Rejestracja i logowanie

Tragedia w szpitalu: były starosta domaga się wyjaśnień

Wydarzenia 14-03-2019 Autor: ksz
11

Coraz goręcej robi się wokół wtorkowej tragedii w kutnowskim szpitalu. Śledztwo prowadzi prokuratura, a kolejni samorządowcy domagają się wyjaśnień. Po Bartoszu Serendzie o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu wnioskuje cały Komitet Obywatelski z poprzednim starostą Krzysztofem Debichem na czele.

Komitet Obywatelski złożył dzisiaj formalny wniosek zaadresowany do starosty Daniela Kowalika.

- Uważamy, że w obliczu tak dramatycznego wydarzenia, jakim jest śmierć w płomieniach przywiązanego do łóżka pacjenta, budzącego niepokój i obawy o dalsze bezpieczeństwo pacjentów kutnowskiego szpitala, mamy prawo do wysłuchania rzetelnej informacji i odbycia debaty na temat, który bez wyjątku dotyka wszystkich mieszkańców powiatu i regionu kutnowskiego - czytamy w piśmie sygnowanym przez przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego, Krzysztofa Debicha. - W związku z powyższym oczekujemy zwołania sesji nadzwyczajnej, na której będziemy mogli uzyskać informację na temat stanu bezpieczeństwa pacjentów oraz podjętych przez pana działań w powyższej sprawie.

Daniel Kowalik już odpowiedział na pismo, nie szczędząc przy tym złośliwości wobec Debicha. Jak stwierdził starosta, specjalna sesja się nie odbędzie, ale... KLIK.

O tragedii w kutnowskim szpitalu informowaliśmy TUTAJ. Sprawę komentował dla nas starosta kutnowski, Daniel Kowalik, a pierwsze ustalenia ujawniała Prokuratura Okręgowa w Łodzi TUTAJTUTAJ. Znane są już dzisiaj także pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Wczoraj też radny Bartosz Serenda jako pierwszy zaapelował o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Ponoć Saramonowicz pracuje w Muzeum?

Były statosta Debich, jak to piękne brzmi

debich wstydu nie masz?

Były starosta a nie wie jak się pisze o sesję nadzwyczajną, to żart?

Szpital w Kutnie to wykanczalnia pacjenta moja za nic personel nieodpowiedni .niema jak to szpital w Łowiczu

NIE DO WIARY ale ten pan zapomniał zapewne, że jako pierwszy wydał wyrok na lekarkę oddziału dziecięcego, gdy tylko objął urząd starosty. Zwolnił natychmiast lekarza , który w żaden sposób nie zawinił. Sytuacja dotyczyła zgonu dziecka, które udusiło się w wyniku połknięcia skuwki . Swoją decyzją już od samego początku urzędowania osłabiał ten szpital , bo dalej nastąpiła likwidacja oddziału wewnętrznego i wtedy jakoś nie budziło to obaw i nie było debaty , że ta sytuacja bez wyjątku dotyka wszystkich mieszkańców powiatu i regionu , że zagraża dostępności do leczenia i bezpieczeństwu pacjentów. Czy teraz chce zaistnieć ponownie w roli wymiaru sprawiedliwości z punkt widzenia zależnego od punktu siedzenia ???? To nawet nie jest żałosne. To świadczy tylko o mierności niektórych lokalnych politykierów , którzy chcą zaistnieć za wszelką cenę nawet w takich okolicznościach. NIM znowu zostanie przedwcześnie ogłoszony wyrok, dobrze byłoby mieć dowody. A tak na marginesie - czy ktoś przeprosił tego lekarza, któremu w tamtym czasie wyrządzono krzywdę?

Masz rację , a lekarza nikt nie przeprosił , ale hucpę zrobił.Bardzo wtedy udzielała się obecna rzecznik szpitala oczywiście nie po stronie szpitala.

DOPÓKI BĘDZIE ŻYŁ DOPÓTY BĘDZIE RYŁ

Ten szpital to porażka oczywiście przez personel tam pracujący. Dwa lata temu zjadłam grzyby, później źle się poczułam, córka spanikowała że się zatrułam i zawiozła mnie na szpital. To była niedziela i dyżury odbywały się o ile nie mylę na pierwszym piętrze. Przed nami były dwie osoby a ja do pierwszego gabinetu weszłam po 3h dostałam kartę i po prawie godzinie weszłam do drugiego gabinetu. Pani doktor bo tak sobie myślałam stwierdziła że ona nie je grzybów i nie ma problemów, dała mi skierowanie na toksykologię do Łodzi. Dopiero w trakcie podróży spojrzałam na skierowanie na którym był stempel jakiegoś Pana doktora którego oczywiście nie widziałam na oczy. Zdaję sobie sprawę że wszystkich się mierzy jedną marką, ale w tym szpitalu byłam kilkakrotnie i nie mam dobrej opinii o tamtejszym personelu na szczęście teraz jeżdżę do Łowicza i jestem zadowolona.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa pacjentów w szpitalu to powinien mieć właśnie Pan Dębich , raptem od 5 miesięcy nie zarządza szpitalem. Ta nadzwyczajna sesja powinna dotyczyć Pana.

No 4 lata byli przy władzy jakie podjęto działania w szpitalu żeby zredukować dług?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także