Rejestracja i logowanie

Tragedia nad jeziorem. Utonął młody mężczyzna

Wydarzenia 10-06-2019 Autor: ez Foto: KPP Brodnica
7

Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek (7.06.) nad jeziorem Górzno. 29-letni mężczyzna, mieszkaniec pow. kutnowskiego, wskoczył do wody i nie wypłynął. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin.

Do tragedii doszło w miniony piątek (7.06.). Kilka minut po godz. 23.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło nad jeziorem górznieńskim.

- Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, iże prawdopodobnie 4 mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro. Dwóch z nich wskoczyło do wody popływać, jeden z nich dopłynął do łódki, drugi już nie. Od tamtej pory trwały poszukiwania zaginionego 29-latka - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy.

W poszukiwaniach oprócz policjantów, przewodników z psami tropiącymi wzięli udział strażacy z Górzna, Brodnicy, Torunia i Bydgoszczy ze specjalistycznym sprzętem oraz płetwonurkowie.

- W sobotę (8.06.), około godz. 14.10 strażacy wyciągnęli ciało mężczyzny na brzeg. Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii - kończy brodnicka policja.

Policjanci przypominają!

Korzystaj z kąpieli tylko w miejscach wyznaczonych. Lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz, a także stosuj się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływaj w czasie złej lub niepewnej pogody np. burzy, mgły, gdy wieje silny wiatr. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody należy się schłodzić – pozwoli to na unikniecie wstrząsu termicznego. Nie pływaj w miejscach gdzie jest dużo wodorostów. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych, Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z kąpieli, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.

Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby ,które są w pobliżu. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, zapewnij sobie asekurację. Warto zaopatrzyć się w bojkę, dzięki której będziesz widoczny a także gdy opadniesz z sił, pomoże utrzymać się na wodzie.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także