Rejestracja i logowanie

Stary cmentarz w zupełnej ruinie. "Niech ktoś zrobi tam porządek"

Wydarzenia 11-07-2018 Autor: ez Foto: archiwum/toza
30

Czy wzgórze cmentarne przy ul. Tarnowskiego prosi się o uporządkowanie i koszenie? Tak twierdzi jedna z mieszkanek Kutna, której zdaniem ktoś powinien o to miejsce w końcu zadbać.

Cmentarz żydowski w Kutnie zdaje się być idealnym miejscem dla okolicznych mieszkańców na nocne imprezy zakrapiane alkoholem. Skutki są widoczne od razu: hałas, porozrzucane śmieci... Tak sytuację przedstawiła jedna z naszych Czytelniczek.

- Czy nikt nie dba o to miejsce? Kierchol wygląda na niekoszony od dłuższego czasu, jest zarośnięty, wysoka trawa wszystko zasłania. Do tego młodzież często urządza tam sobie libacje. Jest hałas i bałagan. Czy ktoś może zrobić tam porządek? - zwróciła się do nas mieszkanka tamtej okolicy.

Sprawą zainteresowaliśmy Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, które opiekuje się tym terenem. Okazuje się, że problem nakreślony przez naszą Czytelniczkę to nie żadna "nowość".

- Czas już przywrócić tożsamość i godność miejscu, na którym pochowani są mieszkańcy Kutna. Stan cmentarza jest tragiczny. Rozległa łąka wykorzystywana jest do wyprowadzania psów i libacji, w konsekwencji czego w wielu miejscach walają się śmieci, butelki i puszki po alkoholu oraz odchody... - czytamy na stronie TPZK.

Teren kiercholu porośnięty jest także wysoką trawą i chwastami. Czy rzeczywiście miejsce to jest niekoszone? Nikt nie podejmuje tam prac porządkowych? Z takim pytaniem zwróciliśmy się Urzędu Miasta, o którego odpowiedzi poinformujemy. Doniesieniami Czytelniczki zainteresowaliśmy również prezesa TPZK - Bożenę Gajewską.

- Sprawdzę to i jeśli faktycznie sytuacja tak wygląda, natychmiast zareagujemy razem z miastem w tej sprawie - poinformowała nas Bożena Gajewska.

Władze miasta z kolei wyjaśniają:

- Teren nie jest objęty stałym utrzymaniem, prace wykonywane są doraźnie.  Koszenie i sprzątanie tego terenu  przewidziane jest do końca tygodnia.

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Dlaczego Żydzi nie płacą za swój cmentarz a my musimy płacić za groby bliskich? Czy w tym "państwie" istnieją odrębne prawa dla Polaków i Żydów?

Babo, weź sobie kosę i zamiast pitolić że w lato rośnie trawa, zacznij kosić razem ze swoim ze swoim je....usem!

Żydowski cmentarz to niech o niego zadbają koniec kropka.

ale sie wylal antysemicki hejt. K utno miastem prymitywow?

Jaki hejt antysemicki!!!Czy prawda jest antysemicka???Nikt gminie żydowskiej nie odbiera ich cmentarza.A wręcz przeciwnie dawno powinni oni o niego zadbać tak jak nakazuje ich religia.A dlaczego od tylu lat tego nie robią???Brak pieniędzy?Nie możliwe.

Dlaczego hejt? Niewygodna prawda i od razu hejt? Ktoś kto ma inne zdanie, nie znaczy że jest hejterem.

Polacy za miejsce na cmentarzu muszą płacić 20 lat, a jak nie to ich kości wyrzucą na śmieci . Żydzi nie płacili nigdy i nie będą płacić, za to Polacy im zapłacą, posprzątają i będą składać hołdy. Takiego upodlenia doczekaliśmy... Kto nami rządzi?

Upodleniem to jest likwidacja grobu po 20 latach...W niewielu miejscach na świecie takie pomysły. Wszędzie od północy po południe w całej Europie, można zwiedzać stare kilkuset letnie cmentarze, a u nas 20 latach jak nie zapłacisz..... A jakby tak nam na Cmentarzu Łyczakowskim w Lwowie, albo na Rosie w Wilnie wpadli na takie "genialne" pomysły.

Z artykułu wynika , że tym terenem opiekuje się TPZK tymczasem prezes Towarzystawa komentuje, że sprawdzi i zajmie stanowisko to co to za opieka???

wczoraj w kci tak mówią na mieście był prokurator i cba...chyba mają trochę za paznokcimi ...

Gmina żydowska się nie zamartwia. Paniusiu nie szukaj garbatego do bicia w naszym mieście!

Kci zajęło ostatnie miejsce w ogólnopolskich portalach ...ponoć w 70 %kłamią tak donoszą bojówkarze PiS

Ponoć kci ma tyle spraw za zniesławienie że już nie daje rady ..tempomat ròwna się 0 .

kci z powodu spraw sądowych I długów za kłamstwa ponić mają zamknąć ...

Według mnie teren powinien zostać ogrodzony. Powinna być furtka i zakaz wprowadzania psów. A także ze dwie lampy.

Była propozycja i co kasa poszła na pierdoły. Dobrze sie wydaje z nie swojego . Przepraszam czy w centrum była koszona trawa nie zaspali czy sie zasiedzieli.

Żydom nie zależy na ogrodzeniu i oświetleniu. Ich cmentarze zaniedbane, bo tak chcą. Czemu Polacy mieszają się do nieswoich spraw?Mało jest problemów do rozwiązania w mieście?

A co te lampy mają oświetlać?Kto zapłaci za prąd?Mieszkańcy czy ty?

Teren bardzo mi sie podoba, taka dzika gorka. Miasto jezeli nie jest wlascicielem, to niech Pani odezwie sie do wlasciciela terenu i poprosi o zainteresowanie. A co do picia itp. I smiecenia to nie urzednicy a wychowanie i sluzby typu straz miejska i polocja. Pozdrawiam i zycze zajecia sie soba i "posprzatania" samej siebie. .

Zadbać o ten teren powinna z mocy prawa gmina polska żydowska.Jeśli oczywiście się do niego przyzna-cmentarza żydowskiego.Niech żydzi z Nowego Yorku wyłożą pieniądze i to jak najszybciej.Ten teren stanowi od lat zagrożenie dla ludzi i miasta. ....Polacy w różnych miejscach na świecie za swoje pieniądze budują i dbają o swoje cmentarze np.harcerze jeżdżą na Ukrainę i do Rosji porządkując nasze cmentarz.Choć Ukraińcy zabili płytami nasze dumne orły na cmentarzu Orląt Lwowskich,to i tak robią tam co mogą ....Oczywiście inne ustawy obowiązują cmentarze wojenne. ...Reasumując.Władze miasta dawno powinny podjąć kroki prawne w tej sprawi.Ich cmentarz ich wydatki.

Czy w Kutnie brak przedstawicieli narodu żydowskiego? Chyba nie.... Zaniedbany cmentarz wystawia przede wszystkim im świadectwo, nie miastu.

Skoro "mieszkanka" tak bardzo martwi się stanem żydowskiego cmentarza, niech weźmie kosę do ręki i wykosi.

Zydzi niech placa za remont

Bardzo mnie cieszy, iż miasto postawiło ławeczkę na Tarnowskiego i tyle osób z niej korzysta. Spadają Panie i Panowie, odpoczywają, rozmawiają i są zadowoleni. Miło patrzeć, tak mało potrzeba aby było cudownie. Może więcej takich ławeczek ??? Dzięki.

Teren powinien być zadbany. Wszyscy chodzą tam z pieskami. Nie powinno tak być . 

cykl artykułów porządkowych przed wyborami... prace porządkowe kosztują kto ma to zrobić gratis.... ja wolę żeby z naszych podatków pieniądze szły na cel pożyteczny dla wszystkich np chodniki i drogi a to jest teren chyba gminy żydowskiej jak dbają tak mają

Mośki dbają o stan konta i kłamliwą historię , którą szantażują i wyłudzają na przemyśle ... profesorowie polscy się nie mylą!!!

Bzykałem kiedyś jedną pannę na kiercholu. Spoko miejscówka emoji

Trzeba było na grobie swoich starych.

Gdzie dokładnie? Na trawie?

dodaj komentarz
Czytaj także