uczą dzieci dodatkowo spędzając wiele godzin by dziecko odrobiło dobrze lekcje , tłumacząc im zadawane lekcje !!! A dzieci potrafią czytać i nie są jak to piszesz „ puste gadanie „ . Sam/a jesteś te puste ........

Zapraszam na lekcję

A niby czego ??? Ze nauczyciele chcą dobra dzieci - strajkując ????? To taki dobry przykład ???? A niby gdzie na korepetycje ???? Lekcje czego ???? Postulatów ZNP ????

Płynnego czytania ze zrozumieniem - 18 - latków - jest moc

Dla przypomnienia to te jak piszesz 72 procent społeczeństwa - to rozumni ludzie i rozumnie głosują . A płynnie i rozumnie to się zastanów co wypisujesz !!

Niech sie za robote wezma. Ciagle na chorobowym siedza. Wielka inteligencja. Wstyd. Ladnie pokazujecie mlodziezy jak pracowac zeby sie nie napracowac. Dzieci chodza na korepetycje bo w szkolach nie ma nauki. Nauczyciele wylewaja agresje na uczniow. Wywalic ich wszystkich. ZATRUDNIC MLODYCH NAUCZYCIELI, KTORZY CHCA PRACOWAC. I PRZEKAZYWAC WIEDZE NASZYM DZIECIOM. PRECZ Z NAUCZYCIELAMI KTORZY SIEDZA ABY DO EMERYTURY I MAJA PRETENSJE DO DZIECI ZE MUSZA UCZYC. WSTYD ZA LUDZI KTORZY ZAMIAST DAWAC PRZYKLAD MLODZIEZY ZNIECHECA DO NAUKI. TO CO SIE DZIEJE PRZEKRACZA GRANICE.

Matołek niezły z cb

"ZATRUDNIC MLODYCH NAUCZYCIELI, KTORZY CHCA PRACOWAC". LEŃ - a zdajesz sobie sprawę z faktu, że w Kutnie nie ma młodych nauczycieli, którzy chcieliby pracować za takie pieniądze?

Oczywiście że są,ale miejsca są pozajmowane przez całe rodziny i przy****sów,którzy na dodatek łaskę robią,że pracują. Zwolnić strajkującvych , a zatrudnić młodych nie zmanierowabnych ludzi z pasją.

Znam paru takich ,którzy chcieli pracować ale nie było dla nich miejsca,więc wyjechali do Warszawy lub do Łodzi.Nie piszcie głupot, że nie ma.

PiS da i strajku nie bedzię. I wszystko w temacie. Jest dla wszystkich plus, dla nauczycieli też się znajdzie. Będą dawać i płakać, bo na głosy tej grupy społecznej raczej nie mogą liczyć. Na PiS głosuje 72% ludzi z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym - dla przypomnieniaemoji

Jestem po studiach , glosuję na PIS,głosuję za Polską.

Wyobraź sobie , ze na PIS to głosują ludzie realnie myślący i realnie patrzący na rozwój naszego Państwa ! Głosują ludzie chcący poprawy całego społeczeństwa a nie tylko „wybranych”!!!

Pokaż tych pracujących na rozwój kraju - Panie z NBP , beneficjenci 500+

Nie macie poparcia społecznego,a to co robicie to nie strajk,a terroryzm..

Proszę państwa- proszę mi wytłumaczyć, bo ja nie ogarniam, dlaczego rządowi katopisu szkoda 6 miliardów zł dla nauczycieli,a zanoszą na kolanach 19 miliardów zł naszych pieniędzy kościołowi. I dlaczego katecheta w szkole zarabia najwięcej. Bardzo proszę o info.

Bo PiS = kościół ???

Do bzdur się nie powinno odnosić i wyjaśniać i prosić o info

Proszę odpowiedzieć dlaczego to bzdura.

To już pisałeś wcześniej

Nie otrzymałem odpowiedzi i wyjaśnień

Kto jest przeciw strajkowi ? Łapka zielona w górę !

Czego można się spodziewać po belfrach, jeśli są pazerni i chciwi. 2 miesiące wolnego, 20 h pracy tygodniowo, darmowe wycieczki za forsę uczniów i jeszcze podwyżki chcą. A na zakończenie roku to tylko czekają na biżuterię, wino i czekoladki. Przez taką postawę nie będziecie autorytetami dla uczniów.

Tyyyle "dobrodziejstw" a chętnych do pracy w szkole nie ma.

Ile zazdrości w Tobie F 

Wyobraź dobie , ze F nie pisze tego z zazdrości tylko posługuje się faktami ! 

Język zazdrości i nic innego , co za fakty , bzdury totalne , hi hi

Jedź na wycieczkę i opiekuj się uczniami 24h na dobę!!!!!!!!!!!!! ODPOWIADASZ za nich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najlepszy sposób , to nie dyskutować , tym ludziom PIS zjadł mózg

Większych głupot to nigdy nie czytałam jak pisze a..ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To właśnie kochani rodzice poglądy tych „naszych nauczycieli” robią to wszystko laską i to wielką i tak większość naucza dzieci !!!!!

UT, "laskę" to może ty robisz. Nauczyciel na wycieczce PRACUJE bez przerwy , mniej więcej, 3 doby BEZ WYNAGRODZENIA.To zgodne z kodeksem pracy? Też tyle pracujesz?

Fajna praca zwiedzać i podróżować za kasę uczniów. Jeszcze nie trzeba brać wolnego tylko w czasie pracy sobie jeżdżą. I się prześcigają kto pierwszy zorganizuje wycieczkę.

W klasie u syna uczniowie wzrost pytają się nauczycieli czy będą strajkować ! Brak im odwagi by teraz wprost właśnie to uczniom powiedzieć czy będą strajkować ?? To właśnie ich dotyczy ! A nie brak im odwagi by strajkować przed i zapewne w trakcie egzaminów ! Wstyd Nauczyciele

Rodzic , co sie martwiasz , dzieci będą miały wolne , nie martw się , bo i po co

Dzieci- uczniowie nie chcą wolnych dni tylko chcą zdać egzaminy w ustalonym terminie i aplikować w wyznaczonym terminie do szkół gdzie dalej chcą się uczyć by mieć lepszą przyszłość ! 

W tym kraju nie ma lepszej przyszłości , ludzie po studiach wyjeżdżają za granicę . Tam realizują się zawodowo . To przez rządy P.........ow

Ja tez strajkuję dla lepszej przyszłości -mam prawo. Dzieci i młodzież borykać się będą z gorszymi problemami w życiu niż przesunięte egzaminy . 

Swojej przyszłości dodaj „życie” a nie uczniów i dzieci !!!

Moich dzieci

Idźcie poplakac do p.Tuska on wam dołoży!!!

Trafna wypowiedz! Popieram ! Dołożymy jeszcze na dojazd ZNP do Brukseli !

Strajkòw się nygusom zachciewa a nauczyć dzieci to nie umią nic ,pokażcie najpierw efekty swojej pracy ,a nie tylko kieszenie napychac syn mature zdawał to musiał 3 razy do matematyki podchodzić tak go wielcy nauczyciele nauczyli , każdy aby posiedzieć głupoty pogadać i kawkę wypić i daj ta im bo im się należy.

trzeba się nie uczyć i być mało inteligentnym, żeby obecnie nie zdać matury z matematyki na 30%. Patrzyłem się jakie są obecnie zadania i mimo, że zdawałem maturę 20 lat temu, która była o wiele trudniejsza, to obecną na pewno bym zdał i to na więcej niż 30%. Rodzice, należy popatrzyć się na uzdolnienia swoich pociech a nie wymagać od nauczycieli, żeby nauczyli mało inteligentnego ucznia. A oto kilka przysłów o nauce: Bieda temu dokuczy, kto się za młodu nie uczy. Czytanie i pisanie za majątek stanie. Nauka skarb drogi, kto ją ma, nie ubogi. Czego się za młodu nauczysz, na starość jakbyś znalazł. Każdy na starość żałuje, że się za młodu nie uczył. Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. Póty się człowiek uczyć ma, póki nie umie. Pamiętajcie wszyscy młodzi, co kto umie, nie zaszkodzi. U nauk korzenie gorzkie, ale owoce słodkie. Jaki uczeń, taki obywatel. Czego się nauczymy, tego nam nikt nie wydrze. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

Widocznie taki inteligentny jak tatuś!Nie "umią"... ha ha ha...

No taki styl pisowni tu widnieje , a ile błędów ortograficznych i kto to pisze

Czy tylko potrafisz tylko ha ha ha ... ???? Pokazuje to poziom „ bezczelności „ to taka inteligencja tych chcących strajku !!!!!!!

Poziom twojej bezczelności pokazuje twój wpis.

Polonistka a..ka a nie zna zasad pisowni . Każdy zapewne wie o jaki wyraz chodzi . 

Polonistka ZNA zasady pisowni, "Luna" niech się douczy.

Nie chcą się uczyć, na lekcjach śpią albo wagarują a później czyja to wina - oczywiście nauczyciela!!!

Oczywiście ,że nauczyciela,gdyby prowadził interesujaco lekcje to nikt by z niej nie wyszedł i nie spał,to proste nauczycielu.

Szkoda tak miec tępe dziecko. Rozumiem Kalska twoj ból. A ty mature masz czy tak tylko glupie dzieci plodzisz?

Głąb straszny.

Kalska , widocznie Twój syn nie powinien mieć matury , głąb . Mój zdał za pierwszym razem , wysoki wynik i o czym tu rozmawiać , masakra!!!!!

Nie ładnie kogoś nazywać głąbem rodzicu . Każdy wie jaki jest poziom nauczania matematyki . Duży procent uczniów korzysta z korepetycji z tego przedmiotu by mieć dobre wyniki . A to szkoła - nauczyciel przedmiotu maza zadanie nauczyć dziecko przynajmniej na poziomie dostatecznym i pomoc dzieciom tym mniej uzdolnionym !!!

Dzieci nie dosyć że teraz przyswajają ogrom materiału tuż przed egzaminami , to jeszcze trzeba im „ dowalić strajkiem „ W domach tych dzieci tematy nr 1 to czy będą egzaminy , czy się odbędą , czy będą mogli aplikować dalej do innych szkół . A dzieci -uczniowie to bardzo przeżywają , stresują się !! Czy nauczyciele mają to na uwadze chcąc strajkować tuż przed egzaminami i nie wiadomo jak długo ? W nawet jednym procencie ZNP nie wzięło to pod uwagę wyznaczając datę strajku !!!

Ja myślę, że ZNP bardzo dobrze przemyślało datę strajku. Poniedziałek, wtorek - czekanie na decyzję ministerstwa. Jak nie będzie odpowiedniej dla nauczycieli decyzji - od środy ... po egzaminach!!!

Strajki zgłoszone są legalne ! Rozumiem . ALE NIE KOSZTEM INNYCH ! NIE KOSZTEM DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brawo SP1 macie chociaż "jaja" większe niż reproduktory nieroby na socjalu..

Wyobraź sobie , ze to właśnie rodzina mająca dzieci gwarantuje „nauczycielom” pracę !

No jakoś nauczyciele pobierają 500 plus na dzieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PIS do lamusa

Jan Do gazu emoji

A tty do Ttworek!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli nauczyciele chcą strajkować -Niech wyjdą na miasto i tam niech okażą nienawiść do swojego zawodu!!!

nie na miasto tylko za miasto

A czemu niby za miasto ??????

Brawo SP1 - oby inne szkoły i przedszkola byly równie solidarne - tylko tak możemy skorzystać z bezmyślnego rozdawnictwa- ****s://niedlachaosuwszkole.pl/2019/03/16/ogolnopolski-strajk-nauczycieli-wyniki-referendum/

Który to już raz nauczyciele o swoje cele dzieci używają jako żywych tarcz !!! Polska to chyba nie Afganistan czy Syria.

Strzelać będą debilu???

Dokładnie z tych 500 plus rodzice wydają te pieniądze między innymi na doksztalcanie dzieci tj . na korepetycje . I gdzie wracają one - no tez do nauczycieli ( nie do wszystkich ale do wielu procent )

Wydają tez na wódkę papierochy i dziwki.

Czyli nauczyciele mają podwójne albo potrójne te 500 plus a i o wiele więcej !!! No bo wszystkie dzieci , które nauczają są ich !!!! No może to oni powinni dostawać te 500 plus na każdego ucznia których uczą !! Żałosne to ZNP i nauczyciele głosujący za strajkiem !

Może nauczyciele będą i powinni dodatkowo kształcić dzieci ( ale w szkole i darmowo ) . Napewno dużo chętnych dzieci by było na dodatkowe lekcje z różnych przedmiotów !! Wtedy wprowadzić im tam kasy fiskalne i mieliby faktycznie pełny etat i dodatkowe wynagrodzenie czyli taka pracy jak wszyscy inni pozostali min. 8 godzin !!!!

Secar na pewno piszemy osobno , potrzebne korepetycje emoji

To sprawdź polonisto najpierw znaczenie językowe tego słowa !!! Jeżeli już chcesz je przypisać do znaczenia !!!! A podpis ( nick ) to sprawa indywidualna . 

Korzystasz ze słownika Pawłowicz?Ona też uważała, że "wziąść" to forma poprawna.

Chyba polonistce o podpisie a..ka brak argumentów !!!!! Wstyd przynosi pozostałym dobrze wykształconym i z manierami polonistom !!!!

A skąd wiesz, że "polonista" i "a..ka" to ta sama osoba?Obrzucasz kogoś obelgami tak z zasady?

A jakie ty masz argumenty? O co tobie chodzi?Tylko konkretnie bez bzdurnych ogólników.

Kobieto , o co Ty walczysz , rozliczaj siebie a nie innych , brak zajęcia

W żadnym innym kraju dzieci nie korzystają w tak dużym procencie z korepetycji jak to tutaj w Polsce . Tam dzieci uczą się w szkole - i w domu przypominają i utrwalają materiał szkolny . A tu tylko pęd za pieniędzmi !!!!! A gdzie wartości - zawód nauczyciela do czegoś zobowiązuje !!!! Do czego PYTAM ???? Do strajków ???? Nie tędy droga NAUCZYCIELE !!!!!!

Niech dają na kościół , na Rydzyka

Proszę państwa, proszę mi to wytłumaczyć, bo ja tego nie ogarniam- dlaczego rządowi katopisu szkoda 6 miliardów zł rocznie naszych pieniędzy, dla nauczycieli, a zanosi na kolanach 19 miliardów zł rocznie kościołowi. I dlaczego katecheta w szkole zarabia najwięcej, bardzo proszę o info.

Kościołowi w tym Rydzykowi PiS musi płacić za poparcie a podwyżek nauczycielom wcale dać nie musi tak to mnie więcej wygląda . Ps To jakiś zły sen żeby katecheci którzy uczą dzieci urojeń religijnych sprzecznych z nauką zarabiali najwięcej w szkole !

Przedmiot religii uczy dzieci i młodzież światopoglądu , zasad dobrego wychowania , uczy pomagać innym , uczy odróżniać dobro od zła , uczy szczerości wobec bliźniego , uczy szacunku i prawd moralnych , uczy jak byc daleko od „nienawiści i przemocy ” , uczy ze pożywienia sie nie wyrzuca i nie marnuje ! Religia uczy pokory ! Nauczyciel religii to taki sam nauczyciel jak pozostali . Ja jednak nie przyłączam się do strajku . Katecheta

Nie przyłączasz się, bo kościół zakazał!!!!!!!!!!!!!!!!

Katecheta to osoba duchowna bądź świecka .To nauczyciel uczący przedmiotu religii.Nie przyłączam się Droga a..ka z własnej woli i nikt mi nie zakazuje i nie zakazał . Nie popieram strajku i mam do tego prawo ! Katecheta

Religia to nie przedmiot, raczej wiara. I, jako taka, nie powinna być nauczana.

Pytanie czy nauczy - ile dzieci rezygnuje z lekcji religii .

Jeżeli ktoś z uczniów rezygnuje z religii to chyba za namową rodziców ( taczej ateistów )A takich uczniów to jest znikomy procent . 

Jak nasze dzieci nie przystąpią do egzaminów pozwiemy was do sądów wszystkich .Podwyzki dostaniecie stopniowo to wam jeszcze żle a może zlikwidujemy karte nauczyciela z czasów komuny i 13 pensje dodaTKI

To sie dopiro narobi.Darmowa opika i micha od panstwa na czas strajku bydzie zamkninta.Mundre mamumie nie posiedza juz u kosmetyczki i na facebook bo trzyba obiad dzieciom ugotować.A tatuski wolne nabiora zeby edukacja dzieci sie zająć a i pynsja bydzie taka niska jak nauczycielki to w szybko do Stolicy pojadą zeby te 1 tys.nauczycielom dali

18 godzin + kilka nadgodzin i wychodzi ładna pensyjka. A tu strajk... Jakbym był nauczycielem, to bym nie mógł dzieciom w oczy spojrzeć. Czy to jest dobry przykład? Czy to jest dobre wychowywanie uczniów?

Rodzic i dlatego nie jesteś hi , hi

Zarabiasz 3 razy więcej niz nauczyciel to nie dogryzaj.My tez mamy rodziny a oczy ,ktore na nas patrzą to nasze rodzone dzieci których też trzeba za cos wykarmic.

Jak zamalo sie zarabia to niech sie zwolnia , i ida do innej lepiej platnej pracy na 18 godzin tygodniowo , moze wtedy w szkolach zostana sie nauczyciele z powolania a nie tylko kasa bo 2000zl :18 h :4 tyg= ok 28 zl/h ,,28 *176 bo tyle ma etat =ok 4900 , czyl powyzej sredniej krajowej , wiec do roboty a nie strajkowac

Nie dostajemy za godz. ale mamy stała pensję 3400 ( brutto ) - 20 lat pracy . Chyba z kosmosu te dane - albo po uśrednieniu z rusycystka z NBP

Bzdury wypisujecie o swoich zarobkach jakby ludzie nic na ten temat nie wiedzieli,mam w rodzinie nauczycieli najróżniejszych przedmiotow w szkołach podstawowych i srednich ,dlatego coś o tym wiem, bzdury piszesz waćpanie.

Za 20 lat pracy Masz dodatek stażowy i czego lape wydzierasz!!!

w dps z 30 letnim stazem maja najnizsza krajowa i jakos nie strajkuja

Chroni ich karta nauczyciela. Niech pokażą jakie mają przywileje ipo ile godzin pracóją.Tylko policjanci,sędziowie i nauczyciele mogą strajkować. A inne grupy zawodowe nie.Poziom nauczania jest fatalny i każą rodzinom płacić za korepetycje. Taki mamy system nauczania,za co im płacić.

Alo , pracują pisze sie tak , co za poziom ortografii

miej pretensję do wcześniejszej władzy, że obniżył się poziom nauczania. Podwyższenie statystyk ludzi posiadających średnie i wyższe wykształcenie doprowadziło, że są prawie tylko licea i technika, mało jest szkół zasadniczych i narobiło się "dziwnych" uczelni. Obecnie do liceów i techników przychodzi prawie cała młodzież z gimnazjów lub szkół podstawowych, gdzie wcześniej nie było do pomyślenia. Miejcie pretensje piszący do władz, że jest taki system oświaty i do samych siebie, że puszczacie do szkół średnich swoje mało zdolne dzieci a nie do zasadniczych. Żeby się wypowiadać na dany temat trzeba mieć na ten temat wiedzę. Popieram nauczycieli bo widzę jak to jest w szkołach. Z moją córką do klasy w liceum chodzą uczniowie, którzy mieli we wcześniejszej nauce problemy. Nauczyciele muszą im bardzo pomagać i zostaje im mniej czasu na młodzież zdolną.

Same głupoty piszesz ! Nauczyciele wcale nie poświęcają więcej czasu na lekcjach tym mniej zdolnym

Trzeba było protestować jak obniżali poziom nauczania a nie siedzieliście cicho a teraz dziećmi wycieracie sobie mordy. Tfu pacany

Nie chodziło się na polski ujom emoji i głupoty się wypisuje - powtarzam małe móżdżki pozostaną małymi móżdżkami

wes sie do roboty nauczycielu dokonaly wstyd i hanba

Edek weź koło i ............ się w czoło

Edek skończ najpierw podstawówkę

A kropka na końcu zdania? Mały móżdżek, to fakt...

Szczerze współczuję piszącym z zazdrością o 500+ kastratom.

Dali by im te podwyżki i po kłopocie... Nie ma kraju w Europie gdzie człowiek po studiach zarabia mniej niż dostaje reproduktor na socjalu...

Przez ostatnie 25 lat poziom nauki sięgnął dna! Narobiło się mgr po "wyższych szkołach prywatnych,którzy po maturze 30%stali się "elyta"! Za pieniądze z kredytów studenckich dorabiali władze tzw uczelni! Potem rozczarowanie,magister stosunków międzynarodowych,geodeta,socjolog, a pracuje na strefie jako pakowacz! Ilu nauczycieli pokończyło tzw wyższe szkoły w Płocku, Włocławku ,Łowiczu? Poziom nauczania jest niestety niski! Skoro tak źle płacą to dlaczego nie ma wakatów w szkolnictwie? Dlaczego wykształcona po uniwersytecie łódzkim osoba nie może znaleźć pracy w szkole? W zakładzie produkcyjnym,w urzędzie osoby z wyższym wykształceniem po studiach państwowych też mają taką pensje ,ale za 40godz tygodniowo.A co do 500+to pierwszy rząd który zadbał o dzieci! A wy drodzy pedagodzy nie widzieliście biedy u dzieci?

do piniego tam zarabiaja a nie strajkuja hehe

A teraz po 500+ Nie ma biednych dzieci? Są, bo pieniążki przeznacza tatuś na przelew.

Jarosław byłby dumny czytając ta falę języka nienawiści. O to chodziło. Kupił sobie niewolników za 500 zlotych, sklocil ludzi, rozpętał wojnę polsko -polską, wypuścił demony polskiej pogardy i zawiści. Kim on jest? Opętany własną rządzą władzy i nieszczęściem samotnego człowieka, otoczonego przez gromada klakierów, którzy jak widać ostatnio sprzedają go za jego plecami. Daliście się zmanipulować i ona nic pieniędzmi, myślicie że coś zobaczycie bo dla wam kasę i judzi Was na siebie. Co będzie jak to się skończy? Znienawidzicie PiS bo odbierze wam to zmanipulowane i wyimaginowane poczucie bezkarności.

Ludzie co wy wypisujecie , ile nienawiści do ludzi . Linczujecie się nawzajem słowami pogardy . Nie nam oceniać grupę zawodową . To jest Wojna Polsko Polska na slowa , jak to powiedział jeden Pan , do jakiego poziomu się zniżacie , masakra

Z komentarzy wniosek jest jeden- zachowanie nauczycieli pod przewodnictwem przew. Mariusza K*****kiego jest żenujące dla tego środowiska!!!!!!!!

Tak na nas nauczycieli nie możecie patrzeć - to przypomnę: za ok 3 miesiące mamy wakacje ???? Pozdrowienia dla zazdrośników ????

Czemu tylko o 1000 a nie o 10 000, szanujcie się bardziej.

pis cafnoł szkolnicstwo do 19 wieku

No i pewnie zastrajkują ci najbardziej poszkodowani przez rząd ludzie ,bez wstydu i żadnych zasad,tylko forsa i polityka na której się gówno znają,na miejscu rządu nic bym nie dał i niech strajkują do usranej śmierci,zaczęli by pracować jakby głód w **** zajrzał.Może to prostackie co piszę,ale może to do nich dotrze.

A to czemu ma nie dać jak większości nierobom daj - skoro nauczyciel nierób to mu tyz te pincet się należy - ma i rybę i wędkę . Ci od pincet tylko ryby chcą

Nauczyciele pierwsi zapewne prostytuowaliby się dla 500+ znając ich i zresztą prostytuują, bo wielu 500+ pobiera.

A czemu mieliby nie pobierać - nie znam nauczycieli , którzy są dzieciorobamu i maja powyżej 3. To ludzie, którzy chce wykształcić dzieci / a nie uczynić ich klientami MOPS/ów . Pamiętajcie głupim narodem łatwiej się rządzi - a nawet pan Piotrowicz stwierdził, ze oglądający TVP- są inteligentnymi inaczej .

99% pisze o nauczycielach nie mając bladego pojęcia o czym pisze ... aż żal d... ściska.

Uważam, że nareszcie rząd próbuje poprawić jakość szkolnictwa promując najlepszych nauczycieli. Większości z nich to się bardzo nie podoba, gdyż musieliby się wykazać, że coś robią. Najlepiej jak dadzą za darmo... Jeśli ktoś z dzisiejszych dyskutantów oskarża PIS o kłamstwa , to jak nazwać to, co robiła PO przez 2 kadencje? Pozwólcie im rządzić przynajmniej tyle samo lat, a prawda sama się obroni. A może zachodnie media są dla Was bardziej wiarygodne. No tak , przecież naszym zachodnim sąsiadom zawsze zależało na silnej i NIEZALEŻNEJ Polsce. Czyż nie?

Niezależna Polska - kraj gdzie główne hasło to PIS da

Tak PIS to święte krowy które doją nas na prawo i lewo

Kiedy nauczycielom udzielającym korepetycji zostaną wprowadzone Kasy Fiskalne,skoro nie chcą uczyć w szkolach. k

W szkołach nauczać się nie chce, bo większość niby nauczycieli zbierają sily na korepetycje za duża kase po godzinach.

Je zeli uczeń prosi nauczyciela o wytłumaczenie tematu bo on nie rozumie to nauczycielka twierdzi że jest od przerabiania tematu a nie od tłumaczenia. Jeśli nie rozumiesz to niech mama wyśle Cię na korepetycje.A skutek był taki że 80 % z tematu otrzymuje jedynki! Ioni walcząo podwyżki za przepracowanie 180 godz. w ciągo roku kalendarzowego?

Dziadek , zapominasz o interpunkcjiiiii

Chyba 180 dni w roku.

wyuczonych nauczycieli jest bardzo malo kiedys nauczyciel uczyl wielu przedmiotow a teraz uczy WF albo muzyki i wielki nauczyciel

Jeśli niedouczony, byle jaki policjant dostał 1100 podwyżki , to dlaczego wykształcony nauczyciel ma jej nie dostać, Już wielbiciel PISU niejaki towarzysz LENIN mówił " jeśli policjant zarabia więcej jak nauczyciel to mamy do czynienia z PAŃSTWEM POLICYJNYM.

Cóż... W wielu przypadkach na te 1100 zł podwyżki bardziej zasługuje ów niewykształcony, ale dobrze pracujący policjant niż wykształcony przez "Wyższą Szkołę Gotowania Na Gazie" w Pacanowie Dolnym, w dodatku lekceważący swoją pracę, nauczyciel... I faktycznie - dosyć farsy, kiedy jedyną rzeczą, której nauczyciele się domagają, jest: każdemu po tysiąc... Farsy - bo nauczyciele znają doskonale swoje środowisko i równie doskonale wiedzą kto faktycznie zasługuje na ten tysiąc, a kogo najlepiej byłoby pozbyć się z zawodu bo wstyd przynosi...

Ogarnij się nieuku. Sprawdź dane zanim coś napiszesz...

"The Natoorat" wiernie służy PiSowi.

Taaa… Kocham PiS, osobliwie zaś Kaczyńskiego... A ten krzyżyk, który katechetka powiesiła, wisi jeszcze ?

To taki forumowy chłopek-roztropek co się wtrąca do wszystkiego bo uważa że na wszystkim się zna. I smoli długaśne posty na kci. Ogólnie śmieszny gość i nieszkodliwy maniak pisaniaemoji

Niech strajkują , należy im się , Pisiory niech dają , a nie rozdają na lewo i prawo , nierobom i tym co znęcają się nad biednymi dziećmi

500+ brakuje na korepetycje tak ucza nauczyciele ale nic dziwnego jak w liceum ledwie zdawala a teraz wiwlka pani profesor

To niech strajkują w wakacje

Szanowna pani... to nie czas ani miejwce6na strajki, wakacje to najciezszej zarobiony kawał chleba dla nauczyciela sama niejednokrotnie to odczulam jako nauczycielka z dlugim stażem... zwyczajnie okres przedmaturalny to ten moment kiedy ależy się upomnieć o swoje od tych krwiopijcow którzy wola dac pieniądze wszystkim tylko nie elicie!!!

Droga Pani Nauczycielko ! To, co Pani napisała absolutnie dyskwalifikuje Panią, jako osobę pretendującą do miana członka elity...

O jakiej elicie pani pisze ? chyba nie o nauczycielach,którzy robią wszystko ,aby nią nie być.

Zalosne. Wszystko kosztem dzieci. Zajecia- nauczyciele zamiast uczyc to o problemach dzieciom gadaja. Do domu pracy domowej jest tyle zadanie ze siedza dzieci do pozniej nocy i dodatkowo chodza na korepetycje bo wiedza przekazywana w szkole jest wrecz beznadziejna. Oczywiscie sa nauczyciele ktorym wieksze pieniadze sie naleza ale sa tez tacy ktorym jeszcze mniej sie nalezy niz maja. Sami decydowali na zawod wiec teraz nie pracuja. Zalosne. Wstyd.

Potwierdzam! Pieprzenie smutów "jak to jest źle być nauczycielem" jest wśród tej kasty tak powszechne, że aż śmieszne.

Tak się złożyło, że kilka lat temu, w zastępstwie, przez siedem miesięcy, pełniłem rolę nauczyciela ścisłego przedmiotu w pewnej, średniej, szkole. I za żadne pieniądze, nigdy więcej nie chciałbym powtórzyć tego eksperymentu. Nauczyciel to jeden z najcięższych zawodów jakie znam. Być może nie mam predyspozycji do tej pracy, chociaż zdarza mi się - i to nie rzadko - udzielać korepetycji z dużymi sukcesami. Jednak... Drodzy Belfrowie ! Swój strajk już przegraliście... Nie macie poparcia społecznego nawet za grosz... Otóż, Drodzy Państwo, zrozumcie, że dzieci i młodzież, które uczycie, przychodzą po szkole do domu i albo angażują rodzinę czy znajomych do kontynuowania Waszego "dzieła" albo z nimi o stosunkach w szkole rozmawiają. Być może się mylę ale uważam, że większość obecnych nauczycieli nie nadaje się do tego zawodu. Rozumiem, że platforma programowa jest zbyt obszerna, że to, lub tamto... Tylko - dlaczego w takim razie nigdy, od kilku dziesiątek lat nie strajkowaliście, żeby zmienić tę rzeczywistość, a zawsze domagacie się tylko podwyżek płac ? Matematyki uczycie wg. archaicznej i skompromitowanej metody BURBAKI, którą dawno zarzucił np. świat anglojęzyczny. Jak uczycie - widać po opłakanych efektach... Za co, więc, społeczeństwo ma Wam płacić ? Za to, że dziecko przychodzi do domu i rodzice godziny muszą poświęcać (albo wynająć korepetytora), żeby sprostać wymaganiom idiotycznego programu ? A co z dziećmi rodziców, których na to nie stać - skazane zostają na zawód sprzątaczki lub fryzjera ? Mniejsza, zresztą, o etykę i merytoryczne podstawy Waszego zawodu... Społeczeństwo doskonale widzi, że zostaliście najzwyczajniej wmanipulowani przez Wasze związki i stajecie się narzędziem tzw. "totalnej opozycji" w politycznej walce z rządem PiS. Być może w słusznej walce, ale prowadzonej w mocno wątpliwy sposób... Cel nie uświęca środków, niestety... Skutek będzie taki, że nawet jeśli jakąkolwiek podwyżkę dostaniecie, to na pewno nie te oczekiwane tysiąc na głowę a - kolokwialnie rzecz ujmując - nastąpi kolejna obsuwa rangi Waszego zawodu, w sumie więc stracicie na tym więcej, niż zyskacie...

Brawo nauczyciele , strajkujcie , podwyżka Wam się należy , jesteście wykształceni i dokształcacie się cały , czas mimo wielu lat przepracowanych . A nieroby niech się wezmą do roboty , jak ktoś nie ma wykształcenia to musi pracować za najniższą , niech się kształcą , a nie oceniają . Jestm za podwyżką dla Was , trzymam kciuki emoji

Cóż za trafne rozróżnienie - nauczyciele są wykształceni i dokształcają się cały czas a reszta to niewykształcone nieroby, zatrudnione (bo nierób przecież nie pracuje) za najniższą, nie mający prawa do oceniania czegokolwiek ! Rodzic trafił w sedno samo !

Mam prawo do strajku i je wykorzystam . Koniec i kropka - i żadne obelgi, złośliwości tego nie zmienią.

Tak mam, masz prawo do strajku, ale więkczym obowiązkiem dla Belfra jest nauczanie dzieci!

Obowiązkiem moich nie wyżywię

Masz prawo zesikać się na środku swojego salonu - koniec, kropka... I żadne obelgi i złośliwości tego nie zmienią... Korzystaj więc ze swojego prawa jak najczęściej ! :-) A poważniej - dziwi mnie, że nauczyciel, w końcu - przedstawiciel inteligencji, nie rozumie elementarnej różnicy między prawem a etyką.

A mnie dziwi, że nie rozumiesz prawa do godziwego życia w państwie "prawa i sprawiedliwości". Etyka- piękne słowo- dotyczy KAŻDEGO zawodu:lekarza, sprzedawcy, piekarza....

Twoja etyka i estetyka też jakaś obesrana jak widać z komentarza, więc nie szastaj słowami, których nie rozumiesz -konia z rzędem temu, kto wskaże jednego uczciwego

Przestańcie płakać i użalać się. Macie sporo wolnego w roku szkolnym więc można dorobić jak wam mało. A poza tym powinni wam płacić za przepracowane godziny!!!! To wtedy nie byłoby strajku ? Nie pasuje od zawsze można się zwolnić. Ale przecież zaraz święta i majówka.... No tak wolne

Pan jest niepoważny bez nas wasze dzieci nie będą tym kim są...!! JESTESMY DLA NICH WZOREM. Ludzie, zarabiamy za malo i to jest fakt a płacenie za godzinę to fanaberia i śmiech na sali nie dla kogoś tak wszechstronnie wykształconego jak my!ludzie swiat staje na glowie i robi fikolka, wy potraficie mieć pretensje o mikrofalówke w prezencie od uczni.... najwyraźniej wiele znaczymy!!!

Błagam, Jakim wzorem. proście Boga aby dzieci się rodziły a rodzice nie zechcieli sami uczyć w domu bo na chlebek nie jesteście w stanie zarobić nigdzie!

Kwiecien plecien Tumanie , wolnego jest 35 dni , , jak jestes niedouczony to wejdz w Kartę Nauczyciela i tam sie dowiesz , co i jak ciołku , a my nygusy i tak bedziemy strajkowac emoji

Jak na nauczyciela to za samą taką pogardliwą wypowiedź powinni zakazywać wykonywania zawodu. Czego nauczycie tą młodzież ... obraz nędzy i rozpaczy

Prawda zabolała ???? Już się cieszę - jeszcze 3,5 miesiąca i wakacje ????????????

Następny dowód na to, że w kupie siła. Nauczyciele wezmą się w kupę i dostaną 1000zł podwyżki. Kupa w aquaparku np. spowodowała obniżkę cen biletów.

Dziś strajkujemy jutro odepchniemy pisiorów od władzy...>!!! Przeklęty pis nie rozumie jak wykształceni musielismy być aby pełnić swoją pracę myslicie że wychowywanie waszych dizeci jest takie latwe??? To sami będziecie teraz ich wychowywać!!!!!

Tak. Młodzi, yntelygentni, chętni do balowania na imprezach i wycieczkach fundowanych przez rodziców uczniów, chętni do przyjmowania" dowodów widzięczności" od uczniów z okazji :a to imienin, a to dnia nauczyciela, a to ukończenia klasy, czy szkoły,pchający się do" immunitet ów " samorządowych,

O to już nie mamy wpływu zresztą.... wielki problem przy tym co zarabiamy to te łapowki są niczym// a i kwiatem nikt normalny nie pogardzi. wsydźcie sie ludzie aby o takie rzeczy nauczycieli WINIĆ!!

To po co dajecie?! Zaden nauczyciel o to nie prosił ! Wy ich tego nauczyliscie a teraz psioczycie

Platfusy was za to doceniali.Całe ich rządy bez podwyżek,ale o tym cisza.Było dobrze.

Zzz mija się z prawdą. Na początku ośmiu lat podwyźki były i to duże. Potem był kryzys światowy.

I dobrze bylismy traktowani, czuło się wówczas jakikolwiek szacunek do nas ze wzgledu na to co robimy a nie teraz w CHORYM PAŃSTWIE BEZ SZACUNKU DLA KOGOKOLWIEK. Ludzie obudźcie sie, uczniom to mowię od dawna i niektorzy to widzą.... a inni tez omamieni i dyskutuja.

I pani jest nauczycielką,? szok ,pokazała pani oblicze ,dobrze że nie mam dzieci w wieku szkolnym.Rodzice bardzo Wam współczuję i z rozrzewnieniem wspominam swoich nauczycieli.

Droga Pani G. ! Z szacunkiem człowiek się nie rodzi ani też szacunek nie wynika li tylko z wykonywanego zawodu. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć... Wielu, zbyt wielu nauczycieli nie szanuje ani swojej pracy, ani siebie, ani swoich podopiecznych. I ci nie mają prawa oczekiwać szacunku od kogokolwiek... To idzie dalej - jeżeli jest Pani naprawdę dobrym nauczycielem (w co wątpię, przeczytawszy: "Ludzie obudźcie sie, uczniom to mowię od dawna i niektorzy to widzą.... a inni tez omamieni i dyskutuja. " ) to Ci, którzy na szacunek nie zasługują, odzierają z niego i Panią. No, ale skoro uważa Pani, że ci uczniowie, którzy dyskutują zamiast słuchać Pani racji z rozdziawioną gębą, są omamieni... Wątpię, czy zasłuży sobie Pani na ich szacunek...

Tak do informacji rodziców np. uczniów gimnazjum. Władza niby mówi , ze egz, ze dobro ucznia, a tak naprawdę nie chcą nic wiedzieć ( Urząd Miasta w Kutnie ) od 2 lat nie chce sprawozdań z wyników egz gimnazjalnego - tak ich to wszystkich interesuje - maja w nosie nasze dzieci. Jestem nauczyciele i matką, i będę strajkować, bo ja z kolei mam w nosie władzę i baaaardzo nie lubię hipokryzji elyty rządzącej/ Skupili się na podstawówkach, żeby im reforma jako tako wyszła. Ot i cała prawda .

Rozumiem, że w Pani przypadku udział w strajku to emanacja zawodowej frustracji a nie absurdalne żądanie: "dla każdego po tysiąc" ? W pełni Panią popieram ! Proponuję tylko wyrazić powody tej frustracji w prosty i zrozumiały dla nie nauczycieli sposób - na czym polega owa "hipokryzja elity rządzącej" czy doprecyzować dlaczego ma Pani "w nosie władzę"... To jest naprawdę interesujące. Ale... Widzi Pani, planowany strajk nauczycieli organizowany jest pod hasłem: po tysiąc dla każdego, niezależnie od jego wkładu pracy, zaangażowania, osiąganych wyników. To dosyć absurdalne żądanie - tym bardziej, że tych pieniędzy nauczyciele nie domagają się od rządu, a - de facto - od społeczeństwa... Poza tym - strajk organizuje ZNP i wielu obywateli sądzi, że ma on mocno polityczne podłoże. Po prostu - tzw. "totalna opozycja", w swoich dążeniach do odsunięcia PiS-u od władzy, zamiast konkretnego, prospołecznego programu hołduje zasadzie: im gorzej, tym lepiej. Jednym z elementów tego działania jest planowany strajk - ewidentnie. Skoro więc ma Pani inne powody do zamanifestowania protestu niż ten tysiąc na głowę - nie czuję się Pani wmanipulowana w polityczną hucpę ? 

Myślę, że to co się dzieje w Państwie, ignorancja każdej władzy, byle tylko utrzymać koryto, nam się należy, rozdawnictwo, worek z 500+, zarobki w NBP, rujnowanie oświaty, która działa wg anachronicznych założeń , itp. to wszystko powoduje, że większość nauczycieli popiera strajk. Wmawianie wszystkim, że krzywdzimy uczniów - to jest hipokryzja, bo skrzywdzili Ci, którzy traktują ich jak króliki doświadczalne. Jako nauczyciel zgadzam się, że te 1000 powinni dostać naprawdę dobrzy pedagodzy , zaangażowani , lubiący swoją pracę i mający dobre relacje z uczniami , rodzicami, niestety nie ma narzędzi , które by to zweryfikowały. ( na pewno nie może to zależeć tylko od dyrektora, należałoby oceniać nauczycieli , np przez uczniów -ankiety rodziców - oponie).Każdemu po równo się nie sprawdziło po 45, ale w obecnej sytuacji nie widzę innej możliwości.Każda nowa reforma powoduje, że wcześniejsze roczniki uczniów są odstawiane na boczny tor. Niestety, taki mamy klimat, jak mawiał klasyk .

Ma Pani dużo racji ! Jednak w kilku kwestiach nieco upraszcza Pani problem. Co prowadzi donikąd... Generalna zasada organizowania i prowadzenia syndykalnego strajku mówi, że należy w maksymalny sposób ograniczać jego uciążliwość dla innych, niż uczestnicy sporu, stron. Ta zasada - wbrew pozorom - zazwyczaj jest przestrzegana w całym, cywilizowanym świecie. Np. strajk pilotów wymierzony jest głównie w dochody firmy przewozowej, dotyka pasażerów niejako rykoszetem tylko. Na planowanym strajku nauczycieli stracą tylko i wyłącznie uczniowie. Oczywiście, nauczyciele mają prawo do strajku, jednak jego forma jest niedopuszczalna - ZNP potraktował uczniów instrumentalnie, jako zakładników... Stąd dosyć powszechny, społeczny sprzeciw wobec tej akcji (zresztą pan Broniarz posuwa się znacznie dalej w swoich próbach szantażu MEN). Ten sprzeciw powinien dać nauczycielom wiele do myślenia: nie tędy droga, Panie i Panowie bo niewiele zyskamy a wiele stracimy. Jest jeszcze jedna kwestia - jak już tu pisałem, tzw. "totalna opozycja" w swojej walce o odsunięcie PiS-u w polityczny niebyt, zamiast sformułować atrakcyjny, prospołeczny program usiłuje grać na społecznych nastrojach metodą: im gorzej, tym lepiej. Pan Broniarz postanowił wziąć udział w tej grze, ustawiając nauczycieli, zwabionych złudną perspektywą tysiąca zł. w kieszeni, jako pionki... To, że przegracie z kretesem - to pewne... Moje zdziwienie budzi fakt, że intelektualna elita kraju - nauczyciele - mogą być tak naiwni i dać sobą manipulować w tak prymitywny sposób. I jeszcze jedno - proszę sobie (nie mnie, bynajmniej) odpowiedzieć na pytanie: czy, jeżeli nawet dostaniecie Państwo te tysiąc zł podwyżki każdy - cokolwiek w oświacie się zmieni ? Jeżeli Pani odpowiedź będzie - "nie", to proszę odpowiedzieć sobie: jaki sens ma to wszystko, jeżeli podwyżkę dostali ci, którzy na nią absolutnie nie zasługiwali ? 

Jeżeli strajk o podwyżkę okaże się początkiem zmian w oświacie, to ma to sens. Ale wszystko zależy od mądrych i kompetentnych w MEN, kuratoriach i organach prowadzących- a to już niestety leży w rękach nie tylko nauczycieli. Jestem nauczyciele niezrzeszonym - jak większość z 600 tys - 200tys ZNP i ok70 tys Solidarność - a więc zarzucanie wszystkim politykowania chyba nie do końca jest słuszne. W 1993 tez był strajk nauczycieli w trakcie matur, ale takiego hejtu nie było. Myślący ludzie zrozumieją tę determinację. Cieszy mnie jedność nauczycieli ponad związkowa . Za panem Broniarzem również nie przepadam .

A jakim cudem ten strajk miałby zapoczątkować jakiekolwiek zmiany w oświacie, skoro j e d y n y m postulatem jest podwyżka ? Proszę też zauważyć - nigdy, po 1989 r. ZNP nie podnosił innych, niż socjalne, postulatów ? Nie zarzucam nauczycielom politykowania - proszę mnie dobrze zrozumieć: ubolewam, że naiwnie dali się wmanipulować w polityczną hucpę... Której, jeżeli dojdzie ona do skutku, pierwszymi ofiarami będą uczniowie, kolejnymi - sami nauczyciele. Jedność ? Hm… Mam nieodparte wrażenie, że wielu przedstawicieli Pani zawodu jest dosyć sceptycznie nastawionych do planów pana Broniarza… Tylko... Sądzi Pani, że byliby skłonni głośno to wyrazić ? emoji Bardzo miło się z Panią dyskutuje ! Jednak ta platforma - forum KCI - ma swoje ograniczenia. Jeżeli zechciałaby Pani kontynuować wymianę poglądów w bardziej swobodnej formie - proszę: pentauer@hotmail.com Pozdrawiam !

Jak się nie mylę to w Kutnie rządzi lewica. I to ona nie przyjmuje waszych sprawozdań. I co ma do tego rząd. Śmiechu warte ! Zastanów się co mówisz?

Nie przyjmują, bo jaśnie panująca Anna ma w wielkim poważaniu gimnazja , które zrujnowała , teraz rozumiesz co ma do tego rząd czy drukowanymi literami pisać - małe móżdżki pozostaną małymi móżdżkami

Ludzie z jakiej racji katecheta w szkole zarabia najwięcej, przecież my wszyscy za to płacimy.Religia powinna wrócić do kościoła, niech klechy się tym zajmą. Kościół nas kosztuje 19 miliardów zł rocznie, ile to naszych pieniędzy Katopis marnuje.

dla pisu to lepiei mniei wykształcone społeczestwo jest bardziei podatne na pisowskom propagande

A Ty jaki jesteś wykształcony, nawet pisać po polsku nie potrafisz.

katecheta w polsce zarabia wiecei niz nauczyciel fizyki czy historj przeciesz to jest paranoia tym bardziei ze religia nie jest naukom tylko opowiadaniem jakis zmyslonych pierdoł

Powinni domagać się 2 000 zł, a co tam. Koniecznie też wakacje trzy miesięczne i ferie zimowe i wiosenne po 30 dni.

Nygusom dają, dzieciorobom dają, kościołowi dają. Dlaczego- bo Katopis widzi w nich potencjalnych wyborców .Katopis rozdaje nasze pieniądze za poparcie wyborcze.

Jakie Wasze? wszyscy płacimy podatki, nie za dużo sobie przypisujesz?

to jest normalnie korupcja wyborcza

PO i PSL kradli było dobrze teraz dają jest nie dobrze. I Jak tu komuś dogodzić?

PiS kradnie więcej!!!!!!!!!!!!!!!!

jak sie chce wiecej zarabiać to zapraszam na ŁSSE ...nygusy w ****ch się przewraca wakacje wolne ferie wolne wszystkie św.też wolne...............to o co kurcze wam biega pajace! moi sąsiedzi są oby dwoje nauczycielami ale ich poziom inte. jakim posługują siew domu to gorzej jak menele ....a traktowanie własnej córki podczas odrabiania lekcji to same wyzwiska.....i oni uczą Naszą Młodzież ...żal.pl

Widac , że to patol od 500 + , zero intelektu po wpisie

A Ty kim jesteś? jakich słów używasz? trzeba zacząć od siebie.

Widac jakie masz wyksztalceni nauczycielu po twoim wpisie gorsze slownictwo od tych zwanych patoli od 500 +

Możecie drzeć ryje . A my i tak zastrajkujemy . Będziecie tych swoich dzieci sami pilnować w domach , spędzać czas z nimi i czekać . Możecie sobie pokrzyczeć i tyle Wasze . Zal Wam ? Zazdrość ? Jak dostaniemy te podwyżki to Wam napiszemy - trzeba było studiować i byc nauczycielem emoji Bo nie ma nawet cienia watpliwości ze dostaniemy te podwyżki . ****e Zazdrosne nieuki emoji

Dostaniecie podwyżkę obowiązków ????????????????

Nauczyciel z Ciebie taki,jak zemnie ksiądz

ze mnie pisze się osobno , nieuku

To zwyczany tzw. pośpieszny błąd,prostaku.

To jest właśnie wypowiedż nauczyciela.Tego co jest podobno taki wykształcony.I kto zachowuje się jak patologia.Mamy pełen obraz.Czego oni mogą nauczyć nasze dzieci?

To prymitywny komentarz. Moim zdaniem, autor nie jest nauczycielem. Pozdrawiam

Jest na durną komisje smoleńską, na misiewiczow, panienki od glapinskiego, to i znajdzie się dla nauczycieli,tylko konsekwentnie!!!

Szkoda , ze wam platforma nie dawała, np. z okradzionych Funduszy Emerytalnych, lub z WATu

Na tym strajkowaniu nauczycieli ucierpi m.in. moja córka, ale popieram nauczycieli w imię zasad. A w skrócie wygląda to tak, że jeśli najpierw ktoś mówi ci, że nie ma dla ciebie kasy na podwyżkę, bo budżet tego nie wytrzyma, a po chwili - gdy na szali leży przyszłość polityczna - okazuje się, że budżet może sobie pozwolić na nieporównanie większe obciążenia, to zasady są takie, że takiego bezczelnego łgarza leje się w pysk.

Bardzo słuszne rozumowanie, nauczyciele dostaną podwyżkę a Twoja córka ucierpi. Brawo, nieważna córka, nieważna rodzina, ważne żeby dokopać rządowi. Tak trzymać.

peter, nie rozumiesz, być może zasady w Twoim życiu nie mają znaczenia, nie wiem. Tu nie chodzi o dokopanie rządowi, ale o pokazanie, że nie można z ludzi robić debili. Tu chodzi o elementarną przyzwoitość rządu, wspierającej go partii i wspierającego go prezydenta, a tej przyzwoitości po prostu brak.

Przypomnij sobie przyzwoitość poprzedniej władzy (przez kilkia lat siedzieliście jak myszy pod miotłą) ,a teraz chcecie niewiadomo czego, dajcie szansę , wyprostować wszystko po tamtych,przecież jeszcze trochę i Polski by nie było , nie rozumiesz tego.

Praca na pol etatu , wakacje , platne urlopy roczne itp. powinni pracowac w szkole 40 godz.tygodniowo tak jak kazdy i sie zastanawiam niech nie mowia ze pracuja w domu jeszcze raz praca w szkole i pomoc dziociom ktorym trzeba pomoc a nie wysylac na korepetycje a pan Broniasz niech pokaze swoie zarobki i troche duze ma wynagrodzenie i dlaczego nie stajkowaliscie tak zarzadow PO

Bo nie było worka z prezentami - teraz św . Mikołaj prezes daje, daje i daje, dlatego chcę i ja . 

Za to był worek z ukradzionymi pieniędzmi z WATu i OFE,więc dlaczego wam nie dali,gdzie były te pieniądze?

No to przyjadą na Wasz strajk górnicy że stylista i i przekonają Was, że im się należy 3000 tys podwyżki, a wam wystarczy 30.Zobaczymy kto jest silniejszy.

Jak nie 500+, to strajk nauczycieli. Czy Ci ludzie pracują nadzwyczajne. Chcę nadmienić ile wkładu i wysiłku dają pracownicy administracji i obsługi w wychowanie naszej trudnej młodzieży, to nikt o tym nie wspomina. To my mamy pracować charytatywwnie. Bądźmy ludźmi, walczmy o wszystkich, a nie o jednostki. My jako pracownicy niepedagogiczni dajemy z siebie wszystko, na co dzień otwieramy serca dla Tych dzieci, a nikt nie raczy o nas nawet wspomnieć. Jeżeli walczymy to o wszystkich pracowników szkoły.

Brawo nauczyciele!!!Wam się zwyczajnie należy!!!

Złamanego grosza nie powinni dostać nauczyciele, bo im się zwyczajnie nie należy!

Nie Tobie mamo oceniac i tak dostaniemy emoji

to największy błąd pisu że przestrasza się byle belferków i daje im podwyżki, a zostawić ich w cholerę niech se strajkują jak im się kasa skończy wrócą do pracy z podkulonymi ogonkami

Weź się za robienie dzieci bo tylko do tego się nadajesz.

Te złośliwe komentarze to piszą patole od 500 +, nieroby

Te złośliwe komentarze to piszą normalni ludzie,którzy potrafią myśleć i doskonale wiedzą że tu chodzi o politykę przed wyborami, a patologiczne komentarze to wypisują tutaj przede wszystkim nauczyciele, i prezentują swój poziom.

Powinni strajkować w wakacje.Niech biorą przykład z górników (strajkowali po szychcie), pielęgniarek (strajkowały po dyżurach), służbach mundurowych (strajkowali po zakończeniu służby), rolników (strajkowali po ciężkiej pracy w polu)itd.

Ahahah, ty jelopie Hahha sie dziwić ze polska to dno z takimi opiniami i ludźmi . Hahha strajkowali po służbie ahahhaha ! Jestes Ferdus Kiepski

Adam, ty chyba ze swojego ciągnika spadłeś, chłopie. I to prosto na głowę. Większych bzdur nie czytałam.

A teraz będzie inaczej !!!!

Broniarz i jego świta kosztem nauczycieli rozgrywają swoje. Jemu i Kozarskiemu nie potrącą z pensji. Rząd i tak nie ustąpi, gdyż powszechnie wiadomo, że 2/3 nauczycieli czerpie wiedzę z TVN, głosuje na PO i tego typu partie, toteż na ich głosy nie muszą liczyć. Dzisiejszy nauczyciel jest bardzo podatny na wszelkie manipulacje, jest zazwyczaj bezmyślny dlatego nie szanuje się ich.

A ja myślę, że właśnie nie jest podatny na manipulację...

Ale już niezadowolonych rodziców się boja, chaosu i nieporadności tez . Toteż pewnie dadzą

Chcą podwyżki z naszych podatków, to niech uczą jak się należy. Nie ma wyższych wyników to i nie powinno być podwyżki.

No niech strajkują, wówczas organ prowadzący szkołę przyoszczędzi, gdyż z pół pensji dostaną mniej. Każdy dzień strajku to ok. 200 zł w plecy.

Rozumiem, że za okres strajków, który zresztą nie pierwszy w ostatnim czasie wynagrodzenie wynosi zero zł? Niech strajkują w lipcu i sierpniu.

Widać, że w województwie łódzkim największe nieroby wśród nauczycieli. 1000 zł podwyżki, w du...ach im się poprzewracało. Ja na czas strajku powołał bym ich w kamasze i na poligon wysłał. Wtedy by docenili to co mają.

Szkoły policzone, tytuły , a w większości brak wiedzy i kompetencji. Prawda o obecnych nauczycielach.

Brawo nauczyciele! Oby wszystkie szkoły strajkowały. Ja w tym czasie wyskoczę na urlop z dzieciakamiemoji

Niech strajkujących w wakacje albo ferie przecież wtedy tez rzekomo pracują...

Pracują "rzekomo" tak samo jak wy pracujecie "rzekomo" w czasie swojego płatnego urlopu. My innego urlopu nie mamy, najwyżej bezpłatny trzeba brać jeśli coś wypadnie w ciągu roku szkolnego. Zazdrośnicy!!!

Tylko pozostali mają 20 parę dni urlopu, a nie ponad 2 miesiące wakacji, 2 tygodnie ferii, wolną majowke, przerwę miedzy św BN a nowym rokiem czy tez wolny wielki czwartek, piątek i pewnie cos tam jeszcze się znajdzie wolnego, co w sumie daje ok 70 dni wolnych w roku...

Nikt nie pamięta jak nauczyciele strajkowali w soboty!!! No tak, pojechali sobie do stolicy, pogwizdali, pokrzyczeli i ... i ICH olano !!! Popieram NAUCZYCIELI !!!

A ile ich pojechało?? 88% czy 8 albo i mniej?

Skoro w strajku teoretycznie mają brać udział też przedstawicieli administracji w szkołach to mam pytanie jakie stawki dla nich są przewidziane w tym stajku? nauczyciele 1000 zł administracja 2.3% czyli mniej niż 100zł? Prosimy redakcję o doprecyzowanie jakie korzyści ma mieć z tego strajku administracja i obsługa szkół?

Nie pasi robić za belfra w pl to niech spier... zagranicę nygusy

Patolu zamknij się , do roboty

Dać podwyżki, ale zabrać kartę nauczyciela, 40 godz. pracy tygodniowo., urlop 1 miesiąc wliczając ferie świąteczne i zimowe. Normalna praca z dziećmi w okresie wakacji i obowiązkowe szkolenia. Zabrać wszystkie przywileje.

Pewnie praca od 8 do 15 ale po 15 możecie mnie w d... pocałować bo palcem w bucie nie kiwne, żadnych sprawdzań prac, szykowania się do lekcji itp. a urlop biorę kiedy chce to mi pasuje!!!!

skoro pensum to 18 godzin to na sprawdzanie klasówek i przygotowanie lekcji (rok w rok to samo) ile zostaje do ZWYKŁEGO etatu czyli 40 godzin??? 22 godziny tygodniowo to chyba wystarczająco

I super nie kiwaj dzieciaki i rodzice sie uciesza

Ile to trzeba przygotowywać si3 do lekcji jak ciągle jest to samo?żzzz

po tępy nauczyciel musi się nauczyć najpierw na pamięć tego co ma dzieciom powiedzieć

Przecież ty w-fu uczysz

A ja bym chcial zeby pis wygral nastepne wybory tylko dlatego zeby pokazali jak to sie dalej rzadzi kiedy nie ma kasy bo narobic dlugow obietnic rozdawac kase na prawo i lewo jest ok tylko co potem ??

Poterm zaczną okradać Fundusze Emerytalne i WAT.

Olo, coś jest w tym co piszesz. Tylko, że wtedy skończymy znacznie gorzej niż Grecja i Wenezuela. A na koniec jedynym prawym i sprawiedliwym rozstrzygnięciem byłoby postawienie najwyżej postawionych pisowców pod murem. Gardzę PiS-em i uważam, że bez polityków tego ugrupowania bylibyśmy szczęśliwszym społeczeństwem, ale wolałbym Polsce oszczędzić takiej przyszłości, jaką opisałem na początku.

A ja gardzę ludżmi ,którzy nie lubią własnej ojczyzny ,czyli takich pseudo polaków.

Polaków piszemy wielką literą Polka

pis nie chce dac pieniedzy na szkolnicstwo bo sie boi bo czym lepiei wykształcony obywatel tym mniei podatny na pisowskom propagande

A ty niby taki wykształcony?

Najpierw to się naucz ortografii.

Adi nieźle się ubawiłem czytając Twój wpis. Widać, że POprzednia władza grosza skąpiła na Twoje wykształcenie.

Przecież to pisowski kołtun...

I to niedorobiony!!!

pis zruinował szkolnicstwo a my podziekuiemy mu przy urnie za kilka miesiecy i beda nas setki tysiecy

ggg. Masakra błędy ortograficzne. Twój ,,komentarz,, to jak wypowiedż pewnej pani o kopaczowych dinozaurach. Wstyd

pracownicy dps do strajku jak takie nygustwo żąda podwyżek to my nie gorsi

Za 20 godzin pracy tygodniowo i 2 miesiące wolnego chcą więcej kasy. Jak nie pasuje to do roboty do fabryki. Nikt wam nie kazał być belframi.

Tumanie , trzeba było się uczyc , dzisiaj byś pracował ciołku 20 godz tygodniowo , patolu

A ty to nazywasz pracą? a wasz poziom świadczy o tym niby wykształceniu za pieniądze.

A tobie robotnikiem

A gdzie napisałem, że jestem robotnikiem? Ja ze swojej pracy jestem zadowolony i nie strajkuję.

A kto Cię baranie wykształcił. Pewnie są moim. Rryty zje.... łeb.

Wpierw wiekszośc nauczycieli powinien ktoś dokształcić aby można było mówić, że Ci mają jakąś wartość.

Książki. No tak, ale przecież ktoś tak tępy jak Ty potrzebuje nauczyciela, żeby wbił do twojego pustego łba wiedzę.

Brawo. PiS out

nauczyciele mało nie zarabiają, co za roszczeniowa grupa zawodowa, tyle przywilejów że można by obdzielić kilka zawodów a poziom nauczania ciągle spada, żenada

Rosną za to roszczenia słabo wykształconych nowobogackich rodziców. Wiedza z YouTube plus Facebook. Ukończone studia w Sieradzu i innym "Nowym Jorku"...

patrząc na poziom nauczania nie dziwię się, że żądają lepszej jakości

Nauczyciele z jedynki. Ci najbardziej pracowici. ????

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także