Rejestracja i logowanie

Starosta Kowalik po tragedii w szpitalu: Specjalnej sesji nie będzie, ale...

Wydarzenia 14-03-2019 Autor: ksz
53

Informowaliśmy dziś o wniosku Komitetu Obywatelskiego o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w związku z pożarem w szpitalu, w którym zginął mężczyzna przypięty pasami do łóżka. Podpisał się pod nim były włodarz powiatu Krzysztof Debich. Na pismo zareagował już starosta Daniel Kowalik, który... sesji nie zwoła, ale sprawę planuje omówić w przyszłym tygodniu na posiedzeniu jednej z komisji.

Daniel Kowalik odpowiedź na wniosek zaczął od złośliwości pod adresem Debicha.

- Wyrażam swoje zdziwienie, a nawet zaniepokojenie wynikające z faktu, że przewodniczący Klubu Radnych Komitetu Obywatelskiego nie posiada wiedzy odnośnie trybu zwoływania sesji rady powiatu - czytamy w piśmie. - Jak stanowi art. 15 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, rada powiatu obraduje na sesjach zwoływanych przez przewodniczącego rady powiatu w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż raz na kwartał. Do zawiadomienia o zwołaniu sesji dołącza się porządek obrad wraz z projektami uchwał. Natomiast zgodnie z art. 15 ust. 7 wyżej przytoczonej ustawy, na wniosek zarządu lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady powiatu przewodniczący obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku. Wniosek o zwołanie sesji powinien spełniać wymogi określone w ust. 1.

Mimo to, sprawa szpitala pojawi się podczas obrad - jednak nie sesji, a komisji.

- Pomimo nieskuteczności Państwa wniosku, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz mając na względzie potrzebę mieszkańców powiatu kutnowskiego, dotyczącą przedstawienia informacji na temat funkcjonowania i sytuacji „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” Sp. z o.o. w Kutnie, zwołałem na dzień 21 marca na godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Do udziału w posiedzeniu ww. komisji zapraszam członków Klubu Radnych Komitetu Obywatelskiego - kończy swoją odpowiedź starosta Daniel Kowalik.

O tragedii w kutnowskim szpitalu informowaliśmy TUTAJ. Sprawę komentował dla nas starosta kutnowski, Daniel Kowalik, a pierwsze ustalenia ujawniała Prokuratura Okręgowa w Łodzi TUTAJTUTAJ. Znane są już dzisiaj także pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Wczoraj też radny Bartosz Serenda jako pierwszy zaapelował o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, po nim o to samo zawnioskował cały Komitet Obywatelski.

komentarze (53)
Dodaj komentarz

Proponuję przywieźć zwłoki spalonego pacjenta na sesję rady powiatu i tam na miejscu przeprowadzić sekcję zwłot. Może wtedy radni poczują, "czym to pachnie", i wreszcie podejmą decyzje zmierzające do zreformowania szpitala. Bo na razie bawią się politycznie tą tragedią i przepychają wzajemnie.

Jak ulica mówi To w starostwie mają zmienić powołać dr. Zarządu ma być nią Anna. W podobno wydział promocji zabierają Walczes owi A on dostaje Pcpr i ma zrobić tam porządki bo dawno nikt tam nie nie robił i tą starą pajęczyne ma zerwać tak zrobił w komunikacji potrzebował 3 tygodni pspulczuje tylko dr.

To walczes dostanie listę od dorci i Joli którą pajeczyne zerwać on jest podobno do czyszenia najlepszy

Walczeski ma przyjrzeć się w pcpr tematom które są ostatnio głośne na Kościuszki

Wiem że długi wpis, ale emocjonalny i szczery więc jeśli interesują Cię co ludzie mówią i myślą o politykach i władzy w naszym cudownym mieście poświęć chwilę, przeczytaj, skomentuj. Również z chęcią poczytam opinie na temat mojej wypowiedzi! Po 1 jak już wiele komentarzy przed moim trafnie zauważyło: A co z ostatnimi 4 latami Panie BYŁY Starosta Debich?! Po 2 Szpital to zawsze był i długo będzie piętą Achillesową Starostwa, i każda władza (kto był nie rządził, jak by nie rządził) będzie musiała się zmierzyć z tym demonem. Po 3 Pan Kowalik jaja ma jak mało kto. Nie sympatyzuje z partią do której przynależy, ale z czystym sumieniem muszę przyznać, że nie zachował się jak rasowy polityk. Nic pod publiczkę (nie od dziś wiadomo, że Pan D. robi wszystko by uprzykrzyć życie p. Kowalikowi - bo jak? Gówniarz dziesiąt lat młodszy ode mnie pokonał w wyborach?!), nie wykręca się, że to wina szpitala, że on tylko biednym urzędnikiem jest, i tak dalej, i tak dalej. Stało się co się stało - wiadomo tragedia dla rodziny zmarłego, ale jako Starostwo trzeba na chłodno przeanalizować, przedyskutować, postarać się zaradzić. Pan Daniel nie prawi w tym przypadku żadnych dyrdymałów, że trzeba to..., trzeba tamto..., bo to rząd tego i tamtego do tego doprowadził! Wszystko na spokojnie omówić w swoim czasie. Obecny starosta za przeproszeniem młody gówniarz, ale jaja i łeb na karku ma. Przede wszystkim nie boi się powiedzieć czegoś, co może się nie spodobać wyborcom. Jak nie przepadam za programem "jego" partii, tak człowiek i podejście do sprawowanego stanowiska sprawia, że chce się zaufać, chce się zagłosować na tego człowieka w kolejnych wyborach. Jeśli Pan Kowalik tempa nie zwolni, w rutynę nie popadnie, kometa w miasto Q nie uderzy to ma mój głos przy następnych wyborach! Proszę w żadnym wypadku nie hejtować że PiSowiec to pisze, kolega czy coś. Bo pisze to człowiek, który na PiS w życiu by nie zagłosował... Wszystko to jest tym co się mówi od dłuższego czasu - dopuśćmy młodych do władzy i Pan Daniel udowadnia, że to jest naprawdę niegłupie myślenie. Jestem ciekaw jakby sobie poradził UM czy Starostwo złożone z praktycznie samych młodych ludzi typu Pan Kowalik czy Serenda.

A mojego nie ma. Nieudolność i brak pomysłu na cokolwiek.

Mylisz się zasadniczo, Drogi Kolego ! "Dokonania" Debicha i jego ekipy - to jedno... Sposób, w jaki Kowalik podszedł do tragedii w szpitalu - to drugie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby starostwo i sam starosta analizował sobie coś "na chłodno" - nawet całą kadencję. Dla społeczeństwa liczą się jednak kroki podejmowane tu i teraz - aby podobna sytuacja nie powtórzyła się, zanim pan Kowalik zdąży cokolwiek przeanalizować... Oprócz fatalnego, kutnowskiego szpitala w gestii starostwa są jeszcze domy pomocy społecznej kultywujące kluby byłych abstynentów, chlających na umór i stwarzających na co dzień zagrożenie dla innych mieszkańców - pożarowe również. Sytuacja jest paląca wręcz - tu nie ma na co czekać... I nie chodzi o to, żeby Kowalik przedstawił gotowe rozwiązania - społeczeństwo oczekuje informacji o tym, jak pan starosta zamierza te rozwiązania wypracować... Na posiedzeniu komisji policja, straż i inne instancje stwierdzą - jak zwykle - że kontrolowano i było dobrze. Tylko nie o takie pustosłowie tym razem chodzi... Trzeba zrozumieć, że tragedia w szpitalu to nie kwestia ograniczająca się do samego szpitala - to obraz piramidalnie groteskowego wręcz funkcjonowania starostwa. I obowiązkiem starosty jest natychmiastowa reakcja. Tymczasem - w moim odczuciu - Kowalik usiłuje chować głowę w piasek - mniejsza o to, dlaczego: z bezradności, braku pomysłu, politycznego wyrachowania... Ale nie tego oczekuje się od starosty. Nie postawy: poczekamy, zobaczymy... Ani przerzucania się bzdurnymi zarzutami z politycznymi oponentami. Czekamy więc, Panie Starosto na decyzje - czyje głowy polecą i kiedy zacznie Pan czyścić tę stajnię Augiasza, której jest Pan gospodarzem ? A na dziś - proszę zauważyć, że kluczową sprawą dla radykalnej poprawy funkcjonowania szpitala jest sprawnie i kompletnie działający monitoring w tej instytucji. To rzecz do zrobienia natychmiast...

Miło czytać rozsądne komentarze,masz wiele racji......

Palenie zabija,,to jest powód tragedii a ni e Kowalik ,Debich czy Tusk w Brukseli... Przykro czytać te komentarze które nakręcają nienawiść .Ktoś tym powiatem musi rządzić,.....

PiS nie jest z mojej bajki,ale tych dwóch co chciało nadzwyczajnej sesji przed sekcją zwłok i ustaleniem przyczyn tragicznego wypadku to zwykłe hieny polityczne .Serenda nie wie nawet że w Oporowie nie można od 2 lat organizować imprez na terenie parku a chce organizować tam jakieś biwaki dla harcerzy.ale drugi to polityczne dno,wyjątkowy cynik i hipokryta który na ludzkiej tragedii chce zemścić się za odstawienie od koryta.panowie na chwilę obecną to kogo chcecie ukarać i czyje głowy mają polecieć nie znając przyczyn które bada prokuratura.

Haha znowu młody ustawił buca. Na komisji można sprawę skonsultować z policją i strażą. O wiele lepszy pomysł niż sesja

Młody nie po to objął stanowisko, żeby ustawiać buców, tylko po to żeby ustawić Ciebie - samorządowy pracowniku, zapewne...

Będzie komisja bezpieczeństwa i porządku to można zaprosic przedstawicieli policji i straży pożarnej którzy wyjaśnia od kiedy np. Były zaniedbania w szpitalu w zakresie np. Braku czujek czy systemów alarmowych

krzepich musiałby zrobić projekty uchwał czy porządku obrad. Dlatego nie zwoła bo nie umie. to samo było na ostatniej sesji. Nie miał projektu to wyszedł i się obraził

Wykręca, bo jeszcze do niedawna pracowali w tym samym wydziale na Szpitalnej. Dobry i szczery chłopak był ze zmarłego, ale niestety "lubił" wypić, o czym wszyscy dookoła wiedzieli, czyż nie?

Sesje zwołuje: Przewodniczący, zarząd bądź 1/4 stanu rady (Debich ma 6 radnych więc mógł zwołać). Debich nie zwoła sesji bo to w czasie jego rządów wyszły decyzje odnośnie p.poż? Na komisji bezpieczeństwa jest policja, strażacy. Pewnie wytłumaczą cała sytuację i kto jest winny.

Starosta Kowalik wykręca się sianem... Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zwołał sesję w związku z wypadkiem w szpitalu. I - ze względu na wagę zdarzenia - sesję zwołać powinien. Widocznie jednak nie chce... Tylko - po co to kręcenie, zasłanianie się przepisami i złośliwości w stosunku do oponentów ? Pan Kowalik może - i powinien - sesję zwołać i to z własnej inicjatywy. Mieszkańcom powiatu i radnym należy się rzetelna informacja, co Rada Powiatu zamierza zrobić, aby zapobiec podobnym, jak ostatni, przypadkom w szpitalu, domach pomocy społecznej, etc... Jeżeli starosta Kowalik nie chce takiej sesji zwołać - sam wystawia sobie świadectwo. Ale odpowiedź na wyrażone oczekiwanie powinna być jasna i prosta - "nie zwołam sesji, bo uważam, że...". Natomiast aroganckie cytowanie przepisów, które akurat nic do rzeczy w konkretnym przypadku nie mają, bzdurne zarzucanie innym ich nieznajomości a w końcu marginalizowanie rangi zdarzenia - bo tym jest sprowadzenie sprawy do posiedzenia komisji - świadczy, że stołek starosty jawi mu się jako tron udzielnego monarchy. Ale monarchii tej nie można nazwać oświeconą, niestety. Brzydką laurkę Jaśnie Wielmożny Pan Starosta sobie wystawia, oj, brzydką...

Pan starosta manifestuje swoją władzę. Mógłby zwołać sesję, ale nie zwoła, choć takie są społeczne oczekiwania. A może chodzi o to, że ktoś zapyta o jakieś konkrety dotyczące szpitala i będzie oczekiwał konkretnej odpowiedzi?

Przepraszamy bardzo p. Debil ma 6 szabli może sam zwołać sesję i tyle w tym temacie

Może sam... Ale Debich nie jest starostą. A ranga zdarzenia jest taka, że to gospodarz powiatu, odpowiedzialny za jednostkę, w której wydarzyła się tragedia, sam, z własnej inicjatywy i to natychmiast, powinien podjąć wszelkie kroki aby rzetelnie przedstawić stan zagrożeń i bezpieczeństwa w podległych mu jednostkach oraz przedstawić plan działań zapobiegawczych. A nie chować głowę w piasek - bo nie tego społeczeństwo oczekuje od starosty...

A w tym szpitalu to jest prezes....

chyba jest, ale rzadko bywa w szpitalu.

Jak się oczekuje sesji to chyba trzeba ją w trybie określonym zrobić... Tu starosta dobrze powiedział są odpowiednie przepisy i regulacje ustawowe.

Oczekiwanie na zwołanie sesji było od starosty. Jak widać Kowalik chowa głowę w piasek. Boi się publicznej debaty o Pietruszce i nie tylko. I to cala prawda

Debatę to bym chętnie zrobił z poprzednia władzą w zakresie aż takiego zadłużenia szpitala

Kowalik to bardzo dobry starosta, który objął urząd w najgorszym i najtrudniejszym momencie.

Problem Kutna i Kowalika polega na tym,że do wyborów samorządowycch ,nie powinny sie wpier.......ć partie.Kutno ,to jest nasza Mała Ojczyzna,czy komuś sie podoba czy nie. Ja mu b.współczuje tej sytuacji,ale gdyby nie partyjnie popychane wybory , to na pewno by nie był na ty stanowisku. Może kiedyś Kutnianie sie obudzą z ,,hoholego snu"

Czy dobry to za 5 lat ocenimy. Na razie nieciekawie to wygląda.

Dobrze nosił teczki za Kłopotowskim i to całe jego doświadczenie

Starosto Kowaliku naucz się czytać ze zrozumieniem. Debich wyraźnie napisał, że oczekuje od Pana jako przewodniczącego zarządu powiatu zwołania sesji nadzwyczajnej. To nie był wniosek tylko oczekiwanie. Bo to Pan odpowiadasz za sytuacje w szpitalu. Pan się migasz i tyle. Kpina z mieszkańców.

Różnica jest taka że kowalik rządzi 3 miesiące a debich 4 lata. Tyle w temacie.

No i taka że przez cztery lata rządow Decicha nikt nie spłonął żywcem w szpitalu... a za Kowalika w ciągu 3 miesięcy się tak stał. Aż strach się bać co będzie dalej?

A czy jesteś pewny że sie jutro nie posrasz ,choć nie robiłeś tego od dziecieńcia, mądralo,.Jak sie jednak posrasz to też Kowalik b.winny.?

Ta a za poprzedniego na plus szpital szedł hahaha

Tematów na sesję nadzwyczają jest wiecej. Chaos w zarządzaniu placówką jest widoczny gołym okiem. Musiało aż dojśc do tragedji. Kowalik nie ma żadnego pojecia o zarządzaniu.

Kowalik ma słuszną racje w tym temacie jesli chodzi o sesję. A przecież dzisiejsza opozycja zdaję sie to tak nie dawno sprawowała władzę i co w temacie szpitala mamy dług powiekszył sie do 30 mln a oni teraz bezpieczeństwie chcą dyskutować ?? Nonsens , Mieszkańcy Kutna oczekują działań w kontekście zabezpieczenia zdrowotnego tej placówki a nie dyrdymały sesyjne

Dług to ma exdrob,60 mln i co? I nic cisząaaaaaa

A MZK ile zgubiło kasy w 2018r ? Wkrótce więcej szczegół....

A córeczka prezia już pracuje w polfarmexie jako kierownik. Tak się powodzi "państwu"

Ględzisz Kakao,po prostu ględzisz....polfarmex to prywatna firma anie ciepły stołek w sp.sk.państwa.

To oni powinni wyjsnic na co tyle kasy przewalili ze na nic nie starczylo ? A nie teraz sesje beda nadzwyczajne zwolywac zeby pokazac jsk to teraz martwia sie i pokazuja zaangazowanie . Powinni wydzielic w piwnicy izbe dla agresywnych przypadkow a nie z wszystkimi bo mogli sie spalic niewinni chorzy ludzie . Brawo Starosto trzymaj ich w ryzach i nie pozwol na pyskowki na Sesjach bo to żenada . 

Zamknąć szpital i zrobić szkołę albo przedszkole pogotowie szybciej z łodzi przyjedzie i to z kulturą

Starosta ma rację. Trzeba się orientować w statucie i regulaminie rady. Stan szpitala nie wziął się z dnia na dzień. Posprzątać to wszystko nie będzie łatwo

Sesja i znowu pytania za 100 pkt śmieszne które nie wnoszą nic!!!!ogladalem ta sesję jak u Tadzia Drozdy tylko mniejsza widownia

Opozycja mnie rozwala rządzili w powiecie 4 lata mieli nadzór nad szpitalem i teraz amnezja nagle. Dług do 30 mln nie zrobił się extra od tak...

Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji w tzw. starostwie, byłoby (nomen omen) rozwiązanie obecnej tzw. nie-rady powiatowych nieudaczników i zwrócenie się do komisarza wyborczego o przeprowadzenie nowych wyborów do powiacikowego ustroistwa. Oczywiście, nie ma żadnej gwarancji, że elektorat wybierze lepsze egzemplarze do tejże bez-rady, ale przynajmniej będzie wiadomo, że obecne powiacikowe-samorządowe niechlujstwo zostanie potraktowane z buta, i na kolejną kadencję nie załapałoby się. Natomiast jeżeli chodzi o składanie takich lub innych wniosków dotyczących przeprowadzenia jakiejś tam nadzwyczajnej sesji, to doprowadzić może, a doprowadzi, do zwykłej pyskówki, pieskiego ujadania "mędrców" z powiacikowych zydli, a skutku pozytywnego rozwiązania jakichkolwiek problemów nie będzie na BANK ! Przy tej okazji trzeba zapytać , a gdzie żeś ty marny i mierny politykierczyku pt. bywał, że zostawiłeś po sobie taki organizacyjny kołtun, totalny bałagan w zakresie braku nadzoru nad jednostkami tobie podległymi, a przy okazji "kupe" długów w szpetaliku i administracyjne "szambo" w wielu komórkach na Kościuszki. Z kolei ten drugi aktywny, póki co upadły komuszek, to niech stawia wnioski w środowisku swojej niegdysiejszej egzekutywy post-pezetpeerowskiej szarańczy zła i zakłamania, bo to, że nie dostał stołka to nie znaczy, że będziemy wysłuchiwać jego bełkotu i słownych, politykierskich popłuczyn, boooo.... dają w sumie tyle co umarłemu kadzidło. Amen P.S prim Dziwnym staje się fakt, że redakcja tego portalu kasuje nazwiska osobników z opcji post-platformiano-pezetpeerowsko-zeteslowskiej i wypacza sens całego wpisu, booo co.... czyżby waszym zdaniem te politykierskie kacyki nie mogą być krytykowane i wymieniane z nazwiska?! Czyżby i inne podobne nacje miernych, lokalnych politykierów były i są w jakikolwiek sposób chronione przez ten portal?! Jeżeli się mylimy, to wnioskujemy o merytoryczną odpowiedź w powyższym zakresie. Pozdrawiamy

Haha, człowieku, co ty bredzisz, sam siebie rozumiesz? Idealny przykład na to, że internet powinien być reglamentowany emoji

Debich sam nabroił ze szpitalem, a teraz co chce wyjaśniać? Chyba tylko swoją niekompetencje.

Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji w tzw. starostwie, byłoby (nomen omen) rozwiązanie obecnej tzw. nie-rady powiatowych nieudaczników i zwrócenie się do komisarza wyborczego o przeprowadzenie nowych wyborów do powiacikowego ustroistwa. Oczywiście, nie ma żadnej gwarancji, że elektorat wybierze lepsze egzemplarze do tejże bez-rady, ale przynajmniej będzie wiadomo, że obecne powiacikowe-samorządowe niechlujstwo zostanie potraktowane z buta, i na kolejną kadencję nie załapałoby się. Natomiast jeżeli chodzi o składanie takich lub innych wniosków dotyczących przeprowadzenia jakiejś tam nadzwyczajnej sesji, to doprowadzić może, a doprowadzi, do zwykłej pyskówki, pieskiego ujadania "mędrców" z powiacikowych zydli, a skutku pozytywnego rozwiązania jakichkolwiek problemów nie będzie na BANK ! Przy tej okazji trzeba zapytać , a gdzie żeś ty marny i mierny politykierczyku bywał, że zostawiłeś po sobie taki organizacyjny kołtun, totalny bałagan w zakresie braku nadzoru nad jednostkami tobie podległymi, a przy okazji "kupe" długów i administracyjne "szambo" w wielu komórkach na Kościuszki. Z kolei ten drugi aktywny, póki co upadły komuszek, to niech stawia wnioski w środowisku swojej niegdysiejszej egzekutywy post-pezetpeerowskiej szarańczy zła i zakłamania, bo to, że nie dostał stołka to nie znaczy, że będziemy wysłuchiwać jego bełkotu i słownych, politykierskich popłuczyn, boooo.... dają w sumie tyle co umarłemu kadzidło. Amen

ale sie zesraem

Tylko nie skraj do basenu

No Kowalik ma rację w tym wypadku

Przecież rządzili w szpitalu 4 lata!!!I nie wiedzą co tam było!!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także