Rejestracja i logowanie

To już pewne: kutnowscy policjanci będą strajkować

Wydarzenia 09-07-2018 Autor: ez Foto: toza
44

Jutro ważny dzień dla funkcjonariuszy policji. Rozpoczyna się bowiem strajk. Nie mamy już wątpliwości - mundurowi z Kutna również wezmą w nim udział.

Służby mundurowe nie mogą przeprowadzać strajku polegającego na zaprzestaniu wykonywania swoich obowiązków. O tym nie ma mowy, ale policjanci wybrali alternatywne rozwiązanie, czyli strajk włoski. Dla nas oznacza to tyle, że zamiast mandatów otrzymamy pouczenie. Ma to na celu zwrócenie uwagi na sytuację finansową. Gra warta jest świeczki, bo funkcjonariusze chcą w ten sposób "wywalczyć" 650 zł podwyżki oraz wprowadzenie pełnej odpłatności za zwolnienia chorobowe do 30 dni w roku i za nadgodziny. Żądają także przywrócenia korzystniejszego dla służb mundurowych systemu emerytalnego.

Na znak przyłączenia się do strajku komendy i radiowozy zostaną oflagowane. Fakt, że funkcjonariusze z KPP w Kutnie dołączają do ogólnopolskiego strajku zdradziła zawieszona na dachu samochodu niebieska flaga z logo Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Nie mamy się jednak czego obawiać - strajk nie oznacza mniejszego zaangażowania w swoją pracę. A przynajmniej tak zapewnia rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Policjanci nadal będą wykonywać swoje ustawowe zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Mieszkańcy nie muszą więc obawiać mniejszego zaangażowania funkcjonariuszy w swoją pracę - informuje mł. inp. Joanna Kącka - rzecznik prasowy KWP w Łodzi.

komentarze (44)
Dodaj komentarz

W Kutnie nie spotkałem jeszcze uczciwego policjanta .

Karać społeczeństwo karać i jeszcze raz karać. Bo Polak musi być krótko trzymany. Jak nie jest to mamy takie komentarze. Nie strajkujcie. Karajcie na maxa wszystkich co na was jadą na necie.

Jedni pracuja, drudzy baluja. Szkoda tylko, ze pracowac nie ma komu.

Kutnowska Policja przyjeżdża w dzień targowy do Żychlina i łapie starsze schorowane babcie co nie przechodzą na przejściu dla pieszych czają się w ukryciu jak sępy na padlinę . Tym nabijają sobie statystyki a jak zadyma to ich nie ma A oni podwyżki wołają za co pytam sie no chyba że za spanie w nocy po krzakach

Niech jadą na szparagi do Niemca zobaczą jak to jest w obozie pracy jak nie chce im się lenichować w tej robocie

Popieram do roboty niech się wezmą a nie narzekanie a później w wieku 45 lat emeryt i znów narzekanie że za mała emeryturka i trzeba dorabiać w ochronie żałosne naprawdę.

panowie policjanci a może tak za robotę się weżmiecie.kiedy notorycznie widzę stojący radiowóz nad Ochnią to zastanawiam się po co.powrót do dawnych przepisów emerytalnych jest nieuczciwe.młody zdrowy 45 emeryt,który cały czas siedział za biurkiem lub w radiowozie cieszy się życiem.ja mając 45 lat pracy muszę czekać jak ukończę 65 lat życia. nie popieram strajku w obronie własnych interesów.do roboty panowie.

To nie kutnowski e związki źorganizowały protest bo te od ubiegłego roku są uległa Komendanta witaj powiatowego. Ich władze się sprzedały za stanowiska i dbają tylko o siebie. Całý protest w Kutnie to pokłosie ogólnokrajowe akcji a całość koordynuje związki wojewódzkie. Taka jest rzeczywistość. Kutnowski e związki to martwy twór. A działacze to sprEdawczyki

Ostatnio na KCI panowie policjanci plakali, że Kutno na pewno nie przystąpi do strajku, że w Kutnie zwiazki zależne od komendanta, że nie będę mieli odwagi, a tu proszę taka niespodzianka. I co teraz powiecie drogie panienki ? 

No przecież nikt nie kazał wybierać takiej pracy

Do normalnej pracy ich wysłać a nie tylko jeżdżą i nic nie robią czy to Kutno czy to Żychlin bele co zachowanie gorsze niż w przedszkolu

Para presentarme adecuadamente, soy el Sr. Michael Benson, un prestamista privado, otorgo un préstamo mínimo de €5,000 o su equivalente en otras monedas a cualquier cantidad de préstamos con una tasa de interés del 3%, esta es una oportunidad financiera a su puerta, obtenga su préstamo de 2018 rápidamente. Hay tanta gente afuera que busca oportunidades financieras o ayuda a la vuelta de la esquina y en Lugares, y aún así no pueden conseguir uno, pero aquí está. Oportunidades de financiamiento a su puerta y, por lo tanto, no puede permitirse el lujo de perder esta oportunidad. Este servicio está hecho para personas, empresas, hombres de negocios y mujeres y la disponibilidad de cualquier cantidad que desee para obtener más información. Contáctenos por correo electrónico: MICHEALBENSONLOANAGENCY@GMAIL.COM Formulario de solicitud de préstamo y devuélvalo. Nombre completo ................. Número de teléfono privado ................ País .................. Dirección ................ Estado ............... Años .............. Has aplicado antes o no. ............. Cantidad del préstamo necesaria. .................. Periodo de préstamo ................ Ocupación................. Ingreso mensual ..................... En reconocimiento de estos detalles, le enviaremos nuestro acuerdo con el cronograma de reembolso, y si acepta los Términos y Condiciones, podrá obtener su préstamo una vez aprobado, dependiendo de la gravedad, urgencia y confianza que tengamos para usted. Estoy esperando tu respuesta rápida. Atentamente Micheal Benson

Większość komentatorów nie rozumie czym jest slużba w strukturach policji i jakie są jej realia. Funkcjonariusze walczą o 100 procentowe zwolnienia lekarskie -dlaczego mają być wyjątkowi? - w przypadku choroby zostajesz w domu i leczysz się lub idziesz do pracy i "zarażasz" wszystkich wokoło. W przypadku funkcjonariusza to obywatele wobec ktorych podejmuję interwencje lub wykonuje czynności. Chyba nie ma przepisu zakazujacego służby. Komu zależy na chorym funkcjonariuszu w służbie -społeczeństwu??? Funkcjonariusze nabywają praw emerytalnych szybciej niż inni obywatele ?zapewne dlatego, że jest to służba - w przypadku gdy byłaby to praca- to nie podejmowali by interwencji przed jej zakończeniem ( np wypadek,zatrzymanie sprawcy wykroczenia lub przestępstwa, a w przypadku przesłuchania należało by je przerwac i dokończyć w dniu następnym). Etosem rodziny nie wykarmisz, wiecznymi nadgodzinami jedynie można popsuć relacje rodzinne i towarzyskie. ...i należało by ograniczyć im prawa rodzicielskie. W przypadku zaangażowania w służbie nie wypełniaja obowiązków rodzicielskich i małżeńskich!. Utrzymywanie wysokiej sprawności fizycznej,praktycznie niemożliwe - hobby czy rodzina? Najlepszym rozwiązaniem będzie przekształcić funkcjonariusza w pracownika i pozwolić mu pracować do 65 roku życia! !!! Jestem za!! Praca na 2 zmiany albo noce dodatkowo płatne w weekendy wolne. NIEDZIELE OBLIGATORYJNE. BRAK KONIECZNOŚCI UTRZYMYWANIA WYSOKIEJ SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ. PRACA BEZ BRONI I ŚRODKÓW PRZYMUSU. W PRZYPADKU SYTUACJI ZAGRAŻAJĄCE ŻYCIU NALEŻAŁOBY OCZYWIŚCIE ODSTĄPIĆ OD CZYNNOŚCI, GDYŻ NIE WOLNO NARAŻAĆ ZDROWIA PRACOWNIKA-ZWYKŁE PRZEPISY BHP. NIE TRZEBA SIĘ MARTWIĆ, ŻE W WIEKU 55 LAT JUż się nie nadąża.Nie trzeba. WIEM, kwestia wyboru! Niestety w przypadku braku poprawy sytuacji zawodowej -młodzi nie przyjdą,jak przyjdą to stwierdzą, że przez 35 lat służby lub minimum do 55 roku życia nie dadzą rady i pójdą do zwykłej pracy. Poziom obsługi zwykłego obywatela drastycznie spada. Traci na tym społeczeństwo. Grupy przestępcze i huligani rosną w siłę. Za chwilę cofniemy się do początku lat dziewięćdziesiątych. Chciał bym się czuć bezpiecznie jako obywatel - niestety indolencja funkcjonariuszy policji jest na równi z ich bezczelności i niekompetencją. Nieprzystajace do rzeczywistości warunki płacy i pracy nie zachęcą do służby jednostki,które będą kierowały się etosem ????

Idź do psychiatry bo według mnie powinieneś się leczyć a nie służyć w policji.

Wszystko to prawda ale trzeba brać pod uwagę realia krajowe.Tak jak to jest we wszystkich krajach UE.Płace służb mundurowych jest powiązana ze średnią krajową danego kraju. ...Nick żyjesz w tym kraju i doskonale wiesz jak jest ze zwolnieniami lekarskimi w cywilu.Ilu ludzi pracuje ponad siły i bardzo często przeziębionych oraz z różnymi chorobami sezonowymi (grypa,zapalenia oskrzeli,itd..).Czy oni nie zarażają współpracowników?Często także pracują po godzinach i bez godziwej zapłaty w naszym mieście.Chyba nie trzeba podawać nazw firm.Tak mogła bym pisać długo.Z reguły ludzie mają rodziny i dzieci.Jak myślisz oni mają czas na życie sielankowe rodzinne???Można się tak długo przerzucać argumentami.Media podają nie małe Wasze zarobki w porównaniu do osób,które mają podobne wykształcenie a często większe. ...W Policji powinna być głęboka reforma .Płacowa na końcu.

ren to idź do policji, użeraj się z bydłem, pracuj pod chore statystyki, generuj nadgodziny, które nie są płatne i których nigdy nie odbierzesz choćby z uwagi na braki kadrowe, pracuj w weekendy, święta, nocki, idź na interwencję gdzie ktoś leci na Ciebie z nożem itp., patrz co służbę na ciężkie rodzinne patologie, obrabiaj wypadki ( często śmiertelne ), zgony ( powiadamiaj o nich rodziny ) itd. Popracuj tak parę lat i zobaczymy co wtedy powiesz, jak zdrowa będzie Twoja psychika. Wtedy zobaczysz jaka to lekka i przyjemna praca.

Nosz kurde mac to po cholere idziesz do takiej pracy jak nic tobie nie pasuje. Ogarnij się człowieku. Nie tylko ty pracujesz w święta w weekendy nie tylko ty widzisz śmierć człowieka. Tylko inni mają więcej szacunku do drugiej osoby niż ty. Nie pasuje droga wolna.

W KCI piszą tylko i wyłącznie o statystykach związanych z wydziałem ruchu drogowego ile w weekend było wypadków itp., nigdy nie piszą ile jest interwencji domowych i publicznych choćby w wakacyjny weekend...

Coraz mniej chętnych do służb mundurowych. Niby chcą, ale testy sprawnościowe( od jakiegoś czasu są zaniżane wymagania odnośnie kandydatów), a to pensja za mała bo w poprzedniej pracy miałem prawie dwa razy tyle, a to dość szczegółowe badania lekarskie( a cholesterol, cukier i alat ponad normę i jeszcze wzrok i wiele innych wymagań), że o psychotestach nie wspomnę. Jak ktoś chce do służb to niech startuje i przestanie się mazać, że po znajomości, po rodzinie itd. Te czasy umarły, nabory są jawne. Nie dość, że was boli czyjaś walka o godne zarobki, to jeszcze plujecie na nich jadem, a w razie czego to997,998,999 lub 112. Ale się zaraz minusy posypia;-)

Idąc Twoim tropem myślenia mógłbym powiedzieć, że na sędziów plujecie a jak co do do sądów idziecie, albo na piłkarzy plujecie a chleb codziennie kupujecie.

Godne pensje,to brzmi dumnie.A ile ma wynosić w naszym kraju?Policjanta,strażaka,żołnierza?A ile pielęgniarki,technika,kucharza,nauczyciela,spawacza itd.?Ci co zarabiali dwa razy tyle co w Policji jak piszesz "coś"to napisz ile godzin na to pracowali i w jakich warunkach?W naszym Kutnie ile jest zakładów,w których można zapracować dwa razy tyle co w Policji?Proszę podać stawki na poszczególnych etatach i stanowiskach.Te co podają media robią wrażenie.

brawo pkp !!!!! też jest z wami

Brawo!!!!!!!! .Straż Pożarna jest z wami.

Funkcjonariusze różnych służb.Jeśli jest tak u was źle,to zapraszamy do cywila.Taśmy produkcyjne z najniższą pensją krajową czekają.Praca idealna.Zakład start zakład stój.Zmiana przeciętnie 12 godzin.Socjal "ful".Nie ma co się męczyć.Nikt nie wierzy wasz altruizm i etos służby.Pracują ludzie z różnym wykształceniem.Także z wyższym ale bez układów. Zapraszam do strefy.

I vice versa. Policja czeka na Ciebie. Więcej zdecydowania, panie/pani "....."! Zarobisz więcej niż na strefie. Po co się męczyć.

Dziękuję za propozycję ale swoje dla kraju już odsłużyłem ( armia- SPR ).Pracuję,produkuję aby były podatki na wasze Państwo pensje.Każda praca ma swoje plusy i minusy ale nikt nikogo jeszcze w tym kraju na siłę nie trzyma na tzw.stołkach.Jeśli wymaga się od obywateli szacunku,to trzeba się po obywatelsku zachowywać.Ktoś pracuje na te podatki na produkcjach,ponieważ głównie z tego bierze się PKB.Proszę pamiętać,że czytają to także osoby co ciężką wylewają pot i na Państwa pensje.

Strasznie pan/i bije pianę, jest wiele wakatów w Policji proponuję spróbować i wtedy przyłączyć się do komentarzy

Nic nie bije ale proszę na ten kraj spojrzeć realnie.Wszyscy chcą,ponieważ im się należy tylko ktoś musi zarobić te pieniądze. ...Swoje gwiazdki otrzymałem nie za leżenie tylko 5-letnie ciężkie studia.A następnie spełniłem swój obowiązek dla kraju.Teraz codziennie buduje jego PKB .

brawo!!! żołnierze są z Wami

Swoim wpisem potwierdziła świata, że nie jesteś żołnierzem tylko policjantem.

Policja Pany! Niech ktoś wymieni przywileje jakie ma policjant, których nie ma inny obywatel emoji

EMERYTURA-wiek 65 oraz badania psychiatryczne co rok. Praca jak kazda inna...

Proszę sobie nie kpić z ludzi.W internecie jest ustawa o Policji. ....Badania psychiatryczne bardzo wskazane.A do tego kontrole podatkowe i służb wewnętrznych bez uprzedzenia.Tak jak w innych krajach UE.Charakter służby czyli pracy bardzo narażony na korupcje. ...Funkcjonariusze niech strajkują aby mieć więcej strzelań,walki wręcz,szkoleń zawodowych i tematycznych.Tak aby ich ta służba nie niszczyła.A tym samym ich samych i ich rodzin a także obywateli,z którymi się stykają.Aby wiedzieli i umieli właściwie interweniować.Ile Pań I Panów w mundurach ma problemy z nadwagą???Jak egzaminy z wf-u?Proszę równać do najlepszych.Choćby tych z wysp.Tam jak podchodzi Policjant,to jest uśmiechnięty i pierwsze pytanie jego brzmi w czym mogę pomóc.Tam obywatele w Policjancie widzą przyjaciela..Kiedy tak będzie u nas?

Kiedy obie strony nauczą się odrobiny kultury...

Będzie, wtedy kiedy obywatel zacznie traktować policjanta z szczunkiem. A nie na widok patrolu komentowac "psiarnia idzie". Będzie wtedy kiedy policjant nie będzie musiał się zastanawiać czy może użyć broni/podjąć działanie czy lepiej nie bo zaraz bedzie musiał po sądach biegać i straci prawo do zawodu, lub po pościgu zabójcy będzie musiał pozbierać łuski żeby wszystko się zgadzało, jak to ostatnio było pod Łowiczem. ...

Umiesz czytać kolega wyżej Ci napisał, żebyś podchodził do obywatela z uśmiechem a nie z myślą czy "użyć broni". Lata komuny i post komuny wyprały co niektórym mózgi.

Brawo REALISTA!!!

No jak by nie patrzeć to niebezpieczna praca interwencja A tu jakiś mlodzian pod wpływem czegoś może wylecieć z siekierą albo z mloteczkiem i nie wiadomo co robić odjechac czy patrzeć haha i tak to jest lepiej komuś mandat wylepić bez narażenia się prawda

Policja to ciezki zawod za takie pieniadze jakie dostaja nie warto jest narazac swojego zycia a prawie kazdy funkcjonariusz a rodzine i uwazam ze nalezy im sie godne wynagrodzenie i zeby wiecej godzin mogli poswiecic rodznie ale co zrobic jak nie ma chetnych do takiej sluzby

Nie przesadzajmy.Z tymi małymi pieniędzmi.W Kutnie to są dla przeciętnego obywatela duże.A do tego wiele przywilej w tym emerytalnych.Ten zawód niesie ze sobą bardzo dużo obciążeń psychicznych a u wielu z nich poczucie bezkarności. To ciężki zawód dla funkcjonariuszy na pierwszej linii.W służbach mundurowych płace powinny być powiązane z wynagrodzeniami obywateli,ponieważ ci ludzie żyją z naszych podatków.Funkcjonariusze powinni mieć płacone 100% za zwolnienie lekarskie gdy doznali uszczerbku na służbie!A gdy zwolnienie są innego rodzaju,to jak przeciętny obywatel .Policjant,to zawód,który ma służyć społeczeństwu a nie nas "okradać".Funkcjonariusze chcą walczyć o swoje przywileje!A kiedy przeczytamy jak walczą o to aby mieć więcej szkoleń?Tak aby lepiej chronili swoje zdrowie i obywateli.

Jeszcze mało tym nygusom ?

To jak masz tak ciężko to zmień prace .

NIKT Z CZYTELNIKÓW TAK NAPRAWDĘ NIE WIE JAKA JEST NASZA PRACA . Tak naprawdę każda powtarzam każda interwencja jest zagrożeniem dla policjantów . Nie wie czy wrócę do domu żywy i zdrowy . TAK WIEM ZARAZ BĘDĄ PISAĆ bo śpią po krzakach i nic nie robią . ALE WSZĘDZIE I W KAŻDEJ FIRMIE SĄ CZARNE OWCE !!!!! Ja osobiście zapraszam do radiowozu na służbę i zobaczymy czy każdy będzie chętny tu przyjść !!!!!!!! Bo za komputera każdy mocny w gębie . POZDRAWIAM POLICJANT SŁUŻBY CZYNNEJ KUTNO !

Wydaje mi się że ma to sens. Policjanci w niektórych momentach poświęcają życie dla ludzi a pieniądze które dostają to marne grosze. Czasem śmieszne jest też to że człowiek stary, który praktycznie już nie powinien pracować bo kondycja nie ta itp pracuje bo mu do emerytury brakuje. Ludzie. Obudźmy się.

dodaj komentarz
Czytaj także