Rejestracja i logowanie

Śmierć na drodze - potrącony pieszy zmarł w szpitalu

Wydarzenia 09-11-2018 Autor: agKCI/KPP w Kutnie
17
Śmierć na drodze - potrącony pieszy zmarł w szpitalu

48-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po tym, jak został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło dziś w nocy w miejscowości Raciborów. 

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do jakiego doszło w miejscowości Raciborów. Kierujący fordem focus potrącił mężczyznę. 48-letni pieszy został przewieziony do szpitala w Kutnie, jednak w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

9 listopada 2018 roku ok godz. 00.30 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Raciborów.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ford focus, potrącił mężczyznę. 48-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego przewieziono do szpitala. Niestety na skutek odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego wypadku - informuje asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policja apeluje:
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

No i co tu komentować.zginal człowiek no i jaką to różnica trzeźwy czy pijany? Co pijaka nie szkoda?

Te Kuba rzuć się w kubeł

Nie zyje bo u nas w szpitalu nie ma opieki i dobrych lekarzy lezalam na wewnetrznym to. Umarlo 10 osob a jeden pan chodzil z woda w brzuchu po sali i prosil o tlen krzyczal alza dwa dni umarl????

Umarło 10 osób , bo w obecnych czasach nie umiera się w domu, wśród bliskich, trzymani za rękę. Odsyła się ich do szpitala. Nawet w krańcowej chorobie nowotworowej, prowadzonej przez hospicjum. LUDZIE SĄ ŚMIERTELNI!!!

Nie rozumiem takich ludzi, którzy po prostu nie myślą i wychodzą na ulice nie oznakowani, bez żadnych odblasków. Brak odpowiedzialności

Czy ten pierwszy był krzeźwy?

Ta.krzeźwy. Co to znaczy?

A ten pieszy akurat pójdzie bezpośrednią drogą miejmy nadzieję do nieba ????... po co tą gadka jak i tak jemu to życia nie wróci A wypadki jak były tak będą, proste....

Bo na naukę nigdy nie jest za późno

Piotrek Cierpikowski ✖✖✖

Niestety piesi dalej chodzą nocami i wieczorami po poboczach pozamiejskich dróg, bez jakiegokolwiek oświetlenia, bez odblasków. Sama już niezliczoną ilość razy omijałam w ostatniej chwili jakiegoś pieszego, oczywiście ubranego na szaro-buro na nieoświetlonej drodze, idącego prawą stroną. Ludzie, miejcie wyobraźnie, to, że kierowca ma światła w aucie nie oznacza, że w nocy ma świetną widoczność, szanujcie swoje życia.

a wg ciebie jak bedzie szedl lewą to coś to zmieni? :// co za buraczanych kierwców mamy ://

Generalnie to pieszy ma obowiązek ustąpić pierwszeństwo kierującemy, który jedzie jezdnią po której porusz się pieszy. Pieszy idąc lewą stroną jezdni w nocy nawet będąc w kamizelce ma obowiązek zejść na pobocze nawet gruntowe- trawiaste ustępując pierwszeństwo nadjeżdżającemu samochodem.

XDD no to się tłumaczy dzieciom w podstawówce, jak idziesz lewą to widzisz czy z przeciwka jedzie samochód który może cie nie zauważyć i w porę uniknąć potrącenia. Jak idziesz prawą to masz samochód za plecami. Poza tym z tego co pamiętam jak ktoś się uprze może dać Ci mandat za spacer prawą stroną

ale idąc lewą naraża się bardziej, bo wtedy idzie zgodnie z kierunkiem ruchu, a powinien iść odwrotnie czyli po prawej

Mylisz się. Lewą stroną czyli pod " prąd". Na wprost jadących z przeciwnego kierunku. Obrazowo na czołówkę, tylko bardziej z lewej strony emoji

9 listopada 2019 roku

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także