Rejestracja i logowanie

Słynny budynek na Grunwaldzie przestanie straszyć?

Wydarzenia 22-05-2019 Autor: toza
9

O tym, że ten budynek prosi się o remont mówi się w naszym mieście od dłuższego czasu. Wreszcie przyszedł czas, by słowa przekuć w czyny. Zabytkowy budynek przy ul. Grunwaldzkiej właśnie jest modernizowany.

Wiele wskazuje na to, że budynek dawnych koszar 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty wreszcie przestanie straszyć. Ostatnio na jego temat pisaliśmy w marcu ub. roku, kiedy na jego fatalny stan zwrócił uwagę Marcin Ciesielski ze Stop Dyskryminacji Kutna.

- W lutym 2016 rzecznik firmy Multimedia Polska (...) obiecywał, że we wspomnianym 2016 r. ruszy remont elewacji. Tymczasem mamy rok 2018 i nie zrobiono zupełnie nic. Pod koniec 2017 r. powieszono siatkę zabezpieczającą przed obsypywaniem się elewacji, ale chyba nie o takie działania chodziło - pisał M. Ciesielski na SDK.

Problemem z przeprowadzeniem remontu były głównie duże koszty, które spółka musiałaby zabezpieczyć na ten cel.

- W 2017 r. został wykonany projekt oraz zabezpieczono od ewentualnie spadających tynków wejścia do lokali, natomiast w roku 2018 – być może już w maju, zależy to od znalezienia wykonawcy – rozpoczną się prace remontowe - poinformowała nas wtedy Krystyna Kanownik, rzecznik prasowy Multimedia Polska.

Z rocznym opóźnieniem, ale wygląda na to, że prace wreszcie ruszyły. Koszt przeprowadzenia remontu to kwota 1,2 mln złotych.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Chcesz prawdziwych zmian na lepsze, niskich podatków , silnej gospodarki ? Chcesz kogoś kto będzie bronił Polskich interesów w Brukseli? Zależy Ci na zachowaniu narodowej waluty i pielęgnowaniu naszych tradycji? Masz dość promowania zboczeń , i zależy Ci na zachowaniu tradycyjnego modelu rodziny? To wszystko jest możliwe!!! Już 26 maja zagłosuj na KONFEDERACJE!!!!!

i tak nic z tego nie będzie

Powinno się jeszcze zadbać o budynek, w którym przed wojną były stajnie 37 pułku piechoty. No ale cieszy ta modernizacja.

Jakoś mnie nie straszył. Po co to takie nagłówki wymyślać.?

1,2 miliona za zrobienie elewacji???? Tam jest maksymalnie 1000 m2 łącznie po obu stronach budynku. 200 tysięcy to jest max i tak liczone z dużym naddatkiem. Na co pozostały milon?

Prawdopodobnie na remont w srodku budynku

Ten budynek zabytkowy , a tamten co został wyburzony pod galerię to już nie był zabytkowy ? 

I tak najgorsze jest, że władze miasta miały czelność podnieść rękę na ten przewspaniały, obsrany murek na placu wolności xD

Nowy parking poziomowy też ptaki obrobią plus jeszcze bezdomni wieczorem sie zejdą. A murek býł historyczny bo go żydzi robili przed wysłaniem do Chelmna

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także