Rejestracja i logowanie

Starostwo i miasto miały wspólnie remontować, ale: „starosta nie odezwał się do prezydenta”

Wydarzenia 17-09-2019 Autor: toza
63

Wraca sprawa fatalnego stanu jezdni w ciągu ul. Skrajnej w Kutnie. Przypomnijmy, że w tym miejscu powstaje nowe osiedle (docelowo 600 mieszkań) budowane przez prywatnego dewelopera. Droga jest własnością Starostwa Powiatowego w Kutnie, jednak gotowość w partycypacji w kosztach jej modernizacji zadeklarował zarówno Urząd Miasta, jak i wspomniany inwestor. Niestety, remontu póki co nie będzie...

O tej sprawie pisaliśmy w kwietniu TUTAJTUTAJ. Stosunkowo wąska jezdnia jest w kiepskim stanie – nie jest utwardzona ani oświetlona, co rzecz jasna wiąże się z masą uciążliwości dla mieszkańców. Nie tylko kierowcy nie mają łatwo, kiedy muszą się w tym miejscu mijać. Droga nie gwarantuje niemal żadnego bezpieczeństwa pieszym, w tym dzieciom w wieku szkolnym.

Dodatkowo stan jezdni - jak nam wówczas mówiono - może uniemożliwić utworzenie nitki komunikacji publicznej prowadzącej do ul. Skrajnej.

Co w tej sprawie zmieniło się w ciągu ostatnich miesięcy? Inwestor budujący osiedle przy ul. Skrajnej - Patron Polska - złożył do Starostwa Powiatowego w Kutnie petycję. Wnioskuje w niej o niezwłoczne podjęcie niezbędnych działań związanych z zaplanowaniem oraz przeprowadzeniem przebudowy jezdni w ciągu ul. Skrajnej. Dodajmy, że inwestor gotów jest partycypować w kosztach, podobnie jak Miasto Kutno.

- Pomimo że rozmowy trwają ponad rok, Starosta nie zwrócił się drogą formalną do Prezydenta Miasta z wnioskiem o współfinansowanie, co zablokowało możliwość rozpoczęcia prac nad modernizacją drogi – czytamy we wspomnianej petycji (cała treść pisma znajduje się TUTAJ)

Biuro Prasowe Urzędu Miasta potwierdza – Starostwo Powiatowe w Kutnie jak dotąd nie występowało do UM w sprawie współfinansowania modernizacji drogi. Magistrat jednocześnie informuje, że nadal gotów jest partycypować w kosztach po zapoznaniu się z koncepcją i kosztorysem przedsięwzięcia opracowanym przez Starostwa Powiatowe w Kutnie.

Co więc poszło nie tak? Dlaczego Powiat jak dotąd nie kontaktował się z UM? Jak zwykle bywa w takich przypadkach – chodzi o pieniądze.

- Z uwagi na ograniczone środki finansowe, w chwili obecnej nie jest planowana rozbudowa w/w. drogi. Szacunkowy koszt netto rozbudowy drogi zakładając zachowanie profilu ulicznego wraz z wybudowaniem ciągu pieszego i pełnej infrastruktury przekroczyłby 2.500.000,00 zł po uprzednim wykonaniu wykupu niezbędnych gruntów i wykonaniem stosownej dokumentacji projektowej – informuje nas Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu.

Dowiadujemy się również, że starosta nie wyklucza przeprowadzenia dalszych rozmów w kwestii przebudowy w/w inwestycji drogowej z przedstawicielami Urzędu Miasta.

komentarze (63)
Dodaj komentarz

Coś tu uporządkujmy. Starostwo jest włascicielem drogi przy ktorej ma powstać ok 600 mieszkań - zakładając w każdym srednio od 2 do 4 osób (przyjmijmy 3 osoby w mieszkaniu ) - zamieszka tam ok 1800 (no.... 1500) osób. Osób płacących podatki, osób pod które powstanie tam infrastruktura (np sklep, komunikacja miejska, może gabinet lekarski lub przedszkole) Te 1500 osób bez normalnej drogi nie wytrzyma i bedzie starostwo o ta drogę atakowac Jest to na tyla duża grupa ze droga dla nich będzie musiała powstać i tego się nie uniknie Teraz chce sie do tej drogi dorzucić miasto i prywaciaż - czy będą chcieli za rok lub dwa? - nie wiadomo Może powiat niech pomysli czy woli teraz dogadać wydać część kasy, czy za chwile całość. A może mógł spróbować ta droge przekazać, mozna byc na "tak" mozna być na "nie" można negocjować, ale rozmawiać i szukać rozwiązania trzeba !!! Milczenie to zwykła dziecinada. Kurna jesteście samorządowcy, czy lala na dyskotece co focha strzeliła bo jej chłopak snikersa nie kupił?

problem ludzi na forum polega na tym ,że pierwsze mieszkania były po 3600 i wiekszość bała sie kupić dziury w ziemi ale niestety wszystko idzie ku dobremu a teraz tzreba płaci,ć juz chyba po 4400 wiec jedyne co im zostało to doczepienie sie drogi

To myślisz, że mieszkania zdrożały bo ludzie nagle przestali bać się kupić dziurę w ziemi? Od ogłoszenia o sprzedaży pierwszych mieszkań zdrożały wszystkie czynniki produkcji oraz materiały.

Do tej pory przez 2 lata zbudowano 4 budynki po 12 mieszkań w każdym. Teraz są budowane następne 4. Tylko żeby było 600 mieszkań, to trzeba by oddać do 2022 jeszcze 46 takich budynków. To zajmie kilkanaście lat, a do tego czasu po drodze będzie jeździć ciężki sprzęt. Najpier niech zbudują wszystkie te bloki, a potem będzie można zrobić ulicę.

NASTEPNY INTELIGENT A PO INNCYH DROGACH JAKI JEŹDZI SPRZĘT ??? PÓŁ CIĘZKI HAHAHAHA

Robią uniki gdyż nie mają pieniędzy. Podwyżki dla pracowników, zakup ciągnika o wartości 1/3 drogi to poważnie obciążą budżet. No i ten nieszczęsny szpital który ciągnie powiat na dno.

Może redakcja KCI zechce się dowiedzieć, co z budową skateparku, który mieszkańcy większością głosów wybrali w budżecie obywatelskim. Po interwencji radnego F., któremu skatepark przeszkadzał, sprawa budowy się rozmyła. Z dodatku w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia wśród radnych - zarówno opozycyjnych jak i koalicyjnych. Mimo wysyłanych do nich próśb żaden nie chce złożyć interpelacji w sprawie skateparku.

Ciekaw jestem w jaki sposób zdobyli pozwolenia budowę i pozwolenia na użytkowanie budynków? Na etapie projektowania i uzgadniania dokumentacji nie wiedzieli, że droga dojazdowa właściwie nie istnieje? Ale w tym kraju wszystko robi się w miarę swoich możliwości.

Na terenie całego osiedla są drogi wyłożone kostką - tak jak na 99% osiedli w Polsce. Więc w czym problem? Aby otrzymać ODBIÓR budynku nie potrzeba pięknej nowej drogi. Warto liznąć tematu zanim się wypowie.

Liznąć to możesz swoje półdupki

Pozostawię to Tobie. Nie będę miał serca odmawiać Ci takich przyjemności. Zapraszam :-)

Musiałbyś się najpierw umyć, twoja kobieta stale na to narzeka gdy jest ze mną.

Starosta nie jeździ po okolicach gdzie mieszka plebs. Lokalizacja nie za ciekawa, więc można tam pobudować jakieś mieszkania wspomagane (dla byłych więźniów i osób nie radzących sobie z życiem). Nie ma dobrego dojazdu, na uboczu, nada się na ten cel...

Ciekawe co powiesz za 10 lat. Osiedle tak się rozbuduje, że jeszcze sam będziesz chciał tam mieszkać. Poza tym jakbyś nie zauważył, to miasto rozbudowuje się właśnie w tą stronę. Aquapark, Centrum handlowe, nowy Mc Donalds. Bliżej jest stąd do centrum niż z Łąkoszyna...

Mało razgarnieci ludzie tego nie zrozumieja bo patrzą tylko nas to.ze.nie ma drogi A droga Bedzie i będą się pchać żeby tam mieszkać bo do centrum handlowego Aqua parku mc Donalda 5 min hahahaha pozdrawiam rozgarnietych

Ale mi atrakcja ten producent dużej ilości śmieci jak McDonald s 

Zawsze było stąd bliżej do centrum niż z Łąkoszyna więc do czego zmierzasz? Nowy Mac ma mnie przekonać do tej części miasta? Ze Skrajnej do galerii ok. 5 minut autem, z Łąkoszyna też w 5 minut dojadę do Kauflanda.

To niby dlaczego ta lokalizacja (Skrajna) ma być gorsza od innych części miasta???

A czemu Łąkoszyn ma być lepszy?

Zawsze zamiast 4.000 zł z metra na tym osiedlu bez drogi, można było kupić przy Kasztanowej za 5.000 zł z metra mieszkanko i mieć dostęp do normalnej drogi. Nowi najemcy ów osiedla popełnili błąd że przed zakupem nie dowiedzieli się jak będzie wyglądała sytuacja drogowa w tym rejonie. Przy 600 mieszkaniach jakie tam łącznie mają być niewielkie 100 zł na metrze by Wam dało prywatną drogę, zamkniętą i bez łaski UM czy Starostwa ;-) teraz zanim oba urzędy się dogadają, zanim środki przeznaczą, zanim będzie WYGRANY przetarg co jest zawsze problemem to przez najbliższe 2/3 lata drogi mieć normalnej nie będziecie. Za gapowe się płaci, niestety.

600 mieszkań to tam będzie za 15 lat w takim tempie.

Całość ma być oddana do połowy 2022 :-) 15 lat to Ci się z Twoim wiekiem pomyliło, chłopcze. Jak tam skatepark? :-)

Do tej pory przez 2 lata zbudowano 4 budynki po 12 mieszkań w każdym. Teraz są budowane następne 4. Tylko żeby było 600 mieszkań, to trzeba by oddać do 2022 jeszcze 46 takich budynków. W tym tempie to 15 lat przy najbardziej optymistycznym scenariuszu, chyba że wykonawca zacznie budować po kilkanaście budynków rocznie. Ale patrząc na tempo to niemożliwe.

ty myslisz ze to jest gra komputerowa i sie wciska przycisk i 50 budynków stoi???hehe a po co ma budowac szybciej jak nie ma takiego popytu i 4 rocznie wystarczaja idelanie jak na ta chwile

No to nie będzie skończone do 2022 - jak twierdzi A. Zdecydujcie się w końcu na którąś wersję.

Jak sobie mieszkania deweloper buduje na których zarabia to niech sobie drogę też zrobi.

A Ty chodząc do pracy idziesz tam charytatywnie czy dla pieniędzy? O ile oczywiście chodzisz, bo patrząc po stylu wypowiedzi to mogę mieć wątpliwości że Twa twarz jest chociaż skalana jednym dniem pracy. Ja rozumiem że beneficjenci socjalni by wszystko chcieli - BO IM SIĘ NALEŻY za nieróbstwo.

Haha jaki koleś no chyba każdy inwestor buduje po to aby zarobić z której wioski Ty się urwales bo chyba tam duża ciemność macie

A na ciągnik pieniądze się znalazły ????

Ciągnik poszedł w koszty, paliwo, amortyzacja itp.

Starostwo na szkoły nie ma pieniędzy a na drogi dla prywaciarzy będzie wydawać... może jeszcze na Zawadach niech pobuduje i żąda drogi...

To niech starostwo też nie wydaje kasy na remonty dróg, gdzie są domki jednorodzinne bo są to domy prywatne i w nich mieszkają sami prywaciaże. Niech nie daje kasy na szkoły, bo przecież w nich uczą się dzieci prywaciarzy. Durne myślenie. Ludzie płacą podatki to niech starostwo robi.

Deweloper kupuje pola za grosze to niech pomyśli o infrastrukturze. Jest tyle innych miejsc z drogą asfaltową, czemu wybrał to? Kasa ! Nowy właściciel takiego mieszkania sam podejmuje decyzje i musi liczyć się z takimi utrudnieniami. Drodzy lokatorzy, cierpliwości i Wy będziecie mieć nową drogę za 20 lat. Ja też tyle czekam.

ty mieszkaniec a gdzie powstaje infrastruktura??? bo ja myśle ze na polach a ty chyba myslisz i naczej od ziemi czy pola wszystko sie zaczyna haha

Poza miastem mieszkanie 4.000 zł z metra, w centrum 5.500/6.000 zł. Tak, w Kutnie ;-) albo oszczędność i duże ograniczenia, albo rozmach i udogodnienia. No chyba że ktoś liczy że w samym centrum miasta gdzie nie ma miejsc na budownictwo pojawi się nowe mieszkanie za 4.000 zł z metra ;-)

Miejsc do budowy bloków w centrum jest jeszcze bardzo dużo, np. na Podrzecznej koło BGŻ.

Bardzo dużo? Więc problemem nie będzie wymienić 5 miejsc które w CENTRUM widnieją w planach miejscowego zagospodarowania przestrzennego jako miejsce do budowy osiedla. Lecisz chłopie, aż kawę sobie zrobię i poczekam na listę. :-) będzie wesoło.

No, nawet jest jeszcze Plac Wolności - dlaczego nie tam walnąć apartamentu 40 pięter, prawda? A najlepiej jeszcze za friko rozdać bezrobotnej patologii. A co, jak szaleć to po całości. Zrób sobie lepiej ten "skatepark" w domu i nie zapomnij podbić ubezpieczenia zdrowotnego w UP ;-)

W normalnych miastach dogęszcza się zabudowę w centrach. Przy Podrzecznej na pustym placu bez problemu zmieściłoby się kilka dużych bloków po 8-10 pięter - byłoby kilkaset mieszkań co najmniej. Ludzie stamtąd mogliby pieszo dojść czy do sklepów w centrum, czy do hipermarketu, czy na dworzec kolejowy i nie musieliby jeździć samochodami jak ze Skrajnej. Tu chodzi o to że kucienkowych januszy deweloperki nie stać na dobrą jakościowo zabudowę w centrum i dlatego kupują ugór przy granicy i stawiają jakieś bieda-bloczki.

Działka - parking przy BGŻ ma powierzchnię 3.200m2. Na przykładzie miasta Łodzi, aby postawić blok pow. 5 pięter potrzeba uważaj... 4.800m2. Jeden blok, może tam wciśniesz razem z terenem zielonym jak i parkingiem. Lecz z metra zamiast 4.000 zł, mieszkanie by kosztowało minimum 6.500 zł. Aby postawić 2 takiego bloki, według danych pokazuje mi 11.800m2. I nie jest to wymysł, przepisy jasno mówią o minimalnym okresie docierania słońca to przynajmniej połowy mieszkania w danym okresie sezonu. Nie można naciupkać bloków w odległości 2m od siebie tak że mógłbyś z sąsiadem balkon w balkon grać w szachy ;-) Głupota ludzka nie zna granic. No ale rwać się aby pisać komentarze to pierwszy. Udaj się dziecko do UM, sprawdź plan zagospodarowania, zapytaj co z tym skateparkiem i tyle w temacie. 3maj się cieplutko w ten Wrześniowy chłodek który też pewnie przez władców miasta jest spowodowany :-)

A wiesz co to zagospodarowanie przestrzenne ? Uważasz że ul. Podrzeczna będzie w stanie przyjąć kilkaset samochodów dodatkowych gdy powstaną tam bloki? Byłeś w UM zapoznać się z dokumentacją zagospodarowania? Jeżeli nie odpowiada Ci budowa bloków na dawnym polu przy ul. Skrajnej - zawsze możesz swoje zaskórniaczki wygrzebać ze skarpety i pobawić się w inwestora-dewelopera. Kup działkę od UM przy BGŻ, postaw bloki 10-cio piętrowe i trzep kasę. Kto Ci broni? Nikt... na co czekasz?

W normalnych miastach takie budynki przy takich ulicach nie są problemem. Ale kutno to chlew obsikany przez wieprze, tutaj nic się nie da.

To jest teren miasta, a buduje się na obrzeżach, bo w centrum już nie ma miejsca. Poza tym dużo ludzi woli ciszę, spokój i kawałek zieleni przed blokiem. Wiele miast się w ten sposób rozbudowuje a na mieszkania jest duży popyt. Deweloper wybudował infrastrukturę na terenie osiedla, a drogę musi zrobić starostwo... Widzę, że po prostu niektórym ludziom żal d... ściska, że inni mogą mieć a oni nie.

Miejsc do budowy bloków w centrum jest jeszcze bardzo dużo, np. na Podrzecznej koło BGŻ.

Docelowo na tym terenie ma być 600 mieszkań, uważasz, że będzie tam cisza i spokój? Przekrój społeczny też będzie różny, od ludzi spokojnych po bogatą patologię.

Na pewno spokojniej niż w centrum miasta.

Problem polega na tym, że w Kutnie nie ma wyboru, bo prawie nic się nie buduje.

Kapucynie bo inaczej Cię nadawać nie mogę tak się to odbywa miasto się rozwija powstają mieszkania i drogi A że Ty czekasz na drogę bo mieszkasz gdzieś sam na końcu świata A tutaj będzie tyle mieszkańców i mieszkań że to jest priorytetem drogo należy do starostwa i najwyższy czas się za to wziasc

Im ta droga po prostu się należy...

Dlaczego deweloper ma myśleć o infrastrukturze, jeśli to jest droga powiatowa, a nie prywatna? Ludzie płacą podatki to niech starostwo robi infrastrukturę.

budują cwaniaki w takich dziurach a potem kwik że drogi niema oświetlenia brak kiedyś musiało być na taki dużym osiedlu przeczkole żłobek

Drogi solidaruchu! To było za komuny, nie solidarności.

Człowieku, po twojej ortorgrafii widać, że miałeś problemy nawet z ukończeniem wspomnianego przedszkola.

Zwracając się do kogoś piszemy: Twój, Twoje, Ciebie, Was itd. Ktoś coś wspominał o poprawnej ortografii?

A co to PRZECZKOLE ?????? Nie znam , chyba jakiś nowy twór bo kiedyś to były przedszkola

Z jakiej racji Powiat ma budować drogę prywaciarzowi !?

Prywaciarz zrobił drogę na jego terenie w osiedlu A reszta to miasto więc wróć do szkoły dopóki nie jest jeszcze,e za późno lub się nie wypowiadaj jak nie rozrozniaż pojęć hehe

nie prywaciarzowi, ale mieszkańcom Kutna

A skąd ty wiesz że będą tam mieszkać kutnianie a nie najemcy z całej Europy. Jest tyle dróg do naprawy , które czekają latami. Inwestor mógł kupić drogę od starostwa i byłaby prywatna . I jeszcze jedno , ciekawy jestem jak będzie gdy na przyległe pola rolnicy wywiozą obornik lub gnojowice .

Przecież pola tam były wcześniej niż domy.

Jest to droga powiatowa, a nie prywatna. To przyszli mieszkańcy mają wykupić sobie tę drogę i z własnych pieniędzy ją asfaltować? Przecież płaci się na to podatki, żeby były robione drogi, mosty, lampy itd. To jest obowiązkiem władzy zapewnić obywatelom niezbędną infrastrukturę, bo jest na służbie narodu, a nie odwrotnie.

Będzie śmierdziało i będą awantury i petycje.

pinionszki .. emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także