Rejestracja i logowanie

Środy z historią: Kutno dawniej i współcześnie cz. 2 [GALERIA]

Wydarzenia 08-08-2018 Autor: agKCI
16

Dziś mamy dla Państwa to, co wszyscy oglądać lubią najbardziej, czyli zdjęcia porównujące Kutno sprzed lat z tym dzisiejszym obrazem naszego miasta. Zapraszamy do oglądania najświeższej porcji zdjęć!

Zestawienia te pochodzą ze strony facebookowej, którą od dwóch lat prowadzi dwóch kutnian - miłośników Kutna na starych pocztówkach. Na stronie Historia Kutna na pocztówkach a obraz współczesny w kadrze fotograficznym możecie znaleźć także setki innych "perełek", które autorzy strony skrzętnie dla Państwa przygotowują. 

Jak przedstawione miejsca wyglądały kiedyś? 10, 20, 30 lat temu? Czy dużo się zmieniło? Czy teraz wyglądają lepiej? Co jeszcze chcielibyście zobaczyć w kolejnych odcinkach naszego cyklu? Zapraszamy do dyskusji!  

Pozostałe artykuły i zdjęcia sprzed lat można obejrzeć klikając w link poniżej 
<<<<<<<<<ŚRODY Z HISTORIĄ>>>>>>>>>

Jeśli w swoich zbiorach posiadają Państwo zdjęcia z przeszłości Kutna i okolic i chcieliby się Państwo nimi podzielić na naszych łamach, to serdecznie zapraszamy do kontaktu:
a.augustynowicz@kutno.net.pl
 pod nr tel.: 504 950 122
lub osobiście w siedzibie naszej redakcji przy ul. Wojska Polskiego 10a. 

komentarze (16)
Dodaj komentarz

Ostatnie zdjęcia są mylnie przypasowane, ponieważ zdjęcie z 2016 roku pokazuje nam miejsce gdzie stała scena a nie pomnik....żenada

Pierwsza lokalizacja pomnika była właśnie tam. Bliżej KDK przeniesiono pomnik po 1975 roku. Pamiętam.

Jak można wstydzić się takiej idei jaka była w latach 60 , 1000 szkół na 1000 lat Państwa Polskiego. Pomysł był bardzo dobry , a że pomysłodawcy źli to już inna sprawa. Nie ma co wypaczać i zakłamywać historii.

Muszę powiedzieć, że oglądając te zdjęcia mam wrażenie, iż Kutno wyglądało lepiej w 1936 niż obecnie. Niestety, ale z tych zdjęć można wnioskować, że za czasów II wojny światowej też wyglądało lepiej niż teraz.

Pani Asiu jeśli widzi pani tylko 2 kolory czarny i biały to faktycznie może się Pani tak wydawać.

Zdjecia super

Jaka restauracja jest na zdjęciu? Świetnie pokazane zmiany.

Na dworcu emoji

milo ogladac

Nie jestem pewna czy dobrze zestawiono synagogę z wybudowanym o wiele później budynkiem.

Dąbrowszczak - szkoła która wstydzi się swojej historii...

Całkowicie się zgadzam. Dąbrowszczak powinien obok innych tablic również wstawić tabliczkę (chociaż maleńką), która by informowała kiedy i w ramach jakiej idei został zbudowany

Chcialabym moc się cofnąć do tych lat chociaż na jeden dzień aby móc zobaczyć tą naszą dziurę z tamtych lat tak z ciekawości jak to świat się zmienił. Ale miło po patrzeć na te stare zdjęcie-dzięki redakcjo pozdrawiam

ostatnie zdjęcie z pomyłką. trzeba przyznać niewielką- kilkadziesiąt metrów, ale jednak. a w sumie likwidacja pomnika to zupełnie współczesna historia

Ten pomnik stał na początku w tym miejscu , później przeniesiono z 50 m w kierunku zachodnim na skrzyżowaniu alejek (bliżej KDK) ostatecznie zainstalowany jest w Parku Wiosny Ludów (czy, Zawadzkiego) obok Muzeum bitwy nad Bzurą. Zmiany nazw parków i miejsc tak szybko postępują w zależności od poglądów rajców miejskich, że trudno zweryfikować nazwy ulic czy niektórych miejsc w pamięci .

Dawniej zdecydowanie ładniej

dodaj komentarz
Czytaj także