Rejestracja i logowanie

Słaba widoczność i kolizja za kolizją. Co na to władze?

Wydarzenia 15-11-2017 Autor: toza
23
Słaba widoczność i kolizja za kolizją. Co na to władze?

Po ubiegłotygodniowej kolizji na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej ze Zdrojową w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Kierowcy często poruszający się w tym miejscu twierdzą, że to skrzyżowanie jest wyjątkowo problematyczne, a wszystko przez samochody zaparkowane wzdłuż Skłodowskiej, w okolicy jednego ze sklepów. Mają swoje sugestie, jak poradzić sobie z problemem.

- Jeżdżę tamtędy codziennie, za każdym razem jest problem żeby wyjechać ze Zdrojowej. Wszystko przez samochody zaparkowane wzdłuż jezdni. Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby zobaczyć, czy coś nadjeżdża z lewej strony – mówi nam nasz czytelnik, pan Paweł.

To jednak nie jedyny problem. Zaparkowane w ten sposób samochody widzimy tam nagminnie, a samochody nadjeżdżające od strony centrum, aby je wyminąć, muszą wyjechać na środek jezdni.

- Do kolizji i zdarzeń dochodzi tu co jakiś czas, ale do niebezpiecznych sytuacji, w których kierowca wyjeżdżając z podporządkowanej o włos mija kierowce jadącego ulicą Skłodowskiej dochodzi tu pewnie codziennie. Może warto byłoby ustawić tu znak zakazujący postoju albo zatrzymywania się? - pyta nasz czytelnik.

O możliwości rozwiązania tego problemu zapytaliśmy Urząd Miasta. Z biura prasowego dowiadujemy się, że kwestia bezpieczeństwa na spornym skrzyżowaniu zostanie wkrótce omówiona.

- Informujemy, że zgłoszona sprawa poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej i Zdrojowej w najbliższym czasie zostanie skierowana na posiedzenie Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Starostwie Powiatowym w Kutnie – informuje biuro prasowe.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Iplpp ma rację. Wystarczy spojrzeć na "kierowców", którzy nie wjadą na rondo dopóki choć jeden pojazd jest na horyzoncie. Po włączeniu zielonego na sygnalizatorze rozpoczynają rozpaczliwe poszukiwania "jedynki". W prawo do shella, nie skręcą pomimo zielonej strzałki jeżeli na lewm pasie jest pojazd. Litości zdejmijcie kapelusze, beretki i bejsbolistki zacznijcie patrzeć i myśleć. Do najmłodszych kierowców, podnieście sie trochę na fotelu tak, aby oczy były powyżej lini szyb. Potraktujcie tę prośbę poważnie, samochodów przybywa. Obawiam się, że jak by jeździli w warszawie czy łodzi tak jak u nas, to na poranną zmianę musieliby wyjeźdzać zaraz po kolacji.

Najlepsze są te paniusie w nowych furach kombi gdzie górną krawędź kierownicy mają na poziomie oczu.Jak one widzą drogę ?Samochód za duży i nawet pod sklepem nie umieją zaparkować.

Każdy, nawet marny kierowca wie, że jedyne rozsądne i jednocześnie najtańsze rozwiązanie, to ustawienie znaku B-36 czyli "Zakaz zatrzymywania się"! Dodatkowo policjanci na porannej odprawie dostaną polecenie: " No i panowie, podczas służby zwracamy szczególną uwagę na skrzyżowanie Zdrojowej i Skłodowskiej"! To wystarczy... nie potrzeba Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Starostwie Powiatowym w Kutnie!!!

I zaczął się płacz niedzielnych kierowców. Tyle lat tamtędy jeżdżę i jakoś tragedii nie było.Co prawda trzeba czasem poczekać ale człowiek nie wyjeżdża bezmyślnie tylko się rozgląda.I co to za posesja na Warszawskim przedmieściu, ze nie można wyjechać.Pobudowali im TBS i nie potrafią wyjechać ze zwykłego parkingu.Niech kolejne rondo postawią bo ludzie lewe ręce mają za kierownicą.

Wlasnie. Ponad 20 lat wyjeżdżam prawie codziennie ze Zdrojowej i jakos problemów nie mam. Jeździć każdy by chciał ale trzeba się pouczyć.

"Informujemy, że zgłoszona sprawa poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej i Zdrojowej w najbliższym czasie zostanie skierowana na posiedzenie Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Starostwie Powiatowym w Kutnie – informuje biuro prasowe". A co brak pracowników od natychmiastowego rozwiązania problemu.

narysować linie ciągłe na Sklodowskiej przy skrzyżowaniu i po problemie.

Na Warszawskim Przedmiesciu to samo pod alkoholowym parkują i nie można wyjechać z posesji...

zrobic zakaz ruchu i problem sam sie rozwiaże bez kosztów

W jakiej odległości od skrzyżowania nie wolno parkować? To chyba nie problem przepisów, tylko policji. która nie reaguje.

Ciekawe czy gdyby tam bym warzywniak to tez by tak wszystkim to przeszkadzalo....

Zakaz parkowania (tylko gdzie wtedy postawić te samochody), albo lustro żeby wyjeżdżający mogli widzieć co dzieje się na Skłodowskiej.

Rondo budować!

Trzeba myslec a nie narzekac na sklep przy sklodowskiej!!

Ja bym proponował zająć się tematem oświetlenia ulic! Czemu po godzinie 16 jak jest już noc, oświetlenie na ulicach nie jest włączane? Startuje co najmniej o 30-60min za późno. 16 -17 to taka godzina gdzie ruch na mieście jest ogromny, jest dużo pieszych których NIE WIDAĆ na przejściach dla pieszych itd. Jest tak od paru lat, co to jest? Oszczędności?

Ależ oczywiście..Rano z kolei jest jeszcze ciemno a latarnie już nie świecą..problem z widocznością-szczególnie pieszych jest ogromna..I to szczerze mowiac-w całym Kutnie..Latarnie najlepiej niech w ogóle tym żółtym kolorem nie świecą bo bardziej rozpraszają widoczność jak oświetlają..Skoro tak aż się oszczędza to nic dziwnego, że coraz więcej wypadków..

A samochody parkujące tuż przy przejściu dla pieszych przy wyjeździe ze Słowackiego w Sienkiewicza?

w tym przypadku przepisy jasno mówią ile należy zostawić przerwy przed przejściem dla pieszych. Przejeżdżająca straż miejska i policja ma to gdzieś i dlatego samochody tak tam parkują od wielu lat. Na ul. Słowackiego nieopodal tego skrzyżowania chyba mieszka komendant SM, więc musi widzieć ten problem

Na dzień dobry spotkała się faszystka Szydło z faszystą Kaczyńskim . Won ****y faszystowskie . Będziecie wisieć

jak chcą pić wódę to niech jadą gdzie indziej...

Podoba sytuacja ma miejsce nieopodal ul. Zdrojowej. Przy zakładzie szewskim na ul. Spokojnej kilkukrotnie natknąłem się na zaparkowany samochód tuż przy zjeździe z tej ulicy w ulicę Skłodowskiej - Curie. Nie dość że utrudnia to widoczność kierowcom skręcającym z ul. Spokojnej w lewo (trzeba praktycznie wjechać na pas ulicy Skłodowskiej - Curie żeby zobaczyć czy ktoś nie nadjezdza od strony ul. 29. Listopada) to utrudnia to również jazdę kierowcom skręcającym z ul. Spokojnej w prawo (jest to droga jednokierunkowa i kierowca skręcający w lewo pominien zjechać do jej lewej krawędzi przed manewrem skrętu a tymczem musi sie ustawić po środku blokując drogę skręcającym w prawo)

Okulary sobie kupcie albo peryskop

To prawda, że samochody zaparkowane przy monopolowym mocno utrudniają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Zdrojowej. Mam nadzieję, że w końcu zostanie tam wprowadzony zakaz zatrzymywania i postoju.

dodaj komentarz
Czytaj także