Rejestracja i logowanie

Strajk policjantów: pouczenia zamiast mandatów

Wydarzenia 05-07-2018 Autor: ez Foto: archiwum
43
Strajk policjantów: pouczenia zamiast mandatów

Od kilku dni w mediach aż huczy o planowanym przez funkcjonariuszy policji strajku. Z uwagi na to, że służby mundurowe strajkować nie mogą i o zaprzestaniu wykonywania swoich obowiązków w czasie służby nie ma mowy, wybrali alternatywne rozwiązanie, czyli strajk włoski. Co to dla nas oznacza w praktyce?

Funkcjonariusze z całego województwa przygotowują się do strajku włoskiego, który rozpocznie się za niecały tydzień. Od przyszłego wtorku (10 lipca) mundurowi za wykroczenia nie będą "wlepiać" mandatów karnych, a zamiast tego obywatelom zostaną udzielone jedynie pouczenia. Na tym nie koniec. Policjanci z wydziałów ruchu drogowego oraz prewencji zapowiedzieli również, że swoje czynności służbowe wykonywać będą w sposób drobiazgowy. Nie wykluczono także ogólnopolskiej manifestacji. Na znak przyłączenia się do strajku komendy i radiowozy zostaną oflagowane. Jak zapewnia związek zawodowy, ważne jest, by wszystko odbywało się z poszanowaniem obowiązujących przepisów

Czemu funkcjonariusze zdecydowali się na taki ruch? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A w tym konkretnym przypadku o 650 zł podwyżki oraz o wprowadzenie pełnej odpłatności za zwolnienia chorobowe do 30 dni w roku i za nadgodziny. Żądają także przywrócenia korzystniejszego dla służb mundurowych systemu emerytalnego.

Nie mamy się jednak czego obawiać - strajk nie oznacza mniejszego zaangażowania w swoją pracę. A przynajmniej tak zapewnia rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Policjanci nadal będą wykonywać swoje ustawowe zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Mieszkańcy nie muszą więc obawiać mniejszego zaangażowania funkcjonariuszy w swoją pracę - informuje mł. inp. Joanna Kącka - rzecznik prasowy KWP w Łodzi.

Jak wygląda sytuacja w naszym mieście? Czy policjanci dołączą do strajku? Póki co flagi wywieszonej na komendzie próżno szukać, ale to nie oznacza, że żaden z funkcjonariuszy do strajku nie przystąpi. O komentarz w sprawie poprosiliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Trudno mi jest się wypowiedzieć na ten temat, ponieważ protest ten jest ogólnopolski i to, czy policjanci z naszej komendy do niego dołączą jest kwestią indywidualną - poinformowała nas st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

O tym, czy kutnowscy mundurowi przyłączyli się do tej formy protestu, przekonamy się już niebawem, gdy strajk zostanie oficjalnie rozpoczęty.

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Nie wdzięczna ich praca i za marne grosze- oby wywalczyli lepsze warunki i te 15 lat służby jak było bo nikt inny w tej firmie i tak dłużej nie da rady służyć . Trzymam kciuki i kibicuję!!!!

Bardzo dobry pomysł! To niebezpieczna praca z narażeniem zdrowia i życia, dlatego też jestem za realizacja pomysłu i trzymam kciuki.

Panstwo nie ma pieniedzy.Nie ma szans na spelnienie ich postulatów. Jak ci nie pasuje 2400 na reke to idz gdzie indziej pracować.

Kutnowska policja się kończy... nikt presji nie wytrzyma... czy w każdym wydziale przełożony Ciśnie na wyniki ? Statystyka najważniejsza? Tam już nie ma ludzi. Mój kolega który robi na górze to już wolnego dawno nie miał. Rodzina mu się rozsypuje bo wiecznie mu się przedłuża w pracy.

Treść być może i straż miejska też się przyłączy

Moze naczelnik L teraz przestanie wszystkich straszyc postepowaniami??? Moze sumienie ruszy co niektorych? Karma wraca

Czy nikt nie widzi co dzieje. Siejak w tej komendzie? Czemu nie ma kintroli dotyczcej smierci kolegi??? Przeciez kazdy wie dlaczego tak sie stalo a przelozeni tylko na chwile schowaja glowe w piasek, beda zegnac z honorami by zaraz kofos nastepnego wykonczy... gdzie posel Rzymkowski

Ja też bym chciał więcej kasy do wypłaty ale mój szef jest zbyt pazerny a ja sam nie będę strajkować bo nie ma innych pracowników . A innej nie szukam narazie bo to i tak że tak powiem z deszczu pod rynnę . 

To nie narzekaj i nie próbuj skoro nie podejmujesz żadnych kroków by polepszyć swój byt

No to po co człowieku wylewasz tu swoje żale? Twój wpis jest bez sensu.

a moze przez ten strajk umorza mi 300 zl i 6 punktow karnych

Nikt ich tam nie trzyma na siłę.Zapraszam na produkcję.

na produkcji chociaż masz spokojną głowę, zrobisz swoje i do domu. Tu nie wiesz kiedy skończysz, nocki, nadgodziny, święta czy weekendy nie płatne i do tego obciążenie psychiczne.......

Trza się było uczyć by siebie stało przy taśmie. Chyba proste .?

Zrezygnuj w takim razie z produkcji jak ci źle!

Co to za podejście? W takim razie jak wam na produkcji przyjdzie do głowy strajkować to też ci powiem że nikt cię tam nie trzyma na siłę. Żenada

Martofel też weźmie udział ?Byłoby o jednego więcej .

Ogólnie w Polsce dla przeciętnego pracownika to śmiech na "sali"

Co na to wszystko naczelnik prewencji, bezpośredni przełożony zmarłego funkcjonariusza? Tak na marginesie ilu jest aktualnie w służbie dzielnicowych, ilu na zwolnieniach, a ilu na urlopach?

W Kutnie nie ma związków! Policja do niczego nie przystąpi! Strach im nie pozwoli!!!

W Kutnie nie ma związków! Policja do niczego nie przystąpi! Strach im nie pozwoli!!!

Brawo policjanty

I to mnie bawi najbardziej emoji za pieniadze sa w stanie sie zesrac i wlepiac upomnienia , to swiadczy tylko o ich niesprawiedliwosci psy nic wiecej

Skoro oni psy to ty bydło i to w dodatku takie jak pomazańcy od zniszczonych stacji naprawczych rowerowych czy przystanków! Bydło będzie dostawać mandaty i to te z najwyższej półki! Ktoś kultury musi uczyć mieszkańców obory!

Kutno nie przystąpi do protestu z prostej przyczyny - u nas nie ma związków zawodowych, a ci co tam niby działają są podporządkowani i zależni od komendanta. Strach w kutnowskiej komendzie nie pozwoli na strajki. Teraz ważniejsza sprawa - co.ze śmiercią naszego kolegi śp. Arka?! Tym niech się media zajmą! Ile miał ten chłopak postepowan dyscyplinarnych?! Jak miał to wytrzymać?!

We wrześniu Kotek komendantem decyzje zapadły

No podobno po wakacjach panowie Sz wyjazd. Tylko pytanie czy dla nich lepszych stołków gdzieś się nie szykuje?

Świetny patent te pouczenia... Dość finansowania pisowców z naszych mandatów... Może tak jeszcze urzędy skarbowe zechciały postrajkowac trochę...

Czy to oznacza, że jak finansowałeś Plaftfusów i chłopków to było OK?

Dobrze Breivik ,może ten smutny fakt spowoduje wreszcie ,że ktoś dobierze się do **** komendantom , mam nadzieję , że nie będzie ich na tej smutnej uroczystości.przy art. o święcie policji wyłączyli komentarze -tchórze .

Brejwik winny! Ten drugi to samo!!!

breivika to sie już nie czepiajcie, bo trochę stonował, za to jego zastępca - katecheta rozwija skrzydła...

Żebyś ty choć w połowie był taki jak zastępca komendanta to obraz policji w społeczeństwie byłby lepszy.

Oficer prasowy i nie ma wiedzy co do strajku to może komendant się wypowie bo ten chyba powinien wiedzieć jak jego jednostka do tego się ustosunkuje, czy nie?

Miejmy nadzieję, że kutnowskich komendancików chociaż trochę od wczoraj męczą wyrzuty sumienia... Z drugiej strony, znając strukturę betonu, to mało prawdopodobne. Ale, przyjdzie taki czas, że zastępcy pozostanie już tylko i wyłącznie modlitwa, bo karma wraca i nie można w nieskończoność poniewierać ludźmi. jak się chce i mieć ich za nic. Strajkującym życzę powodzenia, chociaż wątpliwe, aby to coś na dzień dzisiejszy zmieniło.

Oj widać co znaczy dla Ciebie człowiek

Zastanów się w jaki sposób wypowiadasz się o Swoich przełożonych. Źle to świadczy o Tobie.

.....bo przełożeni muszą sobie zasłużyć na szacunek podwałdnych, a w tym konkretnym przypadku to dużo im brakuje. Niestety komendant i z-pca za rok, dwa odjedą stąd w blasku chwały pozostaiając komendę rozje...ą, zachwoują swoje kwartalniki....

W du... ach im się poprzewracało, dodatkowych przywileji chcą. 650 zł podwyżki ciekawe za co taka kwota? Ja rozumiem 65 zł, nie powiem w Polsce polepsza się, więc te 65 zł podwyżki netto można by było dać, ale nie 650.

to pracuj matole za 2400 netto miesięcznie w nocy i święta... i niech ci w twarz plują!!! tylko nie pisz, że to służba i sami sobie wybrali taką prace. najpierw pomyśl, dopiero potem pisz .

Większość społeczeństwa pracuje za takie pieniądze, a nawet niższe. Co do "płuca w twarz" to zacznijcie zachowywać się jak przyzwoici ludzie to szacunek w większości społeczeństwa będzie mieć. Oczywiście, że znajdzie się margines który nadal będzie Was "opluwał", ale większość społeczeństwa będzie po Waszej stronie.

Skad szacunek jak okradaja spoleczenstwo bo maja odgónie wytyczone ile maja ukrasc z mandatow do skarbu panstwa. Do tego chore statystyki ktore musza spelniac bo ktos tam na gorze cos wymyslił. To nalezy rozwiązać i zaczać od zera tworzyć struktury.Policja ma być dla ludzi i brać się za najbardziej uciazliwe dla spoleczenstwa rzeczy a nie wlepiac mandaty bo to marginalne sprawy.

W koncu poszli po rozum do glowy, tylko pouczeniami cos osiagna, powodzenia!!!

dodaj komentarz
Czytaj także