Rejestracja i logowanie

Tomasz Sekielski o walce z pedofilią w Kościele: "Przez chwilę było głośno, dziś już nie dzieje się nic konkretnego"

Wydarzenia 21-06-2019 Autor: ksz
109

W Kutnowskim Domu Kultury miało dziś miejsce spotkanie z Tomaszem Sekielskim, reżyserem filmu "Tylko nie mów nikomu", który na YouTubie obejrzały już ponad 22 miliony widzów. Z dziennikarzem rozmawiała Ola Kołodziejek, nie zabrakło także pytań z sali.

Spotkanie, co można było założyć z góry, zdominowane zostało przez tematy związane z filmem "Tylko nie mów nikomu" i pedofilią w Kościele Katolickim.

- Jeśli chodzi o rozliczenie problemu pedofilii wśród duchownych to mam wrażenie, że nie dzieje się nic konkretnego. Poza ważnymi deklaracjami i słowami, które padły, niewiele się dzieje. Nie chcę powiedzieć, że nic, bo być może jakieś działania, o których zaraz się dowiemy, mają miejsce, ale nic do mnie nie dociera. Wręcz przeciwnie, mam sygnały, że pomimo pewnego wstrząsu, jakim także dla ludzi Kościoła, był ten film, osoby, które się zgłaszają są znowu traktowane jak petenci, intruzi, winni, jak osoby, które chcą zaszkodzić Kościołowi. Nie wiem oczywiście, czy w każdym przypadku, ale chociaż kilka takich sygnałów dostałem - mówił Tomasz Sekielski.

Dziennikarz podkreślał, że najważniejsze jest zapobieganie krzywdzenia dzieci, jednak brakuje w Polsce także pomocy już pokrzywdzonym.

- Wystąpienie w filmie nie rozwiąże wszystkich problemów. Ludzie powinni szukać pomocy psychologa. To też pokazuje, jak ważne są działania państwa w tworzeniu dobrych poradni psychologicznych. Zapewnienia ofiarom przemocy, przestępstw seksualnych - nie chodzi mi tu tylko o księży, bo najwięcej takich sytuacji ma miejsce w rodzinach. Te osoby nie mają później gdzie pójść, nie ma pomocy. Ja już nie mówię o psychologii i psychiatrii dziecięcej, bo ta jak wynika z raportów, praktycznie w Polsce nie istnieje - dodawał Sekielski. - To są gigantyczne problemy, o których państwo zapomina. Mieliśmy też wzmożenie polityków, którzy rzucali bucikami w sejmie, którzy zapewniali, że dzieci są najważniejsze. Pal licho tę komisję, która moim zdaniem powinna powstać, ale choćby jakieś działania prewencyjne: wprowadzenie w szkole uczenia dzieci co oznacza konkretny dotyk, co wolno dorosłemu, a czego nie wolno, jak to dziecko powinno zareagować, komu zgłosić. To są rzeczy, które mogą zapobiec wielu tragediom. Tylko my nie dyskutujemy, tylko przez chwilę było głośno.

Nie zabrakło jednak tematów związanych nie z treścią, a produkcją "Tylko nie mów nikomu". Dzisiejszy gość krytycznie oceniał kondycję polskich mediów, mówiąc że przyszłością jest dziennikarstwo obywatelskie i - jak to było w przypadku jego ostatniego filmu - finansowanie ze zbiórek publicznych.

- Pewnie wielu z was narzeka na to, co widzi w telewizji. Że coś jest nie tak, że nie ma poważnych debat i dyskusji, zamiast tego jest po prostu taka polityczna nawalanka, albo informacja o tym, że jelonek płynie na krze po Wiśle i strażacy będą go ratować. Oczywiście jest to miłe i sympatyczne, ale myślę, że w 38-milionowym kraju są ważniejsze informacje. Dzisiaj media nie służą ludziom, a reklamodawcom, to jest biznes - podkreślał Sekielski. - Myślę, że zaczynamy dochodzić do czasów, kiedy musimy oswoić się z myślą, że jeśli mamy jakieś oczekiwania i chcemy, by dziennikarz, reporter, dokumentalista zajął się jakimś tematem, to trzeba będzie za to zapłacić osobno. To może być złotówka albo dwa, ale nie będzie to dostępne za darmo.

W drugiej części spotkania pytania zadawała publiczność. Pytano m.in. o to, dlaczego Sekielski zajął się pedofilią akurat w Kościele Katolickim, kulisy realizacji filmów dokumentalnych, czy zagrożenia płynące z zajmowania się kolejnym kontrowersyjnym tematem - aferą SKOK-ów. Zapis wideo z całego spotkania znaleźć można TUTAJ.

Spotkanie zakończyło się rozmowami i podpisywaniem książek na holu KDK.

komentarze (109)
Dodaj komentarz

Kościół upada powoli widać po frekwencji w kościele. I sami do tego doprowadzili księża.

Opozycji plan idealny - odebrać władzę PiSowi filmem Skielsiego i fabularnym gniotem Vegi xD

I oto chodzi. I mniej ciemnych owieczek w kościele.

No proszę, Vega jeszcze nie nakręcił filmu, a już się go kato-narodowcy boją. Jak miło.

Ale po co to oburzenie,przecież środowiska lgbt legalnie chcą deprawować dzieci , i to już od przedszkola,więc czy to nie wszystko jedno kto to zrobi?

Przekorna., a możesz doprecyzować, o co ci chodzi, bo na razie to jakiś bełkot.

Inne zdanie w temacie to nie bełkot, tylko wada twojej percepcji.

To proste,włącz myślenie.

"Przekorna", klasyczna odpowiedź, gdy brak konkretów, argumentów, elementarnej wiedzy w temacie, który się porusza.

Szkoda mi czasu,na dyskusję z tobą,sorry.

zdjęcie 5. fotograf wyostrzył ucho z tyłu głowy, starszej pani, zamiast uśmiech ładnej młodszej pani.

Na widowni w większości takie "mohery" żądne sensacji.

To takie nowociasne mochery,lewicujące.

Konfederackie i prawicujące mohery siedzą cicho w domu, bo im ich mężowe nie pozwalają mieć swojego zdania. Mają gotować, prać i służyć mężowi.

Bzdury wypisujesz, masz chyba jakieś kompleksy na tym punkcie.Jestem wierząca,samodzielna,pracuję, i nie biorę 500+, mam przyjaciół i chodzę gdzie chcę,również do kosmetyczki,kocham życie i ludzi.

I głosujesz na Konfederację? Współczuję.

Wolno mi,żyję w wolnym kraju i jestem wolnym człowiekiem.

Przedstawiciele Boga na ziemi pedofilami. Niezły kościół. Dobrze, że ja i moje dzieci do niego nie należymy.

Oj dobrze,nie trzeba nam ciasnych mózgów.

Dla nas dobrze...dla Ciebie nie bardzo.

Uff trza było się lepiej nazwać "wypinam i postękuję". Poza tym po co kłamiesz że masz dzieci?

do "ja", nie przypisuj wszystkim dookoła własnych fantazji . Masz takie potrzeby - twoja sprawa.

Zwykły niewierzący nie pisze z taką nienawiscią o katolikach dlatego że jego rodzice czy dziadkowie byli wierzący, a cześć rodziny nadal jest. A pederasta którego rodzina się wyrzekła to już nie ma żadnych oporów.

Dedukcja chyba nie jest twoją najmocniejszą stroną.

Do "ja" - "zwykły niewierzący"... Padłem, gdy to przeczytałem. Świat jest dużo bardziej skomplikowany niż myślałem. Nigdy nie wpadłbym na to, że osoby niewierzące dzielą się na zwykłe i niezwykłe.

na szczescie ****ów jest niewiele

Całe szczęście, że równie niewielu jest takich "inteligentnych" jak ty.

Ależ was boli prawda o tym, że wasz kościół ma w swoich szeregach tylu pedofilów. Nic na to nie poradzicie - ksiądz katolicki na długo będzie się wielu normalnym Polakom kojarzył z pedofilem.

A ja uważam że we wszystkich środowiskach są pedofile i to wcale nie mniej. Jeśli mówimy to obiektywnie a nie czepiasz się jednego środowiska.

Zgadzam się, tylko żadne środowisko nie kryje pedofili. Sprawca ponosi karę a nie jest przenoszony z parafii na parafię...no cóż dla niektórych móżdżków to za skomplikowane. Prawda boli. A ta nasza wiara to wiara dla pieniędzy. Brawa dla Pana Sekielskiego, że obnażył ten problem.

Sw, a nie wydaje Ci się, że kapłani to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju środowisko, które powinno być krystalicznie czyste pod względem moralnym?

Teoretycznie tak,ale to tacy sami ludzie jak wszyscy,i każdy odpowiada za siebie.Idąc twoim tropem takich nadzwyczajnych kast jest u nas więcej

Wymień choć jedną "kastę", która ma metafizyczny wymiar choć trochę zbliżony do kasty kapłanów.

U a, metafizyczna kasta, dotychczas były nadzwyczajne, coś nowego.

Generalnie zaktualizował rowerastów, czy ich przywiózł. Bo to jest istota czarnych parasoli i zapalonych zniczy

Brawo za POmysł. Przyszli same POlańskie?

Łatwo ich bedzie POzdrowić na mieście...

Czy Sekielski przyjechał na rowerze?

Sekielski, Najsztub, Wojewódzki, Olejnik itp. to ludzie TVN-u i wszystko jasne o co tu chodzi.

Masz rację, całkowicie się z Tobą zgadzam

POwiatowy to dodatkowo LGBT+Q z dworca centralnego.

Sekielski przyjechał, a kto przywiózł gejówki i lezbianów?

Film jest o środowisku LGBT+Q w kościele katolickim. Pytanie do Sekielskiego :kiedy film o LGBT+Q w środowisku dziennikarzy? Czy tam nie ma przypadków powiedzmy "faworyzowania" ciepłych?

No właśnie, a może tak jeszcze o celebrytach nakręcił by filmik

chłodny kinoman, film jest o pedofilii w Kościele Katolickim. Masz jakiś problem z percepcją?

To ty masz problem jak widać. Film jest o LGBT+Q, a gdzie nakręcony to już mniej ważne. Przestępstwo zawsze normalnego człowieka przeraża .PS. piszesz jako ciepły?

Film jest o LGBT+Q wśród księży. Pasuje Ci rower bez siodełka?

kry tyk, w takim razie po prostu obejrzyj film lub zrób to jeszcze raz, bo najwyraźniej przesadziłeś z popcornem.

Zgoda panie Sekielski. Media to jest biznes i pan na takich samych zasadach jak inni w tym "biznesie" bierze udział. A przecież pan opowiada bajki, że pan jest poza tym. Zrób Pan film o Najsztub ie, który jadąc bez prawa jazdy, samochodem bez OC, na pasach potrącił kobietę i został przez sędziego uniewinniony.

Kierowca jak tak się znasz na prawie to powinieneś być skierowany na sprawdzenie kwalifikacji. Czy brak OC, prawa jazdy jest podstawa do uznania winy za zdarzenie drogowe? za brak OC UFG nakłada opłatę administracyjna w kwocie ponad 3.000 zł, a za brak prawa jazdy Policja nakłada mandat do kwoty 500 zł. Tych spraw nie rozpatruje sąd. Sąd ocenia winę za zdarzenie drogowe, czasami niestety winę ponoszą piesi, nawet jak są na pasach. Nie znasz okoliczności sprawy ani zgromadzonych dowodów w sprawie więc się nie wypowiadaj. Może piesza wtargnęła na przejście albo miała czerwone światło ? Jeżeli sąd wydaje wyrok to opiera się na zgromadzonych w sprawie dowodach.

Może następny zrobi o tym jak pewien prezydent, mówiąc "Ląduj, dziadu!" doprowadził do największej katastrofy lotniczej w historii kraju? I jak mimo to, kreuje się go na bohatera.

Na pewno zrobi film o wyjściach Cupy powiatowego na dworzec centralny.

Powielasz tezy niczym nie potwierdzone a wymyślone przez pseudodziennikarzy z "Gó..o Prawdy", szmatławca kierowanego przez zawziętego jąkałę (tego od brata zbrodniarza stalinowskiego reżimu). Jesteś takim samym omamionym i ogłupionym przez tę goebbelsowską propagandę jak wielu innych zwolenników postkomuny, resortowych dzieci i ich przyjaciół z bezdennej i najgłupszej opozycji jaka się mogła w Polsce trafić. A propos pedofilii - to pod rządami PO-PSL najsłynniejszemu pedofilowi na świcie Romanowi Polańskiemu włos z głowy nie spadł a posłuszny sąd zrobił, co poprawność polityczna nakazała. A co z pedofilią wśród dziennikarzy (np. słynny i chamski prezenter telewizyjny Jacob Powiatowy) wśród celebrytów, nauczycieli, trenerów sportowych, wychowawców ośrodków wychowawczych czy internatów... a co do Ciebie maybe - chciałoby się powiedzieć "spadaj dziadu" ale nie zniżę się do Twojego poziomu...

Brawo,może dotrze ,chyba tak najlepiej z grubej rury ,do zadzumionych.

Dotrze co najwyżej do klubu gazety polskiej. Tylko tam trafiają tego typu argumenty.

Słabe te wypociny.

Film pokazuje fakty o kościele katolickim w Polsce, w którym pedofilia znalazła sobie "przytulny" azyl. Wiem, że niektórych to bardzo boli, ale cóż, czasem musi. Może kiedyś pojawi się u was jakaś refleksja.

Ameryka została odkryta dawno temu.

Fakty o członkach LGBT.

Seminarium nie wychowuje pedofilów, pedefilów wychowują tzw. normalne rodziny - "postępowe", "nowoczesne", o "wspaniałych" liberalnych poglądach na życie...często z nadaaktywnymi matkami, którym wydawało się, że tak dobrze same wychowają swoich synów. Walka z pedofilią będzie skuteczna tylko jako troska o rodzinę - na pozwoleniu być rodziną, która ma dla siebie czas, która jest ukierunkowana na trwałe wartości. Wszystkich szczerze zainteresowanym walką z pedofilią polecam książkę "Dzikie serce" Johna Eldridge'a.

Nadaktywne matki wychowują przyszlych księży.Synuś to dla nich pępek świata, który nigdy nie dorośnie.Mamunia otacza takiego nadmiłością.Uczy, że synuś nue musi być zz nic odpowiedzialny, jest nadczłowiekiem, wszyscy mają mu usługiwać.Gsrdzi taki innymi kobietami a podświafomie mamuni nienawidzi i szuka towarzystwa chłopców.Tak samo skrzywdzonych.

"Intencje" - naprawdę w to wierzysz? Współczuję.

Przyjechał nabić sobie kasy ha ha.

Nie. Najsztub go samochodem bez OC przywiózł.

Poczytaj sobie jaki zapadł wyrok w sprawie wypadku Najsztuba i dopiero zabierz się za komentowanie

Wyrok i uzasadnienie sądu w tej sprawie to jest patologia tzw. "najwyższej kasty". Celebryta i resortowe dziecko zawsze beda chronieni przez potomków stalinowskich sedziów po kilkumiesiecznych kursach dopóki ixh się nie pogoni ze stanowisk.

Przynajmniej nie zbiera na tacę, że niby na ofiarę emoji

Bo gdyby byczek chciał ofiarę zbierać, dostałby po pysku!

"mino", he, he, pewnie od ciebie...

Tak. Dołożył do tego spotkania z własnej kieszeni. Zapytaj się prezydenta Kutna ile Sekielski zapłacił.

Srodowisko LGBT boi się tego tematu poruszać - zobacz badania i statystyki to sie przekonasz. Prawdziwe jest tylko zdanie że nie każdy homoseksualista jest pedofilem, ale część homoseksulaistów staje się pedofilami. Nawet w filimie Sekielskiego ksiądz tłumaczył że był "taki męski" chłopak którego molestował. A Pani psycholog mówi o wykorzystaniu zastęczpym. NIektórzy księża homoseksualiści też mogą należeć do środowska LGBT, przynajmniej sie z nim identyfikować

komes, a ty do jakiego środowiska należysz? Rozumiem, że marzą ci się rządy kato-narodowców, ale musisz się pogodzić z tym, że taki stan nigdy nie nastąpi, ponieważ byłby to początek końca Polski, jako kraju wolnych ludzi.

wolny człowiek emoji kato-narodowców ? poczatek końca wolnej Polski ? co to za bełkot ? Ustosunkuj się do argumentów a nie obrażaj !!!!!

Koleś nie dotykaj rowera.

Konkretnie kolego jakie badania gdzie opublikowane, przez kogo robione, kiedy, na jakiej grupie, jakie statystyki? a nie zobacz badania....ble ble ble...

Ciekawa sytuacja z tą pedofilią księży. Rodzice poszkodowanych dzieci praktycznie nie reagują. Czasem pójdą na skargę do kolegów oprawców ich dzieci, ale aby pofatygować się na policję czy do prokuratury to już za tępi są?

Jaki z tego wniosek? nadmuchany temat,na zamówienie.

"Kasa misiu, kasa". W POtologii liczy się kasa.

Ciekawe z tą pomocą... Znam i działam w grupie która może pomóc ofiarom pusalam i dawałam namiary .. Zero zainteresowania. Raczej osobom ktore poznał też nie przekazał i formacji. Ciekawe ile jeszcze ofiarowało pomoc...

rozumiem frustrację Sekielskiego, filmik miał istotnie wpisać się w minioną i przerżnietą przez PO kampanię wyborczą, w rzeczywistości wpływ jeśli w ogóle był to raczej minimalny. Natomiast spowodował fizyczne ataki na przypadkowych księży także z użyciem noża. Co nie trudno było przewidzieć i za to ponosi odpowiedzialność także pan dziennikarz.

Zastanawiam się tylko co ten film zmieni? Raczej nic, bo takie rzeczy są nie tylko u księży. Prawnicy, adwokaci, lekarze - myślicie że tam nie ma pedofili?? Tylko, że tamci nie dadzą sobą pomiatać i zrobią tak że nikt się nie dowie. W Warszawie działają lewe "firmy" które dostarczają dzieci lekarzom, prawnikom, politykom... Ale tym się Pan nie zajął. A dlaczego? A dlatego, że po takim filmie już by za przeproszeniem, tego Pana nie było. Podobnie by było jak z Lepperem, w piątek popołudniu .. Ludzie idą za taką osobą jak baranki nie myśląc po co się takie rzeczy kręci i w jakim celu. Włącznie Państwo myślenie, poczytajcie , poogladajcie dokumenty, świat nie jest taki kolorowy, a źli księża istnieją, ale to tylko ludzie i nie można generalizować i zamykać wszystkim w jednej szufladzie.

Janko problemem jest pedofilia przede wszystki, ale w kościele niestety pedofile mają ochronę, sprawy są tuszowane a pedofil jest przenoszony na inną parafię i ma dostęp do "świeżej cielęcinki". Po za tym ksiądz cieszy się zaufaniem społecznym, dla dziecka jest jak idol i on to zaufanie wykorzystuje w sposób niedopuszczalny!!!!! I dlatego pedofilia wśród księży jest wyjątkowo naganna. Lekarzy, murarzy nie chroni ich innstytucja !!!! Janko jeżeli nie rozumiesz w czym problem to współczuję.

Murarzy może nie,ale pozostałe pseudointeligentne środowiska chroni przecież nadzwyczajna kasta,czyż nie? (ostatni hit,pan Najsztub)

Jeżeli wiesz ze sa takie ,,lewe" firmy to czemu tego nie zglosisz?

Janko - pełna zgoda.

Janko, a dostrzegasz różnicę w społecznym, a nawet metafizycznym, postrzeganiu księży i całej reszty przedstawicieli różnych branż tj. prawników, adwokatów, lekarzy itp.? Jeśli nie to masz ze sobą spory problem.

Ludzie jak wszyscy inni,z ułomnościemi i słabościami,a jeżeli chcesz ich postrzegać jako nad ludzi ,to twój problem,poza tym nadzwyczajnych kast mamy wiecej,a i każdy odpowiada za siebie.

Przypominam że Watykan jeszcze do 2013 roku dopuszczał stosunki seksualne z dziećmi 12 letnimi! Katoliku przypomnij mi tu grzecznie ile miała Maryja "dziewica" kiedy zapłodnił ją twój bóg?

Maryję zawsze dziewicę zapłodnił Józef . Dlaczego teraz Bóg nie zapładnia jak się do niego modlicie tylko na in vitro wydajęcie duża kasę ???

To co zastanawia to raporty o setkach pedofili w koloratkach z czego kilku tylko siedzi za kratkami.

Bu hahahahaaa. Tia...po co ci książki przecież katolicy książki palą a takich jak ty hoduje się przy pomocy prostackich stron...poszukaj sobie jeszcze jakiegoś filmiku "edukacyjnego" na You Tube... .

czy podkoszulki też miał na kramiku ? 

miał 10xxxxxxL

Trzeba było przyjść i zobaczyć.

Siary nie oglądam!

To zamilcz

Jaki paradoks iż ludzie oburzeni na kleryków popierają parady równości lgbt itp gdzie otwarcie popiera się wczesnie inicjacje oraz kontakty z dorosłymi, więc zrozum teraz lewacka logikę

Lenin nazywał lewakami socjalistów więc pisia bolszewio doskonalę wpisujesz się w bolszewicką retorykę. To że łżesz co do osób lgbt specjalnie mnie nie dziwi.

Lewactwo od czasów lenina ewoluował o, dzisiaj ma zupełnie inne zadania,ale ogólnie rzecz biorąc zawsze myślą i działają na opak.

Nic takiego się tam nie popiera. To chore urojenia prawackiej propagandy. Wśród osób LGBT jest taki sam odsetek pedofilów jak w całym społeczeństwie i nie ma żadnej akceptacji dla czynów pedofilskich niezależnie od tego, kto je popełnia.

NIe prawda, same środowisko LGBT boi się tego tematu poruszać - zobacz badania i statystyki to sie przekonasz. Prawdziwe jest tylko zdanie że nie każdy homoseksualista jest pedofilem, ale dużo homoseksulaistów staje się pedofilami. Nawet w filimie Sekielskiego ksiądz tłumaczył że był "taki męski" chłopak którego molestował.

Jeśli to co w filmie to nieprawda, to jest to atak na kościół. No więc trzeba by chyba to udowodnić, że to podstawieni ludzie są. A jeśli nie masz dowodów na manipulację, a tylko swoje widzimisię, to sorry, ale to właśnie Ty wydajesz się niewiarygodny... I pewnie nie oglądałeś filmu. (Podejrzenie) Rozmawiałem z jedną moją kuzynką. Też uważa że to atak na kościół, ale filmu nie oglądała. I taka refleksja na koniec... Podobnie jest wśród lekarzy... Nie nadajesz się człowieku na to stanowisko, to zmień zawód. Dlaczego musisz być do końca życia księdzem (lub lekarzem-dusz w tym przypadku).??? Solidarność zawodowa... Normalny człowiek, za ukrywanie przestępcy podlega karze... dlaczego hierarchowie kościelni nie???

Kolejna książka lub film zapewne powstanie na kolejne zlecenie tuż przed kolejnymi wyborami. Ludzie jednak swój rozum mają i doskonale wiedzą kiedy i jak działa nagonka. Uwierzę, że nie o nagonkę chodzi gdy ów autor zajmie się tym samym tematem ale w środowisku celebrytów i światka artystyczno-telewizyjnego. Zapewne nadmienił, iż większość rozpracowywanych to byli współpracownicy SB, być może nakłaniani do takich czynów właśnie w celu skompromitowania kościoła.

Cha cha cha! Argument typowy dla pustego pisowca. Współpracowali z SB! Jest taki facet o TW "Wolfgang" mężuś ""pani" prezes Trybunału Konstytucyjnego..., którą deweloper z Żoliborza trzyma za gębę! I co pajacu to ci nie przeszkadza? Co do pedofili w koloratkach to w PRL było to normalne że gdy SB namierzyła takiego to zmuszała go do współpracy. Tu cie rozczaruje...gdy go złapano współpracował ale od dzieci musiał trzymać sie daleko. Komuniści z pedofilami się nie cackali.

TVPis tak podała to Ci się utrwaliło.

Szczerze mówiąc nie interesuje mnie, czy to nagonka przed wyborami czy nie. Ci ludzie przyznali się, że to robili i wiadomo też, że ich przełożeni wiedzieli o sprawie i palcem nie kiwnęli. Kiedy w moim kościele słyszałam ostatnio już dwukrotnie, że kościół jest atakowany i oczerniany przez złych ludzi, którzy chcą go zniszczyć mówiąc o pedofilii, to miałam ochotę wyjść stamtąd. Ale tłumaczę sobie wtedy, że nie dla księdza tutaj przychodzę. Wiem jedno- jako matka - nie darowałabym księżulkowi, gdyby skrzywdził moje dziecko. A co do celebrytów - na pewno też tam problem istnieje. Ale posyłając dziecko do kościoła chcę wierzyć, że jest bezpieczne. Od celebrytów trzymam swoje córki z daleka. Jest różnica moim zdaniem między księdzem a celebrytą. Myślę że skoro jest wina, to powinna być też kara.

I tak będzie.

Do "matka". Zdecydowanie istnieje różnica między księdzem a celebrytą. Ktoś, kto jej nie dostrzega, jest zwyczajnym ignorantem. A co do kościoła, do którego przychodzisz, jak piszesz, nie dla księdza, to - z mojego punktu widzenia - z Bogiem możesz spotykać się i rozmawiać wszędzie. Kościół nie jest do tego potrzebny. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że kościoły są jednymi z nielicznych miejsc, gdzie Boga nie znajdziesz.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także