Rejestracja i logowanie

Segregacja śmieci po kutnowsku. Tak zapychane są nowe pojemniki

Wydarzenia 12-11-2019 Autor: ksz Foto: nadesłane
32
Segregacja śmieci po kutnowsku. Tak zapychane są nowe pojemniki

W tym roku na kutnowskich osiedlach pojawiły się brązowe pojemniki na tzw. bioodpady. Okazuje się jednak, że mieszkańcy nie dojrzeli do takiej segregacji odpadów i nie potrafią z nich korzystać.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy zdjęcie brązowego pojemnika wypełnionego najróżniejszymi rzeczami - wszystkim, ale nie tym, co powinno się tam znaleźć.

- Tak wygląda segregacja śmieci po kutnowski. To wstyd i żal, że jako społeczeństwo jesteśmy takimi ignorantami. W tym miejscu, gdzie robiłem to zdjęcie "zwykłe" pojemniki są umieszczone w zamkniętej wiacie, więc prawdopodobnie ci co przechodzą, wywalają po prostu to co mają (na przykład sztuczne kwiaty z cmentarza) do pojemnika, który nie jest zabezpieczony - pisze nasz Czytelnik. - Nie raz spotkałem się też, że nawet z pojemników na butelki wystają jakieś torebki ze zwykłymi odpadami. Szkoda, że nie można wprowadzić jakichś mandatów dla ludzi, którzy to robią.

Przypominamy, że brązowy pojemnik jest stworzony do przechowywania odpadów, które mogą ulegać biodegradacji. Co tam wrzucamy?

 • obierki owoców i warzyw
 • resztki ugotowanych warzyw
 • skorupki od jajek
 • resztki produktów mlecznych
 • resztki jedzenia natury roślinnej
 • suche pieczywo
 • fusy po kawie i herbacie razem z filtrem papierowym
 • łupiny orzechów
 • zwiędnięte kwiaty cięte oraz doniczkowe
 • trawę, chwasty, liście i gałęzie
 • resztki po zbiorach rolniczych i owoce spadłe z drzew

Czego nie wolno wrzucać do brązowego pojemnika na odpady?

 • zepsutej żywności
 • resztek jedzenia w płynie, np. zupy
 • surowego mięsa, kości i padliny
 • drewna
 • piasku
 • ziemi (w tym chemicznie skażonej gleby) i kamieni
 • środków ochrony roślin
 • odchodów
komentarze (32)
Dodaj komentarz

88952634'||'

88952634'+'

88952634s3

88952634-0

88952634'`"(

Ja wszystko rozumiem i jestem za segregacją śmieci, tylko dlaczego nasza wspaniała firma odbierająca je wrzuca wszystko do jednej śmieciarki. Nie raz byłem świadkiem jak do jednej śmieciarki wrzucają makulaturę, bio, i zwykłe śmieci. Tylko do plastiku i szkła przyjeżdża inny samochód. Więc proszę mi wytłumaczyć czemu mają służyć pojemniki na bio i makulaturę i po co to segregować skoro i tak trafia wszystko do " jednego wora"???

Dlatego jestem za tym aby w Polsce były spalarnie. Niestety nasze społeczeństwo nie doroslo do tego aby segregowac i robić z tym porządek. Raczej ani UM ani Gminy nie chcą odpowiednio do tego też podejść....A szkoda

Najbardziej mnie w****ia jak kartony ze świata alkoholi ze skłodowskiej przy zdrojowej, codzienie w nocy wyrzucają dziesiątki kartonów po alkoholach do śmietników przy Tarnowskiego 3 i 5. No sorry **** gdzie maja swoje????

Tak pojemnik na odpadły BIO oczywiście super pomysł, ale niech zakład który zabiera śmieci czyli nasze Pre Zero podjeżdża pod kontenery odpowiednim autem. A nie wszystkie odpadu idą do jednej śmieciarki ilekroć było to zauważone zapewne przez mieszkańców Kutna. Że panowie zabierają nawet odpady z czarnych pojemników później z tego brązowego. A nam podnoszą ekwiwalent za nieczystości.

A te ceny za śmieci na jednego mieszkańca to już przegięcie. Pytanie czy gmina sprawdza ile osób przebywa i produkuje śmieci w danym lokalu. Jak ktoś wynajmuje mieszkanie np obcokrajowcom czy płaci za każdą osobę tam znajdującą się. Przecież pobiera od nich za wynajęcie mieszkania.

To jeszcze nic, przy bloku Wyszyńskiego 6 stoi pojemnik z piaskiem i tam też nie tak dawno śmieci wystawaly z pojemnika a 10 metrów dalej jest śmietnik. Wstyd mieszkańcy bloków ale nie na co się dziwić, że nie segreguja na bio łatwiej wyrzucić przez okno można w ten sposób szczury i gołębie dokarmiac.

To nie mieszkańcy bloków tylko domków jednorodzinnych przywożą swoje śmieci

Za to ze hamy z bloków nie segregują śmieci powinni płacić za śmieci 100 zł od osoby , skoro nie odróżnia , gałęzi plastikowego swierka od oryginłu i torby plastikowej od trawy!!!

Dziadu - nie traktuj wszystkich jedną miarą. Ja segreguję.

Jeśli już to chamy ! Ty inteligencie!

polak na prawdziwe słowo cham trzeba też sobie zasłużyć.

W blokach mieszkaja analfebeci skoro nie umieją czytać co pisze na pojemniku!!! na wsi i na obrzeżach Kutna skoro segregują śmieci,to oznacza że to są ludzie wykształceni i pełni kultury. Brawo HAMSTWO z BLOKOW które nie rozróżnia plastyku od gałęzi świerka!!!

Jeśli już to co jest napisane! Ty inteligencie!

A po co segregować odpady na bio i inne skoro przyjeżdża jeden samochód i zabiera wszystko?

Mieszkaniec-jaki rozum taka gadka, jeżeli przyjedzie śmieciarka po smieci , tam sa smieci nie segregowane to bierze to co jest i póżniej mają z tym problem .

Ja na wsi to segreguje bo za niesegregowane zapłaciłbym więcej osobiście. W mieście jak wspólnie się płaci za kontener to jak jeden nie segreguje to obciążą wszystkich po równo za śmieci niesegregowane.

Pan redaktor wie co się dzieje z "posegregowanymi śmieciami"...otóż wszystkie są wpie.... na jedna taśmę i od nowa mieszane i segregowane ponownie ...tyle z segregacji...

Na wsiach nie ma takiego problemu. Każdy wie jaki worek na co przeznaczony i kiedy jest odbiór konkretnych odpadów.

Kochani jest bardzo duże grono, którzy segregują odpady właściwie. Ale co z tego jak przyjeżdza śmieciarka i wrzuca wszystko razem. Parokrotnie zgłaszałem problem do firmy. Dyspozytor tłumaczył się że są to auta wielokomorowe. Zapewniam was kochani, że na chwilę obecną wspaniała firma PreZero nie posiada takiego taboru. A jeżeli się myleę to może niech zrobią pokaz wspaniałego taboru z lat 2006 - 2013. Tylko bardzo proszę aby nie był to pojazd udostępniony na testy. w chwili obecnej możemy zobaczyć na osiedlach wspaniałe Many, w których uszczelki w zabudowach, szczególnie w wannach są zużyte i po odjedzie auta zostaje plama na kostkach. Również sprawie powinien się przyjrzeć UDT. Przeglądy też są fikcją. Auta nie widzą stacji kontroli, tylko same dowody rejestracyjne.

Ten kontener był na środku drogi utrudniając przejazd kierowcom. Patola nie miała co robić w piątek wieczór...

Fajnie by bylo gdyby smieciarka ktora przyjezdza do wywozu smieci miala oddzielne kontenery do roznego rodzaju odpadow. Natomiast wszystko jest wrzucane do "jednego wora" emoji

Ludzie to brudasy po co mają segregować jak się nie chce lepiej wyrzucać gdzie się da

Wiedzą wiedzą tylko im się nie chce wrzucają byle co byle gdzie

A czego oczekiwać od WIŚNIAKÓW, którzy uważają się za Miastowych a tylko przeprowadzili się z wiosek i mówią o sobie miastowi haha, bo Rodowitych Kutnian prawie nie ma .

ludzie ze wsi maja czysciej jak niejeden z miasta a przypomne ze tzw. miastowi przeprowadzaja sie na wies bo maja dosc miasta i tego mieszczanstwa chca spokoju i czystego powietrza i nieladnie mowic o ludziach ze wsi ;wiesniaki - bo dzieki ''tym wiesniakom''masz co jesc i pic tlumacze; mleko,owoce, jaja,warzyw itd. brzydko oj brzydko......7;16 12.11.2019

Taa... klepiecie tym oklepanym tekstem, że bez Was nie mielibyśmy co jeść. Odpowiedz sobie szczerze na pytanie ilu mieszkańców wsi ma taką produkcję płodów by ją sprzedawać i żywić "miastowych"? Odbiję piłeczkę: bez miast i ich przemysłu i usług nie miał byś gdzie pracować i zarobić np. na buty. No chyba że na wsi rosną na polu. Nie chrzań.

Ja jestem kutnowiakiem To mylisz sie wiśniaku?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także