Rejestracja i logowanie

Udało się! Wszystkie rodziny otrzymają pomoc

Wydarzenia 07-12-2018 Autor: ez.
12
Udało się! Wszystkie rodziny otrzymają pomoc

To już jutro! Kilkadziesiąt potrzebujących rodzin z powiatu kutnowskiego, które zakwalifikowały się do Szlachetnej Paczki znalazły swoich darczyńców. Magazyn znajdujący się w budynku I LO w Kutnie wypełnia się już paczkami i prezentami.

Darczyńcy obładowani paczkami, wolontariusze w pocie czoła pakujący dary,  firmy i osoby prywatne kursujące od magazynu do domów kilkudziesięciu rodzin, a to wszystko zupełnie bezinteresownie - tak od kuchni wygląda wielki finał Szlachetnej Paczki. Weekend cudów odbędzie się już w ten weekend i to właśnie jutro i w niedzielę aż 45 rodzin z powiatu kutnowskiego otrzyma najpotrzebniejsze artykuły. Każda z nich znalazła swoich bohaterów, którzy powoli zapełniają już magazyn i dzięki którym święta dla tych wszystkich potrzebujących mieszkańców będą szczęśliwsze. A to dlatego, że w naszym regionie „Lubią ludzi” - takie hasło bowiem przyświeca Szlachetnej Paczce w Kutnie. Jak podkreślała Agnieszka Sakson-Koniuszy, lider akcji w powiecie kutnowskim, jeszcze nigdy żadna rodzina z Kutna i okolic nie została bez pomocy, a darczyńcy za każdym razem dopisywali.

Wśród rodzin zarejestrowanych w bazie znalazły się zarówno osoby samotne, jak i rodziny wielodzietne. Na liście najbardziej potrzebnych darów znalazły się m.in. się żywność, odzież, artykuły chemiczne, sprzęty AGD, ale wśród potrzeb pojawiała również pomoc niematerialna. Na szczęście ludzi o dobrych sercach, którzy byli w stanie zdobyć wszystkie niezbędne artykuły dla wybranej przez siebie rodziny nie zabrakło.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Kutno oraz Starosta Kutnowski.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

PATOLE DO ROBOTY

Ludzie .Co się z Wami dzieje?Jak można oceniać kogoś nie znając sytuacji.Po co tyle nienawiści i jadu w waszych słowach.Czyzby zazdrość przez Was przemawiala? Jak Wam nie wstyd?A tak z okazji świąt życzę Wam wiecej empatii i oby szczęście się od Was nie odwrocilo.

Dla mnie szlachetna paczka to inaczej slowo oraz czyn "POMAGAM". To prawda duzo rodzin jest patologicznych , majacych wiele problemow. Ale wlasnie o to w tym chodzi. O pomoc. Dawniej byla ona normalna , prawdziwa i szczera a teraz ? Unikatowa? Ludzie co wy piszecie.. Rece sie zalamuja. Nie korzystam z tego , sam ciezko pracuje ale wiem ile trudu trzeba wlozyc w to co sie ma , w to aby cos miec. I szlachetna paczka ma na celu takim ludziom dac poczuc przez chwile , ze są wazni , ze nie moga sami dac dziecku prezentu a ktos podal ręke i dziecko ma teraz usmiech na twarzy. Czy wy sami bedac dziecmi mieliscie wszystko? Rodzice byli bogaci , nie brali zadnej zapomogi? Wątpie. Na tym polega empatia , wsparcie , zrozumienie , pomoc. Zacznijcie myslec o innych z rozwaga , usmiechajcie sie wiecej a nie bedzie w was takiej nienawisci do ludzi.

Do roboty śmierdzace nieroby a nie po paczki Sam sobie zarób a nie lament i czekaj aż dadza

Szkoda tylko że nie wszyscy dostaną pomoc .Bo nie których sie nie zauważa.

Szczera popieram Cię

Zaraz do pracy na noc wychodzę...przez głowe przeszła mi myśl żeby rzucić tą robote i wtedy ze względu na trudna sytuacje życiowa dostane szlachetna paczkę.... Po co sie wysilać :-P Nie rozumiem takich akcji...Czytam na fb o panu który ma ponad 60 lat i nikt go nie chce zatrudnić i dzieki szlachetnej paczce jakoś sobie radzi...pracuje z ludźmi po 60 roku życia...nie chce mi sie czytać tych bzdur...jak ktoś chce pracować to pracuje,taka prawda...

Proszę uważać na słowa,które Pani iwypowiada bo mogą się sprawdzić.Żenujące.

nie chce ci sie czytac to nie czytaj gooopia pusta babo

Do roboty a nie po zapomogi Jak ktoś chce pracować to będzie pracować a nie źerowac na instytucjach

Większość to patologia która swoim zachowaniem sama sobie zgotowala taki los i chyba taka egzystencja im odpowiada

Patologią to sam jesteś skoro nie wiesz jakie rodziny są w szlachetnej paczce

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także