Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Śmiertelne dachowanie pod Kutnem. Policja i strażacy komentują

Wydarzenia 12-09-2018 Autor: toza, ez Foto: toza
15

To był niezwykle poważny wypadek, niestety, ze skutkiem śmiertelnym. Doszło do niego wczoraj we wczesnych godzinach wieczornych. Jedna osoba zmarła, kolejne 4 zostały ranne. (KLIK)

Do wypadku doszło w miejscowości Holendry Strzeleckie (gm. Strzelce) ok. godz. 18:20.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem renault laguna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem - informuje Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno. - Samochód zjechał na pobocze, wypadł z drogi i dachował. Laguną podróżowało pięciu mężczyzn.

Początkowo pomocy rannym udzielali świadkowie zdarzenia, potem przybyłe na miejsce służby. W najgorszym stanie znajdował się młody mężczyzna, który najprawdopodobniej wypadł z samochodu w trakcie dachowania.

- W momencie przyjazdu na miejsce wypadku wszyscy poszkodowani znajdowali się poza pojazdem. O godzinie 18:30 jako pierwsza działania medyczne podjęła OSP Sierakówek - informuje nas oficer dyżurny KP PSP Kutno.

Krótko potem dojechali strażacy z Kutna oraz karetki pogotowia. Najbardziej poszkodowany mężczyzna był reanimowany. Od razu było wiadomo, że jego stan jest niezwykle poważny, dlatego na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, po kilkunastu minutach okazało się, że transport powietrzny nie będzie potrzebny. Mężczyzna zmarł.

- Około godz. 19 przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Ostatecznie na miejscu nie było śmigłowca LPR. Zadysponowano natomiast 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego - mówi oficer dyżurny kutnowskiej straży.

Trzej pozostali mężczyźni biorący udział w wypadku trafili do szpitali w Kutnie i Gostyninie, kolejny został opatrzony na miejscu i nie wymagał hospitalizacji.

- Dwóch pasażerów z obrażeniami pozostało w szpitalu na obserwacji. Dwóch natomiast zostało zatrzymanych do wyjaśnienia. Od mężczyzn została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu lub środków odurzających. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego wypadku - dodaje E. Machnik.

Droga Kutno-Gostynin była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu działania prowadziło 7 zastępów straży pożarnej - 3 z JRG Kutno, 2 z JRG Gostynin i po jednym z OSP Sierakówek i Przyzórz.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

NO ŁADNIE CHLOPAKI OD****I

Jak spokojnie i poważnie w komentarzach, ale jak by było że kierowca BMW to jaka by tu gówno burza była.

To są skutki nadmiernej prędkości Chłopak nie żyje Ten co kierował do końca życia będzie miał poczucie winy To są skutki mijania z tak dużą prędkością

A ten co zginął to kierowca czy pasażer?

Oby kierowca...

W 99% nie on był kierowcą.

do jednego auta 7jednostek jaki mądry o tym decyduje ?nawet w stanach tak niema

Wypadek miał miejsce na granicy powiatów dla tego tyle jednostek strazy

Nie do jednego auta tylko do 5 osób. Lepiej jest wysłać więcej i później część odwołać niż czekać na kolejne wozy, bo może się okazać, że już będzie za późno.

Jak zwykle wypowiadają się wszyscy ci którzy niby jeżdżą bezpiecznie i nie przekraczaja nigdy prędkości! !barany jedne a zamiast brednie pisać pomysl idioto jeden z drugim! !!

Baranie jeden! Można przekraczać prędkość i jechać bezpiecznie! Tu niestety było MOOOOOOCNOOO PRZEHOLOWANE!!!

Tam jest ograniczenie prędkości do 70km/h! Bez najmniejszego problemu da sie przejechać 100! Z jaką prędkością musieli jechać, że się nie wyrobili??????????????????????????????????????????????????????????

Bardzo wspolczuje rodzinie.Ja tez mam syna w jego wieku.Szkoda mi mlodych ludzi ktorzy traca zycie .

Głupota zabija!

Za wolno jechał!!!!!!kolejnego młodego życia już nie ma wyrazy współczucia dla rodziny

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także