Rejestracja i logowanie

Stacja naprawy rowerów już zdewastowana. A dopiero co ją postawili...

Wydarzenia 17-05-2018 Autor: ez
43

Nie tak dawno temu przed Kutnowskim Domem Kultury stanęła stacja naprawy rowerów, która pojawiła się w mieście dzięki projektowi złożonemu przez Piotra Sobczaka do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy długo się nią nie nacieszyli...

Kilka dni temu do naszej redakcji dotarła informacja, że nowo postawiona stacja naprawy "wpadła" w niepowołane ręce. Ktoś miał ją bowiem uszkodzić, wyrywając wężyk od pompki do rowerów. Nasi Czytelnicy nie kryli oburzenia i nie szczędzili słów krytyki w kierunku wandali, którzy zdewastowali mini-warsztat będący udogodnieniem dla wielu kutnian.

- Dopiero co zainstalowane! To dziadostwo!!! Niestety park Traugutta oblegany jest przez różnej maści element. Policja czy straż miejska przejadą po parkingu przy KDK i odjeżdżają. Nie ma patroli pieszych czy rowerowych po parku i takie są efekty - pisze jeden z mieszkańców Kutna.

- To było do przewidzenia. Łapy poobcinać jak złapią łobuza - dodaje drugi.

Postanowiliśmy więc to sprawdzić i okazało się, że rzeczywiście wąż od pompki został wyrwany. Przypomnijmy, że stacja zawiera przymocowane na stałe narzędzie, które umożliwiają dokonanie prostych napraw rowerowych: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści 2-8 mm, łyżki do opon x2, zestaw montażowy (4x kotwy M10, 80mm) oraz pompka z adapterem na wszystkie rodzaje wentyli, której próżno już szukać. Czy o incydencie zostały powiadomione władze miasta, z którego budżetu zrealizowano projekt KBO?

- Zarówno do wydziału promocji, który realizuje budżet obywatelski, jak i wydziału sportu i turystyki nie dotarła taka informacja. Jeżeli wąż od pompki został wyrwany, to trzeba będzie uzupełnić stację naprawy rowerów - poinformowała Joanna Brylska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kutnie.

A co o tym sądzą nasi Czytelnicy i jak oceniają takie zachowanie?

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Tam jest kamera i na pewno można namierzyć tego zbója

Aby składać projekty to może trzeba " umić pić"?

Przynajmniej mniej rowerzystów będzie jeździć po przejściach dla pieszych.

Coś mi się wydaje, że jesteś z tego rodzaju "kierowców", którzy nawet pieszych nie wpuszczają na przejście.

Jak by byl skatepark czy cos w tym stylu to by rowerzysci nie jezdzili po pasach

UBywatele "środka nowoczesnej ewropy", albo wychodźcy.

Prócz gó.na i gorącego żelaza to wszystko ukradną .

a nie lepiej było tom kasę przeznaczyć na plac do jazdy na rolkach ,deskach .bo naprawić rower to może każdy w domu zrobić. a taki serwis to do **** pomysł i nie wiem kto to zatwierdził.

A Straż Miejska wozi dupska w samochodach i nic nie robi. Patrolowanie takich miejsc to ich działka. Po co w takim razie potrzebna nam ta formacja?

A pochwał się co ty robisz prócz pisania pierdół, picia i latania do MOPSu po zasiłki ?

Ileż tu doradców. Ile znawców, ile mądrych głów. Wszystko jest nie tak, wszystko nie po ich myśli, bo oni się na wszystkim znają, bo oni są przemądrzałych. Ciekaw jestem czym ta elita mędrców się na co dzień zajmuje? Zamiast mieć pretensje do swoich ziomali żuli, którzy nie pracują chlają wódę a ich jedyną rozrywką jest dewastowanie, mają pretensje do magistratu, bo nieudolni. Miasto żuli nygusów i meneli. Biedni Ci normalni ludzie. Prezydent powinien stworzyć brygadę do zwalczania patologii. Różne...ać tą żulernię w drobny pył, bo Kutno zaczyna być sławne w całej Polsce. W niektórych miastach mówią, że jak kto się kłóci w urzędzie, bo mu ,, się nalezy”, jak komuś nie pasuje praca służb miejskich, bo ,, mu się nalezy”, jak ktoś ma pretensje do urzędu ,, bo mu się nalezy”, albo zna się na wszystkim, znaczy że jest z Kutna. Panie Prezydencie, rozgonić tą pretensjonalną żulernię na cztery wiatry. Niech ta garstka normalnych ludzi zacznie oddychać i mieć należny szacunek w Kraju.

Pozdrawiamy cie misiu - kiedy wrócisz pod sklep - wino stygnie ? Tęsknimy misiaczku .....

Jesteś cep czy cap sam sobie mendo kutna odpowiedz czyli obrazisles/obraziłaś a zapewne warsztat rowerów był twój i w pyte kasy zgarnęła capri

Przecież to było wiadomo od samego początku

Trzeba być debilem kupując monitoring i nie chcieć go sprawdzać. Trzeba być debilem kupując CNC dla Staszica i z niego nie korzystać. Trzeba być debilem zatrudniając w PUP kobietę, która mówi"my nie słyszymy telefonów bo trzymamy je w szufladzie". Trzeba być debilem, żeby nie dawać młodym miejsc w których mogą rozwinąć swoje zainteresowania oprócz tańca w KDK (19latlowie i taniec SIC!). Trzeba być debilem, żeby twierdzić że się nie da nic z tym zrobić. To właśnie Kutno je***e... Rozumiem tych co stąd uciekają a jedynie mają sentyment. Stara gwardia urzędasów co srają wyżej niż wystają zza biurek. Klasa wyższa... ????

Monitoring siega z kdk jak by tak bardzo chcieli znalezc winnego to by zobaczyli na zapisie kamer

Dokładnie. Urzedasy boją się młody wykształconych ludzi dlatego robią wszystko żeby się ich pozbyć z miasta. I czują się zagrożeni bo nic sobą nie reprezentują. W jak dotąd im się udaje niszczyć to miasto i napełniać sobie kiesę

Tak.Tylko młode i Nowoczesne ratują 'środek nowociasnej ewropy"

I ciągle te same "twarze"... Obieg zamknięty między stanowiskami.

Bydło ****

SZKODA KASY NA TAKIE COS.

łańcuchem po jajach !

Wystarczy sprawdzić monitoring bo to przy kdk.ale po co lepiej liczyć straty.

Tak czytam i czytam posty o tych łapciuchach co we krwi mają instynkt zniszczenia i wysytarczy popatrzeć, jak łapka negatywna jest dawana przez jedną osobę.Czy to nie daje do myślenia

NIE. BO Z NUDÓW DAJE ŁAPKI W DÓL

dziadostwo

W Kutnie jak w lesie

Widzę, że na forum większość zakompleksionych frustratów. Przeczytajcie sobie swoje komentarze a zrozumiecie o czym piszę.

Zwiększenie monitoringu całego miasta, to według mnie sprawa priorytetowa. Inne miasta w ten sposób bronią się przed wandalami. Wydanie kasy na ten cel powinno być jednym z priorytetów w budżecie.

To raczej było do przewidzenia, że prędzej czy później jakieś g*wno z kanału ściekowego (wybaczcie, ale nie zamierzam nazywać tego czegoś człowiekiem) postanowi to zepsuć. Nie rozumiem co trzeba mieć w głowie, by coś takiego zrobić. Jedyne rozwiązanie to niestety eliminacja odpadów. Nie istnieje żadna szansa, by takie ścierwa kiedykolwiek zmieniły swoje zachowanie.

Jestem za wyrwaniem wandalowi rąk, nóg, głowy razem z płucami i wszystkiego co ma do wyrwania ale zadaję jednocześnie pytanie - Czy tzw. Stacje Naprawy Rowerów są naprawdę aż tak potrzebne ? a jak już to czemu nie stoją przy ścieżkach rowerowych a porozmieszczane są w różnych przypadkowych ( według mnie) punktach miasta np. okolice Park Traugutta - KDK(nie miałem pojęcia że tam jest), czy oś Grunwald na skwerku między blokami( widziałem przez przypadek) czyli w miejscach przeznaczonych dla Mam i Tatusiów z dziećmi w wózkach, nie dla Pań i Panów na "stalowych rumakach". Kto z Was - Nas rowerzystów zna rozmieszczenie tych Punktów w mieście oprócz tych najbliżej miejsca zamieszkania ? z których nigdy nie skorzysta gdyż drobne naprawy wykona w domu. Odnoszę wrażenie że Stacje Obsługi Rowerów to takie "uszczęśliwienie" nas mieszkańców korzystających z rowerów troszkę na siłę a może nawet na odczepnego - tańsze to niż kolejny odcinek ścieżki rowerowej niech więc mają.

Nawet na Google maps pokazane są te stacje, więc nie trudno je znaleźć ;-)

Mamusie i tatusiowie też mają dzieci które jeżdżą na rowerach i z takiej stacji korzystają emoji

Kutno miasto dzikusow i wandali.

Problem wandalizmu dotyczy nie tylko Kutna. W Żychlinie, gdzie mieszkam powstało tzw. podwórko do zabaw dla dzieci ,,Danonki". Proszę zobaczyć jak ono dziś wygląda. Dramat. To samo dotyczy parków - połamane lub wyrwane ławki, wstawią lub zreperują - znów połamane. Kosze betonowe na śmieci wrzucone do rzeki. Połamane drzewka, pomazane sprayem ściany bloków, przystanki autobusowe popisane, zaplute, zaśmiecone. Nie wiem z czego to wynika - brak wychowania, świadomość niskiej kary i małego prawdopodobieństwa złapania czy czegoś innego. To niewiarygodne co dzisiaj się wyprawia. Tylko SUROWE kary w postaci prac społecznych, naprawy na własny koszt zniszczonych rzeczy i dodatkowo postawienia kilku w ramach zadośćuczynienia chyba załatwiły by sprawę. Do tego i brak Policji w postaci pieszych patroli miasta., wszędobylski tumiwisizm społeczeństwa, brak reagowania na akty wandalizmu, znieczulica społeczna i poczucie tego, że to nie moje i mamy to co mamy. Smutne to, ale prawdziwe. Dużo surowsze kary, ciężkie finansowo zasądzone odszkodowania, podawanie do opinii społecznej wizerunku i danych sprawcy może załatwiły by sprawę ....

to kutnowska patologia - bez mózgów - żyjąca na poziomie epoki kamienia łupanego - to nie ludzie - to dzicz - tryglodyci....

Jaja takim pourywać i zamarynować.

Myślę że panowie i panie w niebieskich i czarnych strojach powinni od czasu do czasu ruszyć swoje cztery litery z samochodów służbowych i po spacerować po parku i okolicy za to przecież dostają pieniądze z naszych podatków. Wydaje mi się że jedyne miejsce w którym wysiadają to tylko BP kiedy idą na darmową kawę.

No normalne. Idioci powinni taka grzywnę dostać zeby im się odechciało

Takie stacje powinny być postawione przy kamerach monitoringu bo bydło wszystko zniszczy

jedna z bardziej wartościowych rzeczy i urzytecznych w kutnie to nygusy rozwalili ją **** co za dziadostwo złapać i zastrzelić od razu za niszczenie albo **** karę żeby odczuł

Powinno sie zlapac takiego delikwenta i nakazem sadu,za zniszczenie ma naprawic i postawic kolejna, ze swoich srodkow finansowych.

Kamera monitoringu na jakiś czas na stację. Po złapaniu wandala wyrwać mu rękę i nagłośnić w mediach. Nikt inny nie posunie się do takich czynów. Sama naprawa szkody przez wandala nic nie da, bo następnym razem nie złapią.

dodaj komentarz
Czytaj także