Rejestracja i logowanie

Szykuje się podwyżka kolejnego podatku? Kierowcy mogą dostać po kieszeni

Wydarzenia 16-09-2020 Autor: toza
15
Szykuje się podwyżka kolejnego podatku? Kierowcy mogą dostać po kieszeni

Wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, poinformowała w trakcie konferencji prasowej, że rząd rozważa podwyżkę akcyzy na samochody używane. Stwierdziła, że dzięki takim działaniom nie będzie się opłacało sprowadzać takich pojazdów do Polski.

- Rozważamy powrót do regulacji, która była opracowana w ubiegłej kadencji, która podnosi akcyzę na samochody używane – mówiła Jadwiga Emilewicz.

Dodała, że system akcyzowy w Polsce pochodzi z 1989 roku, co według niej powoduje, że większą opłatę płacą posiadacze samochodów w lepszym standardzie ekologicznym.

Poruszyła także sprawę elektromobilności. Według J. Emilewicz większe skupienie się właśnie na tej kwestii sprawi, że do naszego kraju będzie trafiało mniej samochodów „z drugiej ręki”.

- Wprowadzamy mocne regulacje w zakresie wycinania filtrów DPF - mówiła Emilewicz.

Podkreślała, że obecnie często system starych diesli usprawnia się poprzez wycięcia filtra, oraz, że lepiej, by takie pojazdy nie jeździły po naszych drogach.

Dlatego planowana jest regulacja, która ma wprowadzić wzmożone kontrole aut na ulic, a także sprawdzanie tego, co dzieje się w stacjach kontroli pojazdów. Emilewicz mówiła, że chodzi o to, by auta z wyciętym filtrem nie były dopuszczane do ruchu.

- Dzięki rządom PiS coraz więcej Polaków stać na nowe auto. Jestem przekonany, że lepsza sytuacja finansowa Polaków będzie napędzać sprzedaż nowych aut, jednocześnie nie będzie podnoszony podatek dla tych, których na zakupy w salonie samochodowym nie stać – w ten sposób ten temat skomentował w mediach społecznościowych wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Stwierdził również, że wbrew niektórym głosom w rządzie uważa, że podnoszenie akcyzy na używane auta to bardzo zły pomysł.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Kurna jak nie śmieci w górę urząd podnosi to teraz to jaja jakieś. A idź do urzędu miasta załatwić sprawę śmiech na sali pani zdenerwowana nic nie wytłumaczył a nawet oburzona była bo rozmowę prywatna przerwalem wstyd siedzi z **** za państwowe pieniądze i wielkie oburzenie zwolnił bym ta Panią z ochrony środowiska podlegam pod urząd miasta a gmina mi pomogła z uśmiechem na twarzy

kto wymyślił to kci. z zegarkiem w ręku strono otworzyła się po 10 minutach . KOSZMAR .EKUTNO otwiera się błyskawicznie

u mnie śmiga sprawdź DNS PROPONUJĘ 8.8.8.8

Dziadostwo

Wiceprezydencie Boczkajo, wstyd tak cięgle nam podnosić podatki, a potem narzekać, że nie ma na inwestycje, bo PiS zabiera.

nie PiS nie zabiera PiS nie daje !!!

A jaki podatek Boczkaja podnosi?

PiS podnosi pensje, żeby żyło nam się lepiej, ale zawsze kiedy PiS podnosi pensje, wtedy Burzyński podnosi podatki, żeby nam odebrać te pieniądze. Jak żyć? Wyprowadzam się.

Jaki podatek pidnosi Burzyński

Idę wyprowadzić się z Kutna, bo znowu ten Burzyński podnosi podatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poproszę zachodnią pensję i nie ma problemu! Co kilka lat będę zmieniać auto na nowe. Ale niestety, fundujecie nam ciągle podwyżki cen wszystkiego i muszę dodzierać rzęcha z n-tej ręki. Dziękuję władzo!

No chyba zdają sobie sprawę że następne wybory będzie ciężko wygrać więc trzeba się nachapac lub sytuacją gospodarki jest tak słaba i zaklinanie rzeczywistości już nie pomaga a co norm spalin trzeba zastanowić się czy faktycznie z tej uni europejskiej nie warto zrezygnować bo będziemy jeździć niedługo końmi i mówią że na Białorusi jest reżim. W uni europejskiej jest jeszcze gorzej tylko ładnie to nazywają przepisy

Jasne niech podnoszą, ale najpierw niech nam podniosą lesie do tych na Zachodzie, bo ceny aut już mamy.

Pęsje, nie lesie.

Pensja , nie pęsja

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także