Rejestracja i logowanie

Stracili dorobek życia. Pogorzelcy spod Kutna potrzebują pomocy. Dołożysz swoją cegiełkę?

Wydarzenia 19-11-2019 Autor: bnp
15
Stracili dorobek życia. Pogorzelcy spod Kutna potrzebują pomocy. Dołożysz swoją cegiełkę?

Marzą, by najbliższe Święta Bożego Narodzenia spędzić we własnych czterech kątach. Jak na razie ich dom stoi w ruinie, strawiony przez pożar, który wybuchł w ubiegłym tygodniu, pozostawiając rodzinę bez dachu nad głową. Pogorzelcy z Sójek liczą jednak, że dzięki ludziom dobrego serca uda im się wrócić do rodzinnego gniazda. Na stronie pomagam.pl trwa zbiórka na odbudowę ich domu - liczy się każda złotówka!

15 listopada na długo zapadnie w pamięci rodziny mieszkającej w podkutnowskich Sójkach. Właśnie wtedy w płomieniach stanął ich dom, a z żywiołem walczyło aż sześć zastępów straży pożarnej. Szczęście w nieszczęściu, w momencie wybuchu pożaru, w domu nie było żadnego z domowników. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Niemniej, rodzina straciła praktycznie cały swój dorobek życia . Jak mówią bliscy pogorzelców, jeżeli do zimy nie uda się odbudować chociaż dachu i osuszyć ścian i pomieszczeń zalanych podczas akcji gaśniczej, pozostałość ulegnie dużo większemu zniszczeniu.

Nie brakuje osób, które zadeklarowały bezinteresowną pomoc fizyczną, lecz na zakup materiałów do odbudowy potrzeba znacznych środków finansowych. Na uzbieranie odpowiedniej kwoty - w tym przypadku mowa o 30 tys. zł - pozwolić ma zbiórka na stronie pomagam.pl. 

-  Nie szukamy ludzi którzy zasponsorują nam duże kwoty...Szukamy dobrych dusz które będą w stanie zrezygnować chociażby z zakupu paczki papierosów na rzecz rodziny, która straciła w ciągu kilku minut naprawdę bardzo wiele...Wiemy, że dużo osób gdyby mogło wsparło by Nas, lecz nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić bo mają własne rodziny, więc proszę te osoby o udostępnianie by informacja ta trafiła do jak najwięszego grona Naszych Rodaków! - czytamy na stronie zbiórki. 

Póki co udało się zebrać nieco ponad 2,4 tys. zł. Jeżeli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy domu pogorzelców, możesz dokonać wpłaty TUTAJ.
 

komentarze (15)
Dodaj komentarz

,, Andżeju'' na zdrówko niech Ci idzie i wiatr w plecy żeby Ci całe życie wiał, będzie Ci łatwiej ,, ****ować".

Nie dam choć mam nie powiem że nie,ale wole przepić

Tera wszystkie jedne łape wystawiają ,wstyd a robić nie ma komu

Im sie,, nalezy'' ogien sam sie nie zpruszy

A co jeżeli dokumenty potwierdzające wizytę kominiarza spłoneły razem z resztą dokumentów?

Przecież jak ktoś nie chce niech nie daje. Po co więc zjadliwy komentarz?

Ubezpieczenie 200zł na rok a kominiarz 100 zł ,jak szkoda to jest płacz

Może UM zasponsoruje nowy dom? Tak jak trojaczki dostały. W obu przypadkach los zadecydował :-)

Kobieto puknij się w głowę nie masz za grosz kultury i taktu wypisując takie rzeczy.Ciekaw jestem gdyby Ciebie dotknęła taką tragedią czy nazwałabyś to żartem.

Zartujecie przecież dostaną kase z ubezpieczenia

Ty myślisz że ubezpieczyciel jest tak chętny do oddawania pieniędzy. Jeśli dostana kasę to będzie i tak nie wielka kwota

Na ile ubezpieczyłeś, tyle ci wypłaca, tak u mnie było

Masz rację a jeżeli powodem niby jest nieszczelność komina, a w ciągu roku nie było wizyty kominiarza, to nawet mogą tego ubezpieczenia nie dostać, niestety

Więc dlaczego inni mają się zrzucać za popełniony błąd? Brak ubezpieczenia, brak zabezpieczenia i jak zwykle wystawienie ręki po jałmużnę.

Racja !!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także